58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

Klub Ośmiu Wspaniałych

Od roku 2002 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych działa Klub Ośmiu Wspaniałych. Opiekunkami  Klubu są Pani pedagog Monika Jastrzębska oraz Pani psycholog Dorota Hinca-Czura. Członkami Klubu mogą być wszyscy uczniowie wyrażający chęć niesienia pomocy innym. Wolontariusze wraz z Opiekunkami Klubu chętnie podejmują różnorodne działania na rzecz innych. Biorą oni udział w wielu akcjach organizowanych na terenie szkoły jak również poza nią, podejmują także działania indywidualne.

Akcje, w, których pomagają wolontariusze Klubu Ośmiu Wspaniałych oraz wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele to:

  1. Kwesta Być jak Święty Mikołaj - organizowana przez Fundację Dla Was. Jest to akcja charytatywna organizowana nieprzerwanie od 1997 r., jej podstawą jest praca młodych, gdyńskich wolontariuszy. Celem akcji jest obdarowanie świątecznymi paczkami, tych dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Uczniowie bardzo chętnie włączają się do tej akcji i w sklepach zbierają potrzebne produkty. Wiele dzieci marzy o tym, by w święta dostać prezenty jednak nie każdych rodziców na to stać, dlatego dzięki takim zbiórką i zaangażowaniu wolontariuszy możemy pomóc spełnić to marzenie.   
  2. Szlachetna Paczka - to kolejne z działań podejmowanych przez Klub. Jej zadaniem jest niesienie pomocy najuboższym rodzinom. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zbierają najpotrzebniejsze produkty dla wybranej rodziny. Akcja ta odbywa się w okresie przedświątecznym a z zebranych rzeczy robi się paczki i na święta wysyła do rodziny.
  3. Kwesty na rzecz Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni - uczniowie bardzo chętnie angażują się w zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum, które odbywają się na cmentarzach. Zebrane środki przeznaczone są na zakup leków i sprzętu medycznego dla podopiecznych.  
  4. Wigilia dla ubogich – Wolontariusze klubu zajmują się również organizacją wigilii. Dzięki tej inicjatywnie ludzie, którzy nie mogą pozwolić sobie na uroczyste spędzanie świąt oraz zakup prezentów dla dzieci mogą poczuć tą magię właśnie w naszej szkole.

 

Konkurs Ośmiu Wspaniałych

Najbardziej aktywni wolontariusze Klubu, podejmujący wiele różnorodnych działań na rzecz drugiego człowieka, angażujący się w akcje podejmowane przez szkołę, ale też w zadania indywidualne biorą udział w konkursie Ośmiu Wspaniałych, w którym ze wszystkich wolontariuszy, którzy zgłoszą się do konkursu wybrana zostaje ósemka wspaniałych. Jest to wspaniała uroczystość pokazująca jak wiele dobrych ludzi jest wokół nas, którzy potrafią bezinteresownie nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

 

Finał akcji Szlachetna Paczka - Lubię ludzi

W miniony weekend, 8-9 grudnia odbył się XVIII finał edycji Szlachetnej Paczki, w której kolejny już raz braliśmy udział.

 

Dzięki hojności nauczycieli, rodziców i uczniów, w trakcie spotkań, zebrań z rodzicami czy Dnia Niemieckiego oraz Kiermaszu Świątecznego, wspólnie zebraliśmy kwotę 1464,43 zł, a wartość całej paczki szacowana jest na około 2 tys. zł.

 

Z uzbieranych środków zakupione zostały następujące artykuły: rama łóżka oraz materac, buty dla Maksymiliana, środki czystości, artykuły higieniczne oraz żywność i poszczególne części garderoby dziecięcej. Ponadto dzięki zaangażowaniu uczniów zebraliśmy dodatkowo żywność, środki czystości oraz nową odzież dla chłopca.

 

Nasza paczka już w sobotę trafiła do rąk rodziny, której potrzeby zaspokoiliśmy w 100 %!

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy swoim gestem przyczynili się do realizacji akcji: nauczycielom, uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Z najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi

 

Dorota Hinca-Czura

psycholog szkolny

 

Relacja ze spotkania z rodziną podczas wręczenia paczki - czytaj więcej

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap