58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

ZSAE Strona główna Historia szkoły Kierunki kształcenia Dyrekcja Grono pedagogiczne Psycholog i pedagog Biblioteka Konkursy Absolwenci O nas w mediach ZFŚS RODO Deklaracja dostępności Polityka prywatności i cookies Przetargi i zamówienia publiczne Kontakt SOS - Anonimowa Skrzynka Zaufania Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni Ucz się, doświadczaj, pracuj Budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie Rekrutacja Technikum Ekonomiczne z Oddziałami Dwujęzycznymi Technik Ekonomista - klasa dwujęzyczna Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe Rok szkolny 2023/2024 Kalendarz roku szkolnego Wychowawcy klas Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Dokumenty szkolne Aktywności uczniów Radio Ekonomik Gazetka Ekonomaniak Klub Młodego Księgowego Firma symulacyjna Mariposa Szkolne miniprzedsiębiorstwo Nauka - Praca - Sukces Klub Ośmiu Wspaniałych Szkolny Klub Sportowy Sukcesy uczniów Prace naszych uczniów Strefa ucznia Plan lekcji Zastępstwa Dzwonki Dziennik elektroniczny Wykaz podręczników Praktyki zawodowe Egzamin zawodowy Matura Zwolnienia z w-f Zdalne nauczanie Procedury - COVID-19 Strefa rodzica Spotkania z rodzicami Informacje dla rodziców Konsultacje nauczycieli Edukacja historyczna Patroni roku Kultywowanie pamięci Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu Programy unijne Erasmus+ 2020 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Erasmus+ 2019 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Tool Vip24 Erasmus+ 2015 - 2017 Erasmus+ 2014 - 2016 Wymiana młodzieży
polsko - niemieckiej

Klub Ośmiu Wspaniałych

 

Od roku 2002 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych działa Klub Ośmiu Wspaniałych. Opiekunkami  Klubu są Pani pedagog Monika Jastrzębska oraz Pani psycholog Dorota Hinca-Czura. Członkami Klubu mogą być wszyscy uczniowie wyrażający chęć niesienia pomocy innym. Wolontariusze wraz z Opiekunkami Klubu chętnie podejmują różnorodne działania na rzecz innych. Biorą oni udział w wielu akcjach organizowanych na terenie szkoły jak również poza nią, podejmują także działania indywidualne.

 

Akcje, w, których pomagają wolontariusze Klubu Ośmiu Wspaniałych oraz wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele to:

  1. Kwesta Być jak Święty Mikołaj - organizowana przez Fundację Dla Was. Jest to akcja charytatywna organizowana nieprzerwanie od 1997 r., jej podstawą jest praca młodych, gdyńskich wolontariuszy. Celem akcji jest obdarowanie świątecznymi paczkami, tych dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Uczniowie bardzo chętnie włączają się do tej akcji i w sklepach zbierają potrzebne produkty. Wiele dzieci marzy o tym, by w święta dostać prezenty jednak nie każdych rodziców na to stać, dlatego dzięki takim zbiórką i zaangażowaniu wolontariuszy możemy pomóc spełnić to marzenie.   
  2. Szlachetna Paczka - to kolejne z działań podejmowanych przez Klub. Jej zadaniem jest niesienie pomocy najuboższym rodzinom. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zbierają najpotrzebniejsze produkty dla wybranej rodziny. Akcja ta odbywa się w okresie przedświątecznym a z zebranych rzeczy robi się paczki i na święta wysyła do rodziny.
  3. Kwesty na rzecz Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni - uczniowie bardzo chętnie angażują się w zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum, które odbywają się na cmentarzach. Zebrane środki przeznaczone są na zakup leków i sprzętu medycznego dla podopiecznych.  
  4. Wigilia dla ubogich – Wolontariusze klubu zajmują się również organizacją wigilii. Dzięki tej inicjatywnie ludzie, którzy nie mogą pozwolić sobie na uroczyste spędzanie świąt oraz zakup prezentów dla dzieci mogą poczuć tą magię właśnie w naszej szkole.

 

Konkurs Ośmiu Wspaniałych

Najbardziej aktywni wolontariusze Klubu, podejmujący wiele różnorodnych działań na rzecz drugiego człowieka, angażujący się w akcje podejmowane przez szkołę, ale też w zadania indywidualne biorą udział w konkursie Ośmiu Wspaniałych, w którym ze wszystkich wolontariuszy, którzy zgłoszą się do konkursu wybrana zostaje ósemka wspaniałych. Jest to wspaniała uroczystość pokazująca jak wiele dobrych ludzi jest wokół nas, którzy potrafią bezinteresownie nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

 

Szlachetna Paczka ZSAE

 

19 grudnia 2022 r. do rąk Seniorów z Orłowa trafiły świąteczne paczki pełne artykułów zgromadzonych przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły w ramach akcji „Szlachetna paczka dla Seniora”. Inicjatywa naszej szkoły pozwoliła nacieszyć się Seniorom nie tylko artykułami pierwszej potrzeby, ale także drobiazgami, które wprowadziły ich w świąteczny nastrój.
 

W imieniu Seniorów oraz Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 1 w Gdyni chciałabym przekazać serdeczne podziękowania za zaangażowanie w akcję wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom.

 

Zebrane podczas zbiórki środki pieniężne umożliwiły również udział w akcji „Paczuszka Dla Maluszka - Dobrze jest pomagać!” organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Środki uzyskiwane od darczyńców są przeznaczane na jednorazowe pieluszki, artykuły kosmetyczne i prezenty dla dzieci.

 

 

Monika Jastrzębska

 

Szlachetna Paczka ZSAE

 

Kochani!

Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice!

 

W grudniu br., po rocznej przerwie związanej z sytuacją pandemii, organizowaliśmy kolejną edycję Szlachetnej Paczki ZSAE, której celem było przygotowanie świątecznej paczki dla osób potrzebujących oraz zebranie środków finansowych na wsparcie celów statutowych Fundacji Małych Stópek, czyli wsparcie maluszków do 1 roku życia, będących wraz z ich mamami pod opieką Fundacji.

We współpracy z pracownikiem Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 1 w Gdyni dokonaliśmy wyboru rodziny, tu lokalnie, z Orłowa.

W sumie udało się nam zebrać, dzięki szczodrości i ofiarności całej społeczności szkolnej oraz rodziców aż 1300 zł! Za część kwoty (450 zł) psycholog i pedagog szkolny zrobiły prawdziwie świąteczne zakupy i w dniu 21.12.20201 r. paczka została przekazana na ręce wskazanej rodziny. Były światełka na choince, łzy wzruszenia, gorące podziękowania, a temu wszystkiemu towarzyszyły życzenia i śpiew kolęd (dałyśmy radę z Panią pedagog ).

 

 

 

Pozostała część kwoty (850 zł) została przekazana przekazem pocztowym na konto Fundacji Małych Stópek. Dzięki temu wsparciu finansowemu Maluszkom nie zabraknie tego, czego potrzebują, aby móc prawidłowo się rozwijać – poza samą miłością i bliskością swoich Mam, będą mieć pieluszki, mleko, śpioszki i zabawki!

 

 

Goooooooorąco dziękuję Wszystkim, którzy dołożyli się do inicjatywy ciepłym słowem, rysunkiem (dzięki Róża, z III A), siłą mięśni przy noszeniu paczek, i sowitym groszem!

 

Wspomnijmy przy wigilijnym stole tych dużych i małych, których wsparliśmy. Dzielmy się radością dawania!

 

Z najlepszymi świątecznymi życzeniami,

 

Dorota Hinca-Czura

psycholog szkolny

 

Finał Szlachetnej Paczki ZSAE

Drodzy uczniowie i nauczyciele!!!

 

W grudniu 2019 r. po raz pierwszy organizowaliśmy akcję Szlachetnej Paczki ZSAE lokalnie, bazując na zdobytych doświadczeniach we współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna oraz ogólnopolskiej akcji Szlachetnej Paczki. Tym razem "po sąsiedzku" znaleźliśmy osobę w potrzebie - Pana Zenona, chorującego od lat na SM, który pomimo choroby, jest osobą pogodną, życzliwą i z nadzieją patrzącą w przyszłość. Potrzeby Pana Zenona nie były wygórowane, głownie były to artykuły żywnościowe i środki higieny, jednak dzięki zaangażowaniu i ofiarności wszystkich osób ze społeczności szkolnej zdołaliśmy przygotować całkiem sporą świąteczną paczkę, wraz z zakupem odpowiednich dla schorzenia Pana Zenona suplementów diety.

19 grudnia wybraliśmy się do pana Zenona z wizytą i przekazaliśmy Paczkę ZSAE dla Seniora. Nie obyło się bez śpiewu kolęd, składania życzeń oraz chwil wzruszenia.

W imieniu Pana Zenona składam wszystkim najszczersze podziękowania
za okazane serce i włożony trud.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy wrażliwi na drugiego człowieka!

Dziękuję!!!

D. Hinca-Czura

psycholog

Finał akcji Szlachetna Paczka - Lubię ludzi

W miniony weekend, 8-9 grudnia odbył się XVIII finał edycji Szlachetnej Paczki, w której kolejny już raz braliśmy udział.

 

Dzięki hojności nauczycieli, rodziców i uczniów, w trakcie spotkań, zebrań z rodzicami czy Dnia Niemieckiego oraz Kiermaszu Świątecznego, wspólnie zebraliśmy kwotę 1464,43 zł, a wartość całej paczki szacowana jest na około 2 tys. zł.

 

Z uzbieranych środków zakupione zostały następujące artykuły: rama łóżka oraz materac, buty dla Maksymiliana, środki czystości, artykuły higieniczne oraz żywność i poszczególne części garderoby dziecięcej. Ponadto dzięki zaangażowaniu uczniów zebraliśmy dodatkowo żywność, środki czystości oraz nową odzież dla chłopca.

 

Nasza paczka już w sobotę trafiła do rąk rodziny, której potrzeby zaspokoiliśmy w 100 %!

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy swoim gestem przyczynili się do realizacji akcji: nauczycielom, uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Z najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi

 

Dorota Hinca-Czura

psycholog szkolny

 

Relacja ze spotkania z rodziną podczas wręczenia paczki - czytaj więcej

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap