58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

Wymiana młodzieży Polska – Niemcy

Wymiana młodzieży Polska – Niemcy

W dniach 18-22.04.2016 nasza szkoła gościła grupę niemieckich nauczycieli i uczniów ze szkoły ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung w Lübeck w ramach projektu Be the Manager of the year.

Spotkanie obu szkół w 2009 roku, rozpoczęło współpracę w ramach której powstało już siedem projektów o tematyce ekonomicznej, dzięki programom UE Comenius, Leonardo i Młodzież w działaniu, a obecnie dzięki programowi Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Celem wspólnych działań projektowych było zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. W trakcie tygodniowego spotkania uczniowie rozwijali własną kreatywność i przedsiębiorczość. Planowali i organizowali działania związane z produkcją, sprzedażą, promocją i finansami wykorzystując grę ekonomiczną.

Praca w międzynarodowych zespołach i prezentacja wyników na forum umożliwiła praktyczne stosowanie języków obcych, technologii komputerowej oraz nauczyła pracy zespołowej i wystąpień publicznych.

Uczestnicy spotkania odwiedzili Inkubator Przedsiębiorczości Starter – instytucję wspierającą rozwój przedsiębiorczości w Gdańsku. Zwiedzili z przewodnikiem Starówkę w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności oraz Gdynię i Sopot.

http://hanse-schule.de/deutsch-polnisches-schuelerprojekt-manager-of-the-year-2016/

Jesienią 2016 roku odbędzie się kolejne spotkanie tym razem w Lübeck.

Projekt zagraniczny „I want to be an Entrepreneur”

 

W ramach programu „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” w dniach 17-24 marca 2018 roku, 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w projekcie „I want to be an Entrepreneur”.

Zajęcia odbywały się w Lübeck w niemieckiej szkole ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung. Młodzież grała w grę symulacyjną, w której wykorzystywano wiedzę związaną z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Uczestnicy stworzyli nazwę i zaprojektowali logo własnej firmy oraz reklamę. Analizując sytuację rynkową podejmowali decyzje dotyczące finansowania działalności produkcyjnej, promocji oraz zarządzania jakością. Przygotowali prezentację z działalności swojej firmy. Pogłębiali słownictwo biznesowe. Uczniowie zwiedzali Hamburg i Lubekę oraz niemieckie przedsiębiorstwa. Brali udział w zajęciach szkolnych, by móc zobaczyć jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy polską, a niemiecką szkołą.

Uczennica klasy IIIB
Natalia Dworakowka

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap