58 624 84 33         sekretariat@zsae.gdynia.pl

INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW

 

Świadectwo dojrzałości będzie można odebrać od 11.08.2020 r.

w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 - 14.00.

 

Proszę o przybycie w maskach i z własnym długopisem.

 

Zdający, który przystąpił do wszystkich pisemnych egzaminów z przedmiotów obowiązkowych oraz przystąpił do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonymi jednego z nich nie zdał, może złożyć w terminie do 14 sierpnia 2020 roku wniosek o przystąpienie do sesji poprawkowej w 2020 roku.

 

Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września 2020 r.

 

Wniosek do wydruku (DO POBRANIA)

 

Joanna Łyjak

Wicedyrektor

 

Konkurs - SOMMER-CHALLENGE 2020

 

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Goethe-Institut. Termin nadsyłania zgłoszeń i prac upływa w sobotę 29.08.2020 o godz. 23:59. Wszystkie zgłoszenia, które napłyną po tym terminie nie zostaną uwzględnione.

 

Więcej informacji na stronie:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/dep.html

 

https://www.goethe.de/resources/files/jpg824/deutsch-plusf1-formatkey-jpg-w737.jpg

 

Deutsch Plus - Goethe-Institut Polen

Nuda w czasie wakacji? W żadnym razie! Czeka na was nasz nowy konkurs - Sommer-Challange 2020 z przygodami językowymi! Zajrzyj do nas co tydzień i stań się częścią naszej społeczności. 4 tygodnie, 4 wyzwania. Przyłącz się i wygrywaj wspaniałe nagrody! Pierwsze zadanie ogłaszamy już...

 

Zachęcamy do udziału, czekają na Was wspaniałe nagrody!

 

Daria Sutowicz

 

Egzaminy poprawkowe

 

Egzaminy poprawkowe dla uczniów, którzy w klasyfikacji rocznej w roku szkolnym 2019/2020 otrzymali jedną ocenę niedostateczną, odbędą się w szkole, dnia 27.08.2020 r. o godzinie 9.00 w sali 21.

 

KOMUNIKAT - dodatkowy termin testu kompetencji

 

KOMUNIKAT

dla kandydatów do klasy ekonomicznej

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem uczniów klasą ekonomiczną (ze zwiększoną ilością godzin języka angielskiego) Komisja rekrutacyjna zaprasza na dodatkowy termin testu kompetencji z języka angielskiego (poziom podstawowy)

 

29.07.2020 r. (środa) o godz. 11.00 w AULI 

 

Komisja rekrutacyjna

 

Zapraszamy do klasy dwujęzycznej w zawodzie technik ekonomista

Wirtualne ZSAE - Promocja 2020

 

ZAPRASZAMY do nauki w zawodzie technik ekonomista, technik rachunkowościtechnik reklamy oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej

 

 

Nasza oferta na rok szkolny 2020/2021

 

Informacja dla uczniów klas: 2A i 2B - zakończenie roku szkolnego

W związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia epidemicznego nie odbędzie się tradycyjne wspólne zakończenie roku szkolnego. Świadectwa zostaną przekazane uczniom przez wychowawców w auli szkolnej lub przed aulą (jeśli pogoda na to pozwoli) z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

We wtorek 7.07.2020 r. wychowawcy klas przekazują świadectwa wg poniższego harmonogramu:

 

9.00 - 9.20 - klasa 2A

9.20 - 9.40 - klasa 2B

 

Proszę o stosowanie się do poniższych wskazań:

 • uczniowie przychodzą punktualnie zgodnie z harmonogramem,
 • przed wejściem do auli należy zdezynfekować ręce,
 • odbierając świadectwo, trzeba mieć założoną maseczkę,
 • oczekując na odbiór świadectwa, należy zachować co najmniej 2 m odległości od innych,
 • potwierdzenie odbioru należy podpisać własnym długopisem,
 • po otrzymaniu świadectwa uczniowie od razu udają się poza teren szkoły.

 

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

 

Drodzy uczniowie!

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbywa się w nietypowy sposób. Nie będzie wprowadzenia pocztu sztandarowego, nie będziemy śpiewać hymnu, nie będziecie spotykać się w gronie kolegów i koleżanek z wychowawcami w salach szkoły.

Ale podobnie jak podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, tak i teraz będziecie mogli podsumować ten zamykany dzisiaj czas. A był on niełatwy... Po pierwszym okresie nauki w szkole, kiedy spotykaliście się w gronie kolegów, koleżanek, nauczycieli i wychowawców, sytuacja zmusiła nas do zmiany formy edukacji. Oparła się ona na nowoczesnych środkach i platformach edukacyjnych. Mogliście korzystać z osiągnięć cywilizacyjnych jakim są internet, telefony komórkowe, laptopy, tablety, platforma Office 365 na której realizowaliśmy naukę. Ale zabrakło stałego i bezpośredniego kontaktu z przyjaciółmi i nauczycielami. Sytuacja ta pokazała jak ważne są kontakty międzyludzkie.

Dla nauczycieli była to także nowa sytuacja. Pokazała ona nam Wasze zaangażowanie w pracę, systematyczność, obowiązkowość, wykonywanie zadań, jakie przed Wami stawiali nauczyciele. Zapominalskim przypominaliśmy o wysyłaniu prac. Uczestniczyliście w lekcjach on-line, informowaliście nauczycieli o trudnościach, jakie mieli Wasi koledzy czy koleżanki podczas tych lekcji.

Efekty Waszego zaangażowania widać w wynikach - ocenach jakie uzyskaliście na świadectwach. Wiele osób otrzymało promocję z wyróżnieniem do kolejnej klasy.

Moi drodzy!

Zamykamy dzisiaj rok szkolny. Był on dla nas wszystkich doświadczeniem i wielką lekcją. Zdobyte umiejętności będziemy na pewno wykorzystywać w kolejnych latach edukacji.

Drodzy uczniowie!

Gratuluję Wam osiągniętych wyników, a na rozpoczynające się wakacje życzę Wam udanego wypoczynku, uśmiechu, pięknej pogody, beztroski, regeneracji sił, tak abyście z energią powrócili do szkoły 1 września przygotowani do realizacji kolejnych zadań.Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

Rekomendacja

 

Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami z ZSAE w Gdyni. Być może mój punkt widzenia zachęci jeszcze niezdecydowanych Ósmoklasistów do tego, jaką szkołę wybrać.smiley

 

Właśnie skończyłam trzecią klasę o profilu technik ekonomista. Lata spędzone w tej szkole uważam za czas przepełniony wieloma doświadczeniami. Nie chcę niczego idealizować, a jedynie pokazać, że jeśli jesteś ambitny, to tutaj znajdziesz coś dla siebie. W szkole dużo się dzieje! Projekty, w których brałam udział to m.in. Gdynia Business Week, Biznes Junior czy "Ucz się, doświadczaj, pracuj". Dzięki temu ostatniemu odbyłam płatny staż i kilka szkoleń. Ponadto jest możliwość zrobienia prawa jazdy za darmo. Jeśli tylko uczeń wykazuje chęci do robienia czegoś prócz obowiązkowej nauki, to nauczyciele z chęcią pomogą. 

 

Co jeszcze ZSAE ma do zaoferowania? Działa projekt Erasmus, są miesięczne praktyki w różnych zakładach pracy, SU organizuje tematyczne zabawy, mamy wyjazdy krajowe i zagraniczne oraz prężnie działający wolontariat jak i SKS. Oczywiście, najłatwiej jest narzekać, ale od tego świata nie zmienimy. 

 

Jeśli Ósmoklasisto nadal masz jakieś wątpliwości to napisz wiadomość, a z pewnością otrzymasz wyczerpującą odpowiedź. To co? Do zobaczenia na szkolnym korytarzu we wrześniu!yes

 

Patrycja Niemtz uczennica kl. 3B

 

 

Staż wakacyjny

 

UWAGA!

 

Wszystkie osoby, które zapisały się na staż wakacyjny w ramach projektu "Ucz się, doświadczaj, pracuj", zapraszam na spotkanie w dniu 3 lipca 2020 roku na godzinę 12.30 do auli ZSAE. Celem spotkania jest przekazanie dokumentów na staże. Proszę pamiętać o konieczności posiadania maseczki.

 

Szkolny Opiekun Projektu
Anna Darul

Test kompetencji językowych

 

TEST KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH

 

do klasy ekonomicznej - dwujęzycznej

 

odbędzie się 29 czerwca o godz. 12.00 w szkole (sala gimnastyczna)
z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (obowiazkowe maseczki).

 

Test sprawdza podstawowe umiejętności językowe (jednak jest obowiązkowy dla uczniów ubiegających się o przyjęcie do tej klasy) 

 

Nawet gdy nie zalogowałeś się do tej klasy możesz przystąpić do testu
- a do klasy dołączyć zmieniając preferencje w dniach 31.07-4.08.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych!

 

Podejmijcie wyzwanie i sprawdźcie się!

 

Jeśli masz pytania zadzwoń pod numer tel. 58 624-82-86 lub przyjdź - Komisja rekrutacyjna pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-14.00 oraz w sobotę 27 czerwca 2020 w godz. 9.00-14.00

 

Rekrutacja do ZSA-E

Informacja dla uczniów - zakończenie roku szkolnego

 

W związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia epidemicznego nie odbędzie się tradycyjne wspólne zakończenie roku szkolnego. Świadectwa zostaną przekazane uczniom przez wychowawców w auli szkolnej lub przed aulą (jeśli pogoda na to pozwoli) z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

W piątek 26.06.2020 r. wychowawcy klas przekazują świadectwa wg poniższego harmonogramu:

9.30  - 9.50 - klasa 1A

9.50 - 10.10 - klasa 1B

10.10 - 10.30 - klasa 1C

10.30 - 10.50 - klasa 1D

10.50 - 11.10 - klasa 1E

11.10 - 11.30 - klasa 1F

11.30 - 11.50 - klasa 2C

11.50 - 12.10 - klasa 3A

12.10 - 12.30 - klasa 3B

12.30 - 12.50 - klasa 3C

12.50 - 13.10 - klasa 3D

 

Proszę o stosowanie się do poniższych wskazań:

 • uczniowie przychodzą punktualnie zgodnie z harmonogramem,
 • przed wejściem do auli należy zdezynfekować ręce,
 • odbierając świadectwo, trzeba mieć założoną maseczkę,
 • oczekując na odbiór świadectwa, należy zachować co najmniej 2 m odległości od innych,
 • potwierdzenie odbioru należy podpisać własnym długopisem,
 • po otrzymaniu świadectwa uczniowie od razu udają się poza teren szkoły.

EGZAMINY ZAWODOWE - Informacje ogólne dla zdających egzamin

 

Drodzy Uczniowie!

 

Zgodnie z harmonogramem w poniedziałek 22.06.2020 rozpocznie się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

 

23.06.2020 wszyscy uczniowie zdają egzamin pisemny. Egzaminy praktyczne odbywają się zgodnie z harmonogramem przedstawionym w załączniku. Egzamin zostanie przeprowadzony z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, które mają zapewnić uczniom i nauczycielom bezpieczne warunki.

 

W związku z tym proszę o dokładne zapoznanie się z procedurami dotyczącymi przeprowadzania egzaminu i bezwzględne stosowanie się do wytycznych. Na listach zdających zostały umieszczone godziny przyjścia do szkoły i wskazane wejścia (część uczniów wchodzi przez aulę, a część wejściem głównym) - proszę o ich przestrzeganie. Uczniowie, którzy muszą pozostawić rzeczy w szatni wchodzą przez wejście główne. Proszę o zachowanie przed wejściem do budynku bezpiecznych odległości.

 

Wszystkim życzę powodzenia!

 

Beata Jekiełek

Wicedyrektor

ZAŁĄCZNIKI:

 1. HARMONOGRAM EGZAMINÓW 
 2. PROCEDURY DOTYCZĄCE EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
 3. PRZYBORY

 

Rejestracja na staże wakacyjne 2020

UWAGA! 

 

Uprzejmie informuję, że dostępny jest formularz zgłoszeniowy, do wypełnienia on-line, na  PŁATNY STAŻY WAKACYJNYCH  w ramach projektu  „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni UCZ SIĘ, DOŚWIADCZAJ, PRACUJ”.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów  klas I, II i III kształcących się w zawodach technik ekonomista, technik rachunkowości  oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej do dokonywania zgłoszeń w terminie do 22.06.2020 roku.

 

Link do formularza - kliknik tutaj

 

Szkolny Opiekun Projektu

Anna Darul 

EGZAMINY ZAWODOWE - Listy zdających i godziny wejścia na egzamin

 

Proszę o dokładne zapoznanie się z procedurami dotyczącymi przeprowadzania egzaminu i bezwzględne stosowanie się do wytycznych.

 

EGZAMIN PISEMNY

W załączniku znajdziecie listy zdających z przypisanymi godzinami przyjścia do szkoły i wskazaniem wejścia (część uczniów wchodzi przez aulę, a część wejściem głównym) - proszę o ich przestrzeganie. Uczniowie, którzy muszą pozostawić rzeczy w szatni wchodzą przez wejście główne. Proszę o zachowanie przed wejściem do budynku bezpiecznych odległości.

 

EGZAMIN PRAKTYCZNY

Na egzaminy praktyczne wszyscy uczniowie przychodzą 30 minut przed wyznaczoną godziną egzaminu i wchodzą przez wejście główne.

 

Beata Jekiełek

Wicedyrektor

ZAŁĄCZNIKI:

AU.29 i AU.65 - s.34 - wejście główne godzina 13:25

AU.29 - s.6 (gimnastyczna) - wejście dolne przez aulę godz. 13:30

AU.35 - s.6 - wejście dolne przez aulę godz. 09:30

AU.35 - s.38 - wejście główne godz. 9:25

AU.35 i AU.54 - s.34 - wejście główne godz. 9:25

AU.54 - s.26 - wejście główne godz. 9:30

AU.65 - s.26 - wejście główne 13:30

 

Wyniki konkursu - Eko przez cały dzień

 

Z radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Eko przez cały dzień" zorganizowanym przez Goethe-Institut. Autorką zwycięskiego filmu jest Małgorzata Kołodziej z kl. II B.

 

Serdeczne gratulacje!

 

Opiekun: Daria Sutowicz

 

 

Płatne staże wakacyjne

 

UWAGA! 


W związku z możliwością realizacji  PŁATNYCH STAŻY WAKACYJNYCH  w ramach projektu  „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni  UCZ SIĘ, DOŚWIADCZAJ, PRACUJ” Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów  klas I, II i III kształcących się w zawodach technik ekonomista, technik rachunkowości  oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej na spotkanie organizacyjne on-line  w dniu 18.06.2020r. o godzinie 16.30.

 

Link do spotkania:  https://meet.google.com/umf-sxhv-oyu 
 

NOWOŚĆ!

W tym roku staże można realizować  w formie stacjonarnej lub zdalnej. 

 

Szkolny Opiekun Projektu

Anna Darul 

Komunikat z 5.06.2020 - dalsze ograniczenie funkcjonowania szkoły


K O M U N I K A T

 

Zgodnie z informacją Ministra Edukacji Narodowej ograniczenie funkcjonowania szkoły przedłuża się do dnia 26 czerwca 2020 r. W tym czasie kontynuowane jest kształcenie na odległość.

 

Link do strony MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-do-26-czerwca

 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW

 

Drodzy Maturzyści!

 

Zgodnie ze zmienionym harmonogramem w poniedziałek 08.06.2020 rozpocznie się egzamin maturalny. W tym roku szkolnym matura z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie tylko w formie pisemnej. Egzamin zostanie przeprowadzony z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, które mają zapewnić uczniom i nauczycielom bezpieczne warunki. 

 

W związku z tym proszę o dokładne zapoznanie się z procedurami dotyczącymi przeprowadzania egzaminu i bezwzględne stosowanie się do wytycznych. 

W załączniku znajdziecie także listy zdających z przypisanymi godzinami przyjścia do szkoły i wskazaniem wejścia (część uczniów wchodzi przez aulę a część wejściem głównym) - proszę o ich przestrzeganie. 

 

Wszystkim życzę powodzenia!

 

Joanna Łyjak

Wicedyrektor

ZAŁĄCZNIKI:

 1. PROCEDURY DOTYCZĄCE MATURY
 2. LISTY UCZNIÓW NA EGZAMIN MATURALNY

 

Rozstrzygnięcie konkursu GALERIA SZTUKI ZSAE

 

Nadszedł czas na  podsumowanie Szkolnego Konkursu Galeria sztuki ZSAE. Okazało się, że pomysł na interpretację znanego obrazu wyzwolił w naszych uczniach całe pokłady kreatywności! Jury nie miało łatwego zadania - po  długich dyskusjach zdecydowało, że zwycięża praca Marty Bazaczek z kl. 1c, dwa równorzędne drugie miejsca zdobywają Martyna Klebba z kl. 1b i Daria Bilobrova z kl. 1ctrzecie miejsce - Nikola Nowicka z kl. 1b,  a dwa wyróżnienia wędrują do Weroniki Walter i Dominika  Kowalewskiego z kl. 1b.

 

Gratulujemy!!!

 

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone wraz ze świadectwami.

 

 

 

 

 

 

Organizatorki: Olga Jakusz, Izabela Niewiadomska

 

Harmonogram egzaminów maturalnych w ZSAE

 

 

Praca biblioteki szkolnej

 

Regulamin udostępniania biblioteki szkolnej ZSAE
w okresie 1-26 czerwca 2020 r.

 

Realizacja przyjmowania i zwrotów materiałów bibliotecznych przez nauczyciela bibliotekarza w bibliotece szkolnej na podstawie wytycznych i rekomendacji instytucji nadrzędnych.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki; https://www.bn.org.pl/ ; https://gis.gov.pl/

 

 1. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30- 14.50
 2. Bibliotekarze będą przebywać w bibliotece w maseczce i rękawiczkach podczas wykonywania obowiązków.
 3. Zachowana zostanie bezpieczna odległość 2 metrów od rozmówcy i bibliotekarzy.
 4. W odległości 1 metra od drzwi wejściowych będzie udostępniony tymczasowy blat roboczy z kartonem do zdawania książek.
 5. Oddawane książki zostaną odłożone przez użytkownika do pudła. Odizolowane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny; W dalszym ciągu przy kontakcie z egzemplarzami będą stosowane rękawiczki.
 6. Zdawane przez uczniów książki i materiały będą w okresie kwarantanny trwającej 72 godziny.
 7. Po przyjęciu książek od użytkownika każdorazowo zostanie zdezynfekowany blat, z którym stykał się użytkownik
 8. W bibliotece będzie mogła przebywać poza bibliotekarzami 1 osoba.
 9. Uczeń nie może wejść do biblioteki poza wyznaczony blat.
 10. Poleca się użytkownikom przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach.
 11. Regularnie będą czyszczone powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.
 12. Biblioteka będzie wietrzona na bieżąco.
 13. Przedłużone zostają terminy zwrotu książek do 15 września 2020 r., z wyjątkiem osób opuszczających szkołę.
 14. Do uczniów zostaną wysłane do 6 czerwca e-maile ze spisem książek, które mają na karcie. Wszelkie zapytania o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących wypożyczeń można uzgadniać przez: pocztę elektroniczną: 

lub telefonicznie.

     15. Wypożyczenia książek oraz zwroty należy zgłosić pocztą elektroniczną dzień wcześniej do godz. 16.

 

HARMONOGRAM

 

 

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

K.K.Pawlędzio

 

8.30 – 14.50

11.40–14.50

8.30 – 14.50

 

J. Wdowiak

8.30 – 14.50

 

8.30 – 11.40

 

8.30 – 14.50

 

 

Konsultacje dla uczniów od 1.06.2020

 

Od poniedziałku 01.06.2020 r. uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w konsultacjach z nauczycielami na terenie szkoły. Mają one charakter dobrowolny dla uczniów, ale w związku z zagrożeniem epidemicznym wymagają wcześniejszego zgłoszenia udziału nauczycielowi.

 

Proszę o zapoznanie się z HARMONOGRAMEM oraz PROCEDURAMI.

 

Joanna Łyjak

Wicedyrektor ZSAE

 

STRES PRZEDMATURALNY

 

Drodzy Maturzyści,

 

chcemy zaprosić Was do udziału w warsztatach realizowanych na terenie szkoły dot. sposobów radzenia sobie ze stresem przedmaturalnym. Zajęcia mogłyby odbyć się w przyszłym tygodniu, termin i godzina do ustalenia. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników mogących wziąć udział w warsztatach (procedury bezpieczeństwa związane z COVID-19), obowiązują indywidualne zapisy u psychologa i pedagoga szkolnego (mail lub czat Teams).

 

Serdecznie zapraszamy smiley

 

D. Hinca-Czura dorota.hinca-czura@zsae.gdynia.pl

M. Jastrzębska monika.jastrzebska@zsae.gdynia.pl

 

 

Zajęcia dla maturzystów

 

 

Lekcja wychowawcza z zaproszonym gościem

W dniu 26 maja, na zajęciach z wychowawcą klasa 1B gościła niezwykłą osobę – Panią Żanetę Hejne, szefową Kancelarii Usług Księgowych Hejne&Zaremba. Było to niezwykle inspirujące i motywujące spotkanie! Pięknie DZIĘKUJEMY za poświęcony czas i ogromną dawkę dobrej energii!

 

Izabela Niewiadomska - wychowawca kl. 1B

 

Zapraszamy do przeczytania kolejnego numeru Ekonomaniaka

 

Projekt Deutsch Plus - zajęcia online w języku niemieckim

 

Dnia 22.05.2020 odbyło się spotkanie ze studentką z Niemiec, Iną Mitternacht. Ina opowiedziała nam o swojej działalności wolontaryjnej i codziennym życiu. Dowiedzieliśmy się także, jak wygląda system szkolnictwa w Niemczech, z czego słynie Berlin oraz jak młodzież spędza czas wolny. Ina bardzo chętnie odpowiadała na nasze pytania, a nawet wykazała się wiedzą na temat Polski podczas quizu przygotowanego przez naszych uczniów.

 

Daria Sutowicz

 

NOWY terminarz REKRUTACJI

 

U W A G A

 

NOWY termin TESTU KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH

dla kandydatów do klasy dwujęzycznej w zawodzie technik ekonomista

odbędzie się 29 czerwca 2020 r. o godz. 12.00

 

Termin podany w szkolnym harmonogramie rekrutacji
- 25 maja jest NIEAKTUALNY

 

 

Link do strony MEN - harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

 

 

Terminarz rekrutacji - zmiany

 

Komisja do spraw rekrutacji informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 29 kwietnia 2020 r. wprowadzono zmiany:

 

 1. Skrócono okres przeznaczony na sprawdzenie dokumentów dotyczących spełniania przez kandydata dodatkowych kryteriów z 14 dni do 5 dni;
 2. Skrócono okresy obejmujące procedurę odwołania od list przyjętych i nieprzyjętych do 3 dni;
 3. NIE PRZEPROWADZA SIĘ REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ.

 

Wszelkie zmiany dotyczące rekrutacji i egzaminu z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej będą publikowane na STRONIE SZKOŁY w zakładce REKRUTACJA

 

Konsultacje z nauczycielami

 

Dnia 13.05.2020 roku (w środę) w godzinach 17.00 - 19.00
odbędą się konsultacje dla rodziców.

 

O godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie online z wychowawcami poprzez konto ucznia w aplikacji Teams.

 

Po spotkaniu z wychowawcą będzie możliwość skontaktowania się z nauczycielami na czacie, online poprzez konto ucznia w aplikacji Teams lub mailem.

 

Wszyscy nauczyciele mają maile w formacie: imie.nazwisko@zsae.gdynia.pl (pisane bez polskich liter).

 

Ostatnie pożegnanie...

Dyrekcja szkoły zamówiła Mszę św., która odbędzie się 14 lipca 2020 r. o godz. 8.00 w Klasztorze Karmelitanek w Orłowie.

 

Corona Daries – projekt eTwinning

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie kl. 1A naszej szkoły w czasie pandemii uczestniczą w wirtualnym projekcie eTwinning Corona Daries. Wymieniamy się doświadczeniami i dzielimy tym, jak wygląda nasze życie w tym czasie. W projekcie uczestniczą szkoły w Hiszpanii, Turcji, Chorwacji i Czech.

 

 

Anna Kulińska

 

Informacja - Terminy rekrutacji

 

Komisja do spraw rekrutacji informuje, że terminy rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych określi Minister Edukacji Narodowej i poda do publicznej wiadomości na stronie internetowej MEN.

 

(informacja utworzona na podstawie komunikatu Pomorskiego Kuratora Oświaty - link do komunikatu)

 

Małgorzata Dejnas

 

Nowy konkurs - Galeria sztuki ZSAE


Zapraszamy do udziału w konkursie, którego pomysł zrodził się z tęsknoty za sztuką.

 

Wszystkie informacje znajdziecie w poniższym interaktywnym zaproszeniu

 

   

 

Organizatorki: Izabela Niewiadomska, Olga Jakusz

 

UWAGA - zmiana terminu konkursu

 

EKO PRZEZ CAŁY DZIEŃ
DEUTSCH PLUS

 

Wydłużono termin dostarczania prac, w związku z czym można dostarczyć je do Pani Darii Sutowicz, do dnia 11.05.2020 na adres mailowy: daria.sutowicz@zsae.gdynia.pl

 

Daria Sutowicz

 

Lekcja online z języka niemieckiego

Dnia 29.04.2020 odbyła się lekcja online na temat słownictwa dot. szkoły. Poprowadziła je Pani Małgorzata Konopacka z ramienia Goethe-Institut. Wzięli w niej udział uczniowie z kl. II B. Zajęcia okazały się doskonałą formą utrwalenia słownictwa.

 

 

 

Daria Sutowicz

 

Dni wolne od zajęć dydaktycznych - ZMIANA

 

W związku ze zmianą harmonogramu egzaminu maturalnego dni, które miały być wolne od zajęć dydaktycznych tj. 4.05, 5.05 i 6.05zwykłymi dniami pracy. Lekcje będą realizowane zgodnie z planem.

 

Dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych będą natomiast: 8.06, 9.06, 10.06 oraz 12.06, 23.06 i 25.06.

 

Dzień wolny

 

Dzień 1.05.2020 r. (piątek) - jako święto państwowe

jest dniem wolnym od pracy.

 

 

Pożegnanie maturzystów


Drodzy Absolwenci!

 

W niecodziennych okolicznościach niż każdego roku otrzymujecie świadectwa ukończenia szkoły średniej. Żegnamy Was w inny sposób, ale równie serdecznie i z wielką czułością, chociaż nie będzie hymnu, fanfar i uścisków dłoni. Niezależnie od sytuacji jest to moment wyjątkowy. Zamykacie ważny etap w swoim życiu. Wkraczacie w dorosłość i samodzielność. Od dzisiaj sami będziecie podejmować decyzje, które będą świadczyć o Waszej dojrzałości i odpowiedzialności, ale również o naszej – nauczycieli – pracy.

       

Czas który tu spędziliście wypełniony był intensywną pracą. Zdobywaliście wiedzę, rozwijaliście zainteresowania, odkrywaliście w sobie talenty, w które inwestowaliście. Poznawaliście Polskę i świat, biorąc udział w wycieczkach, programach unijnych, odwiedzając muzea, realizując projekty. Zaspokajaliście swoją ciekawość świata, chłonęliście wiedzę.

Braliście także udział w wielu przedsięwzięciach, które nastawione były na drugiego człowieka, podejmowaliście aktywność charytatywną, ale również potrafiliście otoczyć życzliwością i wsparciem swoich kolegów i koleżanki rozpoczynających naukę w nowej szkole.

 

Zadaniem nas wszystkich, nauczycieli i pedagogów, było wskazywanie ścieżek życiowych, które warto wybierać, zasad i wartości ważnych w życiu, kształtowanie Was na osoby silne wewnętrznie, wyposażone w męstwo, odwagę, ale także w roztropność, skromność i pokorę.

Wierzę, że jesteście przygotowani do wkroczenia na samodzielną drogę życia. Szkoła wyposażyła Was w bagaż wartości, z których będziecie korzystać.

 

Moi Drodzy!

Życzę Wam, abyście mieli odwagę podejmować wyzwania, z pokorą patrzyli na życie, abyście budowali je na wartościach, bo one są trwałe i dają siłę w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

 

I pamiętajcie o słowach Jana Pawła II skierowanych do młodzieży:

,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

Bo teraz Wy będziecie wzorem dla innych, dla nowych pokoleń.

 

Spotkamy się jeszcze podczas egzaminów: maturalnego i zawodowego.

Życzę Wam spokoju – do zobaczenia i powodzenia!

 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

Statuetki dla radiowców

Odbiór świadectw ukończenia szkoły średniej w niecodziennych okolicznościach...

Jolanta Wdowiak

 

Komunikat z 24.04.2020 - dalsze ograniczenie funkcjonowania szkoły


K O M U N I K A T

 

Zgodnie z informacją Ministra Edukacji Narodowej ograniczenie funkcjonowania szkoły przedłuża się do dnia 24 maja 2020 r. W tym czasie kontynuowane jest kształcenie na odległość.

 

Ograniczenie funkcjonowania szkoły dotyczy również praktyk zawodowych - będą one realizowane do końca roku szkolnego 2019/2020 lub w klasach programowo wyższych.

 

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikował 24.04.2020 r. komunikat zawierający nowy harmonogram egzaminu maturalnego (egzaminy od 8 czerwca br.).

 

Link do komunikatu: https://static.cke.gov.pl/2020/harmonogram_egzaminow_2020_3.pdf

 

Według informacji Ministra Edukacji Narodowej egzaminy zawodowe rozpoczną się 22 czerwca br.

 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

AKADEMIA DZIELNICOWA – WYBÓR OFERT

Informujemy, że w wyniku postępowania, w ramach  programu Akademia Dzielnicowa, wybrano następujące oferty:

 

Lp.

Nazwa zajęć

Łączny koszt zajęć brutto

Realizator zajęć
(nazwa, adres, NIP)

1.

Spotkanie rodzicielskie - wsparcie dla rodziców

5.605,00 zł

Dobra Relacja Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii
Dorota Królewicz, ul. Olgierda 125, Gdynia, NIP:9581447172

2.

WyGRAJ się! - Warsztaty z tworzenia gier planszowych

4.320,00 zł

Fundacja Rozwoju Bombonierka,
ul. Śląska 51b/70, 81-304 Gdynia, NIP:5862304930

 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

SZKOŁA MISTRZÓW – WYBÓR OFERT

Informujemy, że w wyniku postępowania, w ramach  programu Szkoła Mistrzów, wybrano następujące oferty:

 

Lp.

Temat szkolenia

Łączny koszt zajęć brutto

Proponowany realizator zajęć (nazwa, adres, NIP)

1.

Mediacja jako forma wspierania uczniów w rozwiązywaniu problemów w społeczności klasowej i szkolnej

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

2.

Wynalazek, utwór, dzieło - prawo patentowe, prawo autorskie i prawa pokrewne

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

3.

Ochrona dóbr osobistych placówki edukacyjnej i jej nauczycieli

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

4.

Nauczyciel jako świadek i jako opiniodawca w postępowaniu przed sądem rodzinnym.

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

5.

Postępowanie wyjaśniające i dyscyplinarne wobec nauczycieli.

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

6.

Postępowanie wyjaśniające i dyscyplinarne wobec nauczyciela - prawa i obowiązki dyrekcji placówki oświatowej.

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

7.

Zjawisko hejtu w sieci. Prawne aspekty ochrony i  prawidłowej reakcji. 

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

8.

Problem narkotyków, dopalaczy i innych niebezpiecznych używek w szkole.

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

9.

Mobbing, zarzuty seksualne

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

10.

Wykład do wyboru

500,00 zł

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Brakoniecka,      
ul. Świętojańska 23/7b           
81-572 Gdynia, NIP:5862145070

11.

Gry planszowe w edukacji

4.320,00 zł

Fundacja Rozwoju Bombonierka, ul. Śląska 51b/70, 81-304 Gdynia, NIP:5862304930

 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

Informacja dla uczniów klas czwartych - odbiór świadectw

W związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia epidemicznego przekazywanie świadectw ukończenia klas czwartych będzie zorganizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

Uczniowie otrzymają od wychowawców informację o godzinie przyjścia do szkoły w celu   odbioru świadectwa. (prosimy o punktualność)

 

W piątek 24.04.2020 r. wychowawcy klas czwartych przekażą świadectwa i dzienniczki praktyk uczniom wg wskazanego harmonogramu.

 

Wychowawca przekazuje świadectwa w auli, zachowując wszelkie środki ostrożności. Uczniowie wchodzą do auli dolnym lewym wejściem - drzwi z lewej strony - pojedynczo i w wyznaczonym czasie. W pierwszej kolejności zwracają książki do biblioteki, a następnie rozliczają się z wychowawcą. Opuszczają aulę drugim wyjściem. Każdy powinien mieć założoną maseczkę oraz rękawiczki ochronne. Oczekując na odbiór świadectwa, należy zachować co najmniej 2 m odległości od innych.

 

Uczniowie, którzy chcą zabrać swoje rzeczy z szafek, muszą to zrobić przed odbiorem świadectwa. Wchodzą pojedynczo do szkoły wejściem głównym, po opróżnieniu szafki wychodzą tym samym wejściem. Następna osoba oczekuje na swoją kolej przed schodami i wchodzi po wyjściu poprzednika.

Uczniowie są zobowiązani do zwrotu książek do biblioteki oraz kluczyków do szafek.

Joanna Łyjak
Wicedyrektor

 

AKADEMIA DZIELNICOWA, SZKOŁA MISTRZÓW


Szanowni Państwo!

 

Informuję, iż zmianie uległ termin opublikowania list organizatorów zajęć. Nowy termin ogłoszenia wyników naboru to 23 kwietnia 2020 r.

 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

KONKURS - EKO PRZEZ CAŁY DZIEŃ

EKO PRZEZ CAŁY DZIEŃ
DEUTSCH PLUS

 

Uczniowie pracując w trzyosobowych grupach przygotowują vlog lub plakat na temat: Eko przez cały dzień.

 

Więcej informacji na stronie Goethe-Institut - zobacz TUTAJ

 

Prace należy dostarczyć do Pani Darii Sutowicz, do dnia 29.04.2020 na adres mailowy: daria.sutowicz@zsae.gdynia.pl

Daria Sutowicz

 

Konsultacje z nauczycielami klas czwartych


Dnia 16.04.2020 roku (w czwartek) w godzinach 17.00 - 18.00
odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas czwartych.

 

W tym czasie będzie możliwość skontaktowania się z nauczycielami na czacie, online poprzez konto ucznia w aplikacji Teams lub mailem.

 

Wszyscy nauczyciele mają maile w formacie: imię.nazwisko@zsae.gdynia.pl (pisane bez polskich liter).

 

 

Komunikat z 14.04.2020 - dalsze ograniczenie funkcjonowania szkoły

K O M U N I K A T

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 642) przedłuża się do dnia 26 kwietnia 2020 r.  ograniczenie funkcjonowania szkoły. W tym czasie kontynuowane jest kształcenie na odległość.

 

Ograniczenie funkcjonowania szkoły dotyczy również praktyk zawodowych - będą one realizowane do końca roku szkolnego 2019/2020 lub w klasach programowo wyższych.

 

Dotychczasowy harmonogram egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego jest nieaktualny. W roku szkolnym 2019/2020 Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjneh otrzymał upoważnienie do zmiany harmonogramu przeprowadzania egzaminów: maturalnego i zawodowego. Komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu (Rozp. MEN z 10 kwietnia 2020 r. - Dz.U. z 2020 r. poz. 657). 

 

Anna Marlewska 
Dyrektor ZSAE

 

AKADEMIA DZIELNICOWA - INFORMACJE I DOKUMENTY

Szanowni Państwo prosimy o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi
realizowanego przez naszą szkołę programu Akademia dzielnicowa.

Załączniki:

 1. informacja na www
 2. formularz zgłoszeniowy

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

SZKOŁA MISTRZÓW - INFORMACJE I DOKUMENTY

Szanowni Państwo prosimy o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi
realizowanego przez naszą szkołę programu Szkoła Mistrzów.

Załączniki:

 1. informacja na www,
 2. formularz zgłoszeniowy

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

Wiosenna przerwa świąteczna

 

Od 9 do 14 kwietnia br. trwa wiosenna przerwa świąteczna.

 

W czwartek - 9 kwietnia, piątek - 10 kwietnia oraz we wtorek - 14 kwietnia nie będzie zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami
w formie kształcenia na odległość.

 

Komunikat - Podręczniki w szafkach

K O M U N I K A T

 

W Dzienniku Ustaw pod pozycją nr 522 zostało opublikowane rozporządzenie z 24 marca zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Wskazano w nim m.in., że w okresie od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się przemieszczania.

 

Oznacza to, że uczniowie nie mogą odebrać książek ze szkoły osobiście.

 

Tylko w sytuacji, gdy te podręczniki są bezwzględnie konieczne do nauki w obecnym czasie mogą być odebrane przez rodziców/opiekunów prawnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

 

Rodzic musi znać numer szafki, piętro na którym znajduje się szafka i mieć przy sobie kluczyk do niej. Wejście do szkoły odbywa się pojedynczo z zachowaniem warunków zalecanych przez GIS.
Osoby wchodzące będą ewidencjonowane w księdze przyjść przez pracownika szkoły.

 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

Rozpoczęcie zdalnego nauczania w ZSAE

K O M U N I K A T

 

Zgodnie z Rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz.492 i poz.493)
od dnia 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
ogranicza się funkcjonowanie szkoły.

 

Realizacja programu nauczania w ZSAE odbywać się będzie
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce
"ZDALNE NAUCZANIE 2020".

 

Anna Marlewska 
Dyrektor ZSAE

 

Komunikat - ZDALNE NAUCZANIE 2020

UWAGA UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE!

 

Pojawiła się nowa zakładka na naszej stronie w menu głównym:
 

ZDALNE NAUCZANIE 2020

 

Proszę sprawdzać jej zawartość.
 

Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

Komunikat - Pomoc pedagoga i psychologa szkolnego

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie

 

Zapraszamy do zdalnego kontaktowania się z pedagogiem i psychologiem szkolnym za pośrednictwem e-dziennika, poczty mailowej, aplikacji Teams, oraz drogą telefoniczną (po uprzednim zgłoszeniu mailowym i pozostawieniu swojego numeru telefonu). Zapewniamy o stworzeniu bezpiecznych warunków do indywidualnej rozmowy. Chcemy pozostawać z Państwem oraz Uczniami w stałym kontakcie, aby móc Was wspierać w nowej, trudnej rzeczywistości.

 

We wskazanych godzinach konsultacji jesteśmy do dyspozycji telefonicznie (po uprzednim zgłoszeniu):

 

PEDAGOG: M. Jastrzębska, monika.jastrzebska@zsae.gdynia.pl - czwartki w godz. 14.00-16.00

PSYCHOLOG: D. Hinca-Czura, dorota.hinca-czura@zsae.gdynia.pl  - wtorki w godz. 14.00-16.00.


Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

Smutna wiadomość...

Z wielkim smutkiem zawiadamiam, że 16 marca 2020 zmarła

Pani Mariola Sierżęga
 

 

- wieloletni pracownik naszej szkoły, koleżanka, nauczycielka, wychowawczyni, 

wicedyrektor szkoły w latach 1995-2001.

 

Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

 

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie ...

 

Anna Marlewska

Dyrektor ZSAE

 

Akcja #zostanwdomu

Przyłącz się do Akcji #zostanwdomu 

 

Zobacz film - TUTAJ

 

Komunikat dla nauczycieli z dnia 13.03.2020 r.

K O M U N I K A T

 

W związku z decyzją Premiera RP o ograniczeniu możliwości organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób odwołuję posiedzenie Rady Pedagogicznej planowane na 16 marca 2020 roku o godz. 17.00.


Anna Marlewska
Dyrektor ZSAE

 

Komunikat dla rodziców z dnia 11.03.2020 r.

K O M U N I K A T

 

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

 

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego oraz organu prowadzącego szkołę - Gminy Miasta Gdyni zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno - wychowawcze 
od 12.03.2020 r. do 27.03.2020 r.

 

Zebranie z rodzicami zaplanowane na 18.03.2020 r. nie odbędzie się.

 

Dyrektor
Anna Marlewska

 

Komunikat - praktyka zawodowa

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że praktyka zawodowa również jest zawieszona.

 

Komunikat MEN - TUTAJ

Dyrektor

Anna Marlewska

 

 

Komunikat dla nauczycieli z dnia 11.03.2020 r.

K O M U N I K A T

 

W dniu 12.03.2020 r. (czwartek)

nauczyciele stawiają się do pracy

o godz. 10:00

Dyrektor 
Anna Marlewska

 

Rekomendacja Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie wycieczek szkolnych

Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty

 przygotowali rekomendację w sprawie wycieczek szkolnych 

skierowaną do dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów województwa pomorskiego

 

Rekomendacja - do zobaczenia TUTAJ

 

Radio Ekonomik wspólnie z Seniorami obchodzi Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Marzec - z pewnością myśląc o tym miesiącu mamy w głowie obraz budzącego się po zimie krajobrazu, przebiśniegów wybijających się spod śnieżnej pokrywy, czy też ptaków śpiewających swoje wymyślne melodie, umilając nam przy tym dzień.  Pomimo, że dzisiejsze warunki klimatyczne nieco utrudniają nam wyobrażenie sobie tego widoku, jedna rzecz nigdy się nie zmieni - pierwszego dnia wspomnianego miesiąca obchodzimy święto, które dla nas Polaków jest ważnym świętem narodowym. Mowa oczywiście o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które możemy celebrować stosunkowo od niedawna, bowiem od 2011 roku i uczcić pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

5 marca 2020 właśnie z taką intencją wybraliśmy się ponownie w odwiedziny do naszych przyjaciół z orłowskiego Klubu Seniora przy ul. Orłowskiej 66. Od razu gdy przekroczyliśmy próg zostaliśmy ciepło powitani z uśmiechami na twarzy.
Całe spotkanie rozpoczęła nasza pani opiekunka - Joanna Kujawska witając wszystkich zgromadzonych, następnie oddała głos naszym redaktorkom - Magdzie i Helenie, które serdecznie podziękowały w imieniu swoim, oraz innych radiowych maturzystów za cały spędzony czas w Klubie. Niestety dla dziewczyn było to ostatnie spotkanie z Seniorami. Nie zabrakło słów pana Tadeusza Burczyka, którego słowa wprowadziły nas w zadumę.

Przeszliśmy do wysłuchania przygotowanej przez naszych redaktorów audycji. Każdy słuchał jej z uwagą. Sposób w jaki została przygotowana wywołał u niejednej osoby wzruszenie, jak i dumę narodową. Ostatnią część spotkania przeznaczyliśmy na rozmowę ze sobą nawzajem.

Cieszymy się, że mogliśmy spędzić czas w tak miłym towarzystwie. Nie możemy się doczekać następnego spotkania z naszymi Seniorami.

Tekst i zdjęcia: Angelika Kummer kl. 1 f

Opiekun: Joanna Kujawska i Tadeusz Burczyk

 

Wyniki konkursu Turbolandeskunde

Dnia 06.03.2020 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Małgorzata Kołodziej i Maksymilian Stysiek z kl. II B
oraz Agnieszka Szymańska z kl. III C

wzięła udział w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu "TURBOLANDESKUNDE - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" .

Kilkadziesiąt szkół z województwa pomorskiego odpowiadało na pytania dot. Szwajcarii w trzech turach. My zajęliśmy w swojej turze II miejsce.

 

Daria Sutowicz

 
 

Spektakl i warsztaty na temat hejtu internetowego i cyberprzemocy

W środę 4 marca klasy I B i I E wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w spektaklu  "ProfiLove" realizowanym przez Teatr Forum, który ma swoją siedzibę na Dworcu Gdynia Główna.

Zostaliśmy zaskoczeni formułą przedstawienia: najpierw aktorzy odegrali scenki, a potem widzowie mogli dowolnie modyfikować akcję angażując się bezpośrednio na scenie  - przejmując rolę aktora. Były emocje, dyskusja, mnóstwo pomysłów, jak rozwiązać problem, z którym borykali się bohaterowie i wreszcie był też czas na refleksję, że niełatwo jest poradzić sobie ze stalkingiem w sieci, niełatwo jest odkręcić coś, co się zrobiło nieco pochopnie, że trzeba pomyśleć o uczuciach innych, bo można ich zranić niezwykle głęboko.

Świetnie spędzony czas - dwie godziny minęły błyskawicznie - a doświadczeń wiele, bo to, co przydarzyło się bohaterom, mogłoby spotkać każdego z nas. I choć problem nie został rozwiązany, to najcenniejsze było poszukiwanie dróg wyjścia czy też zapobieżenia konfliktowej sytuacji. Spektakl godny polecenia - np. w ramach godziny wychowawczej.

Iwona Jakubowska-Konkel, Olga Jakusz, Iza Niewiadomska

 

Prezentacja w Bibliotece z Pasją

Dzisiaj uczniowie z klasy 1C i 1F wzięli udział w niecodziennej prezentacji w Bibliotece z Pasją.

Uczennice klasy o profilu architektonicznym z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie wzięły udział w konkursie szkolnym na projekt nowej biblioteki szkolnej.
O tym, jak powstał zwycięski projekt finalny, jakie wzięto pod uwagę kryteria i czego oczekuje młodzież od nowoczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni – opowiedziały aktorki.

Uczniowie Ekonomika z zainteresowaniem zapoznali się z projektem i wsparli autorki pomysłami na promocję i reklamę swojego projektu.

Jolanta Wdowiak

 

Patronat Kancelarii Usług Księgowych HEJNE&ZAREMBA nad klasą 1B technik rachunkowości

Dnia 27 lutego 2020 r.
Pani Żaneta Hejne i Pani Dyrektor Anna Marlewska
w obecności Pani wicedyrektor ds. zawodowych Beaty Jekiełek
i wychowawczyni klasy 1B Pani Izabeli Niewiadomskiej
podpisały porozumienie o współpracy.

Kancelaria Usług Księgowych HEJNE&ZAREMBA objęła swoim patronatem klasę 1B kształcącą się w zawodzie technik rachunkowości, tym samym będzie wspierać proces edukacji młodzieży w dziedzinie rachunkowości.


Serdecznie DZIĘKUJEMY Pani Żanecie Hejne za ten piękny gest i cieszymy się ogromnie za stworzenie możliwości uczenia się od najlepszych.

Iza Niewiadomska

 

Komunikat Pomorskiego Kuratora Oświaty

Pomorski Kurator Oświaty - Małgorzata Bielang przygotowała komunikat do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki.

 

Ulotka – do zobaczenia TUTAJ

 

Wyniki Szkolnego Konkursu na Kartkę Walentynkową w języku niemieckim

Z radością informujemy, iż w Szkolnym Konkursie na Kartkę Walentynkową w języku niemieckim:

I miejsce zajęła Klaudia Milewska z kl. IV C,
II miejsce Karolina Szutenberg z kl. IV B,
III miejsce Paulina Dąbrowska z kl. III C.

Serdecznie gratulujemy!

 

Daria Sutowicz

 

Radio Ekonomik zaprasza!

W pogoni za zorzą polarną

W niedzielę 23 lutego gościliśmy w naszej szkole parę podróżników, pasjonatów zórz polarnych – Liliannę Poszumską i Arkadiusza Wójcika. Obserwacja i dokumentowanie tego niezwykłego zjawiska stało się celem ich licznych podróży głównie na północne krańce Skandynawii. Uczestnicy spotkania „W pogoni za zorzą polarną” mieli okazję obejrzeć pokaz niezwykłych slajdów, poznać naukowe wyjaśnienie zjawiska występowania zorzy polarnej oraz zaczerpnąć praktycznej wiedzy na temat podróży w celu podziwiania feeri barw i tańca zorzy oraz doświadczenia wyjątkowych wrażeń.

Uczestnicy wykazywali dużą aktywność i zainteresowanie prezentowanym tematem, co z pewnością zaowocuje niejedną podróżą na północ.

Joanna Mazurkiewicz

Ekonomik dla Orłowa

 

OSTATKI w ZSAE

Spektakl Narodowego Teatru Edukacji

„Adam i Ewa. Miłość w literaturze"- to tytuł spektaklu,
który przygotował dla uczniów Narodowy Teatr Edukacji.

 

 

Obejrzeliśmy współczesną opowieść o dorastaniu do miłości.

Przypomnieliśmy sobie kilka ważnych tekstów, których tematem jest miłość.

Pięcioro bardzo dobrze grających aktorów, świetna scenografia i interesujący pomysł kompozycyjny spektaklu spowodował, że wyszliśmy z teatru bogatsi o wiedzę teatralną i literacką.

 

Ewa Starostka

 

Konkurs - Komiks ekonomiczny

Uwaga uczniowie ZSAE, jeśli ktoś z Was ma rodzeństwo lub znajomych
w klasie ósmej szkoły podstawowej zachęćcie ich do wzięcia udziału w

 

MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE EKONOMICZNYM
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

„Finanse gospodarstwa domowego
– stwórz komiks na przykładzie polskiej rodziny”

 

Informacje o konkursie u pani Jolanty Romańczyk

Regulamin konkursu - czytaj więcej 

 

Walentynki z Radiem Ekonomik

W piątek 14 lutego gramy dla Was walentynkowo!

 

Czekamy na Wasze muzyczne dedykacje. Napiszcie tytuł i autora piosenki oraz komu ją dedykujecie. Przynieście swoje muzyczne życzenia do naszego studia i sprawcie komuś niespodziankę na Walentynki!

 

 

Redakcja Radia Ekonomik

 

Szkolna wycieczka do Londynu

W dniach 27 stycznia - 1 lutego tego roku grupa 43 uczniów klas pierwszych naszej szkoły pojechała na sześciodniową wycieczkę do Londynu.

 

Mieszkaliśmy u rodzin brytyjskich na obrzeżach Londynu, co dało nam możliwość zobaczenia, jak mieszkają i co jedzą na co dzień Anglicy.

 

Zwiedziliśmy Tower of London oraz Katedrę Św. Pawła, gdzie ze szczytu wieży mogliśmy podziwiać piękną panoramę Londynu. Podziwialiśmy londyńskie mosty, Tower Bridge oraz Milenium Bridge. Wybraliśmy się na spacer po Westminsterze, widzieliśmy zmianę warty pod pałacem Buckingham, przeszliśmy obok gmachów Parlamentu Brytyjskiego, Big-Ben'a (w remoncie), przez Plac Św. Jakuba i Plac Trafalgar. Byliśmy również w China Town gdzie mogliśmy zasmakować innej kultury. Zwiedziliśmy Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, Muzeum Morskie oraz Muzeum figur woskowych Madame Tussaud's. Robiliśmy zakupy na Oxford Street, podziwialiśmy widoki z London Eye, przepłynęliśmy się promem po Tamizie i przespacerowaliśmy się po Parku Królewskim w Greenwich.

 

Anna Kulińska

Klasa 1B na seansie pt. 1917

 

W dniu 7 lutego klasa 1B wraz z wychowawcą wybrała się do kina Helios na dramat wojenny pt. 1917. Ten niezwykły obraz przedstawia okrucieństwo wojny, zaś z drugiej strony ukazuje piękno przyjaźni. Podkreśla również wielką wartość domu rodzinnego.

„1917” to nie jest film, który się tylko ogląda, ale też i przeżywa. Wszyscy wyszliśmy z kina poruszeni. Polecamy!

 

 

Iza Niewiadomska

 

Szkolny Konkurs na Kartkę Walentynkową

 

Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie

na Kartkę Walentynkową w języku niemieckim.

 

Prace należy złożyć do Pani Darii Sutowicz do dnia 13.02.2020.

 

 

ROCZNICA POWROTU POMORZA W GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ

1920-2020

SETNA ROCZNICA

POWROTU POMORZA W GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ

 

6 lutego o godz. 12:15 w auli naszej szkoły odbędzie się pokaz filmów i prezentacji związanych z ważną dla naszego regionu 100 rocznicą powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej.

 

Ponadto podczas lekcji wychowawczych młodzież będzie miała okazję skorzystać ze specjalnych materiałów przygotowanych przez Urząd Wojewódzki z tej okazji.

 

Jolanta Wdowiak

Dodatkowe informacje związane z rocznicą TUTAJ

FILMY:

Film 1 - Polska odzyskuje Pomorze - Józef Haller - Puck 1920

Film 2 - 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i Zaślubin Polski z Bałtykiem

 

 

Studniówka 2020

11 stycznia młodzież naszej szkoły bawiła się na studniówce
w hotelu „Mercure" w Gdyni.

Po pięknie zatańczonym polonezie i... zaskakującej części artystycznej
zaczął się bal. Oczywiście były podziękowania dla Dyrekcji, Wychowawców, Nauczycieli i Rodziców.

Cytując księcia poetów polskich – „trwała uczta do świtu”....,
a dokładnie do godziny trzeciej i bawiono się przykładnie!

 

Dziękujemy Wszystkim!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Starostka

 

Bezpieczne ferie 2020

 

 

Drodzy uczniowie!

Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych 
życzymy Wam bezpiecznego i pełnego atrakcji wypoczynku.

Wracajcie pełni sił, energii i zapału do dalszej pracy.

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
ZSAE w Gdyni

 

Kuratorium Oświaty w Gdańsku - czytaj więcej

 

Zapraszamy do udziału w V Pomorskim Konkursie PUŁKOWNIK KUKLIŃSKI ZWYCIĘSKA MISJA

 

Regulamin konkursu - czytaj więcej

 

Finał Szlachetnej Paczki ZSAE

Drodzy uczniowie i nauczyciele!!!

 

W grudniu 2019 r. po raz pierwszy organizowaliśmy akcję Szlachetnej Paczki ZSAE lokalnie, bazując na zdobytych doświadczeniach we współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna oraz ogólnopolskiej akcji Szlachetnej Paczki. Tym razem "po sąsiedzku" znaleźliśmy osobę w potrzebie - Pana Zenona, chorującego od lat na SM, który pomimo choroby, jest osobą pogodną, życzliwą i z nadzieją patrzącą w przyszłość. Potrzeby Pana Zenona nie były wygórowane, głownie były to artykuły żywnościowe i środki higieny, jednak dzięki zaangażowaniu i ofiarności wszystkich osób ze społeczności szkolnej zdołaliśmy przygotować całkiem sporą świąteczną paczkę, wraz z zakupem odpowiednich dla schorzenia Pana Zenona suplementów diety.

19 grudnia wybraliśmy się do pana Zenona z wizytą i przekazaliśmy Paczkę ZSAE dla Seniora. Nie obyło się bez śpiewu kolęd, składania życzeń oraz chwil wzruszenia.

W imieniu Pana Zenona składam wszystkim najszczersze podziękowania
za okazane serce i włożony trud.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy wrażliwi na drugiego człowieka!

Dziękuję!!!

D. Hinca-Czura

psycholog

Komunikat

 

2 i 3 stycznia 2020 roku

 

są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych

 

Życzenia Świąteczne

Radio Ekonomik na jasełkach u Seniorów

„Przybieżeli do Betlejem...”

 

I znów, jak co roku idziemy kolędować z Seniorami. Ciepły, słoneczny dzień. Aura zupełnie nie grudniowa. A przecież za chwilę Boże Narodzenie, które budzi wspomnienia szopki przysypanej śniegiem, zwierząt ogrzewających Dzieciątko swym ciepłym oddechem, mroźnych nocy rozjaśnionych blaskiem milionów gwiazd i tej jednej, największej - wskazującej drogę..

Odnajdujemy to wszystko zaraz po przekroczeniu gościnnego progu Seniorów. Są tu już wszyscy i czekają na nas. Jest Maryja - promienna, skupiona, choć początkowo zaniepokojona brakiem noclegu, jest zatroskany opiekuńczy Józef, są dostojni Mędrcy, są i pasterze przejęci i zdumieni tym czasem cudów. Jest gwiazda nad stajenką i pasterskie ognisko, są anioły i ludzie składający cześć nowo narodzonemu Panu.

 

Wspólny śpiew kolęd włącza nas w to widowisko i daje przedsmak tego, co już za chwilę czeka nas w naszych domach i rodzinach- radosnego świętowania Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Seniorom za zaproszenie nas do swojej betlejemskiej stajenki i za wyczarowanie dla nas atmosfery tej jedynej w roku nocy.

 

A teraz oddajemy pióro w ręce gdyńskiej pisarki Ewy Lenarczyk, która tak opisała nasze wigilijne spotkanie:

 

„Ponownie się działo w orłowskim Klubie Seniora, ale taki czas, że się wszyscy teraz spotykają i Kolędy śpiewają. Tym razem wspólnie z młodzieżą ze współpracującego z nami seniorami, Radia Ekonomik. Opiekunem Radia i młodzieży tam działającej jest Joanna Kujawska, a całemu Zespołowi Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Gdyni Orłowie dyrektoruje Anna Marlewska. Obie panie również były z nami i kolędy śpiewały.

Nami seniorami dyryguje Basia, a pieczę nas przedstawieniem jasełkowym dzierży też Basia ale Kandyba. Artystów nie będę przedstawiała, bo wszyscy się znamy i jak widać po zdjęciach, dobrze bawimy, chociaż latek sporo każdy ma.

Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia, a ja tutaj również składam Państwu,
kolegom i koleżankom oraz moim czytelnikom:

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, NIECH TEN CZAS TRWA!

NIECH SIĘ ZATRZYMA, NIECH DA SIŁĘ, NATCHNIENIE, INSPIRACJĘ I SPEŁNIENIE.”

Joanna Kujawska

Pomoc dla Hospicjum w Gdyni

Wigilia to czas, kiedy chętniej czyni się dobro.

Uczniowie klasy III a postanowili, że zamiast mikołajkowych upominków dla siebie przekażą zebrane fundusze (520 zł) potrzebującym dzieciom z Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.

Wspaniała inicjatywa godna naśladowania!

opiekun - J. Domrazek

Zapraszamy do przeczytania świątecznego numeru Ekonomaniaka

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ...

Nasza szkoła dołączyła w tym roku do ogólnopolskiej akcji  „Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na to, jak we współczesnym świecie technologii informacyjno-komunikacyjnych, nadal ważne są więzi i relacje międzyludzkie.

Uczniowie klasy II C z grupy TOR oraz uczennice Wiktoria Dąbrowska i Wiktoria Reglińska z klasy I D, korzystając z kart projektowych przygotowali osobiste życzenia dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gdyni. Spotkanie i przekazanie świątecznych kartek podopiecznym DPS było chwilą refleksji w pędzącej rzeczywistości.

Katarzyna Chilińska

Pomoc dla Ciapkowa

Kolejny raz uczniowie z klasy 4 c zamiast tradycyjnych paczek świątecznych postanowili zebrać pieniądze i zakupić potrzebne rzeczy dla Schroniska Dla Zwierząt "Ciapkowo". W tym roku do akcji przyłączyli się też uczniowie z innych klas. Dzięki temu 18 grudnia 2019 przekazano zakupione dary do schroniska.

Monika Smolińska

 

Życzenia od Radia Ekonomik

Boże Narodzenie w Europie

Dnia 18.12.2019 odbyło się w naszej Szkole spotkanie świąteczne pt. "Boże Narodzenie w Europie" zorganizowane przez panie Małgorzatę Dejnas vel Denek, Bogumiłę Korolczuk, Patrycję Łuczak i Darię Sutowicz.

Uczniowie prezentowali, w jaki sposób obchodzone są święta w różnych krajach europejskich. Śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne w językach obowiązujących w tych państwach. Mogliśmy także zobaczyć, jak wyglądają jarmarki świąteczne w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Odbył się także Weihnachtsmarkt, podczas którego można było zakupić słodkości. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zabawki dla oddziału dziecięcego w redłowskim szpitalu.

Wesołych Świąt! Frohe Weihnachten! Feliz Navidad!
Cчастливого Рождества! Merry Christmas! Buon Natale!

Daria Sutowicz

Konkurs Literacki

Konkurs literacki, który odbył się w naszej szkole 17 grudnia 2019 roku w ramach obchodów Roku Gustawa Herlinga – Grudzińskiego, został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły z różnych klas. Zadaniem uczestników było napisanie pracy wiążącej się tematycznie z sylwetką i twórczością pisarza.

Oto laureaci:

I miejsce – Patrycja Niemtz 3B

II miejsce – Róża Dobrysiak 1A

Wyróżnienia otrzymały:

Katarzyna Bilska 2B

Kacper Nowocień 1C

Laura Izydorczyk 1B

Gratulujemy!

 

Joanna Mazurkiewicz

Wyniki Szkolnego Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową w Języku Niemieckim

Z przyjemnością informujemy, iż I miejsce w niniejszym konkursie zajęła Natalia Niedźwiecka z kl. II B, II miejsce zajął Emil Kiełczyński z kl. IV C, III miejsce zajęła Karolina Szutenberg z kl. IV B, a wyróżnienie otrzymała Weronika Rum z kl. III C.

Serdeczne gratulacje!!!

Daria Sutowicz

Prezentacja twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

W uznaniu słowa i czynu wielkiego pisarza Sejm RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego - jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku.

W ramach Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach upamiętniających tego niezwykłego w naszej literaturze twórcy – pisarza i filozofa, więźnia sowieckiego łagru, żołnierza armii Andersa i emigranta. W szkolnej auli odbyła się prezentacja życia i twórczości pisarza, uczniowie klas graficznych wykonali plakaty upamiętniające 100. rocznicę urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, odbył się także konkurs literacki związany z autorem „Innego świata”.

Joanna Mazurkiewicz

Obchody Grudnia 70

17 grudnia godzina 6.00.

Przed Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 zgromadził się tłum, a wśród zebranych duża delegacja uczniów z ZSA-E. Poczet sztandarowy i przedstawiciele klas pierwszych wraz z nauczycielami przyszli tu mimo bardzo wczesnej pory, by oddać hołd zamordowanym przez polskie wojsko oraz ZOMO stoczniowcom.

Wzruszająca uroczystość, mnóstwo zniczy oświetlających drogę od mostu przy przystanku Gdynia Stocznia do Pomnika. I chwytający za gardło obrazek - staruszek, który przebiega między samochodami, by zawiesić bukiet kwiatów na przęśle mostu. Podbiegają do niego policjanci, ale nie po to, by go bić - jak 49 lat temu, tylko by asekurować jego powrót na chodnik.

Dobrze, że żyjemy w innych czasach. Ale zapomnieć minionych nie wolno.

Olga Jakusz, Grażyna Żwirowska

NOC GRUDNIOWA

13 grudnia w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w nocy filmowej w szkole. Obejrzeli filmy "Popiełuszko. Wolność jest w nas" i "Jack Strong". Filmy te ukazują tragiczne wydarzenia z historii Polski.

Monika Smolińska

 

Wyniki Szkolnego Konkursu na Kalendarz Adwentowy

Z przyjemnością informujemy, iż I miejsce w niniejszym konkursie zajęła Martyna Klebba z kl. I B, II miejsce Anna Kopyto z IV B, III miejsce Kamila Senwicka z kl. IV B, wyróżnienie zaś otrzymał Daniel Zmitrowicz z kl. II B.

Serdeczne gratulacje!!!

Daria Sutowicz

I etap konkursu TURBOLANDESKUNDE - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

Dnia 06.12.2019 odbył się w naszej szkole pierwszy etap VI edycji ogólnopolskiego konkursu "TURBOLANDESKUNDE - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Z pytaniami dotyczącymi Szwajcarii zmagali się uczniowie klas 3C, 2B, 2C, 1D i 1A.

Z radością informujemy, że do etapu regionalnego zakwalifikowała się drużyna, w której skład weszli: Małgorzata Kołodziej, Agnieszka Szymańska oraz Maksymilian Stysiek.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział,
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Daria Sutowicz

Z mikołajkowym prezentem w hospicjum

6 grudnia w Mikołajki klasa 1B wraz z wychowawcą i przedstawicielami rodziców odwiedziła Hospicjum Dziecięce Bursztynowa Przystań z mikołajkowym prezentem.

Dzięki hojności rodziców klasa uzbierała prawie 1.000 zł, za co kupiliśmy artykuły higieniczne, pościel, żywność i upominki świąteczne dla wszystkich dzieci.

„Najlepsza cześć życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości…” - William Wordsworth

Iza Niewiadomska

 

Spotkanie w Gdyni i Gdańsku

W dniach 5-6 grudnia 2019 roku w Gdyni odbyło się spotkanie inicjujące projekt unijny Servant Leadership, w którym uczestniczą nauczyciele ze szkół w Palermo, Bolonii, Lizbony, Gdańska i Gdyni. Ustaliliśmy plan działań na najbliższe 3 lata, napisaliśmy projekt zarządzania jakością projektu, podzieliliśmy zadania oraz omówiliśmy plan upowszechniania. Następne spotkanie  na platformie Skype 29 stycznia.

Jolanta Wdowiak

 

Wielki sukces naszych uczennic!

W dniu 5 grudnia reprezentacja szkoły w składzie:

Kisielewska Kamila, Cegłowska Karolina, Rosenkranz Anna i Nagel Monika

(wszystkie z klasy 4B) pod opieką Pani Izabeli Niewiadomskiej wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Zakresu Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W pierwszym etapie wzięło udział prawie 100 osób ze szkół całej Polski, do drugiego etapu - finału zakwalifikowało się 17 najlepszych uczniów w tym dwie nasze dziewczyny -

Rosenkranz Anna i KISIELEWSKA KAMILA,

która ostatecznie została LAUREATKĄ tegoż konkursu (2 miejsce) i wygrała indeks na dowolny kierunek ekonomiczny WNEiZ UMK w Toruniu z maksymalną liczbą punktów.

 

Ogromne GRATULACJE dla Kamili, oraz nauczycieli uczących przedmiotów ekonomicznych.

 

Iza Niewiadomska

 

Warsztaty na SWPS - Serce czy rozum

06.12.2019 grupa uczniów z klasy 3B wzięła udział w warsztatach na SWPS pt. "Serce czy rozum". Spotkanie prowadził psycholog, psychoterapeuta Michał Pozdał. Tematyka była bliska młodzieży, bo dotyczyła miłości. Dlaczego zakochujemy się w tej jednej konkretnej osobie? Na co zwracamy uwagę przy wyborze? Czy młodzież znalazła odpowiedź? Zobaczymy...

Małgorzata Dejnas

Mikołajki w ZSAE

5 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Były słodkości, konkursy, karaoke i mikołajkowa dyskoteka.

Wszyscy świetnie się bawili, nastrój świąteczny a może nawet... już karnawałowy dominował i spowodował, że impreza trwała dłużej niż planowano.

Liderzy Samorządu zasługują na pochwałę, bo to kolejny sukces organizatorów.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

 

Ewa Starostka

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Dnia 29.11.2019 w Gdańsku podczas uroczystości rozdania stypendiów Prezesa Rady Ministrów wśród 200 osób nagrodzonych pojawiła się nasza uczennica z klasy 3B Patrycja Niemtz.

Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Dejnas

 

Wolontariat klas I w sopockim Uszakowie

Jak mówił Jan Paweł II "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma,
ale czym się dzieli z innymi."

 

Uczniowie klas pierwszych zostali wolontariuszami Sopockiego Uszakowa. Podczas swojego wolnego czasu, po lekcjach, wybrali się z nauczycielem biologii do Sopotu, aby zająć się bezdomnymi, porzuconymi, skrzywdzonymi królikami. Pomogli w karmieniu, w sprzątaniu, a co najważniejsze dali niechcianym i skrzywdzonym zwierzakom miłość, chwilę tulenia, głaskania, dobrej energii. Gratulujemy postawy.

Alicja Bigus

Klasa 3B na lekcji teatralnej

Klasa 3B wzięła udział w spotkaniu w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczniowie mieli okazję poznać historię teatru, jego "zakamarki" jak i pracę osób za kulisami. Poznali różne pracownie oraz obejrzeli ciekawe rekwizyty. Spotkanie bardzo podobało się uczniom.

Małgorzata Dejnas

Spotkanie filmowe klasy 3B

Klasa 3B wzięła udział w spotkaniu filmowym niemieckiego filmu "Der grosse Traum". Zarówno akcja filmu, gra aktorska i tematyka bardzo podobały się uczniom. Po filmie rozgorzała się gorąca dyskusja. Uczniowie mieli kolejną okazję porozmawiać po niemiecku.

Małgorzata Dejnas

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje prace tworząc interesującą wystawę w sali matematycznej nr 14. Komisja w składzie: pani Małgorzata Witchenbach, pan Piotr Januszewski oraz Pan Karol Patoleta dokonała trudnego wyboru wśród wyróżnionych prac, wyłaniając następujących laureatów:

I miejsce: Oliwia Stankiewicz (IF) za zdjęcie "Osiem, czy nieskończoność"

II miejsce: Martyna Klebba (IB) za zdjęcie "Równoległe wśród jesiennych liści" oraz Wiktoria Dołęga (IE) za zdjęcie "Pi to wspaniała liczba"

III miejsce: Klaudia Kruk (IIID) za zdjęcie "Prostokąty"

IV miejsce: Marta Szmidt (IIC) za zdjęcie "Trójkątny zawrót głowy" oraz Aleksandra Gizler (IVC) za zdjęcie "Planimetria"

 

Gratulujemy laureatom, oraz wszystkim uczniom, których prace zostały wyróżnione i znalazły się na wystawie w sali nr 14.

Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za pomoc w przygotowaniu wystawy.

Iwona Biernacka

Warsztaty w ramach projektu Kulturalni

W dniu 26 listopada klasa 1B wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach z bardzo ciekawej i nowoczesnej tematyki - "Performatywne warsztaty budowania zespołu i projektowania metodą desighn thinking". Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią dr Katarzynę Pastuszak z Uniwersytetu Gdańskiego w klimatycznych wnętrzach Konsulatu Kultury w Gdyni w ramach projektu Kulturalni.
Był to niezwykle kreatywny czas poświęcony budowaniu zespołu klasowego i nabywaniu umiejętności rozwiązywania problemów.

Iza Niewiadomska

Za kulisami Teatru Muzycznego

Grupa młodzieży z klasy I c  mogła zobaczyć szczyptę życia za kulisami teatru, jego rewizyty, zakamarki oraz dowiedzieć się jaka jest rola światła w inscenizacji teatralnej. Poznali pracownie: krawiecką i modniarską, które okazały się niezwykle ciekawe, ale nie tak ciekawe jak wspaniałe rekwizyty. Padły pytania dotyczące czasu wykonania projektów odzieżowych, pomysłów tworzenia kapeluszy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się się garderoby aktorów, zakamarki w teatrze oraz przeogromna przestrzeń, w której niewątpliwie można się zgubić.

Zofia Falgowska

Wycieczka do Wilna

Wilno - obecna stolica Litwy i Troki – pierwsza stolica tego kraju były celem wycieczki, która odbyła się w dniach 13 – 16 listopada. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich. Bogaty program zwiedzania obejmował wiele ciekawych miejsc w Wilnie związanych z naszą historią i kulturą m.in. cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa obok swej matki serce marszałka Józefa Piłsudskiego, dla którego Wilno było ukochanym miastem. Uczniowie zapalili symboliczne znicze także na mogiłach Joachima Lelewela, Onufrego Pietraszkiewicza czy rodzinnym grobie rodziny Słowackiego. Mieliśmy okazję podziwiać piękno wileńskich świątyń oraz doświadczać prawdziwie duchowych uniesień przed obliczem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Wędrowaliśmy śladami naszego wieszcza Adama Mickiewicza, który w Wilnie studiował, nawiązał przyjaźnie, tworzył swoje pierwsze dzieła, cierpiał niewolę i na zawsze zachował je w sercu. Odkrywanie śladów Mickiewicza było wyjątkową, żywą lekcją ojczystej literatury i jej historii. W drugim dniu wycieczki podziwialiśmy piękną panoramę Wilna rozciągającą się ze Wzgórza Zamkowego oraz zwiedzaliśmy zrekonstruowany zamek w Trokach i wioskę karaimską. Wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i wiedzy.

Joanna Mazurkiewicz, Patrycja Łuczak, Kinga Kosińska-Pawlędzio

Wyniki Szkolnego Konkursu na Grę Dydaktyczną

Zwycięzcami w niniejszym konkursie zostali: Karolina Cegłowska i Kamila Senwicka z kl. IV B za językowe koło fortuny oraz Wiktoria Wenta z kl. IV C i Maciej Dopke z kl. IV B za grę wykonaną z drewna.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Daria Sutowicz

Kurs obsługa programu Symfonia Finanse i Księgowość

 

Lista ucestników - zobacz tutaj 

Zebranie z Rodzicami

 

W dniu 27 listopada 2019 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów wszystkich klas.

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

 

ZBRODNIA PIAŚNICKA - MŁODZI PAMIĘTAJĄ

15 listopada w Zespole Szkół Administracyjno-ekonomicznych w Gdyni

odbyła się gala finałowa Pomorskiego Konkursu

ZBRODNIA PIAŚNICKA-MŁODZI PAMIĘTAJĄ.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in.:

1. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Borski

2. Z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji Bartłomiej Przybyciel

3. Były Wiceprezydent GDYNI Jerzy Miotke

4. Ksiądz Prałat Daniel Nowak

5. Przewodniczący Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych Benedykt Wietrzykowski

6. Małgorzata Sokołowska, autorka książek o Gdyni

7. Małgorzata Pitra Prezes Fundacji Im. Księdza W. Sedlaka

8. Jacek Dworakowski Filmowiec, Towarzystwo Miłośników Gdyni

9. Maria Domaradzka Towarzystwo Miłośników Gdyni

10. Izabela Brzezińska Instytut Pamięci Narodowej

11. Barbara Kwiatkowska Centrum Aktywności Seniora Orłowo

12. Andrzej Block Stowarzyszenie Grudzień 70

 

Projekt skierowany został do młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych i rozegrany został w 3 kategoriach: plakat, wiersz oraz prezentację multimedialną.

 

Celem konkursu jest:

· Upamiętnienie i uczczenie pamięci zamordowanych w lasach Piaśnickich

· Poszerzanie wiedzy o polityce okupacyjnej III Rzeszy na Pomorzu.

· Upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży.

· Zainspirowanie i zachęcenie uczniów do samokształcenia, rozbudzenie zainteresowań i podjęcie samodzielnych studiów nad historią.

 

Projekt Konkursu „ZBRODNIA PIAŚNICKA -.MŁODZI PAMIĘTAJĄ. został objęty honorowym patronatem

· Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha

· p.o. Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Małgorzata Bielang

· Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka

· Instytutu Pamięci Narodowej

· Muzeum Piaśnickiego

· Fundacji im ks. Włodzimierza Sedlaka

· TNBSP O. Gdynia

· Portalu MŁODA GDYNIA

 

Na konkurs nadesłane zostało:

· 31 plakatów ze szkół ponadpodstawowych prac z 15 placówek oświatowych.

· 35 plakatów ze szkół podstawowych

· 18 wierszy ze szkół ponadpodstawowych

· 26 wierszy ze szkół podstawowych

· 13 prezentacji multimedialnych ze szkół ponadpodstawowych

· 12 prezentacji multimedialnych ze szkól podstawowych

 

Komisja konkursowa pracowała w składzie:

· Jerzy Miotke - były Wiceprezydent Gdyni, członek Rodziny Piaśnickej, członek Zrzeszenia kaszubsko-Pomorskiego

· Aleksandra Pitra – prezes Fundacji im. Księdza W. Sedlaka, koordynatorka projektu „Piaśnica-Kultura Miejsca"

· Małgorzata Sokołowska – pisarka, autorka wielu książek o Gdyni, m.in. Encyklopedii Gdyni.

· Mariusz Sieraczkiewicz – redaktor naczelny portalu Młoda Gdynia., autor tekstu do Piaśnickiej Mszy Żałobnej

· Elwira Worzała – prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddz. Gdynia,

 

Decyzją Komisji przyznano:

· W kategorii Prezentacje Szkoła Ponadpodstawowa:

1 miejsce Mikołaj Garstka Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie

2 miejsce Aleksander Wysiecki 1 Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie

2 miejsce Martyna Felkner 1 Liceum Ogólnokształcące w Rumi

3 miejsce Paweł Miętki Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

3 miejsce Magdalena Wenta 1 Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie

Wyróżnienie Jakub Józefów Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Wyróżnienie Lucyna Hinc i Luiza Górka 1 Liceum Ogólnokształcące w Rumi

 

· W kategorii Prezentacje Szkoła Podstawowa:

1 miejsce Weronika Niemczynowicz Szkoła Podstawowa Nr 8 Rumia

2 miejsce Kacper Cieśla Szkoła Podstawowa nr 11 Wejherowo

3 miejsce Aleksandra Dębowska Szkoła Podstawowa nr 7 Gdańsk

Wyróżnienie Martyna Formela Szkoła Podstawowa Góra

 

· W kategorii Plakat Szkoła Ponadpodstawowa:

1 miejsce Sebastian Reiss Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie

2 miejsce Patrycja Stańczyk 1 Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie

3 miejsce Emil Kiełczyński Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Wyróżnienie Martyna Klebba Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Wyróżnienie Izabela Gierszewska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie

Wyróżnienie Agata Opalewska Zespół Szkół w Sztumie

Nagroda Specjalna Fundacji W. Sedlaka Małgorzata Templer Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

 

· W kategorii Plakat Szkoła Podstawowa:

Nagród 1,2,3 nie przyznano ze względu na wyrównany poziom najciekawszych prac.

Wyróżnieni:

Antonina Majchrzak Katolicka Szkoła Podstawowa Gdynia

Anna Serafin Szkoła Podstawowa nr 11 Wejherowo

Ewa Frąckowiak Szkoła Podstawowa Wrzeście

Beata Michalska Szkoła Podstawowa nr 11 Wejherowo

Justyna Rączka Szkoła Podstawowa Specjalna Warcz

 

· W kategorii Wiersz Szkoła Ponadpodstawowa:

1 miejsce Marta Myszka z I LO w Bytowie

2 miejsce Hanna Janta z I LO w Bytowie

3 miejsce Zuzanna Jakimcio I LO w Rumi

Wyróżnienie Magda Jereczek z I LO w Kościerzynie

Nikola Kulas Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych Gdynia

 

· W kategorii Wiersz Szkoły Podstawowe:

1 miejsce Milena Świątek- Brzezińska z SP w Brzeźnie Szlacheckim

2 miejsce Jowita Jeka SP nr 11 Wejherowo

3 miejsce Iga Ulatowska SP 11 Wejherowo

Wyróżnienie Patrycja Kaniewska SP Specjalna Warcz

Bartosz Garbowski SP Tujsk

Marta Szwarc SP 11 Wejherowo

 

 

Nagrody główne za 1, 2 i 3 miejsce ufundował wojewoda pomorski pan Dariusz Drelich. Są to cyfrowe zegarki - smartwatch, banki energii - power bank oraz pendrivy

Ponadto nagrody książkowe ufundowało Muzeum Piaśnickie w Wejherowie, Instytut Pamięci Narodowej oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Dodatkowe nagrody ufundowały autorki książek p. Małgorzata Sokołowska dla nagrodzonych poetów swoje książki oraz pani Elwira Worzała dla autorów prac plastycznych, piękny album o malarstwie Stanisława Olesiejuka, znanego gdyńskiego malarza.

Książki przekazał też kustosz Sanktuarium Piaśnickiego ksiądz prałat Daniel Nowak.

O Konkursie pisali na Portalu MŁODA GDYNIA:

http://mlodagdynia.pl/czytaj/w-szkole/38224

http://mlodagdynia.pl/czytaj/w-szkole/38044

http://mlodagdynia.pl/czytaj/w-szkole/37843

Jolanta Wdowiak

 

Ekonomik i PTTK Klub Turystyczny Wybrzeże zapraszają!

Warsztaty z mobilności w ramach projektu Deutsch Plus

Dnia 15.11.2019 odbyły się w naszej szkole warsztaty. Poprowadziła je Pani Magdalena Budzyńska, przedstawiciel Goethe Institut. Brali w nich udział uczniowie z kl. I D oraz II B.

Poznaliśmy słownictwo związane z tematem mobilności oraz dyskutowaliśmy na wiele interesujących tematów, dot. m.in. zrównoważonego rozwoju i car sharing.

Daria Sutowicz

 

ŚTP: Spotkanie z panią Żanetą Hejne

W ostatnim dniu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odwiedziła nas prawdziwie przedsiębiorcza kobieta - Pani Żaneta Hejne, współwłaścicielka Kancelarii Usług Księgowych Hejne&Zaremba. Dziękujemy Pani Żanecie za wspaniałe spotkanie i ogromną motywację do działania!

Iza Niewiadomska

Co nowego w Klubie Kreatywnych Działaczy?

W środę 20.11.2019 wzięliśmy udział w lekcji języka migowego zorganizowanej w Muzeum Miasta Gdyni. Świetna zabawa połączona z nauką zaowocowała zdobyciem nowych umiejętności - potrafimy migać alfabet, podstawowe zwroty grzecznościowe,  a nawet z okazji listopadowej rocznicy odzyskania niepodległości poznaliśmy słowa: Polska, wolność czy patriotyzm. Kolejna lekcja 18 grudnia - zapraszamy do Muzeum!

Olga Jakusz

ŚTP: Dress Code w praktyce

W dniu 21.11 w auli szkolnej, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się dwie prezentacje: "Dress Code w praktyce" oraz "Przedsiębiorczy w szkole i w życiu". W ramach prezentacji Dress Code uczniowie zaprezentowali zmiany w modzie biurowej na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz pokazali przykładowe stylizacje ubiorów w pracy biurowej. Krótko zaprezentowano też samodzielnie wykonane stylizacje mody ekologicznej.

Opiekunowie: Gliwińska B., Łuczak P., Jastrzębska B., Gwiazda M., Sutowicz D.

ŚTP: Przedsiębiorczy w szkole i w życiu

W dniu 21.11 w auli szkolnej, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się dwie prezentacje: "Dress Code w praktyce" oraz "Przedsiębiorczy w szkole i w życiu". Uczniowie przedstawili cykl życia produktów firmy Cola-cola jako przykład długiego, ponad 100-letniego życia produktów. Szkolne miniprzedsiębiorstwo Eco Food przedstawiło multimedialną prezentację jak założyć i prowadzić z sukcesem własną działalność.

Opiekunowie: Gliwińska B., Łuczak P., Jastrzębska B., Gwiazda M., Sutowicz D.

ŚTP: Freelancer przedsiębiorcą

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo ECOfood

W dniu 18 listopada w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości, rozpoczęło w szkole działalność Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo o nazwie ECOfood.

W skład Miniprzedsiębiorstwa wchodzą uczniowie z klasy II c:

- Dyrektor naczelny Bartosz Zarembski

- Dyrektor ds. finansów Dominik Lamkiewicz

- Dyrektor ds. finansów Nikola Kaczorowska

- Dyrektor ds. marketingu Sergiusz Hebel

- wspólnik Luiza Damps

- wspólnik Victoria De Luca

- wspólnik Maria Strągowska

Opiekunami Miniprzedsiębiorstwa są nauczyciele pani Bożena Jastrzębska i pani Jolanta Łojewska.

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo to realnie działająca firma zorganizowana na wzór spółki jawnej. Uczniowie zgromadzili kapitał założycielski, przygotowali biznesplan przedsiębiorstwa, opracowali działania marketingowe np. plakaty, ulotki reklamowe. Działalność jest produkcyjno-handlowa (zakup i sprzedaż zdrowych artykułów żywnościowych). Planowana jest też produkcja bluz z logiem szkoły. W ramach projektu uczniowie prowadzą dokumentacje finansową. Co miesiąc opracowują raport z bieżącej działalności który wysyłają do Koordynatora Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Ten program przygotowuje uczniów do wejścia na rynek pracy, uczy przedsiębiorczości i poruszania się w świecie biznesu i finansów.

 

Maria Strągowska

ŚTP: Spotkanie z panią Hanną Kościuk - Praca na etacie czy samozatrudnienie

ŚTP: Wykład w WSB - Jak wykorzystać kamerę do świadomego budowania wizerunku w sieci

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - 20 listopada 2019 klasy 3C oraz 3 D uczestniczyły w wykładzie na temat: „Jak wykorzystać kamerę do świadomego budowania wizerunku w sieci”.

Miejscem przeprowadzenia wykładu była Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni. Prowadząca – Pani Sylwia Dąbrowska mówi o sobie: Uczę prezentacji przed kamerą i prezentacji scenicznej. Jestem instruktorem teatralnym, pedagogiem dramy i absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Pracą na scenie i nauczaniem zajmuję się od 12 lat. W swojej pracy pokazuję, jak krok po kroku tworzyć content w różnych formatach video (live, video, stories), tak, by wspierał rozwój Twojej marki.

Dowiedzieliśmy się jak przygotować wystąpienie przed kamerą, bez doświadczenia, profesjonalnego sprzętu i kiedy zjada nas stres.

Opiekunowie: Małgorzata Witschenbach i Karol Patoleta

ŚTP: Warsztaty w WSB - Jak wynagradzać pracowników

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 18 listopada klasa 2 b brała udział w warsztatach „Jak wynagradzać pracowników" w WSB w Gdyni.

Monika Smolińska

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSAE

 

Z A P R A S Z A M Y

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSAE - program

Harmonogram Próbnej Matury w ZSAE

Zapraszamy do przeczytania kolejnego numeru Ekonomaniaka

Prezentacja postaci Guntera Grassa

Uczniowie klasy 2a i 2c przybliżyli koleżankom i kolegom postać Guntera Grassa. Przedstawili w ciekawy sposób historie jego życia i twórczości wplatając różne wyszukane ciekawostki. Prezentacja podobała się i cieszyła dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Małgorzata Dejnas

Patriotyczne karaoke

14 listopada wszystkie klasy śpiewały w auli piosenki, które znane są w naszej kulturze od pokoleń.

Był element sympatycznej rywalizacji i niezapomniany nastrój ...

Po raz kolejny muzyka połączyła pokolenia!

Jury wyłoniło najlepiej prezentujące się klasy, które nagrody otrzymają od Mikołaja!

Ewa Starostka

Radio Ekonomik u gdyńskich Seniorów

W dniach 8 listopada oraz 13 listopada 2019 r., z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości, redaktorzy Radia Ekonomik wraz z opiekunami udali się na spotkania patriotyczne z seniorami w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy gen. Maczka  oraz  w Miejskim Klubie Seniora „Orłowo”.

 

Spotkanie z rezydentami Dziennego Domu Opieki Społecznej


 

Spotkanie w Klubie Seniora "Orłowo"

 

Obszerniejsza relacja z obu spotkań już niebawem...

 

Joanna Kujawska i Tadeusz Burczyk

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO

W tym roku Święto Niepodległości uczciliśmy również podczas sportowej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły spotkali się, by rozegrać siatkarskie spotkanie, oczywiście w biało-czerwonych barwach. Mimo, że mecz miał charakter czysto towarzyski, nie obyło się bez licznych akcji na wysokim poziomie, a naszych 14-tu uczniów z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stworzyło "żywą flagę", ubierając narodowe barwy.

Opiekun – Tobiasz Budzich

Szkolny Konkurs na Kalendarz Adwentowy

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału
w niniejszym konkursie.

Forma oraz technika wykonania dowolna.

 

Pracę należy dostarczyć do pani Darii Sutowicz

do dnia 29.11.2019.

 

GDYŃSKA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada uczniowie z Ekonomika wraz z nauczycielami

licznie uczestniczyli w 101 Gdyńskich Urodzinach Niepodległej.

M. Smolińska, J. Wdowiak

KOSZYKÓWKA 3x3 – KOLEJNE PODIUM NASZEJ REPREZENTACJI!!!

Dnia 08.11 odbyły sie zawody w "streetballowej" odmianie koszykówki czyli rywalizacja 3x3. Tę nowoczesną dyscyplinę rozegrano pierwszy raz w Gdyni, a naszą żeńską reprezentację stworzyły: Wiktoria Łuńska, Wiktoria Sikorska, Michalina Błaziak oraz rezerwowa - Zuzanna Wojciechowska. Dziewczyny po zwycięstwach między innymi z takimi koszykarskimi potęgami jak I ALO czy II LO ostatecznie wywalczyły miejsce na podium, zajmując 3 miejsce w powiecie!

Równocześnie odbywały się zawody chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Witkowski, Rafał Górka i Szymon Argalski. Mimo wielkiej rywalizacji nasza drużyna zdołała zająć 6 miejsce w Gdyni.

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY

I LICZYMY NA KOLEJNE SUKCESY!

Trener – Tobiasz Budzich

Międzyszkolny Konkurs Polska i Polacy w kulturze

W piątek 8.11.2019 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu Polska i Polacy w kulturze, do którego zostali zaproszeni uczniowie szkół technikalnych Gdyni.

 

Sześć drużyn zmagało się z pytaniami w czterech kategoriach: geografia, historia, kultura i literatura. Nie było lekko, bo zadania były trudne. Atmosfera stawała się coraz gorętsza, ponieważ można było zdobyć dodatkowe punkty za zaśpiewanie fragmentu pieśni. Okazało się, że niektórzy dysponują wspaniałymi głosami, znajomością tekstu i przede wszystkim dużą odwagą – śpiewali a capella powiększając dorobek punktowy swoich zespołów.

 

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych zajmując I miejsce, ale zaraz po nich uplasowała się nasza drużyna – gratulacje za wiedzę i godne reprezentowanie naszej szkoły!

Olga Jakusz

Godzina 11.11 - śpiewamy HYMN

Fot. Zofia Falgowska

IV ORŁOWSKA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada uczniowie z klas 2b, 2c i 3c wzięli udział w IV Orłowskiej Paradzie Niepodległości. Dodatkowo nasze uczennice wystąpiły w części oficjalnej uroczystości. Katarzyna Bilska z kl. 2B wyrecytowała wiersz A. Słonimskiego "Polska", a Ewa Jank z kl. 1F wiersz W. Szymborskiej "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej".

Monika Smolińska

Zdjęcia: Wiktoria Kurgan

Zaczytane Pomorze - finał konkursu

6 listopada w X LO odbyła się uroczystość wręczania nagród w II Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Zaczytane Pomorze". Wiktoria Kurgan z kl. 2c zajęła 2 miejsce, a Aleksandra Gizler i Jan Marczyński z kl. 4c otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom

 

M. Smolińska

TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT

KOLEJNE CENNE PUNKTY DO MIĘDZYSZKOLNEJ KLASYFIKACJI SPORTOWEJ

 

Dnia 07.11 nasza żeńska reprezentacja rywalizowała w międzyszkolnych zawodach w tenisie stołowym. Nasza drużyna składała się z uczennic klasy 1D – Wiktoria Łuńska oraz Wiktoria Sikorska. Dziewczyny dzielnie walcząc uzyskały 5 miejsce w Gdyni, co po raz kolejny w tym roku pozwoliło nam wygrać rywalizację wśród wszystkich szkół technikalnych, biorących udział w zawodach.

 

SERDECZNE GRATULACJE!

Trener – Tobiasz Budzich

Klasy IV z wizytą w sopockim PGS

31 X klasy czwarte po raz kolejny odwiedziły PGS w Sopocie. Obejrzeliśmy trzy wystawy: "Od Cybisa do Strzemińskiego",
"Nazywam się Czerwień" i "Od sufitu, od dębu, od marchwi".

 

Różnorodne, bardzo interesujące i intrygujące dzieła wzbudziły wiele emocji. Na pewno pozostaną w pamięci i zostaną wykorzystane jako teksty kultury w czasie matury z języka polskiego.

Ewa Starostka

Radio Ekonomik zaprasza!

V Gdyński Młodzieżowy Rajd im. Franciszki Cegielskiej

Pamiętamy!

W piątek 25.10.19 r. uczniowie klasy I A wraz z panią Patrycją Łuczak uczestniczyli w V Gdyńskim Młodzieżowym Rajdzie im. Franciszki Cegielskiej pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Gdyni. Przeszliśmy trasę 4,5 km od IX LO do miejsca spotkania przy ognisku w parku w Kolibkach. Podczas przejścia rozwiązywaliśmy test na temat wiedzy "O Franciszce" oraz wykonaliśmy mapę przejścia rajdu, za które otrzymaliśmy I miejsce.

Opiekun: Patrycja Łuczak

Sprzątanie Cmentarza na Kolibkowskiej Wyspie

W ramach akcji MEN "Szkoła Pamięta", uczniowie klasy II C 31.10.2019 roku, uporządkowali Cmentarz na Kolibkowskiej Wyspie. Uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają o miejscach ważnych dla historii dzielnicy Orłowo.

Na stronie Gdynia Orłowo - forum, możemy przeczytać:

"Wiele grobów jest zniszczonych upływem czasu z powodu braku opieki, wiele jest zapomnianych i zapadniętych, po wielu z nich zapewne chodzimy, bo już nie ma po nich nawet kopczyka...czas zatarł wszystko...

Ale wiele z nich jest zadbanych i odwiedzanych, ostatnio nawet pojawiają się tabliczki z danymi zmarłego, których już od dawna zabrakło. Są to fakty pozwalające optymistyczniej spojrzeć na sprawy pamięci o naszych przodkach, a także pamięci o naszej orłowskiej ziemi i jej historii."

Opiekun: Patrycja Łuczak

Sprzątamy Cmentarz w Kolibkach

W dniu 31 października 2019 roku uczniowie klasy II B udali się na cmentarz w Kolibkach, który powstał w 1902 roku jako przykościelna nekropolia związana z nieistniejącym dziś Kościołem św. Józefa. Uczcili oni pamięć osób pochowanych na cmentarzu związanym z historią Gdyni Orłowa.
W ramach akcji MEN „Szkoła pamięta” młodzież posprzątała groby, zapaliła znicze, uporządkowała teren.

Marta Barra

Zmiana planu lekcji

 

Uwaga!

 

Od poniedziałku 4 listopada 2019 r.

nastąpi zmiana planu lekcji.

 

Nowy plan lekcji będzie dostępny na stronie szkoły w czwartek w godzinach wieczornych.

 

WICEMISTRZOSTWO GDYNI W BADMINTONIE MĘŻCZYZN

W połowie października odbyły się Mistrzostwa Gdyni w badmintonieNasza męska drużyna to połączenie doświadczenia z młodością, czyli maturzysta - Bartosz Machliński oraz Hubert Łobaszewski i Emilian Nicewicz z klas pierwszych.

To już kolejny rok w którym potwierdziliśmy naszą wysoką dyspozycję w tej dyscyplinie sportu. Po zeszłorocznym trzecim miejscu, w tym roku chłopcy stanęli jeden poziom podium wyżej zdobywając srebrne medale!

Serdeczne gratulacje!

Trener - Tobiasz Budzich

Nasza drużyna szachowa

W czwartek 17.10.2019 r. wzięliśmy udział w kolejnych zawodach organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu. W drużynowych rozgrywkach w szachy nasza drużyna złożona z reprezentantów klas pierwszych uzyskała bardzo dobry wynik plasując się na 5 miejscu w Gdyni. Ważny fakt jest taki, że byliśmy jedyną szkołą technikalną, która wzięła udział w zawodach, wyprzedzając kilka szkół licealnych.

Oto skład naszej tegorocznej drużyny:

Ewa Jank 1F,

Hubert Łobaczewski 1A,

Michał Suchowicz 1A,

Dominik Silabetzschki 1A.

Opiekun - Tobiasz Budzich

Ekonomik w Piaśnicy

W piątek uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na grobach zamordowanych w Lesie Piaśnickim. Jest to największe, obok niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof, miejsce kaźni ludności polskiej na Pomorzu z czasów drugiej wojny światowej.

Jolanta Wdowiak
 Zdjęcia Wiktoria Kurgan

Teatr Muzyczny już nie ma przed nami tajemnic!

W czwartek 24.10.2019 r. uczniowie klasy 1 a pod opieką p. Jakusz zwiedzili Teatr Muzyczny. Zaglądaliśmy w różne zakamarki - pod scenę, do  garderoby, charakteryzatorni i na sceny dużą i małą.

Niespodziewanie mogliśmy obejrzeć scenografię przygotowaną do wieczornego przedstawienia "Dzwonnika z Notre Dame" - to było duże przeżycie, bo jej elementy zostały przywiezione z Paryża, gdzie kilka lat temu "grały" z Garou.  Takie zwiedzanie "od kuchni" pozwala zrozumieć, ile czasu i pracy wymaga przygotowanie przedstawienia: 150 osób obsługi technicznej i kilkudziesięciu aktorów na scenie.

Olga Jakusz

Ekonomik Pamięta

Dnia 25 października 2019 r. w ramach akcji MEN „Szkoła Pamięta” klasa 1B wraz z wychowawcą i opiekunem odwiedziła Cmentarz Obrońców Wybrzeża w Gdyni Redłowie by wspomnieć bohaterskich obrońców naszego miasta.
Uprzątnęliśmy grób, zapaliliśmy znicze i chwilą ciszy uczciliśmy pamięć dowódcy Płk. Stanisława Dąbka.
Cześć Ich pamięci!


Izabela Niewiadomska

Kurs Ms Excel dla ekonomistów

 

Są jeszcze 4 wolne miejsca na kurs Ms Excel dla ekonomistów.


Zgłoszenia można dokonać wysyłając e-mail na sop.zsae@gmail.com

Harmonogram i program kursu - zobacz tutaj

Serdecznie zapraszam!

Anna Darul

Akcja MEN - Szkoła pamięta

 

 

Wystawa - Historia Szkolnego Mundurka

18 października 2019 r. uczniowie klasy 1 E i 1 F uczestniczyli w otwarciu wystawy "Historia Szkolnego Mundurka" zorganizowanej przez Klif Gdynia oraz Muzeum Miasta Gdyni.

A. Marlewska, M. Smolińska

Kurs Kasjer-sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej 

Ekonomik i Klub Turystyczny Wybrzeże zapraszają

 

W dniu 27 października w naszej szkole ponownie mieliśmy okazję spotkać się z autorem dzieł na temat naszego miasta. Tym razem gościliśmy w naszej auli pana Arkadiusza Brzęczka. Pokazywał nam Gdynię za czasów młodości naszych rodziców i dziadków. Zobaczyliśmy nawet budynek, w którym mieści się nasza szkoła. Było to bardzo ciekawe doświadczenie móc posłuchać o życiu gdynian w ówczesnych latach. Spędziliśmy miło czas na słuchaniu opowieści pana Arkadiusza Brzęczka. Mamy nadzieję, że kiedyś nas jeszcze odwiedzi i uraczy nowymi opowieściami.

Angelika Kummer 1F

 

80 Rocznica Wysiedleń Gdynian

Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystych obchodach 80-tej rocznicy wysiedleń ludności cywilnej w Gdyni.

Uroczystość miała miejsce przy tablicy na fasadzie dworca Gdynia Główna, gdzie zapalono znicze i złożono wieńce. U zbiegu ulic Dworcowej i Starowiejskiej pod pomnikiem Gdynian Wysiedlonych odbyła się druga część uroczystości. Wręczono tam medale Pro Patria członkom Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych. Medal ten przyznawany jest osobom i instytucjom za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Elżbieta Waligóra

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

18.10.2019 r. odbyła się Plenarna Sesja Samorządu. W auli reprezentanci wszystkich klas wysłuchali sprawozdania z pracy samorządu za rok 2018/2019. Patrycja Niemtz z klasy IIIB przygotowała je w formie prezentacji multimedialnej i... dopiero zobaczyliśmy jak aktywny jest Samorząd naszej szkoły.

Życzenia efektywnych obrad złożyła nam Pani Dyrektor Anna Marlewska.

Następnie w tajnym głosowaniu wybraliśmy nowe władze.

Przewodniczącą została - Wiktoria Ostrowicka z klasy IE.

Zastępować ją będą - Laura Izydorczyk z klasy IB i Małgorzata Kołodziej z klasy IIB.

Gratulujemy!

Ewa Starostka

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Tegoroczny Dzień Edukacji obchodziliśmy uroczyście w piątek 11 października.

 

Nauczyciel to zawód absolutnie wyjątkowy: łączy w  sobie wiele umiejętności: musi być kreatywny - by znaleźć sposób, jak nauczyć tak, by w głowach coś zostało, mieć silną osobowość, by zapanować nad trzydziestką osobników, empatię, by umieć pomóc potrzebującemu wsparcia, a przy tym mieć siłę do walki z setkami dokumentów, którymi jest zalewany, z komputerem, który nie chce współpracować, rzutnikiem, który nie chce działać i tak dalej i tak dalej.

 

Z tego względu uczniowie postanowili umilić swoim profesorom to ważne święto i przygotowali coś na wesoło: uczennice klas pierwszych lekcję polskiego z punktu widzenia uczniów, a uczniowie klas drugich i czwartej Wielki Test z Historii Polski. Każdy mógł się zmierzyć z własną wiedzą! Całości dopełniły multimedialne życzenia. Wszystkiego najlepszego!!!

Olga Jakusz

Klub Kreatywnych Działaczy znów działał ciekawie!

Z czym Wam się kojarzy Finlandia? Święty Mikołaj? Muminki?

My wiemy o tym państwie już bardzo dużo, bo uczestniczyliśmy dnia 15.10.2019 r. w spotkaniu z autorką książki pt. „Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki”, panią Aleksandrą Michtą – Juntunen, które odbyło się w restauracji On/Off w Gdyni.

Kraj ten, oprócz niesamowitych krajobrazów i białych nocy oferuje przepyszne dania /których mogliśmy spróbować/: karjalanpukarakat (pieróg nadziewany masą ryżowo-mleczną), rosypottu (zupa z krwawą kiszką!) no i salmiakki, czyli cukierki lukrecjowe z dodatkiem chlorku amonu (dla twardzieli).

Najciekawsze jednak było to, że mamy identycznie brzmiące słowa, które znaczą zupełnie co innego: kapusta to drewniana łyżka, kurki to żurawie, a kotka to... orzeł! Możecie zaplanować podróż do Finlandii – są bezpośrednie loty z Polski, na miejscu można przemieszczać się tanimi pociągami, nocować da się wszędzie – nie ma zakazu biwakowania. Co prawda jest dość drogo, ale wszystko zrekompensują niezwykłe doznania wzrokowe i smakowe. Warto!

Olga Jakusz

 

Patroni roku 2020

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu patronów 2020 roku.  

2020 będzie Rokiem:

oraz


Sejm przyjął też uchwałę upamiętniającą 160. rocznicę urodzin Teodora Axentowicza.

 

Szkolny Konkurs na Grę Dydaktyczną w Języku Niemieckim

Wszyscy wiemy, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w niniejszym konkursie. Tematyka pracy oraz forma dowolna.

Pracę należy dostarczyć do pani Darii Sutowicz do dnia 08.11.2019.

 

Daria Sutowicz

 

Zebranie z Rodzicami

 

W dniu 16 października 2019 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów wszystkich klas.

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

 

Badania lekarskie dla kandydatów na kierowców

Radio Ekonomik zaprasza!

Uroczystości w Piaśnicy

6 października uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających poległych w Piaśnicy.

Jolanta Wdowiak

Cmentarz wojenny w Redłowie

 

4 października w Redłowie na cmentarzu wojennym odbyła się uroczystość upamiętniająca Gdynian poległych w Paśnicy.

 

 

Jolanta Wdowiak

Dzień Chłopaka

W Dniu Chłopaka, w naszej szkole szukaliśmy romantyków i .... Wokulskiego, który łączył w sobie cechy romantyka i pozytywisty.

Reprezentujący klasy panowie wykazali się pomysłowością, dystansem do siebie i niewątpliwą odwagą, wykonując zadania na oczach licznie zgromadzonej publiczności.

Wszystkim należą się gratulacje, oczywiście szczególne zwycięzcom, którzy mają teraz swoje pięć minut....

Dziękujemy debiutującym organizatorom, sprawdzili się znakomicie przy niewielkim wsparciu doświadczonych działaczy Samorządu Szkolnego ZSAE.

Ewa Starostka

XI Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

26 września uczniowie klasy 3 c i 3 d uczestniczyli w XI Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". W jego ramach obejrzeli filmy: "A więc wojna. Niezapomniane kadry- powieść o czasie wojny i pokoju" i "Konzentrationslager Stutthof".

Dodatkowo uczniowie mieli okazję porozmawiać z Panem Eugeniuszem Siemaszko odznaczonym Sygnetem Niepodległości. Działał on w konspiracji w czasie II wojny światowej, jak i po jej zakończeniu. Został przez komunistów skazany na karę śmierci, którą zamieniono na długoletnie więzienie.

M. Smolińska, K. Kosińska-Pawlędzio

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września 2019 r. odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas I wzięli udział w quizie dot. języków obcych. Zabawy było co niemiara!

Ostatecznie I miejsce zajęła reprezentacja kl. I e, II miejsce kl. I d, a III miejsce kl. I f.

Imprezę poprowadzili Małgorzata Kołodziej z kl. II b i Patryk Podsiedzik z kl. IV c, zaś pytania do quizu opracował Maksymilian Stysiek z kl. II b.

Dzięki współpracy z Radiem "Ekonomik" ze szkolnych głośników popłynęła muzyka z różnych krajów.

Pieczę nad przedsięwzięciem miały panie Daria Sutowicz oraz Bogumiła Korolczuk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za świetną zabawę :)

Daria Sutowicz

Młodzieżowy Dzień Przedsiębiorczości

Klasy 3A i 3B uczestniczyły w Młodzieżowym Dniu Przedsiębiorczości. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o wielu interesujących ich rzeczach m.in.:

 • Jak stworzyć projekt społeczny
 • Jak zdobyć rynek pracy
 • Jak pozyskać fundusze na rozwój
 • Jak stworzyć projekt międzynarodowy
 • W jaki sposób wykorzystać budżet obywatelski i wiele innych.

Wykłady i zajęcia mijały w przyjaznej atmosferze.

 

Małgorzata Dejnas i Katarzyna Chilińska

Zapraszamy do udziału w Pomorskim Konkursie Zbrodnia Piaśnicka - Młodzi Pamiętają

Regulamin konkursu - czytaj więcej

 

Integracja w Rewie

W czwartek i piątek weterani i adepci Erasmusa + integrowali się w Rewie w ramach projektu Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu. Piękna pogoda pozwoliła na zorganizowanie większości zajęć i warsztatów na świeżym powietrzu.

Jolanta Wdowiak

Kurs KADRY, PŁACE I PODATKI

 

Serdecznie zapraszamy Słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego

na pierwsze zajęcia w dniu 28.09.2019 roku. godzina 8.00

Zjazd rozpoczniemy od spotkania organizacyjnego w sali 34.

Plan zajęć - zobacz tutaj

 

 

Spotkanie z panią Małgorzatą Sokołowską

 

W niedzielę 29 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Małgorzatą Sokołowską – autorką wspaniałych książek głównie na temat Gdyni i jej mieszkańców w różnych okresach historii miasta. Poznaliśmy postaci wielu kobiet i mężczyzn, których życiowe losy pokazują ich bohaterskie czyny na terenie całego Trójmiasta. Czas spędzony z pisarką upłynął nam bardzo przyjemnie, a przy okazji uzupełniliśmy swoją wiedzę. To spotkanie było dla nas – uczniów naszej szkoły – bardzo wzbogacającym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że Pani Sokołowska jeszcze kiedyś odwiedzi naszą szkołę, żeby opowiedzieć nam o swoich książkach.

Angelika Kummer 1F

 

Akcja Sprzątanie Świata

Społeczności Zespołu Szkół Administracyjno– Ekonomicznych nie jest obojętne życie w zgodzie z naturą i dbanie o planetę Ziemia. 21 września z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi klasy I uczestniczyły w Akcji „Sprzątanie Świata”. 

 

Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami z wielkim zaangażowaniem podjęli się zadania. Wspólnie uzupełnili sporo worków śmieciami. Wszyscy byli zadowoleni z dobrze wykonanego zadania, ale też zniesmaczeni ilością śmieci jakie człowiek zostawia w lasach i na plaży.

Alicja Bigus

 

TOOL VIP 24

20 września podczas spotkania Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych  w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 przedstawiliśmy założenia projektu Tool Vip24 – nowe narzędzia do skutecznej orientacji zawodowej młodych ludzi (Projekt Erasmus+  2018-1-IT01-KA202-006730). Doradcy zawodowi współpracujący w ramach Sieci byli zainteresowani norweskimi narzędziami, udostępnionymi darmowo on-line przez firmę Fonix na stronie: https://www.vip24.me/. Dzięki temu narzędziu w szybki, sprawny i interesujący sposób można określić swoje mocne strony, zainteresowania i preferencje. Ponadto daje zainteresowanemu katalog możliwych zawodów i opcji kariery związanych z typem osobowości.

 

W spotkaniu uczestniczyło 21 doradców  z Gdyni oraz przedstawicielka gdyńskiego Zespołu ds. Rozwoju Zawodowego, który został powołany w celu koordynacji różnych instytucji związanych z doradztwem zawodowym. Spotkanie zaowocowało zaproszeniem uczestników projektu na konferencję doradców  w Gdyni, która odbędzie się w lutym 2020 roku. Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania projektu Tool Vip24 oraz naszych partnerów z Norwegii , Włoch i Niemiec na szerszym forum. Na konferencji będą władze miasta oraz media.

Jolanta Wdowiak

 

On 20th September we had an opportunity to present the idea of the Erasmus+ project 2018-1-IT01-KA202-006730, Tool Vip24 – new career guiding tools to self-empower young people to the Gdynia’s Career Counsellors’ Network in the Pedagogical Advising Centre No 1. The counsellors cooperating within the network were interested in the Norwegian tools, which were available on-line by the Fonix company on https://www.vip24.me/for free. Thanks to this tool, you can discover your strengths, interests and preferences in an easy, quick and involving way. Also, a range of professions connected with the type of personality is presented for the candidate.

 

In the meeting, there were 21 career counsellors from Gdynia. It was also attended by a representative of Gdynia’s Career Development Team, which has been establish in order to coordinate the works of different bodies involved in career counselling. The meeting resulted an invitation to career counselling conference in Gdynia in February 2020, offered to the project participants. It will be a great opportunity to present our Norwegian, Italian and German partners and the Tool Vip24 project to a bigger audience. At the conference, representatives of local authorities and media will also be present.

Anna Kulińska

Klub Kreatywnych Działaczy

Klub Kreatywnych Działaczy zainaugurował swoją działalność w niedzielę 22.09.2019 r. rajdem pieszym po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Ruszyliśmy z Kaczych Buków do punktu widokowego w Kolibkach - nie było lekko, bo czasem trasa wiodła przez błotne rozlewiska, wszyscy po kolei prowadzili mając do dyspozycji mapę i busolę (i nie zgubiliśmy się!), a na końcu trzeba było zmierzyć się z lękiem wysokości i wspiąć się na wieżę - widoki zrekompensowały wszystko! Wspaniała pogoda i świetne towarzystwo - impreza udana pod każdym względem!

Olga Jakusz

Klasa 1B na FPFF w Gdyni

19 września klasa 1B wraz z wychowawcą P. Izabelą Niewiadomską i opiekunem P. Lucyną Żygowską uczestniczyła w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W ramach Festiwalu klasa wzięła udział w fascynującym wykładzie pt. Kino to (też) biznes, a następnie każdy z uczniów wziął udział w niezwykłej projekcji filmowej - animacji Gymnasia, która zaciera granicę między filmem a teatrem wykorzystującym technikę VR.

Izabela Niewiadomska

 

Konkurs "Ponad murami"

Zapraszamy do udziału w konkursie

"Ponad murami"

zorganizowanym przez Bildung evangelisch von Europa

 

 

Co oznaczają mury dla Ciebie?

 

Mury mogą stanowić ochronę, mogą zmieniać przestrzeń, mogą też oznaczać granice, które dzielą dany obszar. Mury mogą być wysokie i trudne do pokonania, a także powstawać w naszych głowach.

 

Konkurs jest z okazji 30 rocznicy upadku Muru Berlińskiego. Forma pracy dowolna, może być to prezentacja multimedialna, zdjęcie, film, rysunek czy tekst w języku niemieckim.

Nagrody są bardzo atrakcyjne, bo jest to 500 euro za I miejsce, 300 euro za II miejsce i 200 euro za III miejsce. Z prac powstanie wystawa.

Pracę, opis projektu i informacje na temat wykonawcy czy grupy wykonawców należy dostarczyć do Pani Darii Sutowicz do dnia 28.09.2019.

 

Daria Sutowicz

Konkursy z języka niemieckiego

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez Goethe-Insitut

 

KONKURS "ZAWODOWA ŚCIANA" NIEMIECKI = SUKCES W ZAWODZIE

 

Celem niniejszego konkursu jest rozwiniecie kompetencji medialnych uczniów i zwiększenie ich świadomości oraz świadomości nauczycieli i dyrekcji szkół w kwestii znaczenia, jakie ma otoczenie dla procesu dydaktycznego.

Istotą tego działania jest cyfrowa aranżacja jednej ze ścian pracowni, w której odbywają się lekcje przedmiotów zawodowych i przekształcenie jej w środowisko sprzyjające pracy i nauce. Informacje zawarte w pracy mają być w języku niemieckim.

Jak możecie cyfrowo zaaranżować ścianę?

W formie cyfrowego plakatu!

Plakaty z filmami video, muzyką, informacjami i zdjęciami możecie przygotować, zapamiętać i przesłać do Goethe-Institut np. przy pomocy: https://www.canva.com/

 

Więcej informacji u Pani Darii Sutowicz i pod adresem: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/eib/wan.html

Prace należy dostarczyć nauczycielowi języka niemieckiego do dnia 24.09.2019.

 

KONKURS "MÓJ ZAWÓD-MOJA PRZYSZŁOŚĆ" NIEMIECKI = SUKCES W ZAWODZIE

 

Celem konkursu „Mój zawód – moja przyszłość” jest wspieranie i dalsze rozwijanie kompetencji medialnych i językowych uczniów oraz promocja ucznia zdolnego. W ramach konkursu uczniowie nagrywają krótki, 1-2 minutowy spot reklamowy w języku niemieckim na temat wyuczonego/przyszłego zawodu.

Ważnym elementem spotu jest pokazanie atrakcyjności poszczególnych zawodów. Spot reklamowy ma zachęcić do nauki prezentowanego zawodu i podkreślić szanse przyszłego pracownika na rynku. Ma także pokazać, ze znajomość języka obcego (w tym przypadku niemieckiego) jest ważna i zwiększa konkurencyjność absolwentów na rynku pracy.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: wyjazd do Austrii na europejskie mistrzostwa młodych fachowców Euroskills 2020 oraz kurs językowy dla młodzieży w Niemczech.

 

Więcej informacji u Pani Darii Sutowicz i pod adresem: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/eib/mbe.html

Prace należy dostarczyć nauczycielowi języka niemieckiego do dnia 24.09.2019.

 

Daria Sutowicz

Spotkanie informacyjne w ramach projektu "Ucz się, doświadczaj, pracuj"

Klasy IV na Salonie Maturzystów

 

10.09.2019 klasy czwarte były na Uniwersytecie Gdańskim. Brały udział w "Salonie Maturzystów". Uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez przedstawicieli OKE, odwiedzili stoiska uczelni, otrzymali materiały promocyjne i przeprowadzili szereg interesujących rozmów ze studentami.

 

Monika Smolińska

Zebranie z Rodzicami klas IV

Kiermasz podręczników

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

 

6 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Narodowym Czytaniu, projekcie pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku tematem były Nowele Polskie - my czytaliśmy nowelę Stefana Żeromskiego "Rozdziobią nas kruki, wrony". Skupienie i poruszenie czytających i "widowni" było wyjątkowe.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom.


Ewa Starostka

Integracja klas pierwszych

W dniach 5 i 6 września klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczkach integracyjnych, których celem były interesujące miejsca w Gdyni i Sopocie. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć wystawę fotografii Tomasza Gudzowatego „Skaters” oraz malarstwa Jana Matejki z lwowskiej kolekcji w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz zwiedzić muzea Miasta Gdyni i Marynarki Wojennej. Podczas spaceru po Sopocie i Gdyni uczniowie wykonywali zdjęcia w ramach ogłoszonego przez szkolną bibliotekę konkursu na najciekawszą fotografię. Wycieczki łączyły więc przyjemne z pożytecznym, a uczestnicy poznawali się nawzajem oraz swoich wychowawców, co z pewnością ułatwi i umili im start w nowej szkole oraz sprawi, że poczują się w niej jak u siebie.

Joanna Mazurkiewicz

Pożegnanie i podziękowanie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

W poniedziałek 2 września o godzinie 9:00 uczniowie Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych powitali nowy rok szkolny 2019/2020.

Pani Dyrektor Anna Marlewska serdecznie przywitała uczniów, przybyłych rodziców oraz nauczycieli. U progu nowego roku wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką w ZSAE, Pani Dyrektor życzyła, aby spełniali swoje plany i marzenia w naszej szkole, a zdobyta wiedza umożliwiała im osiąganie kolejnych sukcesów. Szkoła zaś ma być tym miejscem, do którego z chęcią będą przychodzić w poczuciu  przyjaznej atmosfery oraz bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i tym samym zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Joanna Mazurkiewicz

 

Radio Ekonomik zaprasza do wysłuchania audycji z okazji 80 rocznicy II wojny światowej

 

II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku od ataku Niemiec na Polskę.

Był to największy i najtragiczniejszy konflikt w dziejach.

 

Dnia 2 września 2019 roku, po zakończeniu oficjalnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, Redakcja Radia Ekonomik pragnie zaprosić społeczność Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni na emisję audycji radiowej z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 

Do usłyszenia!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Badania lekarskie dla uczniów klas I

 

UWAGA!

 

Badania wykonywane przez lekarza medycyny pracy dla uczniów klas pierwszych

 

odbędą się w dniach 30 i 31 sierpnia oraz 2 września 2019 r. w siedzibie szkoły.

 

Obecność w wyznaczonym terminie obowiązkowa!

 

Szczegółowy harmonogram badań:

30.08.2019 - zobacz tutaj

31.08.2019 - zobacz tutaj

02.09.2019 - zobacz tutaj

Egzaminy poprawkowe

Harmonogram Egzaminu Maturalnego - sesja poprawkowa 2019

Rada Pedagogiczna

Spotkanie z Rodzicami klas pierwszych

Informacje o kwalifikacyjnych kursach zawodowych

 

Szanowni kandydaci,

 

Wiedza jest współcześnie kluczowym zasobem ekonomicznym – źródłem konkurencyjności gospodarki i dobrobytu obywateli.

Wartość kapitału ludzkiego wynika między innymi ze zręczności intelektualnej, umiejętności dostosowania się do zmian w otoczeniu, skłonności do zachowań innowacyjnych, potrzeby ich rozwoju czy otwartości na ryzyko.

Współczesny rynek pracy, współczesny pracodawca, jasno nakreślają również wymagania dotyczące kompetencji przyszłości. Obecnie rozwój kompetencji rozumie się jako proces, który zachodzi przez całe życie.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom XXI wieku wyposażymy Ciebie w umiejętności, które będą Ci potrzebne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu społeczno-gospodarczym, docenimy Twoją kreatywności, rozumianą jako zdolność do twórczego poszukiwania rozwiązań i realizacji odważnych zadań. Tym samym przygotujemy Ciebie do zawodu, na które jest i będzie zapotrzebowanie.

 

W roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy na BEZPŁATNE Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w zawodzie TECHNIK RACHUNKOWOŚCI:

 

 • RACHUNKOWOŚĆ (kwalifikacja: AU.36 - Prowadzenie Rachunkowości)

 

 • KADRY, PŁACE I PODATKI (kwalifikacja: AU.65 - Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych)

 

Kursy realizowane będą w formie zaocznej z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość (Platforma Moodle).

 

Rozpoczęcie kursów: wrzesień 2019

Zakończenie kursów: maj 2020

 

REKRUTACJA na kursy, rozpoczynające się od września, trwa do 30 sierpnia 2019 roku.

 

Podania o przyjęcie na kurs:

 

Prezydenckie podziękowania dla Radia Ekonomik

 

Za całoroczną pracę na rzecz gdyńskich Seniorów redakcja Radia Ekonomik została wyróżniona podziękowaniami Prezydenta Miasta Gdyni – Wojciecha Szczurka, Wiceprezydenta – Michała Gucia i Dyrektora Centrum Aktywności Seniora – Bożeny Zglińskiej. To właśnie z jej rąk, 8 lipca 2019 roku, podziękowania odebrali opiekun Radia Ekonomik – Ewa Krajewska i redaktor Maciej Kopyto.

 

Dziękujemy za wyróżnienie i liczymy na dalszą owocną współpracę w przyszłym roku szkolnym.

 

Tadeusz Burczyk

 

Zobacz: Podziękowanie Prezydenta

Egzamin maturalny – termin poprawkowy

 

 1. Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej ALBO w części pisemnej, pod warunkiem że:
 1. przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony ORAZ
 2. przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony.
 1. Absolwent, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 11 lipca 2019 r.) składa do sekretariatu szkoły pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (pobierz tutaj ZAŁĄCZNIK 7a).

 

 1. Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 20 sierpnia 2019r. - dokładny harmonogram zostanie podany na stronie szkoły po 11 lipca 2019r.

 

 1. Część ustna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym z języka polskiego oraz z języków obcych nowożytnych odbędzie się w dniach 20–21 sierpnia 2019r. - dokładny harmonogram zostanie podany na stronie szkoły po 11 lipca 2019r.

Bezpieczne wakacje 2019

 

Rozpoczęły się wakacje 2019. W tym czasie możesz znaleźć się w wielu sytuacjach, których przedtem nie doświadczyłeś. Bądź przezorny i ostrożny. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Poniżej proponujemy Ci strony, na których będziesz się mógł zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach w czasie wakacji.

 

https://bezpiecznewakacje.pl/

strefamlodych.pl 

http://strefamlodych.pl/badz-bezpieczny-w-czasie-wakacji/

https://www.ore.edu.pl/2018/06/bezpieczne-wakacje/

Komunikat Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

W przypadku sytuacji kryzysowych możesz się skontaktować z TELEFONEM ZAUFANIA

Telefon Zaufania 116 111 jest czynny codziennie, od 12.00 do 2.00!

Pod numer 116 111 mogą zadzwonić dzieci i młodzież z całej Polski!

Pamiętaj:

- W Telefonie Zaufania jesteś anonimowy - nie musisz mówić, jak się nazywasz i skąd dzwonisz.

- Połączenia z numerem 116 111 są całkowicie bezpłatne.

 

OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "Niebieska Linia" 

800 12 00 02 czynny przez całą dobę

Dzwoniąc pod nr 800 12 00 02 uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

 

Zapraszamy i życzymy spokojnego wypoczynku i pogody.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

19 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie Orłowskiego Ekonomika. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi odebrali je w czasie uroczystości z rąk Pani Dyrektor, pozostali z rąk wychowawców. Nie obyło się bez nagród, wyróżnień i podziękowań dla uczniów, którzy angażowali się w życie szkoły, przygotowywali programy w Radiu Ekonomik, pracowali na rzecz Wolontariatu, reprezentowali społeczność szkolną w konkursach, uroczystościach i zawodach sportowych.

I w końcu nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: WAKACJE !!!!

Życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

     

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Gruzja perła Zakaukazia

 

9 czerwca 2019r. w gmachu Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni odbyła się  prelekcja Pana Patryka Ziółkowskiego dotycząca Gruzji, pod ciekawym tytułem „Gruzja kraj Kartlów”. W auli szkoły zebrali się członkowie klubu „Wybrzeże” oraz osoby zainteresowane tym wydarzeniem. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzaniem przez prelegenta w egzotykę Gruzji. Dowiedzieliśmy się między innymi jak dotrzeć do tej krainy, a także o jej tradycji i kulturze. Z wypowiedzi przemawiającego można było wywnioskować, że wyjazd do Gruzji był dla niego szczególnym przeżyciem, ponieważ pozwolił mu przybliżyć marzenia bycia archeologiem. Uzyskaliśmy informację, że jako wolontariusz brał udział w polsko-gruzińskiej ekspedycji i razem z archeologami z innych krajów europejskich badał ruiny fortu, gdzie miały znajdować się pozostałości po antycznej cywilizacji. Jako ciekawostkę podał, że udało mu się znaleźć monetę z Efezu, a także część porcelanowej wazy należącej do Rzymian. W dalszej części wystąpienia Pana Patryka zaprezentowany został film z przejazdu gruzińskimi drogami z charakterystyczną dla tego rejonu kaukaską muzyką w tle. Podczas swojej wyprawy podróżnik miał okazję poznać dobre serce Gruzinów oraz ich gościnność. Podzielił się z nami swoimi emocjami towarzyszącymi mu podczas podroży, okraszając je przy tym zdjęciami z przepięknymi widokami. Wkrótce potem odbyło się wspólne śpiewanie ludowej piosenki gruzińskiej przy akompaniamencie akordeonu. Było ono ostatnim punktem niedzielnego wydarzenia. Dzięki autorowi prezentacji przenieśliśmy się na chwilę w świat Gruzji. Sądząc po zaangażowaniu publiczności, prelekcja pana Patryka przypadła każdemu do gustu. Uważam, że takie spotkania z inną kulturą powinny odbywać się częściej, nawet jako uzupełnienie szkolnych lekcji. Niestety z przyczyn technicznych nie udało się przeprowadzić wyczekiwanej przez wszystkich degustacji kuchni gruzińskiej i na posmakowanie przysmaków z tej krainy musimy poczekać do końca września.

 

Magdalena Matlęga

uczennica klasy Ic 

AQUATLON

 

We wtorek 04.06 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sportowych zawodach w aquatlonie.

Naszą szkołę reprezentowali:

 • Magdalena Matlęga
 • Marta Szymborska
 • Hubert Różański
 • Michał Szymoniak

Po przepłynięciu 200 metrów na pływalni, panie czekał bieg o długości 1 km, natomiast panów – 1,5 km.

Nasza reprezentacja dała z siebie maksimum swoich możliwości.

W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsce zajęła Magdalena Matlęga, która uplasowała się na piątym miejscu.

Wysiłek całej reprezentacji pozwolił nam zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej szkół, w której ostatecznie zajęliśmy także piąte miejsce.

 

Gratulujemy!

Opiekun: Tobiasz Budzich

TCHOUKBALL - CZUKBOL - kolejny puchar do kolekcji !!!

 

Dnia 05.06 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gdyni w Tchoukball'a.

Ta nowa, widowiskowa dyscyplina sportu obfitowała w wiele emocji i niespodziewanych zwrotów akcji.

Nasza drużyna po trzech pięknych zwycięstwach i tylko jednej przegranej zajęła bardzo wysokie II miejsce w Gdyni!

Oto skład naszych bohaterów:

 • Maciej Dopke
 • Bartosz Machliński
 • Konrad Pacyński
 • Kamil Duralewski
 • Mikołaj Drożdż

Gratulujemy!

Trener: Tobiasz Budzich

 

Gruzja kraj Kartlów

MARIPOSA Cosmetics na Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych - ZAMOŚĆ 2019

 

Reprezentacja firmy symulacyjnej ZSAE  - Mariposa Cosmetics w dniach 29-30 maja br. uczestniczyła w II Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych w Zamościu.

Podczas Rady Programowej zorganizowanej przez Polską Centralę Firm Symulacyjnych opiekunowie  uczniowskich przedsiębiorstw wymieniali się doświadczeniami dotyczącymi działań takich firm na gruncie szkolnym oraz dyskutowali na temat ich przyszłości w systemie nauczania.

Każda z przybyłych reprezentacji  przygotowała stoisko ukazujące branżę, w której działa firma oraz region, z którego pochodzi. Odbył się również konkurs na najciekawszą prezentację poświęconą prowadzonej działalności. Była to świetna okazja do spotkania z kontrahentami z całej Polski i podpisania długoterminowych kontraktów. Przy okazji pracownicy Mariposy zwiedzili  urokliwe miasto, jakim jest Zamość.   

Anna Bradel

Terminy klasyfikacji rocznej w roku szkolnym 2018/2019

Dokumenty rozliczeniowe - stażyści luty 2019

 

Osoby, które ukończyły staże u pracodawców w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj” zapraszam do pobrania poniższych  wniosków, ich wypełnienia i złożenia w Urzędzie Miasta u Pani Aleksandry Ziembińskiej Gumieli.

 

Wnioski są również dostępne w sekretariacie szkoły.

 

 

Wniosek o przyznanie stypendium

Wniosek o zwrot kosztów dojazdu na staż

 

Anna Darul

 

Festiwal Piosenki Harcerskiej ZŁOTY RÓG

 

Dnia 25 maja 2019r. mury naszej szkoły miały ogromną przyjemność gościć drużyny harcerskie z Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka” im. Henryka Wieczorkiewicza. Przyjemność ta przypadła nam z okazji zorganizowania po niemal 30 latach Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Złoty Róg”. Harcerki oraz harcerze konkurowali w trzech kategoriach. Zmagania bacznie obserwowało jury. W jego skład wchodzili: nauczyciel i kierownik administracyjny ZSAE w Gdyni, nauczycielka SP nr 8 w Rumi, instruktorka Kręgu Harcerskiego „Drzewo Pokoju” oraz komendant „Leśnej Szkółki”.  

Zadaniem poszczególnych grup było zaprezentowanie piosenki harcerskiej. Jury brało głównie pod uwagę: dobór piosenki, scenografię, ruchy sceniczne oraz umundurowanie uczestników.

Każda z grup wykonała swoją pracę celująco. Widownia, która składała się zarówno z samych uczestników jak ich rodziców oraz rodzeństwa była zaskoczona zdolnościami muzykalnymi oraz artystycznymi harcerek i harcerzy.

Podczas występów zachęcano również wszystkich do aktywnego udziału w przedstawieniach, co spowodowało, że atmosfera na naszej auli była jeszcze bardziej radosna i swobodna.

Spośród drużyn harcerskich jury wyłoniło najlepszy zespół: 2 NGDH „Smoczyce”. W kategorii zastępów harcerskich zwyciężył zastęp z 50 NGDH "Wrzosiwo". Natomiast za najzdolniejszy muzycznie zastęp starszoharcerski został uznany zespół z 8 NGDH „Twierdzy”. Trud włożony w przygotowania do festiwalu został nagrodzony gromkimi brawami publiczności, dyplomami i wyróżnieniami, zaś pierwsze miejsca uhonorowano złotymi statuetkami.

Na zakończenie Pan Tadeusz Burczyk wraz z gronem harcerzy wspólnie zaśpiewali utwór "Stokrotka", co było idealnym zwieńczeniem tego wspaniałego wydarzenia.

 

Organizator: Marta Karczewska 

Sprawozdawca: Adrian Dampc klasa 2c

zdjęcia: Mateusz Tęgowski "Mały"

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

 

Konferencja „Odnajdź siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy”

 

27 maja 2019 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym uczniowie klasy IIIc i IIId wzięli udział w I Konferencji „Odnajdź siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy”. Uczniowie mieli możliwość skonfrontowania swoich obaw, potrzeb, przemyśleń i możliwości z praktykami zawodów, którymi są zainteresowani. PPNT stał się przestrzenią wiedzy, wymiany doświadczeń, networkingu, prezentacji wiodących firm Pomorza, dla których potencjał pracowników jest wymierną korzyścią w budowaniu organizacji. Uczniowie wzięli udział w panelach dyskusyjnych, prelekcjach znakomitych autorytetów w dziedzinie motywacji, nauki, projektowania kariery, samodzielnego podejmowania decyzji, zrozumienia własnej wartości i potrzeb. Był to czas, który pozwolił zrozumieć młodzieży, że nie tylko dobre zaprojektowanie działań jest ważne, lecz podstawą do spełnienia w zawodzie i wykonywanie go bez szkody dla siebie jest pracowanie z pasją. 

 

Anna Darul

Serdecznie zapraszamy absolwentów KKZ A.65

Płatne staże wakacyjne dla ekonomistów

Rugby Tag

 

Reprezentacja naszej szkoły dnia 21 maja, wzięła udział w Mistrzostwach Szkół w Rugby Tag.

Zawody zorganizowało LO nr V na Oksywiu.

Nasza drużyna, w skład której weszli:

 • Dominik Mohyła
 • Denis Tkachenko
 • Kacper Chrzanowski
 • Michał Błaszczyk
 • Hubert Małkowski
 • Bartek Machliński

rozgromiła przeciwników we wszystkich meczach i zdobyła tytuł Mistrza Gdyni w Rugby Tag 2019.

 

opiekun Hanna Bogusz

Festiwal Piosenki Harcerskiej 2019 „Złoty Róg”

 

Niezależny Krąg Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka” im. Henryka Wieczorkiewicza oraz Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni al. Zwycięstwa 194 zapraszają mieszkańców Gdyni na Festiwal Piosenki Harcerskiej 2019 „Złoty Róg”.

 

Jednostki zuchowe, drużyny i zastępy harcerskie będą prezentować swą twórczość w sobotę, 25 maja 2019 r. od godz. 9.00  w auli szkoły.

 

Wstęp wolny.  

Serdecznie zapraszamy !

Konkurs „Praktykant w firmie symulacyjnej” - rozstrzygnięty

 

16 maja br. rozstrzygnięto trzecią już edycję konkursu ekonomicznego dla młodzieży: „PRAKTYKANT W FIRMIE SYMULACYJNEJ”.

Konkurs organizowany przez Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni ma na celu rozpropagowanie wiedzy ekonomicznej i podstaw przedsiębiorczości wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń – komisja konkursowa wyłoniła pięcioosobową grupę finalistów, która została zaproszona do odbycia praktyki w szkolnej firmie symulacyjnej Mariposa Cosmetics. 

Młodzi praktykanci rywalizowali ze sobą, rozwiązując zadania dotyczące m.in. oprocentowania kredytów, analizy sprzedaży, struktury zatrudnienia oraz strategii marketingowej. Dodatkowo wykazali się umiejętnością komunikacji w języku angielskim.

Tegoroczną edycję konkursu wygrała Julia Raikowska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 43 w Gdyni.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pełną zaangażowania pracę w naszej firmie symulacyjnej.

Anna Bradel

16 maja finał konkursu "Praktykant w firmie symulacyjnej"

 

Już jutro 16 maja br. o godzinie 10.30 odbędzie się finał konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych: „Praktykant w firmie symulacyjnej".
Uczestnicy konkursu będą rywalizować ze sobą, rozwiązując zadania w każdym z działów naszej szkolnej firmy symulacyjnej Mariposa Cosmetics: finansowo-księgowym, handlowym, kadrowym oraz marketingu.

Na zwycięzców czekają już nagrody.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Anna Bradel

Zebranie z rodzicami

 

14 maja 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicmi klas I, II i III oraz konsultacje z nauczycielami.

Cel zebrania poinformowanie rodziców o przewidywanych ocenach końcowych z zajęć edukacyjnych i zachowania. 

 

O godzinie 17.30 w auli odbędzie się szkolenie z doradztwa zawodowego dla rodziców.

 

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

Matura 2019

Etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

 

25 kwietnia 2019 roku mszą świętą w Kaplicy Mariackiej Archikatedry Oliwskiej rozpoczął się diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Następnie w auli św. Jana Pawła II w Gdańsku Oliwie odbył się etap pisemny i ustny konkursu.

 

Naszą szkołę w etapie diecezjalnym reprezentowali:

 • Sabina Uzdrowska – kl. IV a
 • Krzysztof Mercado – kl. IV a
 • Karolina Cegłowska – kl. III b
 • Maciej Kopyto – kl. III b
 • Daniel Zmitrowicz – kl. I b

 

Organizatorzy, stowarzyszenie "Civitas Christiana", podkreślali wysoki poziom wymagań, jakie postawiły przed uczestnikami pytania dotyczące treści Księgi Wyjścia oraz Listu do Rzymian. Nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, ale najważniejsze jest jednak to, że młodzi czytają Pismo Święte, że każdy z nich spotkał się ze słowem Bożym. Wygrał każdy, kto wziął do ręki Biblię. Bo Słowo Boże przekłada się na życie. Zmienia człowieka i sprawia, że staje się on świadkiem Jezusa, piątą Ewangelią – powiedział ks. kan. Piotr Libiszewski, diecezjalny koordynator wydarzenia. Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka podziękował młodzieży za udział w tym konkursie, zwrócił uwagę, że konkurs obejmował trudne teksty, ale podkreślił, że Pismo Święte fascynuje, poszerza wyobraźnię, sposób rozumienia świata i wlewa w serca ogromną radość i nadzieję.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie!

Ks. Marek Jóskowski

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

Relacja prasowa z konkursu - czytaj więcej 

Podziękowanie Księdza Biskupa - czytaj więcej 

Wspólnie możemy pokonać nowotwory krwi!

 

Jeśli przyłączysz się do walki z nowotworami krwi, za kilka miesięcy może okazać się, że dzięki Tobie ktoś otrzyma szansę na życie. 

 

Zostań potencjalnym dawcą szpiku!

 

W dniach 29 i 30 kwietnia 2019 roku w naszej szkole możesz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku/komórek macierzystych.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Pauliny Natzke z klasy IIIA lub do pani Beaty Gocek nauczyciela wychowania fizycznego.

 

Możesz uratować komuś życie!

 

 

Złote Mikrofony dla redaktorów Radia Ekonomik

Nasi Absolwenci 2019

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie,

którzy kolejno wchodzą i znikają,

każdy aktor niejedną gra rolę.”

 

Dzisiaj miało miejsce ostatnie uczniowskie wejście na scenę. Uhonorowani zostali aktorzy, którzy grali role uczniów w szkole przez cztery lata. Jak w każdym teatrze, jak w każdej sztuce były role główne, pierwszoplanowe, drugoplanowe, a także epizody. Co więcej, role grane w orłowskim Ekonomiku każdy z uczniów mógł wybierać sam. Każdy miał możliwość wcielić się w wiele ról, a każda z nich, wierzymy, że pozostanie w ich pamięci. Niejedna łza zakręciła się dzisiaj w oku maturzystom, ale wszystko to w radosnym podekscytowaniu, bo przecież każdy koniec jest początkiem czegoś nowego, każde zakończenie daje szanse na przeżycie czegoś dotąd nieznanego. Jeszcze raz serdeczne gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy powodzenia na maturze!

 

 

Galeria zdjęć 1 - zobacz tutaj

Zdjęcia: Anna Darul

 

Galeria zdjęć 2 - zobacz tutaj

Zdjęcia: Marta Barra

Zakończenie roku dla klas IV

Wesołych Świąt

Życzenia Wielkanocne

Komunikat z dnia 17.04.2019r.

KOMUNIKAT

 

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania podjęła decyzję w dniu 17.04.2019 r. o zawieszeniu w naszej szkole akcji strajkowej z dniem 18.04.2019 r.
W związku z powyższym od 24.04.2019 r. zajęcia lekcyjne realizowane będą zgodnie z planem lekcji obowiązującym w szkole.

 

Dyrektor 
Anna Marlewska

Komunikat z dnia 16.04.2019r.

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania nie zawiesiła akcji strajkowej w szkole od 17 kwietnia 2019 r.

Liczba pracowników podejmujących decyzję o udziale w strajku będzie znana w środę 17.04.2019 r. Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w trakcie strajku.

Dyrektor

Anna Marlewska

Szkolenia z projektu

UWAGA!

 

17 kwietnia 2019 roku w godzinach 8.30 - 14.05 odbędzie się szkolenie z doradztwa zawodowego dla klas:

 

2D w sali 14,
1A, 2C i 3D (dotyczy osób nieobecnych w dniach 15 i 16.04.2019r.) w sali 14.

 

OBECNOŚĆ  OBOWIĄZKOWA!

 

Anna Darul

Komunikat z dnia 15.04.2019r.

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania nie zawiesiła akcji strajkowej w szkole od 16 kwietnia 2019 r.

Liczba pracowników podejmujących decyzję o udziale w strajku będzie znana we wtorek 16.04.2019 r. Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w trakcie strajku.

Dyrektor

Anna Marlewska

Szkolenia z projektu

UWAGA!

 

16 kwietnia 2019 roku w godzinach 8.30 - 14.05 odbędzie się szkolenie z doradztwa zawodowego dla kas:
 

1A w sali 14, 
2C w sali 17,
3D (dotyczy osób nieobecnych w dniu 15.04.2019r.) w sali 14.

 

16 kwietnia 2019 roku w godzinach 8.30 - 15.30 kontynuowane będzie także szkolenie "Sztuka autoprezentacji" - sala 15.

 

OBECNOŚĆ  OBOWIĄZKOWA!

Anna Darul

Ekonomik dla mieszkańców Orłowa „Babciu i Dziadku może pójdziemy nad morze”

 

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. w ramach projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu odbyło się przedświąteczne spotkanie Seniorów i ich wnuków, na którym obydwa pokolenia przygotowywały różne sałatki, ozdabiały wypieki. Aula ZSAE okazała się świetnym miejscem do wspólnej zabawy, wspomnień i rozmów na tematy współczesne. Uczniowie prowadzący projekt z uśmiechem witali gości, a z najmłodszymi rozgrywali emocjonujące mecze aulowymi piłkarzykami.

Wspólna degustacja również okazała się owocna i łącząca te dwa pokolenia.

Spotkanie zakończyło się ok. godz. 15.30. Seniorzy z wnuczętami opuszczali szkołę z zadowoleniem i uśmiechami.

Serdecznie dziękujemy!

 

Kinga Kosińska-Pawlędzio

Szkolenia z projektu

UWAGA!

 

Od poniedziałku 15 kwietnia 2019 roku rozpoczynamy szkolenia dla uczniów z projektu

"Ucz się, doświadczaj, pracuj".

 

Harmonogram szkoleń:

 

15.04.2019 (poniedziałek) w godzinach 8.30 -14.05 - cała klasa IIID doradztwo zawodowe

 

16.04.2019 (wtorek) w godzinach 8.30 -14.05 - cała klasa IIC doradztwo zawodowe

 

17.04.2019 (środa) w godzinach 8.30 -14.05 - cała klasa IID doradztwo zawodowe

 

Od 15.04.2019 do 17.04. 2019 w godzinach 8.30 - 12.00 - "Sztuka autoprezentacji"

dla tegorocznych stażystów:

 

1 Anna Wojciechowicz

2 Mateusz Kreft

3 Norbert Kolarz

4 Eliza Muzyka

5 Patrycja Kulik

6 Paulina Kalinowska

7 Michał Szymoniak

8 Wiktoria Spretke

9 Diana Łakota

10 Weronika Martyka

11 Angelika Renk

12 Anna Rosenkrantz

 

Obecność na szkoleniach jest obowiązkowa!

 

W dniach 24 do 25 kwietnia planujemy kolejne szkolenia z doradztwa zawodowego dla klasy IA i IB.

 

Anna Darul

Komunikat z dnia 12.04.2019r.

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania nie zawiesiła akcji strajkowej w szkole od 15 kwietnia 2019 r.

Liczba pracowników podejmujących decyzję o udziale w strajku będzie znana w poniedziałek 15.04.2019 r. Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w trakcie strajku.

Dyrektor

Anna Marlewska

Komunikat z dnia 11.04.2019r.

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

 

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania nie zawiesiła akcji strajkowej w szkole od 12 kwietnia 2019 r.

Liczba pracowników podejmujących decyzję o udziale w strajku będzie znana w piątek 12.04.2019 r. Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w trakcie strajku.

Dyrektor

Anna Marlewska

Komunikat z dnia 10.04.2019r.

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

 

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania nie zawiesiła akcji strajkowej w szkole od 11 kwietnia 2019 r.

Liczba pracowników podejmujących decyzję o udziale w strajku będzie znana w czwartek 11.04.2019 r. Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w trakcie strajku.

Dyrektor

Anna Marlewska

Komunikat z dnia 9.04.2019r.

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

 

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania nie zawiesiła akcji strajkowej w szkole od 10 kwietnia 2019 r.

Liczba pracowników podejmujących decyzję o udziale w strajku będzie znana w środę 10.04.2019 r. Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w trakcie strajku.

Dyrektor

Anna Marlewska

Komunikat z dnia 8.04.2019r.

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

 

Komisja Międzyzakładowa NSZZ ,, Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania nie zawiesiła akcji strajkowej w szkole od 09 kwietnia 2019 r.

Liczba pracowników podejmujących decyzję o udziale w strajku będzie znana we wtorek 09.04.2019 r.

Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w trakcie strajku.

 

Dyrektor 

Anna Marlewska

Ekonomik dla Orłowa - zapraszamy na spotkanie

Spotkanie dla mieszkańców Orłowa

Komunikat

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów ZSAE

Komisja Międzyzakładowa NSZZ ,, Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania planuje rozpoczęcie akcji strajkowej w naszej szkole od 08 kwietnia 2019 r. 

Liczba pracowników biorących udział w strajku będzie znana dopiero w poniedziałek. W tym dniu uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem i wówczas otrzymają informację dotyczące prowadzenia lekcji. 

Anna Marlewska

Dyrektor ZSAE

Matematyczne potyczki szkół technikalnych

 

3 kwietnia w Ekonomiku odbył się finał konkursu ,,Matematyczne potyczki szkół technikalnych".
W wydarzeniu wzięli udział najlepsi uczniowie z matematyki w Gdyni. Uczeń naszej szkoły z 3B zajął 2 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich!

Organizator: Mariola Sierżenga
Zdjęcia: Nadia Hiller

Gdyńska Giełda Szkół 2019

 

1 kwietnia 2019 roku odbyła się Gdyńskia Giełda Szkół, podczas której nasi uczniowie pod opieką nauczycieli zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Jako pierwsze techniku w Gdyni dajemy możliwość nauki w klasie dwujęzycznej z językiem angielskim na kierunk technik ekonomista. . Na naszym stoisku gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć jak wygląda proces dukowania 3D oraz praca w programach: księgowym i kadrowo-płacowym.  

Dziękujemy uczniom, którzy zaprezentowali Orłowski Ekonomik jako szkołę dobrą na każde czasy!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia:

nasze miasto - zobacz więcej

gdynia.pl - zobacz więcej

 

Anna Bradel

Zaproszenie na bezpłatne kursy

Płatne staże 2019

III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Teatralno-Filmowym

 

Z wielką radością informujemy, iż zajęliśmy III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Teatralno-Filmowym "Kino und Theater machen Spaß", zorganizowanym przez XVII LO w Gdyni. Szkołę naszą reprezentowali: Klaudia Rybacka, Małgorzata Kołodziej, Kacper Müller, Kinga Majsner oraz Wojciech Zawiślański.

 

Daria Sutowicz

Finał X Pomorskiego Konkursu Poetyckiego

29 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych spotkało się 63 finalistów jubileuszowego X Pomorskiego Konkursu Poetyckiego "Niektórzy lubią poezję". Ich prace zostały opublikowane w X Tomiku Poezji Uczniowskiej. Każdy z finalistów otrzymał jego pamiątkowy egzemplarz. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ akordeonisty Radosława Milewskiego, a gościem honorowym był Łukasz Kosik, autor książki „Bajki ze zrozumieniem i konfiturką”.

Galeria zdjęć - zobacz więcej

 

Rekolekcje Wielkopostne

 

W dniach 25-27 marca  2019 r. uczniowie naszej szkoły przeżywali Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Piotr Belecki,  Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej, wikariusz parafii Trójcy Świętej w Wejherowie.  Temat wiodący – to pytanie bogatego młodzieńca z ewangelii – „Panie co mam robić, aby osiągnąć życie wieczne?” czytaj więcęj ...

ks. Marek Jóskowski

Zapraszamy do przeczytania kolejnego numeru Ekonomaniaka

Teatralne potyczki

16 marca byliśmy na spektaklu przygotowanym przez NTE "Teatralne potyczki", którego strukturę dramatyczną porządkuje znany zabieg "teatru w teatrze". Przedstawienie prowokuje do dyskusji na temat pojęcia moralności, szczęścia, wartości etycznych. 

Wykorzystując znane motywy literackie, rekwizyty, kostiumy i profesjonalne nazewnictwo, dał młodemu widzowi możliwość poznania ważniejszych  konwencji teatralnych.

Lekcja  z wiedzy o współczesnym teatrze odrobiona!

Ewa Starostka

Mały/wielki sukces naszych siatkarek!!!

25 marca 2019 r. zakończyły się żeńskie rozgrywki w piłce siatkowej. Tegoroczne zawody zdecydowanie trzeba uznać za bardzo udane, gdyż pierwszy raz od kilku lat udało nam się awansować do rozgrywek finałowych. Trzeba zaznaczyć, że w finałach - ZSAE było jedynym przedstawicielem ze wszystkich szkół technikalnych! Poziom rozgrywek stał na niezwykle wysokim poziomie. Nasze dziewczęta, dzięki walce w każdym meczu, zajęły ostatecznie wysokie szóste miejsce w Gdyni! Gratulujemy!

Skład naszej reprezentacji: Julia Witulska, Sandra Gnas, Ania Bronk, Jennifer Fois, Ernestyna Papke, Klaudia Muńska, Weronika Kanczkowska, Eliza Pribnow.

 

Trener: Tobiasz Budzich

Targi Akademia na Uniwersytecie Gdańskim

 

19 i 20 marca 2019 roku uczniowie klas czwartych, w ramach projektu NAUKA - PRACA - SUKCES, odwiedzili Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie. Na Wydziale Prawa i Administracji zorganizowane zostały TARGI AKADEMIA. 

Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych. Maturzyści otrzymali pełną informację o możliwościach dalszego kształcenia się na nowych kierunkach oraz zasadach przyjęć na studia. Oferta tragów obejmowała nie tylko polskie i zagraniczne szkoły wyższe, ale również szkoły pomaturalne, policealne, językowe czy kursy. Zorganizowane zostały również spotkania z doradcami zawodowymi, których celem była pomoc w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Ewa Krajewska

 

Gdyńskie Dyktando dla Techników 2019

 

"Kochać ojczyznę to miłować język.

 Miłować język, to nie kalać go błędami."

 

Już po raz ósmy Zespół Humanistyczny w ZSAE był organizatorem Dyktanda - pod honorowym  patronatem Pana Wiceprezydenta Bartosza Bartoszewicza - dla gdyńskich techników.

 Nie zawiodły zaprzyjaźnione szkoły i uczniowie, którzy zaprezentowali imponujący poziom. 

 

Oto  wyniki:

 1. Radosław Wyrzykowski - ZSCHiE
 2. Oliwia Patoka - ZSAE
 3. Michał Gościński - CKZiU

 

 Gratulujemy!

Ewa Starostka

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA

 

Uwaga Maturzyści!

 

W dniu  3.04 2019 (środa)  odbędzie się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA.  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami pomocniczymi - tutaj

 

Organizator konkursu: Maria Filipska

 

Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

 

15 marca 2019 roku uczniowie klasy 3A i 3D wzięli udział w 2 etapie konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Wszyscy się starali, ale tylko jednemu z nas udało się zakwalifikować do finału. Maciej, mimo małych problemów, bez problemu przedstawił swoją prezentację. Niestety, konkurencja okazała się lepsza i naszemu koledze nie udało się zająć miejsca na podium. Jednakże jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy. Na pewno w przyszłym roku także nas nie zabraknie.

 

Targi Szkół w Szemudzie

 

15 marca uczestniczyliśmy w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Szemudzie. 

 

22 marca w godz.12.00 - 15.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty w naszej szkole.

 

Czekamy nas Was z licznymi atrakcjami.

 

Fotobudka już prawie gotowa ...

 

Do zobaczenia!

 

Hanna Bogusz

 

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

 

15 marca br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Do walki o udział w ogólnopolskim finale przystąpiły Aleksandra Dopke z klasy IVA oraz Aleksandra Wittstock i Oliwia Adamczyk z klasy IV B. Uczennice do olimpiady przygotowała p. Maria Małkowska.

Anna Bradel

Dzień liczby Pi

Podziwu godna liczba Pi
trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe
pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy.
Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem,
osiem dziewięć obliczeniem,
siedem dziewięć wyobraźnią,
a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem
cztery sześć do czegokolwiek
dwa sześć cztery trzy na świecie.[…]”.

 

Wisława Szymborska Liczba Pi (fragment)

 

 

Fascynująca, nieskończona i oryginalna na tyle, żeby stać się nawet tematem wierszy – taka właśnie jest liczba Pi. 

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, datę święta - 14 marca - wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi (data „14 marca” zapisywana jest w Stanach Zjednoczonych jako „3.14”). 

Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. W naszej szkole uczniowie rywalizowali w Konkursie Matematycznym składającym się z trzech konkurencji:

 • zapamiętywania rozszerzenial liczby Pi - wygrała Maria Dawidziuk z klasy IA, która wyrecytowała aż 120 cyfr,
 • graficznej - najciekawszą pracę przygotowała Dagmara Brzeska z klasy IIB,
 • kulinarnej - mistrzem słodkości została wybrana Marcelina Milczarek z klasy IID.

Był to dzień bardzo słodki, smaczny i wesoły, a dla naszych uczniów ludolfina nie będzie już problemem w obliczeniach matematycznych na maturze!  

Organizator konkursu: Mariola Sierżęga

Pomorski Konkurs Wiedzy o Podatkach

 

Uczniowie naszej szkoły corocznie uczestniczą w „Pomorskim Konkursie Wiedzy o Podatkach”. W tym roku szkolnym w VIII edycji  uczestniczyło 13 osób.

Do drugiego etapu zakwalifikował się Stanislav Gryshaiev z klasy 2A. Uczestniczył on w rozgrywkach w dniu 14.03.2019 roku, które odbyły się  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Maria Małkowska

 

W sprincie nie mamy sobie równych!

 

Konrad Pacyński z klasy IID potwierdził swoją dominację w Gdyni, wygrywając złoty medal i tym samym, zdobywajac Mistrzostwo wśród szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki temu, bedzie nas reprezentował na mistrzostwach wojewódzkich. 

Sandra Szweda z klasy IA zdobyła Wicemistrzostwo Gdyni na dystansie 50m.
W zawodach wzięła udział również Elwira Safander z klasy IA.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Hanna Bogusz

XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2019

 

 

13 marca 2019 roku rozpoczęły się eliminacje do XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tematyka tegorocznych eliminacji obejmuje: Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian. Corocznie na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” do pogłębionego studium Pisma Świętego odpowiada ponad 30 000 uczniów z prawie 1,5 tys. szkół ponadgimnazjalnych.

 

Eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Pierwszy etap konkursu odbył się  jednocześnie we wszystkich zgłoszonych szkołach 13 marca 2019 r.

Również 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pierwszym etapie konkursu, który został przeprowadzony przez ks. Marka Jóskowskiego.

 

Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Sześciu najlepszych uczniów, którzy uzyskają powyżej 50% z 90 punktów weźmie udział w półfinale 25 marca 2019 r. w Gdańsku.

 

Czytaj więcej ...

 

Zobacz stronę organizatora - kliknij tutaj

Spotkanie z Klubem Turystycznym WYBRZEŻE

10 marca 2019 roku o godzinie 16.00. w auli Zespołu Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Gdyni odbyło się spotkanie z Klubem Turystycznym ,,Wybrzeże" pt., "Cudze chwalicie swego nie znacie".

Jego celem było zaprezentowanie znanych i nieznanych miejsc w Trójmieście i okolicy, ukazanie ich wyjątkowych walorów turystycznych, a także zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Podczas prezentacji nabyliśmy wiedzę o nordic walking i jego ogromnych zaletach dla zdrowia oraz ogólnej kondycji.

Jest to popularna forma rekreacji, dzięki której można poznać wiele ciekawych miejsc.  Z pewnością należą do nich: Źródło Marii w Wielkim Kacku czy chociażby Sopockie Grodzisko, do którego możemy się udać, by zobaczyć zagrodę kóz lub zorganizować ognisko.

 

Spotkaniu towarzyszyła miła i przyjemna atmosfera. Czekamy na kolejne interesujące wykłady i prezentacje.

 

Do zobaczenia za miesiąc!

Współpraca i zarządzanie - sukcesem mojej firmy

 

W dniach 03-08.03.2019 nasza szkoła gościła grupę niemieckich nauczycieli i uczniów ze szkoły ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung w Lübeck w ramach projektu „Współpraca i zarządzanie - sukcesem mojej firmy”, dzięki dofinansowaniu ze strony programu „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas drugich, trzecich i czwartych.

Celem działań projektowych, realizowanych wspólnie od wielu lat przez obie szkoły, jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem.

Działania realizowane były w szkole oraz Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Uczestnicy projektu w czasie tygodniowego spotkania podejmowali decyzje strategiczne wykorzystując grę ekonomiczną. Rozwijali własną przedsiębiorczość, innowacyjność i kreatywność.  Planowali i organizowali działania związane z produkcją, sprzedażą, promocją i finansami. Praca w międzynarodowych zespołach i prezentacja  wyników grupy na forum umożliwiła szkolenie umiejętności języka angielskiego, technologii komputerowej oraz nauczyła pracy zespołowej i wystąpień publicznych.

Uczestnicy projektu wspólnie zwiedzili Gdynię, Sopot, Starówkę w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności ECS oraz Malbork.

Planowane są kolejne spotkania projektowe obu szkół.

 

Zapraszamy na relację filmową ze spotkania - zobacz tutaj

Maria Małkowska

 

 

Zebranie z Rodzicami

 

W dniu 13 marca 2019 r. odbędzie się:

 

godz. 16.30 - spotkanie wychowawców klas III z rodzicami odpowiedzialnymi za organizację Studniówki 2020 

 

godz. 17.00 - zebranie śródsemestralne z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami

 

godz. 17.30 - zebranie Rady Rodziców 

 

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wszystkiego najlepszego!

Dzień kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Zarządzanie

 

W ramach projektu Nauka - Praca - Sukces uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w Dniu Kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Zarządzanie zorganizowanym przez WSB w Gdyni. 
Uczniowie wysłuchali wykładu Pana Piotra Robakowskiego "Bezpieczeństwo w biznesie - kontrwywiad gospodarczy prezentacja sprzętu wywiadowczego". Dowiedzieli się, na co mają zwracać uwagę, by uniknąć zagrożeń w cyberprzestrzeni i pracy zawodowej. Ponadto brali udział w warsztatach "Bezpieczeństwo wewnętrzne - warsztaty pobierania odcisków palców" i prezentacji współczesnej broni palnej. Na zakończenie odbyły się warsztaty z komunikacji i prezentacji.

 

Monika Smolińska

Biznesplan to podstawa sukcesu

 

6 marca 2019 roku pracownicy firmy symulacyjnej "Mariposa Cosmetics" z klasy 3A uczestniczyli w wykładzie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni. Dotyczył on zagadnień związanych z biznesplanem. Pracownicy dowiedzieli się, na jakie pytania powinni znać odpowiedzi, zanim założą działalność gospodarczą oraz jak ważną rolę odgrywa planowanie w przedsiębiorstwie.

Spotkanie zaowocowało stwierdzeniem, że pomysł, chęci, odwaga – w połączeniu z dobrze napisanym biznesplanem – gwarantują osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu firmy.

Ewa Krajewska

Spotkanie z Klubem Turystycznym WYBRZEŻE

Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży

 

4 marca 2019 roku powitaliśmy w naszej szkole uczniów z Hanse Schule z Lubeki. Przez cały tydzień uczniowie będą rozwijać kompetencje biznesowe i lingwistyczne.

Dzień pierwszy rozpoczęliśmy od pokazania naszym gościom szkoły oraz zwiedzania gdańskiej starówki i Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Natalia Dworakowska
z klasy IVB

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

MEN o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowa konferencja La Grande Incertezza

 

W dniach 21-22 lutego w Bolonii odbyła się międzynarodowa konferencja La Grande Incertezza zorganizowana przez Stowarzyszenie Nauczycieli Włoskich ADI. Tematyka obejmowała problemy współczesnej edukacji w ujęciu globalnym. Referaty wygłosili przedstawiciele środowisk naukowych i edukacyjnych z Włoch, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Kambodży i Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentowały panie Jolanta Wdowiak, Aleksandra Rosicka oraz Anna Kulińska, które przedstawiły zagadnienia związane z edukacją zawodową w projektach unijnych, między innymi obecnie realizowanym projekcie Erasmus + VIP TOOL 24.

Matura 2019

Jan Olszewski (1930-2019)

 

 

Jan Olszewski

1930 - 2019

 

Bardzo skromny człowiek wolności, bohater, prawdziwy patriota i wybitny polityk.

 

Już w wieku 14 lat, nie zważając na na swoje życie, służył w Szarych Szeregach, w Powstaniu Warszawskim stanął w obronie stolicy. Później aktywnie działał w podziemiu antykomunistycznym. Jako prawnik bronił w procesach politycznych wielu opozycjonistów, był współtwórcą Komitetu Obrony Robotników, występował w roli oskarżyciela posiłkowego w procesie morderców ks. Jerzego Popiełuszki, a w wolnej Polsce objął urząd premiera. Do historii przeszła „noc teczek”, podczas której odwołano jego rząd.

 

Po tych wydarzeniach założył Ruch dla Rzeczpospolitej, następnie współtworzył Ruch Odbudowy Polski. Po 2000 roku był m.in. wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu oraz doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

3 maja 2009 roku podczas obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja na Zamku Królewskim w Warszawie został uhonorowany Orderem Orła Białego.

 

Cześć Jego pamięci!

 

IPN o śp. Janie Olszewskim - czytaj więcej

Film pochodzi ze strony: prezydent.pl

Bezpieczne ferie 2019

 

Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy!

 

Kuratorium Oświaty w Gdańsku - czytaj więcej

Gala finałowa IV Pomorskiego Konkursu Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja

 

8 lutego 2019 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni odbyła się Gala finałowa IV Pomorskiego Konkursu Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja.

 

Honorowy patronat nad projektem objęli m.in. Pomorski Kurator Oświaty dr Monika Kończyk, wiceprezydent Miasta Gdyni Bartosz Bartoszewicz oraz Instytut Pamięci Narodowej.

 

Celem konkursu jest rozpropagowanie wiedzy na temat Ryszarda Kuklińskiego oraz zachęcenie młodzieży do samodzielnych badań i poszukiwań historycznych.

 

Swoje prace przysłało 60 uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Nagrody sfinansowane przez Wydział Edukacji UM Gdyni oraz IPN wręczali: Pani Dyrektor  ZSAE Anna Marlewska, Jolanta Jankowska-Żmich z Kuratorium Oświaty, Elwira Worzała prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział Gdynia, Barbara Kwiatkowska z Gdyńskiego Klubu Seniora w Orłowie.

Galę prowadziła Jolanta Wdowiak, koordynator konkursu, nauczyciel bibliotekarz z ZSAE. 

 

Wśród nagrodzonych byli też uczniowie Orłowskiego Ekonomika w kategorii prezentacja:

 • III miejsce Anna Czerwionka,
 • wyróżnienie: Patrycja Niemtz i Julia Radzewicz, 

a w kategorii album:

 • I miejsce Klaudia Muńska,
 • III Patryk Stenka

 

Gratulujemy!

 

Radiowe walentynki

Halo Kultura w Gdyni

 

Klasa 3D wraz z Panią Anną Kulińską odwiedziła otwarte 2.02.2019 roku miejsce kultury i sztuki ,,Halo Kultura'', które znajduje się w podziemiach Hali Targowej w Gdyni.

Młodzież spotkała tu wielu ciekawych ludzi, którzy pokazali czym zajmują się na co dzień, jak powstają ich dzieła. Uczniowie dostali specjalne zadanie do wykonania - nagranie filmu w języku angielskim na temat sztuki abstrakcyjne.

W podziemiach Hali Targowej Stowarzyszenie Halo Kultura będzie organizowało warsztaty edukacyjne do kultury, wystawy, plenery malarskie dla osób niepełnosprawnych, koncerty i warsztaty edukacji muzycznej, akademia marketingu do kultury, lekcje fotografii w ciemniach fotograficznych, performens i happeningi, etc. 

 

Spotkanie z pracodawcą

 

Dnia 8 lutego 2019 klasa I B ponownie odwiedziła firmę Lew transport. Tym razem celem wycieczki było zapoznanie uczniów z przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej. Najpierw zostały omówione zasady obowiązujące na niej, a następnie uczniowie wcielili się w osoby ubiegające się o pracę.  Wycieczkę zorganizowała Pani Daria Sutowicz, zaś drugim opiekunem była Pani Kinga Kosińska-Pawlędzio.

Jednodniowe praktyki w Firmie symulacyjne Mariposa Cosmetics

Nasza firma symulacyjna Mariposa Cosmetics przyjęła na jednodniowe praktyki uczniów z Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 10 z Rumi. Praktykanci zapoznani zostali z ideą funkcjonowania firm symulacyjnych, gdzie wszystkie operacje gospodarcze są identyczne z działaniami prawdziwej firmy, jedynie towary i pieniądze są fikcyjne. Z dużym zainteresowaniem poznawali poszczególne działy naszej firmy. Mieli możliwość złożenia zamówienia na nasze towary z dużym rabatem ... :)

 

Anna Bradel

 

Od pomysłu do sprzedaży – jak stworzyć Appla

 

6 lutego 2019 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni uczniowie z klasy 3B w ramach projektu „NAUKA - PRACA - SUKCES” uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez Pana Przemysława Kitowskiego „Od pomysłu do sprzedaży – jak stworzyć Appla?”.

Życiowym celem Pana Przemysława Kitowskiego jest tworzenie rozwiązań, które pomagają ludziom. Jest autorem wielu innowacyjnych pomysłów, które opatentował np. antyradiacyjnej osłony na telefon czy ekotelefon.

Chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego wykład w opinii uczniów był ciekawy i interesujący.

Ewa Krajewska

Walentynki 2019

Staże dla ekonomistów

 

UWAGA STAŻE DLA EKONOMISTÓW!

4.02.2019 r. o godzinie 12.10 na auli odbędzie się spotkanie z pracownikiem Urzędu Miasta w sprawie staży. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do realizacji stażu!

 

Love is in the Air

W poniedziałkowy ranek, w ramach Dnia Angielskiego i nawiązując do zbliżających się Walentynek, uczestniczyliśmy w konkursie piosenek o miłości w jęzku angielskim. Wykonawcy i publiczność dopisali Grand Prix powędrowała do Kuby Józefów z 2C, nagrodę pierwsza wyśpiewało trio z 3D, drugą - Klaudia Kuczwara z 1B, a trzecią- jury nagrodziło Weronikę Bajer z 4A. Gratulujemy i zapraszamy na relację fotograficzną na Facebooku.

 

Inauguracja projektu NAUKA - PRACA - SUKCES

 30 stycznia 2019 r. pierwsze i drugie klasy ZSAE odwiedziły siedzibę Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania dwóch ciekawych wykładów:

„Pomysł na siebie – kariera w logistyce. Telefonem, dronem czy wagonem?”, który przygotowała pani Agnieszka Kołaska oraz  „Od pomysłu do sprzedaży - jak stworzyć Appla, kiedy twój pomysł jest wart miliony?” poprowadzony przez pana Przemysława Kitowskiego.

Było to pierwsze z cyklu spotkań z wykładowcami pomorskich uczelni wyższych w ramach projektu: „NAUKA - PRACA - SUKCES”.

Ewa Krajewska

Informacja dla kandydatów - kierunki kształcenia w roku szkolnym 2019/2020

Konkurs Recytatorski

 

W ramach realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Gdynia moje, miasto - okno na świat” 30 styczna w CKZiU Nr 1 odbył się Konkurs Recytatorski, w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły - Magdalena Kubala z klasy 1c, znana z uczestnictwa w szkolnych przedsięwzięciach teatralnych, a także odtwórczyni jednej z głównych ról w spektaklu „Hejt school musical” wystawianego na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Uczennica zaprezentowała liryczny utwór Mieczysława Soroki - Korczyca „Żaglowce” na tle nostalgicznej muzyki. I choć Magda nie znalazła się w ścisłym gronie laureatów, wzbudziła swoim występem uznanie wśród widowni i licznych uczestników konkursowych zmagań.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej

Studniówka 2019

 

Klasy maturalne już odliczają dni do swojego egzaminu dojrzałości.
W "Domu Bankietowym Grinholc Rumia" odbyła się ich studniówka.
Zabawa? Przednia!
Wrażenia? Niezapomniane!
Teraz nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam POWODZENIA!

Ewa Starostka

Erasmus + Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu

 

Za nami tygodniowy pobyt w Hiszpanii, podczas którego realizowaliśmy projekt Erasmus+ "Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu". Uczniowie z krajów takich jak: Hiszpania, Włochy, Niemcy, Bułgaria, Rumunia, Polska brali udział w działaniach projektowych. Przedstawiali prezentacje zgodne z tematyką spotkania, mogli spróbować specjałów innych państw, a także zwiedzać miasta: Alicante, Cartagena, Murcia, Granada. Była to niezwykła przygoda dla nas wszystkich. Możliwość poznania nowych kultur, poprawienie znajomości języków oraz zawarcie ciekawych znajomości.

Natalia Dworakowska 
uczennica z lkasy IV B 

Relacja z hiszpańskiej telewizji - kliknij tutaj

Podziękowanie od ZHR

I Harcerski Festiwal Kolęd

 

W sobotę 26 stycznia 2019 roku o godzinie 15.00. rozpoczął się Harcerski Festiwal Kolęd w ZSAE. Wydarzenie to łączy ducha harcerstwa z duchem świętowania Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie pani dyrektor Anny Marlewskiej, która przywitała wszystkich uczestników i zaprosiła do wspólnego kolędowania.

 

Konkurs rozpoczęła 25. Sopocka Drużyna Harcerek "Samarytanki". Razem z nimi wystąpiły trzy inne drużyny harcerskie. Podczas koncertu można było usłyszeć kolędy w kilku językach wykonane przez chór harcerski, zaś „Wśród nocnej ciszy…” zabrzmiało na dzwonkach. Nastąpiła chwila nieoczekiwanej przerwy, gdyż reszta członków zespołu musiała się przebrać w odpowiednie stroje na występ. Trio ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia wystąpiło z m.in. "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

 

Dla uczestników i gości przygotowano słodki poczęstunek w czasie obrad jury, które po burzliwych dyskusjach ogłosiło werdykt.

 

Konkurs wygrała 50. Niezależna Gdyńska Drużyna Harcerek “Wrzosiwo”.

Gratulujemy!

 

Całe wydarzenie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu, skrzypiec, bębna, harmonijki oraz keyboardu.

 

Zdjęcia podczas Harcerskiego Festiwalu Kolęd wykonał Piotr Januszewski

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

 

Wystawa plakatów w Orłowskim Ekonomiku na 100 lecie PCK

 

Z okazji 100 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oddział w Gdyni zorganizował konkurs dla uczniów gdyńskich szkół podstawowych oraz liceów. Uczniowie z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, Szkoz Podstawowej nr 33, IX LO, Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Zespołu Szkół Transportowo-Ekologicznych oraz dzieci ze świetlicy ogólnej SP 43 przygotowali plakaty o tematyce 100 lecie PCK.

Gdyński Zarząd Oddziału Regionalnego PCK w auli naszej szkoły zorganizował wystawę wszystkich prac konkursowych. 

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

 

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

Harcerski Festiwal Kolęd

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

 

Miło nam pinformować, że Komitet Wojewódzki – województwa pomorskiego  powołany do przeprowadzenia Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych  "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" w roku szkolnym 2018/2019, dokonał podsumowania I etapu Olimpiady.

Orłowski Ekonomik jest w pierwszej dwudziestce szkół i tym samym zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady.
 

Gratulujemy!

Czytaj więcej o Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2018/2019

 

Zbrodnie komunistyczne w Marynarce Wojennej w okresie stalinowskim - wystawa IPN

 

W styczniu w auli naszej szkoły uczniowie mogli zapoznać się z wystawą IPN "Zbrodnie komunistyczne w Marynarce Wojennej w okresie stalinowskim".


Monika Smolińska

 

IPN o nas - zobacz tutaj

Konkurs Junior Biznes

 

W czwartej edycji konkursu JUNIOR BIZNES organizowanej z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni do drugiego etapu zakwalifikowały się aż trzy drużyny z naszej szkoły. Na uczniów czeka cykl warsztatów, a na zwycięzców dofinansowanie projektu!

Gratulujemy!

Harcerski Festiwal Kolęd - zmiana terminu!

 

W związku z ogłoszoną żałobą narodową

 

Harcerski Festiwal Kolęd,

 

który miał odbyć się w sobotę 19 stycznia 2019 roku

 

zostaje przeniesiony

 

na 26 stycznia 2019 roku (sobota), godz. 15.00 

 

 

Prezydent Gdyni ogłosił żałobę

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent Wojciech Szczurek zarządził w dniach: 15 – 17 stycznia 2019  żałobę, dlatego w tym czasie nie są organizowane żadne imprezy i wydarzenia o charakterze rozrywkowym.

 

15 stycznia o godz. 18.30 w intencji śp. Prezydenta Pawła Adamowicza w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej 26 w Gdyni odprawiona zostanie msza święta.

 

W Urzędzie Miasta Gdyni przy ul. Marszałka Piłsudskiego 52/54 wyłożona została księga kondolencyjna.

 

Kondolencje można składać również w internetowej księdze https://www.gdynia.pl/ksiega-kondolencyjna

 

Dyrektor

Anna Marlewska

Wojewoda Pomorski ogłosił żałobę na terenie województwa pomorskiego

 

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej - podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza.

Dariusz Drelich
Wojewoda Pomorski

 

Pomorski Urząd Wojewódzki - czytaj więcej

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Wycieczka do Londynu

 

 

W dniach od 7 - 12 stycznia uczniowie naszej szkoły, z klas 1C, 2C, i 3A brali udział w wycieczce do Londynu. Podróż odbyła się autokarem oraz promem, a uczniowie zakwaterowani byli w rodzinach angielskich, co dało im możliwość sprawdzenia umiejętności językowych. Niektórzy bardzo zaprzyjaźnili się z gospodarzami. Wycieczka była bardzo intensywna, zwiedziliśmy wiele muzeów takich jak British Museum. Płynęliśmy Tamizą podziwiając Londyn z wody, jego mosty i zabytki. Oczywiście obserwowaliśmy Zmianę Warty przed Pałacem Buckingham, spacerowaliśmy po Hyde Parku, z Greenwich i the Shard podziwialiśmy panoramę Londynu, co umożliwiała nam piękna pogoda, co nie jest częste o tej porze roku w Londynie. Nasi uczniowie zachowywali się wzorowo co spotkało się z uznaniem naszej Pani pilotki.

Opiekunowie: Anna Kulińska, Maria Łabińska

 

Srebrna Tarcza PERSPEKTYW 2019 dla Orłowskiego Ekonomika

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Rankingu Techników Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych zajął 2 miejsce w Gdyni, 11 miejsce w województwie pomorskim i 187 miejsce  w Polsce. To ogromny sukces naszej szkoły! Przysługuje nam tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Ranking Techników 2019 - zobacz ranking

Napisali o nas - czytaj więcej 

Reklama w praktyce

 

Już po raz drugi pracownicy Firmy Symulacyjnej z klasy 3A i 3B wzięli udział w cyklu zajęć: „Reklama w praktyce". Poprzednio zgłębili temat "Popularny i praktyczny sposób informacji o ofertach - skuteczna ulotka". Dziś z kolei uczyli się planować kolportaż ulotek by kampania odniosła najlepszy efekt. Dziękujemy pracownikom za zaangażowanie i efektywnie spędzony czas na świeżym powietrzu!

Ewa Krajewska

Zapraszamy do udziału w Konkursie Poetyckim „Niektórzy lubią poezję…”

 

Niektórzy
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

Lubią
ale lubi się także rosół z makaronem,
lubi się komplementy i kolor niebieski,
lubi się stary szalik,
lubi się stawiać na swoim,
lubi się głaskać psa.

Poezję
tylko co to takiego poezja.
Niejedna chwiejna odpowiedź
na to pytanie już padła.
A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego
jak zbawiennej poręczy.

 

Wisława Szymborska

 

Regulamin konkursu - czytaj dalej

Patroni roku 2019

 

Pięciu patronów roku 2019 już w lipcu 2018 roku wskazał Sejm. Senat ze swoją decyzją podjął w grudniu i ogłosił również pięciu patronów. Ostatecznie będzie ich jednak ośmiu, ponieważ w dwóch przypadkach wybór obydwu izb polskiego parlamentu był jednakowy.

2019 będzie Rokiem:

oraz:

Zapraszamy do udziału w IV Pomorskim Konkursie Pułkownik Kukliński

 

Regulamin konkursu - czytaj więcej

Podsumowanie roku w firmie symulacyjnej Mariposa Cosmetics

Koniec roku to dla naszej firmy czas podsumowań, sporządzania raportów,  bilansu, rachunku zysków i strat oraz wyciągania wniosków i formułowania planów na następny rok. 
 

Wszystkim naszym Klientom, Współpracownikom i Kontrahentom dziękujemy za razem spędzony rok i życzymy w Nowym Roku zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz ogromu sukcesów na polu zawodowym. 
 

Anna Bradel

Sukces naszej nauczycielki języka niemieckiego

 

Z największą przyjemnością informujemy, iż nasza germanistka, Pani Daria Sutowicz zajęła I miejsce w konkursie dla nauczycieli ze szkół województwa pomorskiego „Meine Ideen für den Deutschunterricht”. Konkurs ten został zorganizowany przez Centrum Herdera w Gdańsku. Polegał on na przygotowaniu konspektu zajęć języka niemieckiego na podstawie samodzielnie przygotowanych materiałów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wigilijne kolędowanie

 

Życzenia

Życzenia od Radia Ekonomik

Dziewczęta powtórzyły sukces chłopaków!!!

 

To już trzeci piłkarski sukces w tym roku szkolnym. Tym razem bardzo dobre - czwarte miejsce w Gdyni, wywalczyła drużyna piłkarek nożnych ZSAE. Po dobrej grze w eliminacjach, pewnie awansowaliśmy do rozgrywek finałowych, które odbyły się na hali GCS przy ulicy Olimpijskiej. Niewiele zabrakło, a nasze dziewczęta zagrałyby w meczu o pierwsze miejsce. Niestety, w decydującym meczu straciliśmy bramkę 20 sekund przed zakończeniem spotkania, co spowodowało, że ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na IV miejscu!

Skład drużyny:

 • Ernestyna Papke,
 • Karolina Stolc,
 • Eliza Muzyka,
 • Patrycja Szulc,
 • Alicja Rittlewska,
 • Klaudia Rybacka,
 • Marta Wicher.

Gratulujemy!

trener - Tobiasz Budzich

Ekonomaniak życzy Wesołych Świąt i zaprasza do przeczytania kolejnego numeru

Towarzyski mecz siatkówki naszej żeńskiej reprezentacji

 

Dnia 20.12.2018 nasza żeńska reprezentacja w piłce siatkowej miała okazję sprawdzić swoje przygotowanie do tegorocznych rozgrywek. Pod okiem Pana Tobiasza Budzicha rozegrałyśmy mecz sparingowy z reprezentacją IX LO. Ponadto nie była to jedynie okazja sprawdzenia umiejętności, wraz z rywalkami dodałyśmy słowa otuchy młodemu siatkarzowi - Beniaminowi, który w chwili rozgrywania meczu przechodził operację. Grę zaczęłyśmy z ogromnymi uśmiechami, i co najważniejsze, uśmiech nie znikał nawet po zakończeniu towarzyskiego meczu. Co więcej, poznałyśmy swoje słabe strony i z wiarą w sukces przechodzimy do rozgrywek miejskich.

tekst: Ernestyna Papke, uczennica IV B

Dzień Niemiecki

 

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Niemiecki. Szkolne korytarze zostały udekorowane pracami plastycznymi w języku niemieckim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentacje o krajach niemieckojęzycznych, pograć w gry niemieckojęzyczne, pośpiewać, sprawdzić się podczas quizu oraz skosztować ciast, z których dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Dowiedzieli się także różnych ciekawostek o Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a z Radia Ekonomik popłynęła muzyka zespołów pochodzących z Niemiec. Prezentacje zostały wykonane przez uczniów klasy II B, natomiast w przygotowanie dekoracji oraz upieczenie ciast zaangażowały się wszystkie klasy. Nad całością czuwały germanistki Małgorzata Dejnas vel Denek oraz Daria Sutowicz.

Es weihnachtet, czyli święta tuż tuż ...

 

Dnia 19 grudnia 2018 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie pt. "Es weihnachtet, czyli święta tuż tuż". Dowiedzieliśmy się podczas niego, jak obchodzone jest Boże Narodzenie w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech i na Ukrainie. Mieliśmy okazję spróbować świątecznych potraw z owych krajów, a także pośpiewać kolędy po polsku, angielsku, rosyjsku i niemiecku oraz podziwiać piękne kartki z życzeniami w języku niemieckim. Wydarzenie zostało zorganizowane przez germanistkę Darię Sutowicz.

Prezenty dla Schroniska

Klasa III C w tym roku postanowiła nie robić sobie prezentów na Wigilii klasowej i przekazać dary bezdomnym zwierzętom ze Schroniska "Ciapkowo" w Gdyni.

Monika Smolińska

Wywiad z Bartkiem Zarembski: trzeba pielęgnować wspomnienia i pamięć

 

Redaktor Młodej Gdyni Mariusz Sieraczkiewicz przeprowadził wywiad z uczniem naszej szkoły po wzruszającym publiczność występie podczas uroczystości rocznicowych wprowadzenia stanu wojennego. Zapraszamy do przeczytania wywiadu - czytaj tutaj

48 rocznica Grudnia 1970

W poniedziałek 17 grudnia w Gdyni uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w uroczystości związanej z 48. rocznicą Grudnia ’70. O godz. 6.00 przed Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 odbył się apel poległych i zostały złożone kwiaty.

 

Noc Grudniowa

 

28 uczniów naszej szkoły spędziło noc z 14 na 15 grudnia w szkole. Wspominano Grudzień '70 i wprowadzenie stanu wojennego w Polsce oglądając filmy związane z tymi tematami. Uczniowie w ten sposób chcieli upamiętnić ofiary tych tragicznych wydarzeń.


Monika Smolińska i Kinga Kosińska-Pawlędzio

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

 

13 grudnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w oficjalnych miejskich uroczystościach upamiętniających 37. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, które odbyły się w kościele Redemptorystów w Gdyni. Uczniowie pod kierunkiem p. Joanny Mazurkiewicz przygotowali i przedstawili program słowno-muzyczny nawiązujący do dramatycznych wydarzeń z grudnia 1981 roku. W przedstawienie wpisane były zarówno emocje związane z dramatem stanu wojennego jak i głęboka refleksja nad historią, co spotkało się z żywą reakcją odbiorców mających wciąż w pamięci tamte grudniowe dni. Zaangażowanie i przygotowanie naszych uczniów zyskało uznanie uczestników uroczystości m.in. Prezydenta Wojciecha Szczurka. Tego dnia w szkole również odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ZSAE.

Joanna Mazurkiewicz

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i prezentacji z uroczystości.

 

 

Oprawa muzyczna dzielnicowej wigilii

Do 24 grudnia pozostało jeszcze trochę czasu, ale dla mieszkańców Orłowa świąteczny kalendarz przyspieszył swój bieg. Wigilijny wieczór przeżywali bowiem już 13 grudnia. A wszystko za sprawą Rady Dzielnicy Orłowo, która tego dnia zaprosiła wszystkich "zbłąkanych wędrowców" do siedziby IX LO przy ulicy Orłowskiej.

 

Pięknie odczytany fragment Ewangelii, biały opłatek, chwila zadumy połączona z życzeniami, świąteczne potrawy i św. Mikołaj z przepastnym workiem prezentów – wszystko to sprawiło, że w sali zapachniało Świętami.

 

Nie byłoby prawdziwej wigilii bez wspólnie śpiewanych kolęd. Aranżacja utworów i przygotowanie koncertu przypadły w udziale uczniom naszej szkoły, a w szczególności Klaudii Pawłowskiej z klasy 3D i Sabinie Uzdrowskiej z 4A.

 

Chyba stanęliśmy na wysokości zadania, bo już od pierwszej kolędy wszyscy śpiewali  z nami, a piszący te słowa po zakończeniu uroczystości otrzymał od organizatorów taki  facebookowy komentarz: "Supermłodzież macie w Waszej szkole! :) Jeszcze raz dziękujemy  za obecność na naszym spotkaniu świątecznym wraz z Waszą młodzieżą."  

 

Tadeusz Burczyk

Finał akcji Szlachetna Paczka - Lubię ludzi

W miniony weekend, 8-9 grudnia odbył się XVIII finał edycji Szlachetnej Paczki, w której kolejny już raz braliśmy udział.

 

Dzięki hojności nauczycieli, rodziców i uczniów, w trakcie spotkań, zebrań z rodzicami czy Dnia Niemieckiego oraz Kiermaszu Świątecznego, wspólnie zebraliśmy kwotę 1464,43 zł, a wartość całej paczki szacowana jest na około 2 tys. zł.

 

Z uzbieranych środków zakupione zostały następujące artykuły: rama łóżka oraz materac, buty dla Maksymiliana, środki czystości, artykuły higieniczne oraz żywność i poszczególne części garderoby dziecięcej. Ponadto dzięki zaangażowaniu uczniów zebraliśmy dodatkowo żywność, środki czystości oraz nową odzież dla chłopca.

 

Nasza paczka już w sobotę trafiła do rąk rodziny, której potrzeby zaspokoiliśmy w 100 %!

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy swoim gestem przyczynili się do realizacji akcji: nauczycielom, uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Z najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi

 

Dorota Hinca-Czura

psycholog szkolny

 

Relacja ze spotkania z rodziną podczas wręczenia paczki - czytaj więcej

Poznajemy pracodawców i firmy

 

Dnia 5 grudnia 2018 klasa I B wzięła udział w wycieczce do firmy Lew transport. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca poszczególnych działów w firmie oraz zapoznali się z ważnymi dokumentami. Otrzymali także propozycję odbycia wakacyjnych praktyk. Wycieczkę zorganizowała Pani Daria Sutowicz, zaś drugim opiekunem była Pani Marta Barra.

Mikołajki 2018

 

6 grudnia odwiedzili nas Mikołaje!

Przywitaliśmy ich godnie i pokazaliśmy, ze też mamy wielkie serce! Zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny, z którego dochód przeznaczyliśmy na Szlachetną Paczkę.

Święta już blisko... Najlepsze życzenia od samorządu.

Ewa Starostka

 

Halowe Mistrzostwa Gdyni w Lekkiej Atletyce

 

 

 

 

5 grudnia 2018 roku nasz uczeń Konrad Pacyński z klasy II D wywalczył złoty medal w konkurencji sprinterskiej, biegu na 50 m. 

 

Na zawodach reprezentowali naszą szkołę Maciej Sojka III A, Wasilewski Jakub I C i Wołowski Dominik I C.

 

Opiekun: Jarosław Domrazek
 

Olimpiada Statystyczna

 

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W etapie szkolnym wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły, troje z nich zakwalifikowało się do etapu okręgowego, są to:

 • Karolina Cegłowska kl. 3b,
 • Kacper Lademan kl.3b,
 • Natalia Dworakowska z 4b.

Gratulujemy!

Aleksandra Rosicka

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla naszych uczniów

 

Patrycja Niemtz z klasy IIB Technikum Ekonomicznego i Kamila Halmann z klasy IVD Technikum Handlowego to najlepsze uczennice w Zespole Szkół Administracyjno Ekonomicznych w Gdyni, które znalazły się w gronie 211 uczniów wyróżnionych przez premiera i otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

Andrzejki

 

27 listopada samorząd szkolny zorganizował imprezę taneczną, tematyczną. Młodzież przebrana za różne postaci znowu rywalizowała między sobą i integrowała się tańcząc, śpiewając, biorąc udział w konkursie na najlepszy kostium.

Debiutujący prowadzący – Kinga i Kacper sprawdzili się w tej roli znakomicie.

Brawa dla Wszystkich uczestników!

Ewa Starostka

Spotkanie ze Sławomirem Kitowskim

 

25 listopada od godz. 16.00 miało miejsce kolejne z cyklu spotkań organizowanych przez naszą szkołę skierowanych do mieszkańców Orłowa. W niedzielne popołudnie w szkolnej auli gościliśmy Pana Sławomira Kitowskiego – autora książek o Gdyni oraz Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Orłowa, który wygłosił wykład :”Stefan Żeromski w Orłowie i Gdyni a odzyskanie przez Polskę Pomorza”, w którym przedstawił związki wybitnego pisarza z naszym miastem oraz morzem. Uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać archiwalne zdjęcia starego Orłowa i Gdyni, a także wysłuchać unikalnego oryginalnego nagrania głosu Stefana Żeromskiego. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Orłowa, seniorzy oraz Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSAE. 

Konkurs

 

Z największą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła reprezentowana przez Katarzynę Cegłowską z kl. II C oraz Karolinę Cegłowską z kl. III B znalazła się wśród zwycięzców w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Goethe Institut i Wydawnictwo LektorKlett „Erlebnisreise mit Deutsch”.

 

Konkurs polegał na nagraniu filmu promującego naukę języka niemieckiego. Uczennice wykonały pracę pod kierunkiem germanistki Darii Sutowicz.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu - Warum Deutsch?

Spotkanie ze Steffenem Möllerem

 

Dnia 23.11.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z germanistką Daria Sutowicz uczestniczyli w spotkaniu ze Steffenem Möllerem, niemieckim aktorem, pisarzem oraz komikiem. Möller zasłynął w Polsce, grając jedną z ról w serialu "M jak miłość". Spotkanie to miało miejsce na Uniwersytecie Gdańskim, a jego organizatorem było Centrum Herdera przy wsparciu Goethe-Institut.

Jak być przedsiębiorczym - Erasmus +

19 listopada 2018 r. rozpoczął się realizowany przez uczniów i nauczycieli ze szkół z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Bułgarii i Rumunii  projekt Erasmus+ „Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu”, którego  nasza szkoła jest koordynatorem.
Hasłem przewodnim spotkania partnerów realizowanego w Gdyni jest temat  „Jak być przedsiębiorczym”.
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od gier integracyjnych umożliwiających poznanie się i przedstawienie się  na forum . Uczestnicy sformułowali również zasady funkcjonowania w tak licznej, 38 osobowej grupie. Ćwiczenia i  zadania prowadzone były w grupach mieszanych i narodowych w zależności od potrzeb. Dotyczyły one ukazania procesu  realizacji zaplanowanych  celów w pracy grupowej i odgrywaniu przypisanych  ról, a także planowania edukacyjnej i profesjonalnej ścieżki zawodowej. Wyniki prac zaprezentowane zostały podczas wystąpień grupowych, podczas których została oceniana kreatywność, efektywność pracy w zespole i komunikatywność.
Miłym akcentem był piknik międzynarodowy, podczas którego delektowaliśmy się specjałami kuchni krajów partnerskich  a zwieńczeniem dnia była gra miejska, umożliwiająca pokazanie gościom ciekawych i charakterystycznych  miejsc w Gdyni.

Aaleksandra Rosicka

Kolejny sukces naszych piłkarzy!!!

 

Po zajęciu trzeciego miejsca w rozgrywkach "na trawie", tym razem nasza szkolna reprezentacja z powodzeniem zagrała na miejskich zawodach w futsalu, czyli halowej odmianie piłki nożnej. Po pięknej grze w eliminacjach w których zwyciężyliśmy, uzyskaliśmy awans do finału. Tam grając z najlepszymi szkołami w mieście wywalczyliśmy IV miejsce!

Gratulacje dla naszych reprezentantów!

Trener: Tobiasz Budzich

Zebranie z Rodzicami

Zebranie Rady Rodziców

Uczennice klasy IV D wicemistrzyniami Gdyni w tenisie stołowym

Reprezentantki ZSAE zostały wicemistrzyniami Gdyni w tenisie stołowym na zawodach, które odbyły się w II LO.

Gratulujemy!


opiekun: Jarosław Domrazek 

Szlachetna Paczka 2018

 

Po raz siódmy w historii naszej szkoły i szkolnego wolontariatu w dniach od 19.11-7.12.2018 r. bierzemy udział w akcji Szlachetnej Paczki, w ramach której dla potrzebującej rodziny zbieramy niezbędne produkty.

 

W tej edycji chcemy wspomóc rodzinę pochodzącą z Ukrainy, która od kilku lat mieszka w Polsce. Pani Inna samotnie wychowuje dwoje dzieci: Marię (17 l.) oraz Maksymiliana (3l.). Pomimo swojej zaradności życiowej (prowadzi własną działalność gospodarczą, by móc godzić pracę z wychowywaniem i opieką nad dziećmi), rodzinie nie wystarcza środków finansowych na zaspokojenie jej potrzeb. Zbieramy żywność, środki czystości, odzież chłopięcą w rozmiarze 104/110 oraz buty zimowe chłopięce (rozmiar 26) i kozaki damskie (rozmiar 39).

Ponadto przeprowadzona zostanie zbiórka finansowa na zakup łóżka dziecięcego dla chłopca oraz na zaspokojenie pozostałych potrzeb rodziny.

 

Szczegółowe informacje u psychologa, pedagoga szkolnego oraz wychowawców klas.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli do włączenia się w tę Akcję.

 

Z góry BAAAAARDZO dziękujemy!!!

 

Szkolny wolontariat Klub Ośmiu Wspaniałych

Psycholog i Pedagog szkolny

Niedzielne popołudnie ze Sławomirem Kitowskim

Narodowy Teatr Edukacji

 

"Kolumbowie" - to tytuł spektaklu, na którym byliśmy 16 listopada 2018. Przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji przedstawienie jest swoistym apelem młodych do młodych, pielęgnowaniu narodowej tożsamości i pamięci o tragicznej historii naszego kraju. Niespełniona miłość, dramatyczne wybory, przyjaźń, bunt, marzenia....
Który z tych motywów przyda się na maturze? Warto go zapamiętać!

Ewa Starostka

 

Mariposa Cosmetics partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

 

W dniu 15 listopada 2018 roku w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębioczości gościliśmy w naszej firmie symulacyjnej uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni. Młodym praktykantom pokazaliśmy jak wygląda funkcjonuje firma i pozwoliliśmy im stać sie na chwilę pracownikami. Uczniowie bardzo chętnie zajęli stanowiska pracy i wystawiali różne dokumenty księgowe i kadrowe. Najbardziej podobało im się drukowanie i pieczętowanie dokumentów.

Anna Bradel

I miejsce w ogólnopolskim konkursie na esej

 

Patrycja Niemtz, uczennica klasy IIb zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na esej - "Mediacje jako pomost między konfliktem a porozumieniem".  

Uczennica i szkoła otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do udziału w konkursach literackich!

Ewa Starostka

Gdyńscy Uczniowie dla Niepodległej

 

15 listopada w auli ZSAE odbyła się sesja popularno-naukowa Gdyńscy Uczniowie dla Niepodległej. Głównym prelegentem był prof. dr hab Tadeusza Stegner z Uniwersytetu Gdańskiego. Swoje prezentacje przedstawili uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej im.Świętej Rodziny, X Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych oraz Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęło Pomorskie Kuratorium Oświaty.

Jolanta Wdowiak

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 

„Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości” – takie hasło przyświecało 11 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego czynnym uczestnikiem był Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.

Szkołę odwiedziło wielu znakomitych gości, którzy podczas spotkań z młodzieżą opowiadali o swoich doświadczeniach biznesowych, radzili jak skutecznie realizować cele oraz pokazywali, że można skutecznie połączyć pasję z karierą zawodową, bo przedsiębiorczość to zdolność do wcielania pomysłów w czyn, do podejmowania niekonwencjonalnych działań, to kreatywność, innowacyjność, a także wiara w siebie i swoje pomysły.  

Tydzień Przedsiębiorczości w Ekonomiku swoją obecnością uświetnili m.in.:

 • Pan Dariusz Michalczewski – wielokrotny Mistrz Świata w boksie,
 • Pani Magdalena Witkiewicz – pisarka,
 • Pani Bożena Zglińska – dyrektor Centrum Aktywności Seniora,
 • Pani Alina Łepkowska – przedstawiciel ZUS.

Uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych warsztatach dotyczących wyboru przyszłej drogi zawodowej, komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz podejmowania działalności gospodarczej.

Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany w ponad 150 krajach na całym świecie.

Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się do tej wspaniałej akcji promującej odwagę w działaniu i innowacyjność przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji.

Anna Bradel

Dariusz Michalczewski - sportowiec i biznesmen

 

Dnia 13 listopada 2018 został zainaugurowany w naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Gościem specjalnym był Pan Dariusz Michalczewski, były mistrz świata zawodowców federacji WBOWBAIBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej, mistrz Europy amatorów w kategorii półciężkiej. Dowiedzieliśmy się o przebiegu jego kariery oraz o tym, jak powstała znana marka Tiger, która jest głównym źródłem finansowania dla fundacji Równe Szanse. Pan Michalczewski chętnie odpowiadał na nasze pytania. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. 

Ekonomik na Gdyńskiej Paradzie Niepodległości

 

Uczniowie Orłowskiego Ekonomika świętowali 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicząc w Gdyńskiej Paradzie Niepodległości, która uroczyście przeszła przez centrum miasta.

 Zapraszamy do zapoznania się z relacją na stronie gdynia.pl oraz do obejrzenia filmu na  trójmiasto.pl

Jolanta Wdowiak

Wystawa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy przedstawiającej wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

Wystawa powstała z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”, autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.

Wystawa: "Tak powstała Niepodległa"

Wystawa

 

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą "Ojcowie Niepodległości"

Autorzy wystawy: dr Zofia Fenrych, Mateusz Lipko. Współpraca: Grzegorz Czapski, Maciej Frycz, Paweł Miedziński, Magdalena Ruczyńska, dr Paweł Skubisz, prof. Włodzimierz Suleja

Ekonomik na Orłowskiej Paradzie Niepodległości

 

Wzdłuż ulicy Orłowskiej, od przystanku SKM pod Domek Żeromskiego, przeszła dzielnicowa parada niepodległości w Orłowie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. uczniowie orłowskich szkół i seniorzy.

Uroczysty pochód ulicą Orłowską odbył się w tym roku po raz trzeci. Inicjatorem wydarzenia są uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 8. Licznie biorą w nim udział również uczniowie pozostałych orłowskich szkół – m.in. IX LO, Ekonomika i Zespołu Szkół Plastycznych. Niepodległość świętowali również przedstawiciele orłowskiego Klubu Seniora, radni miasta z tego okręgu i radni dzielnicy. Na czele pochodu szedł prezydent Wojciech Szczurek.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z Orłowskiej Parady Niepodległości na gdynia.pl

Kamerdyner

 

9 listopada byliśmy w Gdyńskim Centrum Filmowym, by obejrzeć film w reżyserii Filipa Bajona "Kamerdyner". Obsypany licznymi nagrodami na Gdyńskim Festiwalu nas także poruszył.
O godzinie 11.10 projekcja została przerwana, a my odśpiewaliśmy hymn tak jak wielu uczniów w całej Polsce. Nastrój w ten sposób stał się podniosły a cisza jaka zapanowała na sali niezapomniana!
 

Ewa Starostka

 

 

Otwarcie wystawy IPN

 

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w dniu 8 listopada o godzinie 12.00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni uczniowie naszej szkoły brali udział w otwarciu wystawy Instytutu Pamięci Narodowej "Należy stworzyć niepodległe państwo polskie(...) z wolnym dostępem do morza". Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”. Ekspozycja została przygotowana przez dr Kamilę Churską-Wołoszczak (Delegatura IPN w Bydgoszczy) oraz dr Barbarę Męczykowską (IPN Gdańsk).

Fragmenty wypowiedzi:

Jako pierwszy głos zabrał dr Wojciech Szczurek, prezydent Miasta Gdyni.

– Niepodległość, wolność, suwerenność to nie tylko ideały. To wartości, które definiują naszą dumę, nasze miejsce na ziemi, naszą jakość życia. Patrząc na najmłodsze pokolenie, które nam dzisiaj towarzyszy, chcemy myśleć o przyszłości, by nasze dzieci, wnuki czuły radość i dumę z życia w kraju wolnym i niepodległym – mówił.

Następnie do zgromadzonych, przede wszystkim uczniów szkół  średnich, przemówił prof. Mirosław Golon, dyrektor IPN Gdańsk.

 – Dzisiaj nie musicie się bić o wolną Polskę. Musicie tylko budować silny kraj – gospodarczo, kulturalnie, społecznie. Zdolny do utrzymania dużego potencjału wojskowego. Nic więcej. Jeżeli tylko to zrobicie, nikt nie odważy się napaść na państwo zamożne i silne. Tego wam, młodzi, zazdroszczę – podkreślił.

O treści wystawy opowiedziała jej współautorka dr Barbara Męczykowska z IPN Gdańsk.

– Mam nadzieję, że dzięki tej ekspozycji, szczególnie młodzieży szkolnej, zostanie przybliżona historia regionalna lat 1918-1920 – zaznaczyła.

Uroczystość poprowadził Krzysztof Drażba, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

Po wspólnym zwiedzaniu ekspozycji uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiami Gdyńskich Harcerzy; Antoniego Abrahama; Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Generała Ryszarda Kuklińskiego. Wystawa będzie prezentowana do 22 listopada. 

 

 

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Witolda Józefa Adama Kukowskiego

 

8 listopada 2018 roku uczniowie klasy II A Technikum Ekonomicznego uczestniczyli wraz z nauczycielami w organizowanym przez Zarząd i Radę Dzielnicy Orłowo na terenie Parku Kolibki w Gdyni Orłowie uroczystym osłonięciu tablicy z epitafium upamiętniającym Witolda Józefa Adama Kukowskiego herbu Ślepowron, ostatniego właściciela Dóbr Rycerskich Kolibki.

Witold Kukowski studiował ekonomię i prawo w Monachium i Berlinie. Był społecznikiem, patriotą, propagatorem polskości, działał na rzecz Edukacji młodzieży polskiej i estońskiej.

Od 1921 roku pełnił obowiązki konsula honorowego Republiki Estonii w Wolonym Mieście Gdańsku.

Część swoich dóbr ziemskich w Kolibkach rozparcelował, tworząc letnisko, dzielnicę mieszkalną i kąpielisko w Orłowie. 1928 roku przekazał ziemię pod budowę stacji kolejowej Orłowo Morskie, a rok później grunt pod budowę Urzędu Pocztowego. Zainicjował w Gdyni działanie kilku firm związane z przemysłem stoczniowym i portowym. Dzięki Jego aktywności Kolibki i Orłowo pozostały w granicach
II Rzeczypospolitej Polski. Witold Kukowski został wpisany przez Niemców na listę wrogów III Rzeszy i rozstrzelany w Piaśnicy w 1939 r.

Uroczystego odsłonięcia tablicy z epitafium upamiętniający Witolda Kukowskiego dokonali Martin Roger, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Estońskiej oraz Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Zaproszonym gościem był także profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Arnold Kłonczyński, który przybliżył obecnym postawę i aktywność Witolda Kukowskiego.

Do zabrania głosu została zaproszona także młodzież. W imieniu wszystkich uczniów wystąpiła Diana Łakota, uczennica naszej szkoły, która podziękowała za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowej uroczystości.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na portalu trójmiasto.pl oraz na gdynia.pl

Galeria zdjęć ZSAE

Anna Marlewska

 

Muzyka łączy pokolenia - patriotyczne karaoke

Świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy od uroczystego wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu.

Następnie odbyła się impreza przygotowana przez samorząd zatytułowana "Muzyka łączy pokolenia". Było to karaoke piosenek patriotycznych. Pokazało, że młodzież zna piosenki śpiewane od pokoleń i uwielbia rywalizację. Na szczególną uwagę zasługują klasy pierwsze, które przygotowały się bardzo starannie .

Jury natomiast najwyżej oceniło klasy II B, III A, I C.

Gratulujemy i dziękujemy Wszystkim uczniom i wychowawcom.

Ewa Starostka

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

7 listopada 2018 o godz. 9.00 na terenie całego kraju i w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Myślą przewodnią tegorocznej olimpiady jest Gospodarka światowa - wolny handel czy protekcjonalizm?

W etapie szkolnym wzięło udział 40 uczniów klas II, III i IV Technikum Ekonomicznego.

Wyniki poznamy na początku grudnia.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Trzymamy kciuki za dobre rezultaty!

Aleksandra Rosicka

 

Radio Ekonomik dla Niepodległej

Tydzień Przedsiębiorczości 2018 w Orłowskim Ekonomiku

 

W dniach 12 - 16 listopada 2018 r. odbędzie się 11 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

 

W dniach 13 - 16 listopada 2018 r. Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni po raz kolejny będzie aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia.

 

Do szkoły przybędzie wielu znakomitych gości: przedsiębiorców, wykładowców, pasjonatów, którzy podzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem z zakresu różnorodnych form prowadzenia działalności gospodarczej.

 

W planie także wiele ciekawych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli ZUS oraz doradców zawodowych.

Zapraszamy!

Anna Bradel

Muzyka łączy pokolenia

 

8 listopada w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości

zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych,

które funkcjonują w naszej kulturze od wielu lat.

Patriotyczne karaoke...?

To nie żart, ale mamy nadzieję niebanalna lekcja patriotyzmu,

na którą zaprasza Samorząd Uczniowski.

 

Nowa odsłona gazetki Ekonomaniak

Program Dobry Start

UWAGA!

 

Przypominamy, że do 30 listopada można złożyć wniosek o  świadczenia „Dobry Start".

 

Świadczenie to przyznawane jest bez względu na dochód w rodzinie, 

na każde dziecko uczące się do 20 roku życia. 

 

 

Projekt Erasmus + Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu

 

29 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym mieliśmy konferencję, podczas której planowaliśmy działania na rzecz projektu ERASMUS +, a weźmie w nim udział, aż 5 innych krajów: Hiszpania, Włochy, Niemcy, Bułgaria i Rumunia. Tematem jest przedsiębiorczość - niezbędna umiejętność  zarówno w pracy na etacie jak i bycia samozatrudnionym. Od razu przeszliśmy do działania, szlifowowaliśmy swój angielski, pracę w grupie i zdolności organizacyjne.

 

uczennica klasy IV B

Natalia Dworakowska 

Niedzielne popołudnie z podróżnikami i muzyką

 

W niedzielę 28 października odbyło się w auli ZSAE spotkanie z parą podróżników – Tamarą i Jerzym Tokajami, którzy zaprezentowali relację ze swoich podróży do Indii. Małżonkowie trzykrotnie odwiedzali ten niezwykły kraj, a efektem ich wypraw są dwie publikacje: „Indie. Głód Boga” oraz „Zdejmij sandały”, których prezentacja towarzyszyła prelekcji. Na tle pokazu wykonanych w Indiach zdjęć Państwo Tokajowie opowiadali o swoich wrażeniach, bogactwie doświadczeń, zachwycie nad człowiekiem oraz dzielili się refleksjami o podobieństwie tęsknot, pragnień ludzi różnych kultur – dalekich, a jednak zaskakująco bliskich. Dla bohaterów podróże do Indii okazały się wręcz duchowym doświadczeniem powiązanym z ich chrześcijańską religijnością, utwierdzeniem we własnej tożsamości kulturowej oraz doznaniem otwartości i tolerancji wielokulturowej społeczności mieszkańców Indii. W spotkaniu uczestniczyli liczni zaproszeni mieszkańcy Orłowa, Dyrekcja ZSAE, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Oprawę muzyczną tego wydarzenia przygotowali uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Spotkania lokalnej społeczności w naszej auli mają odbywać się cyklicznie i na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Orłowa.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie już 25 listopada.

III miejsce w turnieju piłki nożnej chłopców

Gdyńskie Centrum Sportu zorganizowało turniej o mistrzostwo Gdyni szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców.

26.10.2018 reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce wśród gdyńskich szkół - jest to duży sukces uczniów ZSAE .

 

Gratulacje dla wszystkich piłkarzy!

 

Opiekun - Jarosław Domrazek

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni

 

24 października uczniowie naszej szkoły wybierali swojego reprezentanta do Młodzieżowej Rady Miasta Gdynia. W głosowaniu wzięło udział 67 procent uprawnionych osób.
 

Zwyciężył Grzegorz Moszyk z klasy IIIA.

 

Lekcja demokracji odrobiona!
 

Opiekun SU

Ewa Starostka

Spotkanie dla mieszkańców Gdyni

 

28 października o godz. 16.00 w Auli Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni al. Zwycięstwa 194 odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Tamarą i Jerzym Tokajami, małżeństwem psychologów – podróżników, którzy trzy lata temu wyruszyli w podróż po ziemiach południowo-zachodniej części Indii.

Podróżnicy przejechali 5500 km, pięć stanów (Maharasztra, Andhra Pradeś, Telangana, Karnataka i Tamil Nadu) i terytorium związkowe Pondicherry. Byli w stolicach czterech stanów: Mumbaju, Hajdarabadzie, Bangalore i Ćennaju.

Doświadczenia z tej podróży Tamara Tokaj przedstawiła w książkach: "Indie. Głód Boga" i "Zdejmij sandały – podróż na skraj Indii". Mówi w nich o kulturze, religii i historii Indii w sposób niezwykle barwny, interesujący, świadczący o wieloletniej pasji autorki.

Oprawę muzyczną spotkania zapewnią uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

 

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Wycieczka do Lwowa

 

W dniach 16 - 20 października odbyła się szkolna wycieczka do Lwowa na Ukrainie. Piękna pogoda zachęcała do zwiedzania miasta. Z przewodnikiem zobaczyliśmy stare miasto, rynek, operę i katedrę ormiańską. Odwiedziliśmy Cmentarz Orląt Lwowskich oraz Cmentarz na Łyczakowie. Podziwialiśmy panoramę miasta z z Kopca Unii. Ostatniego dnia podczas powrotu zdążyliśmy zobaczyć Żółkiew oraz Zamość.

Opiekunowie: Jolanta Wdowiak, Monika Smolińska, Daria Sutowicz

 

Zostań dawcą szpiku

 

26 października w naszej szkole odbędzie się rejestracja na dawcę szpiku.

Sprawdź, czy możesz zostać dawcą - więcej informacji

Ewentualne pytania proszę kierować do Pani Beaty Gocek

Serdecznie zapraszamy!

I ty możesz uratować komuś życie.

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie IPN

 

W dniach 17-19 października Ania Czerwionka, Kasia Kukla i Kamil Szymczyk, laureaci 3 miejsca w Konkursie wojewódzkim "Pierwsze dni Niepodległej w mojej miejscowości",  wzięli udział w wygranej przez siebie wycieczce do Poznania i Katowic.

Gratulujemy!

IV Gdyński Młodzieżowy Rajd im. Franciszki Cegielskiej

Pamiętamy!

W piątek 19.10.18r.  reprezentacja naszej szkoły wraz z Panią Patrycją Łuczak uczestniczyła w IV Gdyńskim Młodzieżowym Rajdzie im. Franciszki Cegielskiej. Pogoda piękna to i 10 km szło się z pozytywnym nastawieniem.

Franciszka mówiła:
"- Morze daje odwagę
- Mam pasję: jest nią miasto i samorząd.
- Lubię, jak się dzieje dużo i szybko i ... mądrze.
- W samorządzie chodzi o to, żeby ludzie nie pozostawali obojętni wobec spraw, które ich dotyczą.
- Polityk jest przezroczysty.
- Jeżeli kobieta chce do czegoś dojść, musi umieć i pracować dwa razy więcej niż mężczyzna..
- Nasze gdyńskie plany na przyszłość można ująć w trzech słowach: samorządność, dobrobyt i zdrowie.
- Najważniejszą naszą inwestycją jest oświata."

Interdyscyplinarna lekcja z geografii i języka angielskiego na orłowskiej plaży

Wykorzystujemy piękną październikową pogodę i korzystamy z lekcji w terenie. Dnia 18.10.18r. klasa 3A i jedna grupa 3D uczestniczyły w lekcji interdyscyplinarnej z geografii i języka angielskiego na plaży orłowskiej, gdzie omawialiśmy rzeźbotwórczą działalność morską. Podziwialiśmy jedną z najpiękniejszych form jaką jest klif. A dodatkowo poznaliśmy nowe zwroty angielskie dotyczące morza. 

Nauczyciele: Patrycja Łuczak oraz Anna Kulińska

Wspólne kibicowanie Trefl Gdańsk - GKS Katowice

 

W środę 17.10 grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję na żywo oglądać siatkarski mecz Plus Ligi Mężczyzn. To już trzeci rok z rzędu, w którym uczestniczymy w programie, którego celem jest aktywne i przede wszystkim kulturalne wspieranie drużyny Trefla Gdańsk. Tym razem Trefl zmierzył się z drużyną GKS Katowice. Młodzież mogła z bliska oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie, a po bardzo emocjonującym meczu drużyna Trefla pokonała GKS 3:2! Podczas meczu mieliśmy okazję oklaskiwać jednego z naszych mistrzów świata- Piotra Nowakowskiego. Ponadto prezentowane były jego mistrzowskie medale, a nawet jednej z naszych uczennic udało się zdobyć wspólne zdjęcie z mistrzem świata!

 

Uczniowie uczestniczący w wydarzeniu: Ernestyna Papke, Aleksandra Hańć, Dagmara Brzeska, Weronika Jabłońska, Weronika Kanczkowska, Sara Brzeska, Patrycja Keslinke, Patrycja Grot, Patrycja Hilarczuk, Paulina Kaiser, Konrad Pacyński.

 

Opiekun: Tobiasz Budzich

Unihokej dziewcząt

 

Dnia 16.10.2018 odbyły się międzyszkolne zawody w unihokeju dziewcząt. Nasza liczna reprezentacja dzielnie walczyła o jak najlepszy rezultat. Z grupy trzech drużyn do finału awansować mogła tylko jedna. Przyznać trzeba, że nasze dziewczęta bardzo długo stawiały opór faworyzowanej drużynie IX LO. Niestety w ostatnich minutach w dość niefortunnych okolicznościach straciliśmy korzystny wynik przez co zajęliśmy w grupie drugie miejsce. Mimo, że nie dało nam to awansu do finału to chciałbym pochwalić CAŁĄ drużynę, która włożyła w zawody mnóstwo woli walki! Wierzymy, że z taką ambicją jaką pokazały nasze reprezentantki możemy walczyć w niejednych zawodach z innymi szkołami, z którymi wydawać by się mogło, że stoimy na straconej pozycji.

 

Skład reprezentacji: Patrycja Grot (bramkarka), Alicja Rittlewska, Karolina Szutenberg, Marta Wicher, Katarzyna Kukla, Paulina Kreft, Kamila Kisielewska, Karolina Stolc, Anna Rosenkranz, Eliza Muzyka, Marcelina Milczarek, Karolina Kostuch

 

Opiekun: Tobiasz Budzich

Dzień Edukacji - Uczymy w Gdyni! A jaka jest Twoja supermoc?

Serdecznie gratulujemy Pani Monice Smolińskiej, która otrzymała Nagrodę Prezydenta!

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w PPNT w Gdyni - zobacz więcej

 

79 rocznica wysiedlenia ludności polskiej z miasta Gdyni przez okupanta niemieckiego

16 października przedstawiciele Szkoły uczestniczyli  w uroczystych obchodach upamiętniających 79 rocznicę wysiedlenia ludności polskiej z miasta Gdyni przez okupanta niemieckiego. Złożyliśmy kwiaty przy pomniku Gdynian Wysiedlonych.

 

 

Rekrutacja na kurs prawa jazdy kategoria B

 

 

 

Zapraszamy uczniów, którzy odbyli staże wakacyjne w ramach projektu Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj” do składania formularzy rekrutacyjnych na kurs prawa jazdy kategorii B.

 

Warunki konieczne:

 1. Ukończony staż.
 2. Stan zdrowia pozwalający na kierowanie pojazdem.
 3. Ukończone 18 lat lub posiadanie zgody rodziców/opiekunów, jeśli dana osobanie ukończyła 18 lat (kandydat na kierowcę może rozpocząć szkolenie najwcześniej 3 miesiące przed osiągnięciem pełnoletniości).

 

Kryteria dodatkowe:

 1. Frekwencja w II półroczu 2017/2018 oraz za IX 2018.
 2. Wyniki w nauce w roku szkolny 2017/2018.
 3. Prace na rzecz szkoły.

 

Formularze:

1. Formularz rekrutacyjny projekt

2. Formularz rekrutacyjny - wychowawca

3. Oświadczenie - zgoda rodziców/opiekunów prawnych

 

Termin składania formularzy: do 31 października 2018 roku!

 

Miejsce składania: pokój 32 lub sekretariat szkoły

Anna Darul

Wystawa grafiki i algrafii Barbary Kasperczyk

Dnia 15 października 2018 roku pracownicy firmy Mariposa Cosmetics z klasy 3A grupy 1 udali na wystawę grafiki i algrafii Barbary Kasperczyk z Gdyni. Jej prace to przykład komunikacji wizualnej i przekazu multimedialnego. Obydwie te rzeczy to marketing nowych mediów, wykorzystywany w firmach w dziale marketingu i reklamy.

Ewa Krajewska

Radio Ekonomik z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ostatnie pożegnanie

Podpisanie aneksu zwiększającego dofinansowanie projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie” w ZSAE

 

11 października mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły Panów Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni, Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia, Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego oraz Wiesława Byczkowskiego, wicemarszałka województwa pomorskiego, którzy w nowej auli podpisali aneks zwiększający dofinansowanie projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie”.

 

gdynia.pl - czytaj więcej

Zebranie z Rodzicami

 

W dniu 17 października 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów wszystkich klas.

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dzień Chłopaka 2018

 

9 października Samorząd Szkolny zorganizował imprezę okolicznościową z okazji Dnia Chłopaka, której celem była integracja młodzieży całej szkoły i wybór „Szkolnego Romantyka”. Reprezentanci klas wykonywali zadania godne romantycznych kochanków - czytali poezję, obdarowywali wybrankę swojego serca stosownymi prezentami, śpiewali piosenki o miłości.

Super Romantykiem ZSAE został Mateusz z klasy II D, ale tak naprawdę wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie i podziw!

Gratulujemy!

Ewa Starostka

Galeria zdjęć - mlodagdynia.pl

Wernisaż wystawy indywidualnej ucznia klasy III C Emila Kiełczyńskiego

8 października w Bibliotece z Pasją odbył się wernisaż wystawy indywidualnej ucznia klasy III C Emila Kiełczyńskiego. Interesująca wystawa jest wynikiem zainteresowań autora Biblią, mitologią i...komiksami. Tytuł "Ilustracje do książek, które może powstaną" jest nawiązaniem do pierwszych prób literackich autora. Gośćmi podczas otwarcia byli między innymi uczniowie z jego klasy. Wystawa będzie czynna do końca października.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Pomoc dla Ciapkowa

 

Zapraszam wszystkich do akcji Pomoc dla Ciapkowa, która trwa do 20 października.

Rzeczy można przynoscić do sali 26 do Pani Magdaleny Gwazdy.

Pogrzeb śp. wiceadmirała Józefa Unruga i Jego małżonki Zofii

W dniu 2 października odbyły się uroczystości pogrzebowe wiceadmirała Józefa Unruga, dowódcy z okresu międzywojnia, rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni. Uroczysty pochówek odbył się w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej. W uroczystościach wziął udział prezydent RP Andrzej Duda, wojsko, rodzina admirała, a także między innymi uczniowie naszej szkoły, którzy oddali cześć dowódcy obrony Wybrzeża dumnie reprezentując społeczność szkolną.

Artykuł - gdynianaszemiasto.pl

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

 

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów 

do udziału w projekcie "100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości".

 

Co należy zrobić?

Kupić widokówkę z Gdyni, znaczek pocztowy i przynieć do Pani Patrycji Łuczak.

 

Szczegóły projektu tutaj

Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci

 

Uczniowie klasy III C wraz z wychowawcą wzięli udział w Festwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Artykuł - Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – po raz dziesiąty 

 

Lekcja w drukarni MISIURO w Gdańsku

 

Gościnny właściciel Drukarni MISIURO w Gdańsku udostępnił zakład uczniom z klasy 2D Technik grafiki i poligrafii cyfowej. Pokazał przyszłym grafikom jak wygląda praca w drukarni. Uczniowie poznali cały proces technologiczny - od projektu graficznego, przygotowywanego na komputerze, po finalny produkt, który trafia do klienta. Pracownik firmy szczegółowo opisał wszystkie maszyny (takie jak np. bigówka, maszyna do druku offsetowego i cyfrowego, sklejarka czy krajarka) i pokazał jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w drukarni. Uczniowie zobaczyli, jak działają i jaką pracę wykonują maszyny drukarskie.

Serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Misiuro za praktyczną i pouczającą lekcję oraz  niezwykle ciepłe, życzliwe przyjęcie.

Marta Darżynkiewicz

Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego w Gdyni

 

27 września 1939 r. powołano Służbę Zwycięstwu Polski. Organizacja ta była zalążkiem Polskiego Państwa Podziemnego, w której mimo terroru okupanta funkcjonowały wszystkie ograny państwowe, zarówno cywilne, jak i wojskowe. Polskie Państwo Podziemne działało w latach 1939-45 i było kierowane z wolnych krajów sojuszniczych przez w pełni legalne władze naczelne: prezydenta, rząd i naczelnego wodza oraz ich krajowe przedstawicielstwa.

Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 79 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego pod Pomnikiem Gdyńskich Harcerzy przy ul. Świętojańskiej w Gdyni. 

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSAE

 

 

Dnia 26 września 2018 świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Szkoła została udekorowana flagami różnych państw, a na tablicy w sali 29 pojawiły się zwroty w różnych językach. Radio Ekonomik nadało z tej okazji audycję. Uczniowie przeprowadzili także ankietę na temat znajomości języków oraz metod uczenia się ich. Natomiast reprezentacje klas I wzięły udział w Quizie Językowym. Pieczę nad tym wydarzeniem sprawowały Panie Daria Sutowicz i Elżbieta Waligóra.

Mamy nową aulę

 

Jest miejscem  odpoczynku dla uczniów podczas przerw, łączy społeczność lokalną, tradycję z nowoczesnością oraz... budynek główny szkoły z biblioteką.

Aż tyle zadań spełnia nowa aula w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. 23 września 2018 roku świętowaliśmy jej uroczyste otwarcie.

 Czytaj dalej ...

Otwarcie nowo wybudowanej auli

 

23 września w naszej szkole świętowaliśmy otwarcie nowo wybudowanej auli. Oto relacja z gdyńskiego Ratusza:

 

Miejsce łączące pokolenia

 

Będą się w niej odbywać różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia kulturalne. Ma służyć wszystkim mieszkańcom Gdyni i stać się miejscem spotkań. Mowa o nowej auli w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. W niedzielę, 23 września, odbyło się jej uroczyste otwarcie.

 

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni przeniósł się do budynku przy al. Zwycięstwa 194 dwa lata temu. Od tego czasu przeszedł gruntowną metamorfozę. Kiedyś mieściła się tam szkoła Teofila Zegarskiego – pedagoga i doktora filozofii. Budynek miał więc swój klimat i postanowiono to wykorzystać. Odnowiono elewację i wnętrza.

 

– Wykonano ogrom prac. Budynek był przywracany do dawnej świetności, ale jednocześnie go unowocześniano. Wyremontowano sale, stworzono też pracownie – mówi Anna Marlewska, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni

 

Obok budynku głównego jest też drugi – powstała tam biblioteka. Brakowało jednak bezpośredniego przejścia ze szkoły do biblioteki. Teraz łączy je nowa aula.

 

– Szkoła przeszła duży remont, mamy nową przestrzeń, ale był jeden cel, któremu to wszystko służyło. Chcemy, żeby ta aula służyła nie tylko szkole, ale i wszystkim mieszkańcom dzielnicy – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

 

– Była potrzeba rozbudowania szkoły i dodania miejsca spotkań nie tylko dla młodzieży, ale dla wszystkich gdynian. Jest to kolejny punkt, gdzie będą organizowane koncerty, zebrania, spotkania. Co jakiś czas będą się tu odbywać wydarzenia kulturalne. To ważne, żeby te wszystkie działania były bliżej mieszkańców. Chodzi też o łączenie osób z różnych grup wiekowych, co w działaniach kulturalnych jest niezbędne – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

W założeniu ma to być przestrzeń, którą będą tworzyć sami mieszkańcy.

 

Media o otwarciu auli:

Radio Gdańsk - zobacz więcej

gdynia.pl - zobacz więcej

mlodagdynia.pl - zobacz więcej

 

Galeria zdjęć fot. Piotr Januszewski - zobacz więcej

 

 

 

Salon Maturzystów 2018

Uczniowie klas IV wzięli udział w dwudziestym Salonie Maturzystów Perspektywy, który tradycyjnie odbywał się na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczyli w prezentacjach ekspertów OKE i spotkaniach z przedstawicielami różnych uczelni. Mogli również zbadać swoje predyspozycje i uzyskać fachowe porady dotyczące ścieżki kształcenia i kariery. 

 

Uroczyste otwarcie auli

Badania lekarskie

 

UWAGA!!!

Badania lekarza medycyny pracy - poniedziałek 24 września!!!

1. Od godziny 13:00 do 15:20 - dla uczniów klas pierwszych, którzy nie zgłosili się w lipcu lub złożyli dokumenty po zakończeniu rekrutacji. Lista osób zobowiązanych do badania wraz z przewidywaną godziną badania dostępna u wychowawców klas oraz w pokoju nauczycielskim.
Obecność obowiązkowa!

2. od godziny 15:30 - dla słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A. 65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych. Koszt badania 40 zł. 
Bardzo proszę e-mailowe zapisanie się na badania: kkz.zsae@gmail.com

Anna Darul

Nowa forma kształcenia w Orłowskim Ekonomiku - Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla dorosłych

W sobotę 15 września punktualnie o 8.00 dwie grupy Słuchaczy rozpoczęły Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy A.65 - Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych. Życzymy, aby zgłębianie tajników zawodowych przychodziło każdemu z łatwością. 

Powodzenia!

Radiowy wrzesień

 

14 września 2018 roku członkowie redakcji Radia Ekonomik wraz z opiekunami udali się z wizytą do Orłowskiego  Klubu Seniora... 

Czytaj dalej ...

Spotkanie z kulturą

 

 

„Wielcy nieobecni światowego plakatu” oraz „Żywioły i maski” to wystawy, które maturzyści naszej szkoły obejrzeli 11 września w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
Spotkanie z kulturą wysoką, przygotowanie do matury ustnej z języka polskiego to cele, które realizowano w ramach tej wycieczki przedmiotowej.
Znakomite prace wybitnych polskich malarzy i bardzo interesujące japońskie plakaty sprowokowały nas do dyskusji, refleksji, stały się źródłem niezapomnianych wrażeń.

Ewa Starostka

Narodowe czytanie

11 września młodzież naszej szkoły czytała fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. 

Jest to lektura "obowiązkowa" Polaków  od wielu lat, pokazująca początki życia w  wolnej Polsce.

Oczywiście nie zabrakło mitu o "szklanych domach" czy rozmów Cezarego z innymi postaciami powieści.


W ten sposób włączyliśmy się w akcję   czytania  "Przedwiośnia" pod  patronatem  Pary Prezydenckiej, która odbyła się 8 września i zachęciliśmy uczniów do przeczytania całego utworu.

 

Kiermasz podręczników szkolnych

Jesteśmy najlepszym technikum w Gdyni w sportowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych !!!

 

Z wielką radością pragniemy poinformować o wygraniu klasyfikacji punktowej w roku szkolnym 2017/2018 spośród gdyńskich technikum. Jest to kolejny, znaczący sukces na arenie międzyszkolnej. Nasza wszechstronnie uzdolniona młodzież wywalczyła 163 punkty w punktacji generalnej, co pozwoliło nam zająć najlepsze do tej pory - VI miejsce w Gdyni, zaraz za najlepszymi liceami w mieście. 

Zobacz ranking

 

W tym roku chcemy kontynuować dobrą passę, dlatego zapraszamy młodzież do zgłaszania się na zawody sportowe oraz aktywnego uczestnictwa w lekcjach i zajęciach SKS.

Nauczyciele w-f

 

 

Rozpoczęcie kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.65 Rozliczenie wynagrodzeń i danin publicznych

 

Serdecznie zapraszamy Słuchaczy 

 

Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego 

 

A.65 Rozliczenie wynagrodzeń i  danin publicznych

 

na pierwsze zajęcia, które odbędą się w dniach 15 - 16 września 2018 roku w godzinach 8.00 - 16.00.

 

Wszystkie osoby, które złożyły dokumenty zostały zakwalifikowane na kurs.

 

Harmonogram zjazdów - zobacz więcej

Plan zajęć już wkrótce.

 

Dzwonki

Uwaga!

Od poniedziałku 10.09.2018 obowiązuje nowy rozkład dzwonków.

   

Zebranie z Rodzicami uczniów klas IV

 

 

W dniu 12 września 2018 roku o godzinie 17.00

 

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas czwartych 

 

w sprawie egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodowe.

 

Obecność obowiązkowa.

 

Serdecznie zapraszamy!

Gdynia Buisness Week 2018

 

Podczas wakacji w naszym mieście odbyła się X edycja programu Gdynia Buisness Week, gdzie reprezentowali nas uczniowie i nauczyciele z Ekonomika.

Gdynia Business Week to sześciodniowy kurs kreatywności i przedsiębiorczości prowadzony przez instruktorów ze Stanów Zjednoczonych, reprezentujących renomowane firmy i instytucje. W trakcie zajęć uczestnicy poznawali tajniki prowadzenia własnej firmy, ćwiczyli umiejętność autoprezentacji i szlifowali język angielski.


Program adresowany jest do uczniów liceów i techników, którzy interesują się przedsiębiorczością i sprawnie posługują się językiem angielskim. 

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

 

W poniedziałek 3 września o godzinie 9:00 uczniowie Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych powitali nowy rok szkolny 2018/2019.

Pani Dyrektor Anna Marlewska przywitała wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów. 

Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką w ZSAE życzyła, aby spełniły się marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów, a szkoła była tym miejscem, do którego z chęcią będą przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom naszych uczniów, życzyła cierpliwości, konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych sukcesów i satysfakcji z pracy i osiągnięć podopiecznych.

Słowa do Rodziców, Dyrektorów, Nauczycieli i Uczniów skierował także Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek - czytaj więcej

Radio Ekonomik zaprasza!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się 3 września 2018 roku o godz. 9.00

 

(Obowiązuje strój galowy)

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zebranie z Rodzicami uczniów klas I

 

W dniu 3 września 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych.

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w zawodzie Technika Rachunkowości

Relacja z remontu w ZSAEO nas w mediach - Gdyńskie szkoły wypięknieją

 

Rekrutacja na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe trwa!

Harmonogram egzaminów poprawkowych - sierpień 2018

Matura poprawkowa

Nauczyciele oddelegowani do ZSCHIE na maturę poprawkową

Prezydenckie podziękowania dla Radia Ekonomik

 

Całoroczna praca naszych szkolnych radiowców na rzecz Gdyńskich Seniorów została uhonorowana podziękowaniami Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Wiceprezydenta Michała Gucia i Dyrektora Centrum Aktywności Seniora Bożeny Zglińskiej. Przedstawiciele redakcji odebrali je 2 lipca 2018 roku podczas uroczystości w Miejskim Klubie Seniora Orłowo.

Serdecznie dziękujemy!

Tadeusz Burczyk

Zobacz: Podziękowanie Prezydenta

 

Forum Wizja Rozwoju

 

5000 uczestników,  500 prelegentów,

dyskusje przedsiębiorców, polityków i ekspertów,

czyli Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. 

 

Your browser does not support the video tag.

Ta największa impreza gospodarcza na północy Polski, zorganizowana 25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni, skupiła uwagę wszystkich tych, którzy rozwój gospodarczy, zwłaszcza w takich dziedzinach  jak: e-mobilność, energetyka czy budownictwo, stawiają na pierwszym planie. To pierwsza edycja wydarzenia, którego tematyka koncentruje się wokół kluczowych wyzwań stojących przed polską gospodarką.

 

Jednym z ważnych zagadnień podejmowanych podczas wystąpień programowych i paneli dyskusyjnych było szkolnictwo zawodowe, stąd też obecność przedstawicieli naszej szkoły na Forum: dyrektor Anny Marlewskiej i wicedyrektor Anny Darul. Obie panie wzięły udział w panelach dyskusyjnych (m.in. Wizja innowacyjnego szkolnictwa zawodowego, Zawody poszukiwane na rynku pracy, 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Analogie i różnice w rozwoju gospodarczym 1918 i 2018), a także przysłuchiwały się wystąpieniom  programowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz, Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej.

 

Twarze z Ekonomika widoczne były także na prawie wszystkich korytarzach i w salach, w których odbywało się forum. A to za sprawą naszych uczniów, którzy – w ramach wolontariatu – uczestniczyli w obsłudze tego znaczącego wydarzenia gospodarczego.

 

Za zaangażowanie, kreatywność i moc pomysłów serdecznie im dziękujemy!  

 

 

 

 

 

 

Strona MEN: Forum Wizja Rozwoju z udziałem minister Anny Zalewskiej

Rok szkolny 2017/2018 oficjalnie zakończony

 

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych uroczystym apelem zakończyła roku szkolny 2017/2018. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy, wysiłku, ale także sukcesów i radości. 41 uczniów otrzymało z rąk Pani Dyrektor świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz  nagrody. Wielu uczniów otrzymało także dyplomy uznania za udział w konkursach oraz pracę na rzecz szkoły i klasy.

 

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, wielu przygód, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień.

 

Do zobaczenia 3 września!

Życzenia wakacyjne

Bezpieczne wakacje

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny Poradnik bezpiecznego wypoczynku. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl, znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób można sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą gazetką

Dobry Start

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zmiana terminu szkolenia MS Excel

Uwaga zmiana terminu szkolenia MS Excel!

 

Szkolenie MS Excel w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj” odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2018 roku w godzinach 9.45 - 15.15 w sali 28.

Lista osób zakwalifikowanych dostępna na tablicy informacyjnej (pod zastępstwami).

Obecność obowiązkowa.

Arkadiusz Kobylański laureatem konkursu Washington Business Week

Wręczenie nagród w konkursie Washington Business Week // fot. Magdalena Czernek

 

Arkadiusz Kobylański znajduje się w trójce laureatów i pojedzie na Buisness Week do Seattle. Kosztowało go to dużo wysiłku, ale ciężka praca jest kluczem do sukcesu.

Gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie gdynia.pl

 

Spotkanie informacyjne dla uczniów zakwalifikowanych na wakacyjne staże

W dniu 14 czerwca o godzinie 12.35 w sali 34 odbędzie się  spotkanie informacyjne dla uczniów zakwalifikowanych na wakacyjne staże w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj”.

Obecność obowiązkowa.

Szkolenie dla Zespołów Nadzorujących egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

W poniedziałek 11 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00 w sali 34 odbędzie się szkolenie dla Zespołów Nadzorujących

egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji letniej 2018 w ZSAE i ZSCHiE.

Obecność obowiązkowa.

Wycieczka do Warszawy

 

45 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w trzydniowej wycieczce do stolicy. Zwiedzili Zamek Królewski i Starówkę, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ponadto czynnie spędzili czas w Centrum Nauki Kopernik. Dodatkową atrakcją było odwiedzenie Sejmu RP. Chętni uczniowie byli też w Teatrze Szóste Piętro na sztuce Bóg Mordu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jolanta Wdowiak

Jeszcze możesz do nas dołączyć! Rekrutacja trwa!

Miłość wierszem pisana u orłowskich Seniorów

 

6 czerwca członkowie redakcji Radia Ekonomik odwiedzili orłowskich Seniorów. 

Załączamy relację z tego spotkania napisaną piórem gdyńskiej pisarki Ewy Lenarczyk.

Czytaj dalej ...

Tadeusz Burczyk

 

Szkolenie Ms Excel dla ekonomistów

 

Szkolenie MS Excel dla ekonomistów w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj” odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca 2018 roku w godzinach 12.30 - 16.25 w sali 28.
Lista osób zakwalifikowanych dostępna na tablicy informacyjnej (pod zastępstwami).

Obecność obowiązkowa.

Finał akcji

Rada Pedagogiczna

W poniedziałek 4.06.2018 roku o godz. 12.20

 

odbędzie się Rada Pedagogiczna.

 

Obecność obowiązkowa!

Konrad Pacyński o włos od podium w województwie !!!

 

15 maja 2018 odbyły się mistrzostwa Gdyni w indywidualnej lekkoatletyce. Po raz kolejny swoje wybitne możliwości pokazał uczeń klasy ID – Konrad Pacyński. Nasz uczeń w sprinterskim biegu na dystansie 100 metrów osiągnął wynik 11,74 s. co pozwoliło mu wygrać całe zawody. Dzięki temu sukcesowi został automatycznie zakwalifikowany do finału wojewódzkiego. Finał ten odbył się w Chojnicach dnia 29 maja, a Konrad zajął tam miejsce tuż za podium.

Opiekun: Hanna Bogusz

 

Dołącz do nas już dziś!

Staże wakacyjne - wybór firm informacja z dnia 24 maja 2018

Spotkanie z Rodzicami

 

W dniu 23 maja 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami wszystkich klas I, II i III.

Na spotkaniu zostanie podana informacja

na temat przewidywanych ocen końcowych z poszczególnych przedmiotów.

Obecność obowiązkowa.

Matura 2018

 

"Bo zwyciężać mogą Ci co wierzą, że mogą"  -  Wergiliusz
 

 

4 maja 2018 roku jako kolejni absolwenci ZSAE

rozpoczniecie egzaminacyjny maraton.

Życzymy Wam wiary we własne siły, spokoju, rozwagi i sukcesów!

 

Dyrekcja i nauczyciele ZSAE

 

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Rada Pedagogiczna

UWAGA!

 

W dniu 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 16.00 w sali 34
odbędzie się Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna.

 

Porządek obrad:

 

 1. Klasyfikacja uczniów klas IV.
 2. Zmiany w organizacji roku szkolnego 2017/2018.
 3. Szkolenie zespołów nadzorujących egzamin maturalny.
 4. Sprawy różne.

 

Obecność obowiązkowa.

Dyrektor: Anna Marlewska

Warsztaty i rozmowa rekrutacyjna na stanowisko Doradcy klienta w BZ WBK S.A.

 

W dniu 25 kwietnia 2018 roku w sali 36 o godzinie 10.00 odbędą się  warsztaty "Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?"

Po zakończeniu warszatów pracownicy BZ WBK S.A. przeprowadzą rozmowy rekrutacyjne z uczniami klas IV, którzy zgłosili zainteresowanie ofertą.

 

Serdecznie zapraszamy!

Anna Darul

Podziękowanie

Dyrekcja Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

dziękuje Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM,

uczestnikom targów, firmom symulacyjnym z całej Polski

oraz zaproszonym gościom

za zaangażowanie, otwartość i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

Anna Marlewska

19.04.2018 - Targi Firm Symulacyjnych

 

Drugi dzień spotkania  – 19 kwietnia – upłynął pod znakiem targów.

Był to dzień dynamiczny i nad wyraz interesujący.

Rozpoczął się od przygotowywania stoisk wystawowych firm biorących udział  w tym przedsięwzięciu.

I wreszcie nastąpiło uroczyste otwarcie Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni. 

 

Głos zabrali:

Pani Anna Marlewska – Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Pan Bogusław Baszczak – Dyrektor Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM

Pani Joanna Zielińska – Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni

Pan Tomasz Kąkol – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty

Pani Renata Ropela – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli

Pani Kinga Dekowska-Samsel – Dyrektor Personalny thyssenkrupp Group Services Gdańsk

Pan Marcin Łyjak – Prezes Biotec Lasers Polska

Pani Magdalena Urban – Przedstawiciel Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część konkursowa.

Uczniowie (pracownicy firm symulacyjnych) rywalizowali w dwóch kategoriach:

 • na najlepszą prezentację firmy symulacyjnej
 • na najciekawsze stoisko targowe.

W obu konkursach komisja wyłoniła po trzech zwycięzców.

 

Swoją firmę najlepiej zaprezentowali:

 

 1. Heban z Kostrzyna nad Odrą
 2. Mariposa Cosmetics z Gdyni
 3. Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa z Jeleniej Góry.

 

Laureatami konkursu na najciekawsze stoisko zostały firmy:

 

 1. Nexbau z Wolsztyna
 2. Biuro podróży „Na szlaku” z Białegostoku
 3. Smart Studio z Sopotu.

 

Ogólnopolskie Tragi Firm Symulacyjnych cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży, która przybyła z różnych szkół i po brzegi wypełniła korytarz wystawienniczy.

Mamy nadzieję, że  ta nowoczesna i innowacyjna forma, nauczania, jaką jest praca w firmie symulacyjnej, znajdzie zwolenników i naśladowców w wielu placówkach edukacyjnych.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

dziękuje Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM,

uczestnikom targów, firmom symulacyjnym z całej Polski

oraz zaproszonym gościom

za zaangażowanie, otwartość i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Media o Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych w Gdyni

 

 

 

18.04.2018 - Rada Programowa polskich firm symulacyjnych

 

18 kwietnia 2018 roku do Gdyni przybyli przedstawiciele kilkunastu firm symulacyjnych z całego kraju.  Tego dnia, w przeddzień Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych, na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się posiedzenie Rady Programowej polskich firm symulacyjnych zorganizowane  przez CENSYM  we współpracy z Zespołem Szkół Administacyjno-Ekonomicznych. 

W trakcie Rady opiekunowie poszczególnych firm symulacyjnych przedstawili raporty z działalności za ostatni rok, a także wymienili doświadczenia dotyczące funkcjonowania prowadzonych przez siebie firm.

              

Polska Centrala Firm Symulacyjnych CENSYM podsumowała również sytuację na rynku polskich firm symulacyjnych oraz przedstawiła plan pracy na kolejny rok.   

 

Gościem specjalnym spotkania był prezes Biotec Lasers Polska – firmy współpracującej z gdyńską firmą symulacyjną – Mariposa Cosmetics – pan Marcin Łyjak, który w czasie swojego wystąpienia podkreślił szczególną rolę firm symulacyjnych w przygotowywaniu młodzieży do przyszłej pracy zawodowej.

 

Po zakończeniu Rady jej uczestnicy odwiedzili siedzibę Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. Mieli okazję zobaczyć tu jedyną w Gdyni Firmę Symulacyjną – Mariposę Cosmetics, odwiedzili szkolną rozgłośnię radiową  – „Radio Ekonomik” – oraz poznali historię Orłowa, dzielnicy, w której mieści się szkoła. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Muzeum Emigracji, gdzie uczestnicy targów poznali dzieje Gdyni oraz różne oblicza emigracji.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • szkolnego,
 • diecezjalnego,
 • ogólnopolskiego.

 

Zakres merytoryczny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (2017/2018) obejmuje:

 • Księgę Psalmów
 • List do Galatów
 • List do Filipian

wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

 

I etap konkursu –  odbył się 13 marca 2018 roku o godz. 10.40.
W etapie szkolnym udział wzięło 50 uczniów odpowiadając pisemnie na 45 pytań.

Do II etapu zakwalifikowały się uczennice:

 

 • Durak Patrycja - IVb
 • Wrycza Agnieszka - IIIa
 • Hewelt Patrycja - Ib
 • Plichta Aleksandra - Ib

 

Etap diecezjalny konkursu biblijnego odbył się 18 kwietnia 2018 roku w Gdańsku - o godz.11.00.

 

Półfinał składał się z dwóch części:

 

 • część pierwsza to test pisemny zawierający 45 pytań, za które można zdobyć 90 punktów.
 • część  druga dla najlepszych 7 najlepszych osób, które uzyskały więcej niż 45 punktów  z części pierwszej.

 

Do siódemki najlepszych zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Aleksandra Plichta z klasy Ib.

 

W części drugiej uczniowie odpowiadali pisemnie na 14 pytań zadawanych przez komisję – niestety Oli nie udało się zaliczyć do finałowej trójki.

Trzy najlepsze osoby z tej siódemki wezmą udział w czerwcowym finale w Warszawie.

 

Wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego zostali uhonorowani dyplomami i nagrodą książkową.

 

Dziękuję za udział i serdecznie gratuluję!

Ks. Marek Jóskowski

Fotorelacja z konkursu

Sukces ZSAE na Gali Finałowej konkursu Junior Biznes

 

W piątek, 13 kwietnia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się uroczysta Gala Finałowa trzeciej edycji konkursu Junior Biznes organizowanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni.

Szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy 1B.

 

Celem konkursu jest motywowanie młodzieży do działania na rzecz społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, pobudzanie kreatywności i innowacyjności oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych w praktyce.

 

Decyzją Jury, składającego się z przedstawicieli Urzędu Miasta Gdyni, Fundacji Gospodarczej, Thomson Reuters, Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Inkubator Starter oraz Gdyńskiego Centrum Filmowego/Gdyńskiej Szkoły Filmowej ZSAE zdobyło III miejsce za projekt „Pomoc dla Ciapkowa- filmiki o psach” zrobiony przez uczniów z klasy 1B:

 

 • Paulinę Kaiser
 • Sarę Bębenek
 • Aleksandrę Koc
 • Bartosza Bisa
 • Kacpra Müller

 

Uczestnikom konkursu gratulujemy!

opiekun Maria Małkowska

Finał Konkursu Znajomości Języka Angielskiego dla Techników

 

Jak co roku w naszej szkole odbył się finał Konkursu Znajomości Języka Angielskiego dla Techników. Konkurs odbył się 13 kwietnia.

W tym roku zwycięstwo przypadło uczniowi  Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych  Radosławowi Wyrzykowskiemu, drugie miejsce zajęła uczennica  z Zespołu Szkół Hotelarsko Gastronomicznych, trzecie medalowe miejsce zajął uczeń naszej szkoły Hubert Małkowski.

 

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom!

 

Organizatorzy:  Anna Kulińska i Maria Łabińska

 

Finał konkursu Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych

Dnia 12 kwietnia o godz. 11 odbędzie się finał X edycji konkursu Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych pod patronatem Miasta Gdyni.

Do drugiego etapu przeszli nastepujący uczniowie:

klasa 2: Paulina Januszewska 2D, Marcin Roszyk 1D

klasa 3: Patryk Stenka 3B, Patryk Źiółkowski 3B

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki :)

A. Morawiec-Pietrych

 

 

Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni

 

 

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni oraz Polska Centrala Firm Symulacyjnych CENSYM w Zielonej Górze organizują Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni. To przedsięwzięcie o  zasięgu  krajowym, nad  którym  Honorowy  Patronat objął Wiceprezydent Miasta Gdyni – Bartosz Bartoszewicz.

Czytaj więcej ...

Finał X edycji konkursu Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych

 

W dniu 12 kwietnia odbył się w naszej szkole finał konkursu Matematyczne Potyczki  Szkół Technikalnych. W konkursie brali udział uczniowie wyłonieni w I etapie, po dwie osoby  w grupie wiekowej klas drugich oraz trzecich.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Klasy 2:

 • I miejsce Marcin Roszyk - ZSAE
 • II miejsce Szymon Darznik - CKZiU nr 2
 • III miejsce Dominik Niedźwiecki - CKZiU nr 1
 • IV miejsce Bartosz Nowak - ZSET

 

Klasy 3:

 • I miejsce Piotr Gardocki - ZSCHIE
 • II miejsce Wojciech Wicki - ZSCHIE
 • III miejsce Grzegorz Kozłowski - CKZiU nr 2
 • IV miejsce Patryk Stenka - ZSAE

 

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miasto Gdynia, nauczyciele podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom !!!

Organizator A. Morawiec-Pietrych

IX finał Pomorskiego Konkursu Poetyckiego

 

11 kwietnia odbył się 9 finał Pomorskiego Konkursu Poetyckiego, którego organizatorem jest ZSAE.

Honorowy patronat nad konkursem objęli wiceprezydent Gdyni pan Bartosz Bartoszewicz oraz pomorski kurator oświaty pani Monika Kończyk.

Nagrodą dla finalistów jest kolejny tomik z poezją uczniowską.

W etapie końcowym konkursu wzięło udział 92 uczniów  z 40 szkół województwa pomorskiego.

Wśród finalistów są Jan Marczyński  i Natalia Mroch z ZSAE.

Tomik zilustrowali nasi uczniowie: Marta Ukleja, Sara Brzeska, Julia Królak, Daria Szulc, Wioletta Gładkowska, Karolina Kapica, Paulina Dąbrowska, Emil Kiełczyński, Natalia Mroch, Marcelina Milczarek.

Okładkę zaprojektowała Katarzyna Kukla z ZSAE.

Gratulacje!

Jolanta Wdowiak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zapraszamy na Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych za pośrednictwem Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM.

 

11 kwietnia przedstawiciele firmy symulacyjnej ZSAE zostali zaproszeni do Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM, aby przybliżyć telewidzom i słuchaczom ideę funkcjonowania firm symulacyjnych w Polsce. 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu

Anna Bradel

Międzyszkolny projekt edukacyjny „Gdynia, moje miasto – okno na świat”

 

11 kwietnia  w CKZiU w Gdyni odbył sie XIII finał międzyszkolnych obchodów 92. urodzin Gdyni.

 

Drużyna z naszej szkoły wygrała grę miejską szkół ponadgimnazjalnych!

 

Skład drużyny ZSAE:

 • Mariusz Albrychowicz 2d
 • Wiktor Bober 2d
 • Paweł Chudzicki 2d
 • Mikołaj Drożdż 2d
 • Jan Marczyński 2 c

 

Gratulacje!

opiekun Monika Smolińska

Wycieczka klasowa 1B do Niemiec

 

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2018 roku klasa 1B wyjechała na wycieczkę do Niemiec.

Uczniowie poznali zabytki i znane miejsca Berlina i Drezna.

Ćwiczyli język niemiecki i poznawali nowe słownictwo. 

Wrócili pełni wrażeń.

wychowawca: M.Dejnas

Zapraszamy do fotorelacji na Instagramie

 

Konkurs „Praktykant” - rozstrzygnięty

 

Finał drugiej edycji konkursu ZSAE „Praktykant w firmie symulacyjnej” odbył się 6 kwietnia br. w siedzibie naszej szkoły.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń – komisja konkursowa wyłoniła jedenastoosobową grupę uczniów gdyńskich szkół gimnazjalnych, która została zaproszona do odbycia praktyki w Firmie Symulacyjnej ZSAE.

Młodzi praktykanci rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania dotyczące m.in. oprocentowania kredytów, analizy sprzedaży, struktury zatrudnienia oraz strategii marketingowej.

 

Tegoroczną edycję konkursu wygrała Marta Kandzora reprezentująca Gimnazjum Salezjańskie w Rumi, miejsce drugie zajął  Tomasz Bicki z Gimnazjum nr 23 w Gdyni, a trzecie Borys Szymański z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pełną zaangażowania pracę w naszej firmie symulacyjnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Anna Bradel

„PRAKTYKANT W FIRMIE SYMULACYJNEJ”

Regulamin konkursu: Praktykant w Firmie Symulacyjnej 2018

 

Lista zwycięzców i etapu konkursu „Praktykant w firmie symulacyjnej”

 

1. Borys Szymański Salezjańskie Gimnazjum w Rumi

2. Marta Kandzora Salezjańskie Gimnazjum w Rumi

3. Iga Kochańska Gimnazjum nr 23 w Gdyni

4. Tomasz Bicki Gimnazjum nr 23 w Gdyni

5. Oliwia Kosińska Gimnazjum nr 16 w Gdyni

6. Kacper Styn Gimnazjum nr 23 w Gdyni

7. Wiktoria Zach Szkoła Podstawowa nr 26

8. Stanisław Starosta Szkoła Podstawowa nr 26

9. Damian Dawidowski Gimnazjum nr 4 w Gdyni

10. Marek Lewańczyk Szkoła Podstawowa nr 26

Rekrutacja na Kurs A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych

Informacje o kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodzie Technik Rachunkowości

Szanowni kandydaci,

 

Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych to:

 

 • ponad dziewięćdziesiąt lat tradycji,
 • wykwalifikowana kadra pedagogiczna,
 • nowoczesne pracownie zawodowe i językowe,
 • firma symulacyjna Mariposa Cosmetics,
 • praktyki zawodowe w renomowanych firmach, bankach i urzędach
 • realizacja projektów unijnych

 

W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy na BEZPŁATNE Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe organizowane w ramach projektu  "Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie"

Kursy realizowane będą w formie zaocznej z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość (Platforma Moodle).

Rozpoczęcie kursów: wrzesień 2018

Zakończenie kursów: maj 2019

 

 

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE (KKZ) - to elastyczne, nowoczesne kształcenie zawodowe, dla osób dorosłych, umożliwiające uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie.  

 

CZYM DOKŁADNIE JEST KWALIFIKACJA?

Kwalifikacja w zawodzie to wyodrębniony w danym zawodzie zestaw oczekiwanych efektów kształcenia. W poszczególnych zawodach wyodrębnia się: jedną lub dwie kwalifikacje.

Dzięki podziałowi każdego zawodu na kwalifikacje, możliwe jest szybsze przekwalifikowanie się lub zdobycie nowych uprawnień zawodowych. W obrębie pokrewnych zawodów wymagane są często te same kwalifikacje – co oznacza, że uczeń, który zdobędzie w trakcie nauki szkolnej kilka pokrewnych kwalifikacji będzie mógł wykonywać więcej niż jeden zawód.

 

Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez okręgową komisję egzaminacyjną. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

 

Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie będzie mogła otrzymać osoba, która posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu (technik rachunkowości - wykształcenie średnie) oraz zda egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, czyli posiada świadectwa potwierdzające uzyskanie kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie.

 

 

ZSAE prowadzi nabór na KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE w zawodzie TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

 

W zawodzie technika rachunkowości wyodrębnione zostały dwie kwalifikacje:

 

A.36. Prowadzenie rachunkowości - Kurs Rachunkowość

A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych - Kurs Kadry, płace i podatki

 

Harmonogram rekrutacji  

Podanie na KKZ A.36 - Prowadzenie rachunkowości (Rachunkowość)

Podanie na KKZ A.65 - Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych (Kadry, płace i podatki)

Podstawa programowa 

Plan nauczania A.36

Plan nauczania A.65

Program Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni

Życzenia świąteczne

Panel dyskusyjny

 

Aleksandra Hańc 1B i Patrycja Niemtz 1B pod opieką Jolanty Wdowiak wzięły udział w panelu dyskusyjnym, który odbył się 28 marca na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Jako jedyne reprezentantki gdyńskiej młodzieży odpowiadały na pytania zadawane przez wykładowców szkoły:

 

 • Czy Gdynia różni się od Gdańska, jeśli tak, to na czym polega ta różnica?
 • W czym Gdynia jest silniejsza niż inne miasta?
 • Gdyby Gdynia była człowiekiem, to jakimi cechami by się charakteryzowała?
 • Czy jest coś, czego w Gdyni nie lubisz?
 • Gdybyś miał się przenieść do innego miasta, czego gdyńskiego by Ci najbardziej brakował

 

Uczestnikami dyskusji byli też przedstawiciele Rady Miasta, gdyńskiego biznesu oraz studentów.

Opiekun Jolanta Wdowiak

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

 

27 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie:

 

 • Kamil Zborowski kl. 1D
 • Grzegorz Moszyk kl. 2A
 • Hubert Małkowski kl. 2D

 

będzie uczestniczyć w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowanym przez III LO w Gdańsku.
Reprezentacja ta została wyłoniona w szkolnych eliminacjach wśród klas pierwszych i drugich, w których najlepszy okazał się Kamil Zborowski, uzyskując 30 pkt.

Miejsca II i III zajęli Grzegorz Moszyk i Hubert Małkowski, uzyskując po 26 pkt.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Anna Kulińska

Konkurs wiedzy księgowej dla klas IV pod hasłem „Z miłości do rachunkowości”

 

Dnia 27.03.2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy księgowej dla klas IV pod hasłem „Z miłości do rachunkowości”.

Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się ze swoją wiedzą w nieco luźniejszej formule. Brali udział w kalamburach, krzyżówkach , teleturnieju „Milionerzy” oraz innych quizach o tematyce księgowej. Nie zabrakło również kabaretu. Rywalizacja pomiędzy zespołami była bardzo zacięta i wyrównana.

 

Ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy IV B:

 

 • Dominika Bojar
 • Julia Grzybowska
 • Filip Błoński

 

Serdecznie gratujemy!!!

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę oraz życzymy powodzenia na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Bogumiła Gliwińska i Jolanta Łojewska

 

IV Międzyszkolny Konkurs Turystyczno – Hotelarski

 

W dniu 27 marca 2018 r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Turystyczno – Hotelarski, którego tegorocznym gospodarzem i organizatorem był Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół, m.in. z Sopotu, Bytowa, Gdyni, Kościerzyny, Wejherowa, w sumie 35 uczestników.

Nasze technikum reprezentowali uczniowie klas trzecich turystycznych: Natalia Gańska i Mateusz Czecholiński oraz Anna Czerwionka i Jennifer Fois.

Rywalizacja polegała na wykazaniu się znajomością ustawy o usługach turystycznych, Kodeksu Postępowania Praktycznego oraz zasad BHP w turystyce.

 

Uczennice z naszej szkoły w konkursie zajęły:

 

 • II miejsce -  Anna Czerwionka
 • III miejsce - Natalia Gańska

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu

Opiekun Katarzyna Chilińska

Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

27 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie:

 

 • Hubert Małkowski (IID)
 • Grzegorz Moszyk (IIA)
 • Kamil Borawski (ID)

 

zajęła V miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Nasza szkoła jako jedyna reprezentowała w konkursie Gdynię.

 

Uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

opiekun Anna Kulińska

Wesołych Świąt

Dzień Otwarty w firmie THYSSENKRUPP

 

 

26 marca 2018 roku uczniowie klasy IVa i IVb odwiedzili firmę THYSSENKRUPP GROUP SERVICE w Gdańsku.

Po powitaniu i prezentacji firmy kierownicy poszczególnych działów opowiedzieli o pracy swoich zespołów, następnie uczniowie zostali oprowadzeni po biurze, zapoznali się z organizacją firmy i warunkami pracy, mieli też okazję podziwiać rozległą panoramę Gdańska widoczną z okien biurowca OLIVIA SIX. W trakcie spotkania młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach „Sprawozdanie finansowe jako źródło informacji o przedsiębiorstwie”. Na koniec odbyło się spotkanie z pracownikami działu rekrutacyjnego, uczniowie poznali warunki zatrudnienia, możliwe ścieżki kariery w firmie i wypełnili kwestionariusze osobowe.

Zapraszamy na krótką fotorelację ze spotkania

 

Małgorzata Wrzalik, Grażyna Żwirowska

 

Projekt zagraniczny „I want to be an Entrepreneur”

 

W ramach programu „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” w dniach 17-24 marca 2018 roku, 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w projekcie „I want to be an Entrepreneur”.

Zajęcia odbywały się w Lübeck w niemieckiej szkole ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung. Młodzież grała w grę symulacyjną, w której wykorzystywano wiedzę związaną z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Uczestnicy stworzyli nazwę i zaprojektowali logo własnej firmy oraz reklamę. Analizując sytuację rynkową podejmowali decyzje dotyczące finansowania działalności produkcyjnej, promocji oraz zarządzania jakością. Przygotowali prezentację z działalności swojej firmy. Pogłębiali słownictwo biznesowe. Uczniowie zwiedzali Hamburg i Lubekę oraz niemieckie przedsiębiorstwa. Brali udział w zajęciach szkolnych, by móc zobaczyć jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy polską, a niemiecką szkołą.

Uczennica klasy IIIB
Natalia Dworakowka

Nauka Doświadczenie Praca

Rekrutacja na wakacyjne staże

Rekrutacja na kurs

Oferta pracy sezonowej w Punktach Informacji Turystycznej w Gdyni

OGŁOSZENIE o naborze do pracy jako INFORMATOR TURYSTYCZNY

Gdyńskie Centrum Sportu poszukuje osób pełnoletnich do punktów informacji turystycznej w Gdyni w okresie 01.05-30.09.2018 r. w zakresie działań określonym umową.

Wymagania:

 • wykształcenie średnie lub wyższe,
 • znajomość minimum jednego języka obcego (poziom B1 lub wyżej),
 • dyspozycyjność,
 • wysoka kultura osobista,
 • samodzielność.

Znajomość oferty turystycznej i atrakcji regionu oraz zagadnień turystycznych będzie dodatkowym atutem i ułatwieniem w późniejszej pracy.

Szczegółowe informacje: zobacz tutaj

Anna Darul

Zapraszamy na Dzień Otwarty w ZSAE

Gdyńskie Dyktando dla Techników

 

20 marca już po raz VII byliśmy organizatorami Gdyńskiego Dyktanda dla Techników pod patronatem Pana Prezydenta, Bartosza Bartoszewicza.
W naszej szkole w eliminacjach wzięło odział 28 osób!

Z satysfakcją odnotowujemy ten fakt, ciesząc się, że w czasach SMS-ów, emotikonów, akronimów, zapożyczeń są wśród młodych ludzi tacy, dla których ortografia języka polskiego jest ważna i warto ją znać, bo jesteśmy Polakami.
 

Właściwie wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie, ale szczególne gratulacje składamy:

 

 • Mikołajowi Gościńskiemu z CKZiU - I miejsce
 • Darii Drażbie z ZSAE -  II miejsce.

Ewa Starostka

Pierwszy dzień wiosny na sportowo

 

Uczniowie naszej szkoły wiosnę rozpoczeli na sportowo na stadionie Energa. 

H. Bogusz

Zapraszamy na Dni Otwarte

Dni otwarte na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

 

W dniu 19.03.2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniach otwartych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie wizyty uczestniczyli w wykładzie "Marketing sensoryczny", zwiedzali gmach WZR UG oraz rozmawiali Panem Dziekanem prof. Krzysztofem Najmanem na temat sposobu rekrutacji oraz oferty Wydziału Zarządzania.

Ewa Malinowska

Konkurs z rachunkowości

 

Dnia 15.03.2018 roku w  Wejherowie  odbył się konkurs z rachunkowości pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

 

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

 

 • Patrycja Durak z klasy IV B,
 • Angelika Hebel z klasy IV B,
 • Wiktoria Rompa z klasy IV B.

 

W konkursie indywidualnym Angelika Hebel zdobyła 2 miejsce.

W konkursie drużynowym nasza drużyna zajęła także 2 miejsce.

 

Uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun B. Gliwińska

Radio Ekonomik u Ojca Pio

 

Tak rozśpiewanego towarzystwa nie spotkaliśmy jeszcze!

 

To była pierwsza myśl, jaka towarzyszyła nam po wizycie w Centrum Pomocowym gdańskiego Caritas im. św. Ojca Pio w Gdyni Cisowie.

czytaj dalej ...

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • szkolnego,
 • diecezjalnego
 • ogólnopolskiego.

Przebiego każdego z etapów szczegółowo określa Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

 

13 marca 2018 roku o godz. 10.40 w naszej szkole 50 uczniów wzieło udział w I etapie biblijnego konkursu odpowiadając pisemnie na 45 pytań.

 

Do II etapu diezezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 1. Durak Patrycja – IV b
 2. Wrycza Agnieszka – III a
 3. Hewelt Agnieszka – I b
 4. Stachowska Agata – IV c
 5. Plichta Aleksandra – I b

 

ZAKRES MERYTORYCZNY XXII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ (2017/18) OBEJMUJE:


Ksiągę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

 

Diecezjalny etap konkursu odbędzie się w Gdańsku 18 kwietnia 2018 r.


Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!

Ks. Marek Jóskowski

Rekolekcje Wielkopostne

 

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Ks. Marek Jóskowski

„Świat Brunona Schulza”

 

6  marca  byliśmy na  spektaklu pod tytułem „Świat Brunona Schulza", na który składał się cykl opowiadań - „Sklepy cynamonowe”  i „Sanatorium pod klepsydrą”. Niezwykła, intrygująca inscenizacja o życiu małomiasteczkowych  polskich Żydów  utrzymana w poetyce snu wywołała przede wszystkim uczucie ….dziwności. I dobrze, bo to  podstawa groteski, której rozumienie jest kluczem do sztuki współczesnej.

Narodowy Teatr Edukacji poprzeczkę postawił wysoko, a my musimy się rozwijać.

Ewa Starostka

Finał projektu Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym

 

28 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym.

 

Uczniowie ZSAE zdobyli szereg nagród:

 

Monika Piotrzkowska klasa II D – II miejsce w kategorii grafika komputerowa

Patryk Stenka klasa III B – III miejsce w kategorii album

Klaudia Muńska kl. III B – II miejsce w kategorii album

Klaudia Milewska kl. II C – I miejsce w kategorii praca plastyczna

Kamil Szymczyk kl. II B – I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna

 

Ponadto nagrody specjalne ufundowane przez pana posła Janusza Śniadka otrzymali Kamil Szymczyk oraz Monika Piotrzkowska.

Jolanta Wdowiak

 

Sukces Konrada Pacyńskiego

 

Najszybszy wśród gdyńskich sprinterów uczeń naszej szkoły Konrad Pacyński z klasy ID.
Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Muzeum II Wojny Światowej

 

27 lutego klasa 2B zwiedziła Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku.

Wystawa zrobiła wielkie wrażenie na zwiedzających uczniach, a ciekawa narracja wspaniałego przewodnika była interesującą lekcją historii.

Jolanta Wdowiak

 

Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych 2018

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

 

TERMINARZ KONKURSU

Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie – do 28.02.2018r.

Eliminacje na I etapie –  08.03.2018 r.

Przesłanie protokołu -  do 09.04.2018 r.

Eliminacje na II etapie – 12.04.2018r.  godz. 11:00 w Zespole Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Gdyni.

 

Regulamin konkursu: Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych 2018

Wizyta w firmie tyssenkrupp

 

Dnia 16.02.2018 klasa 1B, nad którą sprawuje patronat firma Thyssenkrupp, uczestniczyła w wycieczce do Gdańska do siedziby firmy.

Klasa została zapoznana z zasadami działalności firmy oraz zostały uczniom przedstawione warunki i możliwości pracy w obsłudze fakturowania, należności i zobowiązań po ukończeniu szkoły.

Życzymy uczniom sukcesów w nauce i spełniania marzeń.

M. Dejnas

Szkolny Klub Sportowy

 

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku wita uczestników drugiej edycji Programu Szkolny Klub Sportowy.

Cieszymy się bardzo, że możemy wziąć w nim udział i zaproponować naszym uczniom cztery dodatkowe godziny sportu i rekreacji w naszej szkole.

 

Zajęcia odbywają się cztery razy w tygodniu po 60 minut w dwóch grupach.

 

GRUPA AKTYWNI - "Różnorodne, wybrane formy ruchu" – Hanna Bogusz – wtorek 15:15 - 16:15, środa 9:00 - 10:00

GRUPA SPORTOWI - "Różnorodne gry zespołowe" – Tobiasz Budzich – czwartek 13:30 - 14:30, piątek 8:00 - 9:00

 

Nauczyciele w-f serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Zapisy trwają!

 

Konkurs Latina Semper Viva

 

13 lutego 2018 r. w naszej szkole już  trzeci raz odbył się konkurs z języka łacińskiego.

 

I miejsce zajęła Milena Szyszkowska z kl. 1b
II miejsce zajął Maciej Kopyto z kl. 2b
III miejsce zajął Bartosz Bisa z kl. 1b

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

M. Węsławska, M. Smolińska, Ks. A. Klajnys, T. Burczyk

Kompozycja inspirowana zimą

 

Zajęcia z projektowania reklam w plenerze – klasa II c 

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów

Zofia Falgowska

Akcja

Warsztaty w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Uczniowie z naszej szkoły rozpoczęli warsztaty w formie gier fabularnych i symulacji w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

W poniedziałek 8 lutego wcielali się w polityków, którzy w Parlamencie musieli podejmować strategiczne dla kraju decyzje.

Nie było to proste…

Jolanta Wdowiak

„Pułkownik Kukliński – zwycięska misja”

 

W piątek 26 stycznia w naszej szkole odbył się finał III Pomorskiego Konkursu „Pułkownik Kukliński – zwycięska misja”.  

Do finału dotarło 41 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa.

Uroczystość zaszczyciła pani Krystyna Turek Cubała – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Armii Krajowej oraz pan Krzysztof Drażba – naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Jolanta Wdowiak, Monika Smolińska

Poszukiwani instrumentaliści

Mecz sparingowy ZSAE – AMATOR DĘBOGÓRZE

 

 

W ostatni czwartek przed feriami zimowymi 25.01.2018, nasza męska reprezentacja w piłce siatkowej rozegrała mecz sparingowy przeciwko seniorskiej amatorskiej drużynie AMATOR DĘBOGÓRZE. Mecz odbył się w szkole podstawowej w Dębogórzu.
Mecz został zaplanowany na 7 setów podczas których mogliśmy przetestować różne warianty gry oraz doskonalić elementy siatkarskiego rzemiosła.

Nasi zawodnicy mieli okazje zagrać ze sobą w reprezentacyjnym pełnym składzie, co miejmy nadzieje, przyniesie pozytywne skutki w zbliżających się rozgrywkach o mistrzostwo Gdyni.
Godnym pochwały jest fakt, że uczniowie poświęcili na mecz swój wieczorny wolny czas, gdyż mecz odbył się o godzinie 17.00.

Skład naszej drużyny podczas meczu sparingowego ZSAE – AMATOR DĘBOGÓRZE:

 • Konrad Pacyński,
 • Filip Neubauer,
 • Bogusz Rachwalski,
 • Mateusz Czecholiński,
 • Daniel Banachowski,
 • Mateusz Formela,
 • Maciej Dopke,
 • Bartosz Machliński.

Nadmienić należy, iż bardzo ważną funkcję statystyka/filmowca pełnił Jakub Józefów, który jako członek drużyny nagrywał mecz.

Dzięki tym materiałom wspólnie analizowaliśmy swoje błędy wyciągając wnioski przed zbliżającymi się rozgrywkami miejskimi.

Trener, nauczyciel WF
Tobiasz Budzich

Wykład Branding z pasją

 

W dniu 22.01.2018 roku uczniowie ZSAE uczestniczyli w wykładzie Pani dr Wiolety Dryl z  Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego pod tytułem: „Branding z pasją”.

Temat wykładu obejmował m.in. takie zagadnienia jak: polityka marki, cechy charakterystyczne marki, błędy podczas procesu tworzenia marki, branding sensoryczny.

Ewa Malinowska

To był bal…

 

Studniówka 2018 odbyła się  w  tym roku w hotelu ” Magnat”,  20 stycznia.

Uroczystość prowadzili Patrycja i Paweł, przywitała Wszystkich pani Dyrektor Anna Marlewska.

Po pięknie odtańczonym polonezie, przemówieniach, podziękowaniach i części artystycznej rozpoczęła się wspaniała zabawa, która trwała do rana.

No cóż… teraz , po feriach pozostało odliczanie i bardzo  intensywna praca.

 Ewa Starostka

 

Flimowy skrót ze Studniówki 2018

Radio Ekonomik dla pacjentów

 

Są rzeczy które przynoszą satysfakcję i dają motywację. Dzięki nim dzień mija z uśmiechem na twarzy, a radość, łzy i „dziękuję” innych sprawia, że chce się jeszcze więcej. Nie ma znaczenia, czy są duże czy małe. Ważne, że są oferowane innym bezinteresownie. Takie rzeczy są wielkie. 

Relacja z wizyty szpitalu

E.Krajewska

Konkurs Poetycki 2018

 

Zapraszamy do udziału w konkursie "Niektórzy lubią poezję ..."

Regulamin Konkursu Poetyckiego 2018 - "Niektórzy lubią poezję…"

 

 

I miejsce w Mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym

 

Sukces drużynowy dziewcząt  ZSAE!

 

Nasze zawodniczki:

 

 • Weronika Richert,
 • Kamila Halmann
 • Natalia Dworakowska

 

wywalczyły I miejsce w Mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym.

Gratulujemy!

opiekun – Jarosław Domrazek

Patroni roku 2018

 

Zgodnie z uchwałą Sejmu RP 2018 został ogłoszony 

 

Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Ponadto w tym roku w sposób szczególny zostaną upamiętnione:

 

 

 

 

Decyzją Izby patronami 2018 roku są także:

 

 

 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie:  

 

 

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,

 

Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018

 

będzie „Rokiem dla Niepodległej”.

 

 

 

Życzenia

Miniprzedsiębiorstwo życzy Wesołych Świąt!

Życzenia świąteczne od Radia Ekonomik

Mistrzostwa Gdyni w siłowaniu na rękę

 

W dniu 19.12.2017 na zawodach naszą szkolę reprezentowali:

1. Kacper Strychacki III D
2. Kamila Kisielewska II B
3. Paulina Kreft II B
 

Kacper spisał się bardzo dobrze – dotarł do ćwierćfinału z dużo cięższymi przeciwnikami – 70 kg

Dziewczyny miały chęci, ale się nie udało .

J. Domrazek

gdynia

Świąteczny czas w Radiu Ekonomik

 

W redakcji naszej rozgłośni zapachniało świętami już we wtorek, 19 grudnia. Tego bowiem dnia rozpoczęliśmy radioekonomikowe kolędowanie 2017. Ale po kolei…

czytaj dalej…

Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Rugby

 

Ogółem  w kategorii klas ponadgimnazjalnych wzięło udział 10 zespołów.

Naszą szkołę pod opieką Hanny Bogusz i Tobiasza Budzicha  reprezentowali następujący uczniowie:

 

 • Kacper Chrzanowski,
 • Maciej Jerzak,
 • Michał Błaszczyk,
 • Maciej Dopke,
 • Norbert Kolarz,
 • Mariusz Albrychowicz,
 • Paweł Chudzicki,
 • Paweł Dzwonkowski,
 • Hubert Małkowski. 

 

Nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze mecze z najsilniejszymi drużynami z CKZiU1 oraz CKZiU2, w których grali zawodnicy trenujący w klubach. Przegrana  była minimalna.

Następnie w meczu o piąte miejsce w Mistrzostwach wygraliśmy z reprezentacją VLO.

Nowa dyscyplina, która wchodzi do szkół, wymaga od zawodników dużej sprawności,realizowania założonej taktyki, pozwala kształtować takie cechy, jak szybkość, zwinność, spryt i wytrzymałość.

 

Gratulujemy naszym chłopakom woli walki, odwagi i determinacji.

 

Dziękujemy Kacprowi za wsparcie merytoryczne. 

 

Za rok powalczymy o więcej!!!

 

H. Bogusz

 

Mistrzostwa Gdyni w tenisie stołowym

 

Drużyna ZSAE brała udział w mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym , które odbywały się w CKZiU w Gdyni.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając z VI LO 2:1 i IV LO 2:1, minimalnie przegrali z CKZ i U 1:2 oraz bardzo silną drużyną II LO 1:2

Nasza drużyna to :
 

 • Bogusz Rachwalski IV B
 • Alan Pierszynski IIC
 • Jakub Załucki I D

 

opiekun – Jarosław Domrazek

Radio ekonomik zaprasza!

„Pierwsze pióro szkoły”

 

”Czytać w sercach jest równie trudno, jak dotknąć nieba” -  Joseph  Conrad.

160 rocznica urodzin Conrada, która przypadła 3 grudnia była inspiracją włączenia się Zespołu Humanistycznego w obchody Roku  Conrada.

Program obejmował:

 • prezentacje na temat życia i twórczości,
 • czytanie fragmentów „Jądra ciemności”,
 • wystawę książek,
 • projekcja  filmu „Czas Apokalipsy”
 • konkurs ”O pierwsze pióro szkoły” , w którym trzeba było w dowolnej formie  rozwinąć myśl  tego „najbardziej polskiego z brytyjskich….” pisarza.

 E. Starostka, J.Mazurkiewicz.

Konkurs „Pułkownik Kukliński – zwycięska misja”

Warsztaty

 

Dnia 8 grudnia 2017 klasa 4 A i 4 B brały udział w warsztatach IPN „Kino i teatr pod okupacją”. Zajęcia prowadził Pan Bartosz Januszewski. Uczniowie najpierw zostali zapoznani z krótką historią polskiego kina. Następnie dowiedzieli sie o polityce okupantów wobec polskiej kultury i aktorów w czasie II wojny światowej.

M. Smolińska, J. Wdowiak

Dzień Niemiecki po raz kolejny w naszej szkole!

 

Dnia 8 grudnia 2017 odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki.

Szkolne korytarze zostały udekorowane plakatami. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentacje o krajach niemieckojęzycznych, pograć w gry niemieckojęzyczne oraz skosztować ciast, z których dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Dowiedzieli się także różnych ciekawostek o Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a z radia „Ekonomik” popłynęła muzyka zespołów pochodzących z Niemiec. Prezentacje zostały wykonane przez uczniów klasy I B oraz IV A, w przygotowanie dekoracji oraz upieczenie ciast zaangażowały się wszystkie klasy.

Nad całością czuwały germanistki Małgorzata Dejnas vel Denek oraz Daria Sutowicz

Nasi uczniowie na meczu w Ergo Arenie

 

W sobotę 02.12.2017 grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczyciela WF – Tobiasza Budzicha, czynnie brała udział w kibicowaniu podczas siatkarskiego meczu.

Mecz pomiędzy faworyzowanym Treflem Gdańsk a BBTS Bielsko-Biała zakończył się wynikiem 3:0 dla Gdańszczan.

Podczas spotkania, które odbyło się w Ergo Arenie, nasi uczniowie mogli zobaczyć piłkę siatkową na najwyższym poziomie, gdyż w meczu wzięło udział kilku reprezentantów Polski.

Mecz łączył „przyjemne z pożytecznym”, gdyż oprócz wspólnego kibicowania, mogliśmy analizować zagrywki taktyczne obu zespołów.

To już kolejne wyjście na mecz w ramach programu „Aktywna Szkoła” i miejmy nadzieję, że nie ostatnie.

T. Budzich

Andrzejki

 

 W piątek  w naszej szkole odbyły się Andrzejki, impreza przygotowana przez Samorząd Szkolny.  Były wróżby, konkursy  i muzyka na żywo, którą zapewnił nam absolwent  naszej szkoły  zajmujący się zawodowo śpiewaniem. „Kamilo” {Kamil Dąbkowski} skutecznie rozbawił młodzież, która śpiewała i tańczyła wraz z nim. Czuliśmy się jak na prawdziwym koncercie gwiazdy. Niespodzianka – tylko delikatnie anonsowana - naprawdę się udała.

Dziękujemy!

Ewa Starostka

Wojewódzki konkurs z rachunkowości

 

Dnia 29 listopada 2017 r.  w Sopockiej Szkole Wyższej  odbył się wojewódzki konkurs z rachunkowości.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV B:

 

 • Dominika Bojar,
 • Patrycja Durak,
 • Angelika Hebel 
 • Wiktoria Rompa.

 

Dziękujemy za udział, życzymy sukcesów!

Bogumiła Gliwińska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

27 listopada odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów  na rok szkolny 2017/2018.

Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie otrzymały:

 

 • Angelika Hebel z IVB
 • Malwina Hirsz IIID.

 

GRATULACJE!

Angielska Noc Filmowa

 

Z dnia 24 na 25 listopada 2017 roku (20.00-6.00) uczniowie z klasy IIa i IId doskonalili swoje umiejętności językowe oglądając filmy.

A. Kulińska

Unihokej

 

W ostatnim czasie międzyszkolną rywalizację zdominowały rozgrywki w unihokeja. Zawody w tej bardzo widowiskowej grze zespołowej, odbyły się po raz pierwszy. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta trafiły do mocnej grupy z I ALO oraz LO IX i mimo, że walczyły z całych sił nie zdołały wyjść z grupy. Chłopcy natomiast po dwóch zwycięstwach i jednej przegranej awansowali do finału rozgrywek zajmując w ostateczności VI miejsce.

 

Skład dziewcząt: K. Kostuch, K. Szutenberg, P. Grot, K. Stolc, E. Muzyka, P. Szulc, A. Rittlewska, D. Szulc, D. Łakota, A. Rosenkranz, M. Wicher

 

Skład chłopców: P. Podsiedzik, B. Machliński, A. Szermelek, M. Dopke, F. Neubauer, M. Czecholiński, M. Skonieczek, M. Jerzak, K. Strychacki.

 

Nauczyciele WF T. Budzich, H. Bogusz

Wielki sukces KONRADA PACYŃSKIEGO!!!

 

Dnia 22.11.2017 odbył się pierwszy w tym roku rzut ligi lekkoatletycznej.

 

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

 

 • Patrycja Grot (pchnięcie kulą),
 • Kamil Berniak (bieg 1000 m),
 • Paweł Dzwonkowski (bieg 1000 m),
 • Łukasz Tomiński (bieg 1000 m),
 • Konrad Pacyński (bieg 50 m).

 

Największy sukces odniósł Konrad Pacyński, który awansował do finału z drugim czasem z eliminacji. W finale już nie miał sobie równych i po fantastycznym finiszu wbiegł na metę jako pierwszy!!!

 

Serdeczne gratulacje!!!

nauczyciel WF Tobiasz Budzich

Miniprzedsiębiorstwo - Mati Shop

W roku szkolnym 2017/2018 na terenie naszej szkoły funkcjonuje Miniprzedsiębiorstwo „Mati Shop” prowadzone przez uczniów klasy 3D pod opieką nauczycieli Pani Bożeny  Jastrzębskiej oraz Pani Jolanty Łojewskiej.

 

„Mati Shop” jest to firma produkcyjno- handlowa, której uczniowie uczestniczą w grze edukacyjnej na platformie internetowej programu. Samodzielnie opracowują biznesplan, przedsięwzięcia, gromadzą kapitał, organizują działania produkcyjne i handlowe, prowadzą dokumentację finansową.

 

Udział w programie daje możliwość kształtowania kluczowych, dla zawodu technik ekonomista i technik handlowiec kompetencji uczniów.

 

Jest narzędziem ułatwiającym zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych. To również znakomita okazja zdobycia doświadczenia, umiejętności pracy w zespole a także szansa na przeżycie ciekawej przygody edukacyjnej.

 

Dodatkowo zwiększa u uczniów zainteresowanie i dobrze przygotowuje do prowadzeniem w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

 

Tydzień Przedsiębiorczości 2017

 

Czym jest start-up?

Jak skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem?

Które cechy gwarantują zawodowy sukces?

 

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznaliśmy w czasie 10 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w ZSAE.

 

Szkołę odwiedziło wielu znakomitych gości, m.in.:

 

 • przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości,
 • Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni,
 • Banku Zachodniego WBK.

 

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z właścicielami przedsiębiorstw, wykładowcami pomorskich uczelni, doradcami zawodowymi, trenerami personalnymi, studentami.

Gościliśmy również uczniów gdyńskich szkół gimnazjalnych, dla których przygotowaliśmy specjalne warsztaty.

Wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole serdecznie dziękujemy!

Anna Bradel

 

 

Konkurs

 

Dnia 15.11.2017 uczniowie naszej szkoły z klasy 1B wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego Deutsch ist mein Konzept organizowanym przez Centrum Herdera przy współpracy z Instytutem Goethe.

W konkursie wzięło udział 70 prac  z całego województwa.

Do finału przeszło 7 prac, w tym prace naszych uczniów.

 

Wyróżnienie otrzymały:

 

 • A. Hewelt, 
 • P. Niemtz,
 • D. Drażba.

 

Gratulujemy!             

M. Dejnas

Parada Niepodległości

 

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości i licznie uczestniczyli w paradzie zorganizowanej w Gdyni.

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

Do obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości redakcja Radia Ekonomik przygotowywała się już od ponad miesiąca. W kalendarzu opiekuna naszej rozgłośni zapisane były bowiem dwa wyjścia na spotkania patriotyczne i emisja audycji w szkole. Zajrzyjmy zatem do owego kalendarza…

czytaj więcej…

Jak z pomocą sztuki opowiedzieć o dramacie Piaśnicy?

 

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu  „Piaśnica – kultura miejsca” wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Filharmonii Kaszubskiej, gdzie uczyli się jak z pomocą sztuki opowiedzieć o dramacie Piaśnicy. Niezależnie od tego czy opowiedziana wierszem, obrazem czy muzyką - cały czas szokuje, cały czas jest tragiczna, bo to historia kilkunastu tysięcy zamordowanych ludzi. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z TVP3 - zobacz tutaj

Strona projektu „Piaśnica – kultura miejsca”

Radio Ekonomik zaprasza!

„Tydzień Przedsiębiorczości w Ekonomiku”.

 


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to cykliczna, międzynarodowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość. W tym samym czasie, na całym świecie odbywają się tysiące spotkań, szkoleń, konferencji, konkursów i wystaw.
Nasza Szkoła po raz kolejny będzie aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia. Zaprosiliśmy wielu znakomitych gości:  przedsiębiorców, wykładowców, praktyków życia gospodarczego, którzy podzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem z zakresu różnorodnych form prowadzenia działalności gospodarczej. W planie także wiele ciekawych warsztatów: trening kreatywności, planowanie ścieżki kariery, oraz spotkania z doradcą zawodowym.
Zapraszamy do udziału i zapoznania się z harmonogramem.

Anna Bradel

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

I miejsce

 

Tematem konkursu była kompozycja wielobarwna inspirowana jesienią.

 

W konkursie brane były pod uwagę miedzy innymi następujące kryteria:

 

 • ciekawy pomysł,
 • fotografia w ruchu,
 • jesień w obiektywie
 • uczeń lub uczniowie w obiektywie

 

Prace na konkurs przygotowali uczniowie technika organizacji reklamy

Nasi uczniowie osiągnęli duży sukces zajęli:

 

 • I miejsce – Weronika Rumińska kl. III C
 • II miejsce – Emil Kiełczyński  kl. II C
 • III miejsce – Róża Pająk kl. III C
 • IV miejsce – Jan Marczyński kl. II C

 

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac.

Zofia Falgowska

Mistrzostwa Gdyni w piłce nożnej

 

W tym roku Mistrzostwa Gdyni w piłce nożnej chłopców, nie ułożyły się po naszej myśli. Problemy rozpoczeły się już podczas losowania, gdyż trafiliśmy do najtrudniejszej z grup. Zmierzyć się musieliśmy między innymi z VII LO, którego skład oparty jest na zawodnikach trenujących w Bałtyku Gdynia. Mimo to chłopcy podjęli odważną walkę o wyjście z grupy czyli o zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca. Pierwszy mecz przeciwko ZSHG gładko wygraliśmy 6:3 (bramki: Kamil Kosecki x2, Bartek Machliński, Konrad Pacyński, Arek Kobylański, Igor Pałubicki). Póżniej po niezwykle emocjonującym meczu udało się „wyszarpać” remis przeciwko wspomnianej mocnej reprezentacji VII LO (1:1-bramka: Arek Kobylański). Niestety później przydarzyła się niefortunna porażka przeciwko LO IX (2:3- bramki: Bartek Machliński, Arek Kobylański), a na koniec zmagań kolejne pewne zwycięstwo przeciwko LO VI (3:0- bramki: Mateusz Czecholiński x2, Bartek Machliński). Tym samym z bilansem 7 punktów zajęliśmy niestety trzecie miejsce w grupie. Mimo to z nadzieją patrzymy w przyszłość gdyż w reprezentacji znalazło się kilku pierwszoklasistów, którzy mają szanse tworzyć trzon naszej reprezentacji w przyszłych latach.
Oto skłąd reprezentacji: M. Czecholiński, K Duralewski, M. Formela, K. Kaczmarek, A. Kobylański, K. Kosecki, B. Machliński, F. Neubauer, K. Pacyński, I. Pałubicki, M. Skonieczek, P. Walczak.

Tobiasz Budzich Nauczyciel WF

„Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj”

Dzień nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Your browser does not support the video tag.

Dzień Nauczyciela w tym roku obchodziliśmy w dniu 13 października. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli oraz koleżanek i kolegów występ kabaretowy, który z przymrużeniem oka traktuje szkolną codzienność. Taka forma uczczenia tego święta była wyjątkową okazją  do wspólnej zabawy uczniów i nauczycieli, choć oczywiście nie obyło się bez tradycyjnych życzeń i serdeczności składanych pedagogom.

Joanna Mazurkiewicz

Radio Ekonomik u Seniorów

12 października 2017 roku redaktorzy i opiekunowie Radia Ekonomik spotkali się z gdyńskimi

Seniorami w Miejskim Klubie Seniora Orłowo, by zaprezentować audycję „Nad Wisłą burza zawisła”.

Nad Wisłą burza zawisła

KOMUNIKAT

Dnia 18 października o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Dyrekcja

Mistrzostwa Gdyni w biegach przełajowych 2017

 

W dniach 6 - 9 października 2017r. w Parku Kolibki odbyły się Mistrzostwa Gdyni w Drużynowych i Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Braliśmy udział w obydwu biegach. Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy dzielnie walczyli mimo bardzo niesprzyjajacych warunków i bardzo dużej konkurencji.

Reprezentacja dziewczyn:

 • Sara Brzeska 3B,
 • Jennifer Fois 3D,
 • Cimek Joanna 3A,
 • Weronika Martyka 1A,
 • Daria Drażba 1B,
 • Marta Wicher 1C,
 • Julia Grzybowska 4B,
 • Julia Witoszyńska 4A,
 • Diana Łakota 1A,
 • Aleksandra Koc 1B,
 • Aleksandra Wittstock 3B

 

Dziewczyny zajęły VI m-ce w Gdyni

 

Reprezentacja chłopców:

 • Kamil Berniak 3D,
 • Łukasz Tomiński 1B,
 • Paweł Chudzicki 2D,
 • Paweł Dzwonkowski 2D,
 • Aleksander Bartnicki 1C,
 • Jakub Truszkowski 2D,
 • Igor Pałubicki 2A,
 • Kamil Kosecki 1A,
 • Mateusz Czecholiński 3C,
 • Kacper Strychacki 3D.

 

Chłopcy zajęli IX m-ce w Gdyni

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zdobyte punkty dla szkoły wszystkim uczestnikom!

Nauczyciele W-F

Zajęcia w plenerze

 

W październiku odbyły się zajęcia z projektowania reklam w plenerze Gdynia – Orłowo. Zajęcia polegały na fotografowaniu w rożnej scenerii w deszczu, pogodzie i nie pogodzie. Młodzież korzystała z aparatów cyfrowych lustrzanek oraz statywów pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Zofia Falgowska

 

Plenarna Sesja Samorządu

 

5 października odbyła się w naszej szkole Plenarna Sesja Samorządu. Reprezentujący wszystkie klasy uczniowie wysłuchali sprawozdania z pracy SU za ubiegły rok i wybrali nowe władze w tajnym głosowaniu. Spotkanie prowadził Aleksander Wons, którego wspierała p. Ewa Starostka. Nowym przewodniczącym został Mariusz Albrychowicz z klasy II D, a zastępczynią Angelika Renk z kl. II A. Naszym nowym „władzom” życzymy wielu sukcesów .

Ewa Starostka

 

Meeting lekkoatletyczny

 

4 października 2017r. odbył się Miting Lekkoatletyczny w I Akademickim Liceum z udziałem gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych – skoku w dal i pchnięciu kulą.

Oto medaliści z naszej szkoły:

 

 • Konrad Pacyński z klasy 1D (I miejsce w biegu na 60 m),
 • Patrycja Grot z klasy 3B (II miejsce w pchnięciu kulą)
 • Daria Drażba z klasy 1B (III miejsce w skoku w dal).

 

Naszą szkołę reprezentowali ponadto:

 • Weronika Paszkowska z klasy 2D,
 • Kamil Berniak z klasy 3D
 • Paweł Dzwonkowski z klasy 2D

 

opiekun reprezentacji

Tobiasz Budzich

Gdański Salon Maturzystów

 

Dnia 28.09.2017 uczniowie klasy IVA i IVC wzięli udział w „Gdańskim Salonie Maturzystów”, który odbył się w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji na uczelnie wyższe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku – uczniowie uzyskali komplet informacji na temat matury oraz zaopatrzyli się w arkusze egzaminacyjne i informatory maturalne.

Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w „Salonie Maturzystów” pomoże im w podjęciu właściwych decyzji przy określaniu dalszej drogi rozwoju.

Elżbieta Waligóra i Małgorzata Wrzalik

 

Festiwal „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

 

28 września klasa 2 c brała udział w festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć filmy konkursowe takie jak „Ostatni rajd Zapory”, czy ”Miłość w czasach Wyklętych. Szczęśliwe zakończenie”.

Dodatkowo obejrzeli wystawę przygotowaną przez IPN ”Kino i teatr w czasie okupacji”.

Wysłuchali Wojciecha Drewniaka, który opowiadał na Placu Grunwaldzkim o Witoldzie Pileckim.

Monika Smolińska, Jolanta Wdowiak

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

 

26 września to Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Ekonomik świętował go prezentacją różnorodności języków na korytarzach szkolnych oraz uczestnictwem w Szkolnym Quizie Wiedzy o Językach Świata.
Walka była zażarta, a wygranym okazała się grupa pierwsza klasy 3A. Niewiarygodny wynik to 10 na 10, czyli 100% poprawnych odpowiedzi! Gratulujemy! Nagroda niespodzianką dla zwycięzców jest 1 WYBRANY DZIEŃ BEZ PYTANIA I NIEZAPOWIEDZIANYCH KARTKÓWEK.

Nauczyciele języków obcych

 

Mistrzostwo Gdyni w badmintonie drużynowym

 

25 września 2017r. w sali gimnastycznej I ALO po raz pierwszy w historii gdyńskiego sportu szkolnego odbył się turniej o Mistrzostwo Gdyni w badmintonie drużynowym. Nasza szkoła reprezentowana była przez Mateusza Czecholińskiego z klasy IIIC i Bartosza Machlińskiego z klasy IIB. Zarówno indywidualne umiejętności jak również doskonała współpraca w grach deblowych pozwoliły naszej drużynie wygrać 3 miejsce !!!

GRATULUJEMY!

Opiekun zespołu Tobiasz Budzich

 

 

Uroczystości obchodów Dnia Sybiraka

 

W minioną niedzielę Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka obchodzonego corocznie 17 września  dla upamiętnienia dnia agresji Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Maszerowaliśmy ulicą Świętojańską i złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem W hołdzie zesłańcom Sybiru.

G.Żwirowska

 

Rocznica powstania Polski Podziemnej

 

Dziś kolejna rocznica powstania Polski Podziemnej. Przedstawiciele Szkoły wzięli udział w uroczystości na Skwerze Kościuszki i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem W Hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej.

G. Żwirowska

 

Praktyki zawodowe

 

Uczniowie klasy II A i II B technik ekonomista od 5 września do 4 października 2017 roku odbywają praktyki zawodowe w:

 • Urzędach Miasta: Gdyni, Redy i Wejherowa,
 • Urzędzie Gminy Kosakowo
 • I Urzędzie Skarbowym,
 • Banku Zachodnim WBK S.A.
 • Biurach Rachunkowych Dorota Przybecka – Lawryn, DANA, RATO
 • BMG Goworowski sp. z o.o.
 • Ablogis Sp. z o.o.
 • Galwanizerni RADMOR sp. z o.o.
 • Filip Wójcikiewicz HLT
 • SIM Gdynia Holding Spółka z o. o., Spółka komandytowa

Podczas praktyk zawodowych uczniowie pogłębiają i uzupełniają wiedzę uzyskaną podczas zajęć w szkole oraz nabywają i doskonalą umiejętności praktyczne.

A. Darul

KOMUNIKAT

Dnia 14 września br. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami klas czwartych w sprawie egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Dyrekcja

 

Szkolne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

 

7 września młodzież z klas maturalnych  wzięła udział w projekcie będącym nawiązaniem do Narodowego czytania  „Wesela”, które odbywało  się 2 września.  Uczniowie i nauczyciele czytali wybrane sceny dramatu , didaskalia, oglądali fragmenty filmu Andrzeja Wajdy , fotosy z teatralnych adaptacji utworu. Obowiązkowa lektura została powtórzona…, może pojawi się na maturze?

E. Starostka

 

Radio Ekonomik zaprasza!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018 wykonane przez Daniel Darul