58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

 

Współpraca i zarządzanie - sukcesem mojej firmy

 

W dniach 03-08.03.2019 nasza szkoła gościła grupę niemieckich nauczycieli i uczniów ze szkoły ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung w Lübeck w ramach projektu „Współpraca i zarządzanie - sukcesem mojej firmy”, dzięki dofinansowaniu ze strony programu „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas drugich, trzecich i czwartych.

Celem działań projektowych, realizowanych wspólnie od wielu lat przez obie szkoły, jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem.

Działania realizowane były w szkole oraz Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Uczestnicy projektu w czasie tygodniowego spotkania podejmowali decyzje strategiczne wykorzystując grę ekonomiczną. Rozwijali własną przedsiębiorczość, innowacyjność i kreatywność.  Planowali i organizowali działania związane z produkcją, sprzedażą, promocją i finansami. Praca w międzynarodowych zespołach i prezentacja  wyników grupy na forum umożliwiła szkolenie umiejętności języka angielskiego, technologii komputerowej oraz nauczyła pracy zespołowej i wystąpień publicznych.

Uczestnicy projektu wspólnie zwiedzili Gdynię, Sopot, Starówkę w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności ECS oraz Malbork.

Planowane są kolejne spotkania projektowe obu szkół.

 

Zapraszamy na relację filmową ze spotkania - zobacz tutaj

Maria Małkowska

 

 

Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży

 

4 marca 2019 roku powitaliśmy w naszej szkole uczniów z Hanse Schule z Lubeki. Przez cały tydzień uczniowie będą rozwijać kompetencje biznesowe i lingwistyczne.

Dzień pierwszy rozpoczęliśmy od pokazania naszym gościom szkoły oraz zwiedzania gdańskiej starówki i Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Natalia Dworakowska
z klasy IVB

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

Projekt zagraniczny „I want to be an Entrepreneur”

 

W ramach programu „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” w dniach 17-24 marca 2018 roku, 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w projekcie „I want to be an Entrepreneur”.

Zajęcia odbywały się w Lübeck w niemieckiej szkole ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung. Młodzież grała w grę symulacyjną, w której wykorzystywano wiedzę związaną z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Uczestnicy stworzyli nazwę i zaprojektowali logo własnej firmy oraz reklamę. Analizując sytuację rynkową podejmowali decyzje dotyczące finansowania działalności produkcyjnej, promocji oraz zarządzania jakością. Przygotowali prezentację z działalności swojej firmy. Pogłębiali słownictwo biznesowe. Uczniowie zwiedzali Hamburg i Lubekę oraz niemieckie przedsiębiorstwa. Brali udział w zajęciach szkolnych, by móc zobaczyć jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy polską, a niemiecką szkołą.

Uczennica klasy IIIB
Natalia Dworakowka

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap