REKRUTACJA ROZPOCZĘTA - ZAPRASZAMY! ORŁOWSKI EKONOMIK - dobra szkoła na każde czasy!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ZBRODNIA PIAŚNICKA - MŁODZI PAMIĘTAJĄ

ZBRODNIA PIAŚNICKA - MŁODZI PAMIĘTAJĄ

15 listopada w Zespole Szkół Administracyjno-ekonomicznych w Gdyni

odbyła się gala finałowa Pomorskiego Konkursu

ZBRODNIA PIAŚNICKA-MŁODZI PAMIĘTAJĄ.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in.:

1. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Borski

2. Z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji Bartłomiej Przybyciel

3. Były Wiceprezydent GDYNI Jerzy Miotke

4. Ksiądz Prałat Daniel Nowak

5. Przewodniczący Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych Benedykt Wietrzykowski

6. Małgorzata Sokołowska, autorka książek o Gdyni

7. Małgorzata Pitra Prezes Fundacji Im. Księdza W. Sedlaka

8. Jacek Dworakowski Filmowiec, Towarzystwo Miłośników Gdyni

9. Maria Domaradzka Towarzystwo Miłośników Gdyni

10. Izabela Brzezińska Instytut Pamięci Narodowej

11. Barbara Kwiatkowska Centrum Aktywności Seniora Orłowo

12. Andrzej Block Stowarzyszenie Grudzień 70

 

Projekt skierowany został do młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych i rozegrany został w 3 kategoriach: plakat, wiersz oraz prezentację multimedialną.

 

Celem konkursu jest:

· Upamiętnienie i uczczenie pamięci zamordowanych w lasach Piaśnickich

· Poszerzanie wiedzy o polityce okupacyjnej III Rzeszy na Pomorzu.

· Upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży.

· Zainspirowanie i zachęcenie uczniów do samokształcenia, rozbudzenie zainteresowań i podjęcie samodzielnych studiów nad historią.

 

Projekt Konkursu „ZBRODNIA PIAŚNICKA -.MŁODZI PAMIĘTAJĄ. został objęty honorowym patronatem

· Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha

· p.o. Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Małgorzata Bielang

· Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka

· Instytutu Pamięci Narodowej

· Muzeum Piaśnickiego

· Fundacji im ks. Włodzimierza Sedlaka

· TNBSP O. Gdynia

· Portalu MŁODA GDYNIA

 

Na konkurs nadesłane zostało:

· 31 plakatów ze szkół ponadpodstawowych prac z 15 placówek oświatowych.

· 35 plakatów ze szkół podstawowych

· 18 wierszy ze szkół ponadpodstawowych

· 26 wierszy ze szkół podstawowych

· 13 prezentacji multimedialnych ze szkół ponadpodstawowych

· 12 prezentacji multimedialnych ze szkól podstawowych

 

Komisja konkursowa pracowała w składzie:

· Jerzy Miotke - były Wiceprezydent Gdyni, członek Rodziny Piaśnickej, członek Zrzeszenia kaszubsko-Pomorskiego

· Aleksandra Pitra – prezes Fundacji im. Księdza W. Sedlaka, koordynatorka projektu „Piaśnica-Kultura Miejsca"

· Małgorzata Sokołowska – pisarka, autorka wielu książek o Gdyni, m.in. Encyklopedii Gdyni.

· Mariusz Sieraczkiewicz – redaktor naczelny portalu Młoda Gdynia., autor tekstu do Piaśnickiej Mszy Żałobnej

· Elwira Worzała – prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddz. Gdynia,

 

Decyzją Komisji przyznano:

· W kategorii Prezentacje Szkoła Ponadpodstawowa:

1 miejsce Mikołaj Garstka Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie

2 miejsce Aleksander Wysiecki 1 Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie

2 miejsce Martyna Felkner 1 Liceum Ogólnokształcące w Rumi

3 miejsce Paweł Miętki Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

3 miejsce Magdalena Wenta 1 Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie

Wyróżnienie Jakub Józefów Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Wyróżnienie Lucyna Hinc i Luiza Górka 1 Liceum Ogólnokształcące w Rumi

 

· W kategorii Prezentacje Szkoła Podstawowa:

1 miejsce Weronika Niemczynowicz Szkoła Podstawowa Nr 8 Rumia

2 miejsce Kacper Cieśla Szkoła Podstawowa nr 11 Wejherowo

3 miejsce Aleksandra Dębowska Szkoła Podstawowa nr 7 Gdańsk

Wyróżnienie Martyna Formela Szkoła Podstawowa Góra

 

· W kategorii Plakat Szkoła Ponadpodstawowa:

1 miejsce Sebastian Reiss Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie

2 miejsce Patrycja Stańczyk 1 Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie

3 miejsce Emil Kiełczyński Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Wyróżnienie Martyna Klebba Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Wyróżnienie Izabela Gierszewska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie

Wyróżnienie Agata Opalewska Zespół Szkół w Sztumie

Nagroda Specjalna Fundacji W. Sedlaka Małgorzata Templer Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

 

· W kategorii Plakat Szkoła Podstawowa:

Nagród 1,2,3 nie przyznano ze względu na wyrównany poziom najciekawszych prac.

Wyróżnieni:

Antonina Majchrzak Katolicka Szkoła Podstawowa Gdynia

Anna Serafin Szkoła Podstawowa nr 11 Wejherowo

Ewa Frąckowiak Szkoła Podstawowa Wrzeście

Beata Michalska Szkoła Podstawowa nr 11 Wejherowo

Justyna Rączka Szkoła Podstawowa Specjalna Warcz

 

· W kategorii Wiersz Szkoła Ponadpodstawowa:

1 miejsce Marta Myszka z I LO w Bytowie

2 miejsce Hanna Janta z I LO w Bytowie

3 miejsce Zuzanna Jakimcio I LO w Rumi

Wyróżnienie Magda Jereczek z I LO w Kościerzynie

Nikola Kulas Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych Gdynia

 

· W kategorii Wiersz Szkoły Podstawowe:

1 miejsce Milena Świątek- Brzezińska z SP w Brzeźnie Szlacheckim

2 miejsce Jowita Jeka SP nr 11 Wejherowo

3 miejsce Iga Ulatowska SP 11 Wejherowo

Wyróżnienie Patrycja Kaniewska SP Specjalna Warcz

Bartosz Garbowski SP Tujsk

Marta Szwarc SP 11 Wejherowo

 

Nagrody główne za 1, 2 i 3 miejsce ufundował wojewoda pomorski pan Dariusz Drelich. Są to cyfrowe zegarki - smartwatch, banki energii - power bank oraz pendrivy

Ponadto nagrody książkowe ufundowało Muzeum Piaśnickie w Wejherowie, Instytut Pamięci Narodowej oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Dodatkowe nagrody ufundowały autorki książek p. Małgorzata Sokołowska dla nagrodzonych poetów swoje książki oraz pani Elwira Worzała dla autorów prac plastycznych, piękny album o malarstwie Stanisława Olesiejuka, znanego gdyńskiego malarza.

Książki przekazał też kustosz Sanktuarium Piaśnickiego ksiądz prałat Daniel Nowak.

 

O Konkursie pisali na Portalu MŁODA GDYNIA:

http://mlodagdynia.pl/czytaj/w-szkole/38224

http://mlodagdynia.pl/czytaj/w-szkole/38044

http://mlodagdynia.pl/czytaj/w-szkole/37843

 

Jolanta Wdowiak

Data dodania: 2023-07-17 11:20:23
Data edycji: 2023-07-21 16:08:03
Ilość wyświetleń: 112

Nasi Partnerzy

Orłowski Ekonomik - dobra szkoła na każde czasy

Orłowski Ekonomik - dobra szkoła na każde czasy tytul
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej