58 624 84 33         zsaegdynia@poczta.onet.pl

Wystawa "Ojcowie Niepodległości"

 

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą "Ojcowie Niepodległości"

Autorzy wystawy: dr Zofia Fenrych, Mateusz Lipko. Współpraca: Grzegorz Czapski, Maciej Frycz, Paweł Miedziński, Magdalena Ruczyńska, dr Paweł Skubisz, prof. Włodzimierz Suleja

Wystawa "Tak powstała Niepodległa"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy przedstawiającej wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

Wystawa powstała z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”, autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.

Wystawa: "Tak powstała Niepodległa"

Ekonomik na Orłowskiej Paradzie Niepodległości

 

Wzdłuż ulicy Orłowskiej, od przystanku SKM pod Domek Żeromskiego, przeszła dzielnicowa parada niepodległości w Orłowie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. uczniowie orłowskich szkół i seniorzy.

Uroczysty pochód ulicą Orłowską odbył się w tym roku po raz trzeci. Inicjatorem wydarzenia są uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 8. Licznie biorą w nim udział również uczniowie pozostałych orłowskich szkół – m.in. IX LO, Ekonomika i Zespołu Szkół Plastycznych. Niepodległość świętowali również przedstawiciele orłowskiego Klubu Seniora, radni miasta z tego okręgu i radni dzielnicy. Na czele pochodu szedł prezydent Wojciech Szczurek.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z Orłowskiej Parady Niepodległości na gdynia.pl

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Witolda Józefa Adama Kukowskiego

 

8 listopada 2018 roku uczniowie klasy II A Technikum Ekonomicznego uczestniczyli wraz z nauczycielami w organizowanym przez Zarząd i Radę Dzielnicy Orłowo na terenie Parku Kolibki w Gdyni Orłowie uroczystym osłonięciu tablicy z epitafium upamiętniającym Witolda Józefa Adama Kukowskiego herbu Ślepowron, ostatniego właściciela Dóbr Rycerskich Kolibki.

Witold Kukowski studiował ekonomię i prawo w Monachium i Berlinie. Był społecznikiem, patriotą, propagatorem polskości, działał na rzecz Edukacji młodzieży polskiej i estońskiej.

Od 1921 roku pełnił obowiązki konsula honorowego Republiki Estonii w Wolonym Mieście Gdańsku.

Część swoich dóbr ziemskich w Kolibkach rozparcelował, tworząc letnisko, dzielnicę mieszkalną i kąpielisko w Orłowie. 1928 roku przekazał ziemię pod budowę stacji kolejowej Orłowo Morskie, a rok później grunt pod budowę Urzędu Pocztowego. Zainicjował w Gdyni działanie kilku firm związane z przemysłem stoczniowym i portowym. Dzięki Jego aktywności Kolibki i Orłowo pozostały w granicach
II Rzeczypospolitej Polski. Witold Kukowski został wpisany przez Niemców na listę wrogów III Rzeszy i rozstrzelany w Piaśnicy w 1939 r.

Uroczystego odsłonięcia tablicy z epitafium upamiętniający Witolda Kukowskiego dokonali Martin Roger, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Estońskiej oraz Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Zaproszonym gościem był także profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Arnold Kłonczyński, który przybliżył obecnym postawę i aktywność Witolda Kukowskiego.

Do zabrania głosu została zaproszona także młodzież. W imieniu wszystkich uczniów wystąpiła Diana Łakota, uczennica naszej szkoły, która podziękowała za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowej uroczystości.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na portalu trójmiasto.pl oraz na gdynia.pl

Galeria zdjęć ZSAE

Anna Marlewska

 

Otwarcie wystawy IPN

 

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w dniu 8 listopada o godzinie 12.00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni uczniowie naszej szkoły brali udział w otwarciu wystawy Instytutu Pamięci Narodowej "Należy stworzyć niepodległe państwo polskie(...) z wolnym dostępem do morza". Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”. Ekspozycja została przygotowana przez dr Kamilę Churską-Wołoszczak (Delegatura IPN w Bydgoszczy) oraz dr Barbarę Męczykowską (IPN Gdańsk).

Fragmenty wypowiedzi:

Jako pierwszy głos zabrał dr Wojciech Szczurek, prezydent Miasta Gdyni.

– Niepodległość, wolność, suwerenność to nie tylko ideały. To wartości, które definiują naszą dumę, nasze miejsce na ziemi, naszą jakość życia. Patrząc na najmłodsze pokolenie, które nam dzisiaj towarzyszy, chcemy myśleć o przyszłości, by nasze dzieci, wnuki czuły radość i dumę z życia w kraju wolnym i niepodległym – mówił.

Następnie do zgromadzonych, przede wszystkim uczniów szkół  średnich, przemówił prof. Mirosław Golon, dyrektor IPN Gdańsk.

 – Dzisiaj nie musicie się bić o wolną Polskę. Musicie tylko budować silny kraj – gospodarczo, kulturalnie, społecznie. Zdolny do utrzymania dużego potencjału wojskowego. Nic więcej. Jeżeli tylko to zrobicie, nikt nie odważy się napaść na państwo zamożne i silne. Tego wam, młodzi, zazdroszczę – podkreślił.

O treści wystawy opowiedziała jej współautorka dr Barbara Męczykowska z IPN Gdańsk.

– Mam nadzieję, że dzięki tej ekspozycji, szczególnie młodzieży szkolnej, zostanie przybliżona historia regionalna lat 1918-1920 – zaznaczyła.

Uroczystość poprowadził Krzysztof Drażba, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

Po wspólnym zwiedzaniu ekspozycji uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiami Gdyńskich Harcerzy; Antoniego Abrahama; Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Generała Ryszarda Kuklińskiego. Wystawa będzie prezentowana do 22 listopada. 

 

 

Tydzień Przedsiębiorczości 2018 w Orłowskim Ekonomiku

 

W dniach 12 - 16 listopada 2018 r. odbędzie się 11 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

 

W dniach 13 - 16 listopada 2018 r. Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni po raz kolejny będzie aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia.

 

Do szkoły przybędzie wielu znakomitych gości: przedsiębiorców, wykładowców, pasjonatów, którzy podzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem z zakresu różnorodnych form prowadzenia działalności gospodarczej.

 

W planie także wiele ciekawych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli ZUS oraz doradców zawodowych.

Zapraszamy!

Anna Bradel

Projekt Erasmus + Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu

 

29 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym mieliśmy konferencję, podczas której planowaliśmy działania na rzecz projektu ERASMUS +, a weźmie w nim udział, aż 5 innych krajów: Hiszpania, Włochy, Niemcy, Bułgaria i Rumunia. Tematem jest przedsiębiorczość - niezbędna umiejętność  zarówno w pracy na etacie jak i bycia samozatrudnionym. Od razu przeszliśmy do działania, szlifowowaliśmy swój angielski, pracę w grupie i zdolności organizacyjne.

 

uczennica klasy IV B

Natalia Dworakowska 

Radio Ekonomik dla Niepodległej

III miejsce w turnieju piłki nożnej chłopców

Gdyńskie Centrum Sportu zorganizowało turniej o mistrzostwo Gdyni szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców.

26.10.2018 reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce wśród gdyńskich szkół - jest to duży sukces uczniów ZSAE .

 

Gratulacje dla wszystkich piłkarzy!

 

Opiekun - Jarosław Domrazek

Muzyka łączy pokolenia

 

8 listopada w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości

zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych,

które funkcjonują w naszej kulturze od wielu lat.

Patriotyczne karaoke...?

To nie żart, ale mamy nadzieję niebanalna lekcja patriotyzmu,

na którą zaprasza Samorząd Uczniowski.

 

Niedzielne popołudnie z podróżnikami i muzyką

 

W niedzielę 28 października odbyło się w auli ZSAE spotkanie z parą podróżników – Tamarą i Jerzym Tokajami, którzy zaprezentowali relację ze swoich podróży do Indii. Małżonkowie trzykrotnie odwiedzali ten niezwykły kraj, a efektem ich wypraw są dwie publikacje: „Indie. Głód Boga” oraz „Zdejmij sandały”, których prezentacja towarzyszyła prelekcji. Na tle pokazu wykonanych w Indiach zdjęć Państwo Tokajowie opowiadali o swoich wrażeniach, bogactwie doświadczeń, zachwycie nad człowiekiem oraz dzielili się refleksjami o podobieństwie tęsknot, pragnień ludzi różnych kultur – dalekich, a jednak zaskakująco bliskich. Dla bohaterów podróże do Indii okazały się wręcz duchowym doświadczeniem powiązanym z ich chrześcijańską religijnością, utwierdzeniem we własnej tożsamości kulturowej oraz doznaniem otwartości i tolerancji wielokulturowej społeczności mieszkańców Indii. W spotkaniu uczestniczyli liczni zaproszeni mieszkańcy Orłowa, Dyrekcja ZSAE, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Oprawę muzyczną tego wydarzenia przygotowali uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Spotkania lokalnej społeczności w naszej auli mają odbywać się cyklicznie i na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Orłowa.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie już 25 listopada.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni

 

24 października uczniowie naszej szkoły wybierali swojego reprezentanta do Młodzieżowej Rady Miasta Gdynia. W głosowaniu wzięło udział 67 procent uprawnionych osób.
 

Zwyciężył Grzegorz Moszyk z klasy IIIA.

 

Lekcja demokracji odrobiona!
 

Opiekun SU

Ewa Starostka

Rekrutacja na kurs prawa jazdy kategoria B

 

 

 

Zapraszamy uczniów, którzy odbyli staże wakacyjne w ramach projektu Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj” do składania formularzy rekrutacyjnych na kurs prawa jazdy kategorii B.

 

Warunki konieczne:

 1. Ukończony staż.
 2. Stan zdrowia pozwalający na kierowanie pojazdem.
 3. Ukończone 18 lat lub posiadanie zgody rodziców/opiekunów, jeśli dana osobanie ukończyła 18 lat (kandydat na kierowcę może rozpocząć szkolenie najwcześniej 3 miesiące przed osiągnięciem pełnoletniości).

 

Kryteria dodatkowe:

 1. Frekwencja w II półroczu 2017/2018 oraz za IX 2018.
 2. Wyniki w nauce w roku szkolny 2017/2018.
 3. Prace na rzecz szkoły.

 

Formularze:

1. Formularz rekrutacyjny projekt

2. Formularz rekrutacyjny - wychowawca

3. Oświadczenie - zgoda rodziców/opiekunów prawnych

 

Termin składania formularzy: do 31 października 2018 roku!

 

Miejsce składania: pokój 32 lub sekretariat szkoły

Anna Darul

79 rocznica wysiedlenia ludności polskiej z miasta Gdyni przez okupanta niemieckiego

16 października przedstawiciele Szkoły uczestniczyli  w uroczystych obchodach upamiętniających 79 rocznicę wysiedlenia ludności polskiej z miasta Gdyni przez okupanta niemieckiego. Złożyliśmy kwiaty przy pomniku Gdynian Wysiedlonych.

 

 

Spotkanie dla mieszkańców Gdyni

 

28 października o godz. 16.00 w Auli Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni al. Zwycięstwa 194 odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Tamarą i Jerzym Tokajami, małżeństwem psychologów – podróżników, którzy trzy lata temu wyruszyli w podróż po ziemiach południowo-zachodniej części Indii.

Podróżnicy przejechali 5500 km, pięć stanów (Maharasztra, Andhra Pradeś, Telangana, Karnataka i Tamil Nadu) i terytorium związkowe Pondicherry. Byli w stolicach czterech stanów: Mumbaju, Hajdarabadzie, Bangalore i Ćennaju.

Doświadczenia z tej podróży Tamara Tokaj przedstawiła w książkach: "Indie. Głód Boga" i "Zdejmij sandały – podróż na skraj Indii". Mówi w nich o kulturze, religii i historii Indii w sposób niezwykle barwny, interesujący, świadczący o wieloletniej pasji autorki.

Oprawę muzyczną spotkania zapewnią uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

 

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Wspólne kibicowanie Trefl Gdańsk - GKS Katowice

 

W środę 17.10 grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję na żywo oglądać siatkarski mecz Plus Ligi Mężczyzn. To już trzeci rok z rzędu, w którym uczestniczymy w programie, którego celem jest aktywne i przede wszystkim kulturalne wspieranie drużyny Trefla Gdańsk. Tym razem Trefl zmierzył się z drużyną GKS Katowice. Młodzież mogła z bliska oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie, a po bardzo emocjonującym meczu drużyna Trefla pokonała GKS 3:2! Podczas meczu mieliśmy okazję oklaskiwać jednego z naszych mistrzów świata- Piotra Nowakowskiego. Ponadto prezentowane były jego mistrzowskie medale, a nawet jednej z naszych uczennic udało się zdobyć wspólne zdjęcie z mistrzem świata!

 

Uczniowie uczestniczący w wydarzeniu: Ernestyna Papke, Aleksandra Hańć, Dagmara Brzeska, Weronika Jabłońska, Weronika Kanczkowska, Sara Brzeska, Patrycja Keslinke, Patrycja Grot, Patrycja Hilarczuk, Paulina Kaiser, Konrad Pacyński.

 

Opiekun: Tobiasz Budzich

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie IPN

 

W dniach 17-19 października Ania Czerwionka, Kasia Kukla i Kamil Szymczyk, laureaci 3 miejsca w Konkursie wojewódzkim "Pierwsze dni Niepodległej w mojej miejscowości",  wzięli udział w wygranej przez siebie wycieczce do Poznania i Katowic.

Gratulujemy!

Wycieczka do Lwowa

 

W dniach 16 - 20 października odbyła się szkolna wycieczka do Lwowa na Ukrainie. Piękna pogoda zachęcała do zwiedzania miasta. Z przewodnikiem zobaczyliśmy stare miasto, rynek, operę i katedrę ormiańską. Odwiedziliśmy Cmentarz Orląt Lwowskich oraz Cmentarz na Łyczakowie. Podziwialiśmy panoramę miasta z z Kopca Unii. Ostatniego dnia podczas powrotu zdążyliśmy zobaczyć Żółkiew oraz Zamość.

Opiekunowie: Jolanta Wdowiak, Monika Smolińska, Daria Sutowicz

 

IV Gdyński Młodzieżowy Rajd im. Franciszki Cegielskiej

Pamiętamy!

W piątek 19.10.18r.  reprezentacja naszej szkoły wraz z Panią Patrycją Łuczak uczestniczyła w IV Gdyńskim Młodzieżowym Rajdzie im. Franciszki Cegielskiej. Pogoda piękna to i 10 km szło się z pozytywnym nastawieniem.

Franciszka mówiła:
"- Morze daje odwagę
- Mam pasję: jest nią miasto i samorząd.
- Lubię, jak się dzieje dużo i szybko i ... mądrze.
- W samorządzie chodzi o to, żeby ludzie nie pozostawali obojętni wobec spraw, które ich dotyczą.
- Polityk jest przezroczysty.
- Jeżeli kobieta chce do czegoś dojść, musi umieć i pracować dwa razy więcej niż mężczyzna..
- Nasze gdyńskie plany na przyszłość można ująć w trzech słowach: samorządność, dobrobyt i zdrowie.
- Najważniejszą naszą inwestycją jest oświata."

Interdyscyplinarna lekcja z geografii i języka angielskiego na orłowskiej plaży

Wykorzystujemy piękną październikową pogodę i korzystamy z lekcji w terenie. Dnia 18.10.18r. klasa 3A i jedna grupa 3D uczestniczyły w lekcji interdyscyplinarnej z geografii i języka angielskiego na plaży orłowskiej, gdzie omawialiśmy rzeźbotwórczą działalność morską. Podziwialiśmy jedną z najpiękniejszych form jaką jest klif. A dodatkowo poznaliśmy nowe zwroty angielskie dotyczące morza. 

Nauczyciele: Patrycja Łuczak oraz Anna Kulińska

Zostań dawcą szpiku

 

26 października w naszej szkole odbędzie się rejestracja na dawcę szpiku.

Sprawdź, czy możesz zostać dawcą - więcej informacji

Ewentualne pytania proszę kierować do Pani Beaty Gocek

Serdecznie zapraszamy!

I ty możesz uratować komuś życie.

Dzień Edukacji - Uczymy w Gdyni! A jaka jest Twoja supermoc?

Serdecznie gratulujemy Pani Monice Smolińskiej, która otrzymała Nagrodę Prezydenta!

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w PPNT w Gdyni - zobacz więcej

 

Program Dobry Start

UWAGA!

 

Przypominamy, że do 30 listopada można złożyć wniosek o  świadczenia „Dobry Start".

 

Świadczenie to przyznawane jest bez względu na dochód w rodzinie, 

na każde dziecko uczące się do 20 roku życia. 

 

 

Unihokej dziewcząt

 

Dnia 16.10.2018 odbyły się międzyszkolne zawody w unihokeju dziewcząt. Nasza liczna reprezentacja dzielnie walczyła o jak najlepszy rezultat. Z grupy trzech drużyn do finału awansować mogła tylko jedna. Przyznać trzeba, że nasze dziewczęta bardzo długo stawiały opór faworyzowanej drużynie IX LO. Niestety w ostatnich minutach w dość niefortunnych okolicznościach straciliśmy korzystny wynik przez co zajęliśmy w grupie drugie miejsce. Mimo, że nie dało nam to awansu do finału to chciałbym pochwalić CAŁĄ drużynę, która włożyła w zawody mnóstwo woli walki! Wierzymy, że z taką ambicją jaką pokazały nasze reprezentantki możemy walczyć w niejednych zawodach z innymi szkołami, z którymi wydawać by się mogło, że stoimy na straconej pozycji.

 

Skład reprezentacji: Patrycja Grot (bramkarka), Alicja Rittlewska, Karolina Szutenberg, Marta Wicher, Katarzyna Kukla, Paulina Kreft, Kamila Kisielewska, Karolina Stolc, Anna Rosenkranz, Eliza Muzyka, Marcelina Milczarek, Karolina Kostuch

 

Opiekun: Tobiasz Budzich

Zebranie z Rodzicami

 

W dniu 17 października 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów wszystkich klas.

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

 

Ostatnie pożegnanie

Radio Ekonomik z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Podpisanie aneksu zwiększającego dofinansowanie projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie” w ZSAE

 

11 października mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły Panów Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni, Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia, Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego oraz Wiesława Byczkowskiego, wicemarszałka województwa pomorskiego, którzy w nowej auli podpisali aneks zwiększający dofinansowanie projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie”.

 

gdynia.pl - czytaj więcej

Dzień Chłopaka 2018

 

9 października Samorząd Szkolny zorganizował imprezę okolicznościową z okazji Dnia Chłopaka, której celem była integracja młodzieży całej szkoły i wybór „Szkolnego Romantyka”. Reprezentanci klas wykonywali zadania godne romantycznych kochanków - czytali poezję, obdarowywali wybrankę swojego serca stosownymi prezentami, śpiewali piosenki o miłości.

Super Romantykiem ZSAE został Mateusz z klasy II D, ale tak naprawdę wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie i podziw!

Gratulujemy!

Ewa Starostka

Galeria zdjęć - mlodagdynia.pl

Wernisaż wystawy indywidualnej ucznia klasy III C Emila Kiełczyńskiego

8 października w Bibliotece z Pasją odbył się wernisaż wystawy indywidualnej ucznia klasy III C Emila Kiełczyńskiego. Interesująca wystawa jest wynikiem zainteresowań autora Biblią, mitologią i...komiksami. Tytuł "Ilustracje do książek, które może powstaną" jest nawiązaniem do pierwszych prób literackich autora. Gośćmi podczas otwarcia byli między innymi uczniowie z jego klasy. Wystawa będzie czynna do końca października.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Pogrzeb śp. wiceadmirała Józefa Unruga i Jego małżonki Zofii

W dniu 2 października odbyły się uroczystości pogrzebowe wiceadmirała Józefa Unruga, dowódcy z okresu międzywojnia, rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni. Uroczysty pochówek odbył się w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej. W uroczystościach wziął udział prezydent RP Andrzej Duda, wojsko, rodzina admirała, a także między innymi uczniowie naszej szkoły, którzy oddali cześć dowódcy obrony Wybrzeża dumnie reprezentując społeczność szkolną.

Artykuł - gdynianaszemiasto.pl

Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci

 

Uczniowie klasy III C wraz z wychowawcą wzięli udział w Festwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Artykuł - Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – po raz dziesiąty 

 

Mamy nową aulę

 

Jest miejscem  odpoczynku dla uczniów podczas przerw, łączy społeczność lokalną, tradycję z nowoczesnością oraz... budynek główny szkoły z biblioteką.

Aż tyle zadań spełnia nowa aula w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. 23 września 2018 roku świętowaliśmy jej uroczyste otwarcie.

 Czytaj dalej ...

Pomoc dla Ciapkowa

 

Zapraszam wszystkich do akcji Pomoc dla Ciapkowa, która trwa do 20 października.

Rzeczy można przynoscić do sali 26 do Pani Magdaleny Gwazdy.

Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego w Gdyni

 

27 września 1939 r. powołano Służbę Zwycięstwu Polski. Organizacja ta była zalążkiem Polskiego Państwa Podziemnego, w której mimo terroru okupanta funkcjonowały wszystkie ograny państwowe, zarówno cywilne, jak i wojskowe. Polskie Państwo Podziemne działało w latach 1939-45 i było kierowane z wolnych krajów sojuszniczych przez w pełni legalne władze naczelne: prezydenta, rząd i naczelnego wodza oraz ich krajowe przedstawicielstwa.

Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 79 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego pod Pomnikiem Gdyńskich Harcerzy przy ul. Świętojańskiej w Gdyni. 

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSAE

 

 

Dnia 26 września 2018 świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Szkoła została udekorowana flagami różnych państw, a na tablicy w sali 29 pojawiły się zwroty w różnych językach. Radio Ekonomik nadało z tej okazji audycję. Uczniowie przeprowadzili także ankietę na temat znajomości języków oraz metod uczenia się ich. Natomiast reprezentacje klas I wzięły udział w Quizie Językowym. Pieczę nad tym wydarzeniem sprawowały Panie Daria Sutowicz i Elżbieta Waligóra.

Lekcja w drukarni MISIURO w Gdańsku

 

Gościnny właściciel Drukarni MISIURO w Gdańsku udostępnił zakład uczniom z klasy 2D Technik grafiki i poligrafii cyfowej. Pokazał przyszłym grafikom jak wygląda praca w drukarni. Uczniowie poznali cały proces technologiczny - od projektu graficznego, przygotowywanego na komputerze, po finalny produkt, który trafia do klienta. Pracownik firmy szczegółowo opisał wszystkie maszyny (takie jak np. bigówka, maszyna do druku offsetowego i cyfrowego, sklejarka czy krajarka) i pokazał jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w drukarni. Uczniowie zobaczyli, jak działają i jaką pracę wykonują maszyny drukarskie.

Serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Misiuro za praktyczną i pouczającą lekcję oraz  niezwykle ciepłe, życzliwe przyjęcie.

Marta Darżynkiewicz

Salon Maturzystów 2018

Uczniowie klas IV wzięli udział w dwudziestym Salonie Maturzystów Perspektywy, który tradycyjnie odbywał się na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczyli w prezentacjach ekspertów OKE i spotkaniach z przedstawicielami różnych uczelni. Mogli również zbadać swoje predyspozycje i uzyskać fachowe porady dotyczące ścieżki kształcenia i kariery. 

 

Otwarcie nowo wybudowanej auli

 

23 września w naszej szkole świętowaliśmy otwarcie nowo wybudowanej auli. Oto relacja z gdyńskiego Ratusza:

 

Miejsce łączące pokolenia

 

Będą się w niej odbywać różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia kulturalne. Ma służyć wszystkim mieszkańcom Gdyni i stać się miejscem spotkań. Mowa o nowej auli w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. W niedzielę, 23 września, odbyło się jej uroczyste otwarcie.

 

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni przeniósł się do budynku przy al. Zwycięstwa 194 dwa lata temu. Od tego czasu przeszedł gruntowną metamorfozę. Kiedyś mieściła się tam szkoła Teofila Zegarskiego – pedagoga i doktora filozofii. Budynek miał więc swój klimat i postanowiono to wykorzystać. Odnowiono elewację i wnętrza.

 

– Wykonano ogrom prac. Budynek był przywracany do dawnej świetności, ale jednocześnie go unowocześniano. Wyremontowano sale, stworzono też pracownie – mówi Anna Marlewska, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni

 

Obok budynku głównego jest też drugi – powstała tam biblioteka. Brakowało jednak bezpośredniego przejścia ze szkoły do biblioteki. Teraz łączy je nowa aula.

 

– Szkoła przeszła duży remont, mamy nową przestrzeń, ale był jeden cel, któremu to wszystko służyło. Chcemy, żeby ta aula służyła nie tylko szkole, ale i wszystkim mieszkańcom dzielnicy – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

 

– Była potrzeba rozbudowania szkoły i dodania miejsca spotkań nie tylko dla młodzieży, ale dla wszystkich gdynian. Jest to kolejny punkt, gdzie będą organizowane koncerty, zebrania, spotkania. Co jakiś czas będą się tu odbywać wydarzenia kulturalne. To ważne, żeby te wszystkie działania były bliżej mieszkańców. Chodzi też o łączenie osób z różnych grup wiekowych, co w działaniach kulturalnych jest niezbędne – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

W założeniu ma to być przestrzeń, którą będą tworzyć sami mieszkańcy.

 

Media o otwarciu auli:

Radio Gdańsk - zobacz więcej

gdynia.pl - zobacz więcej

mlodagdynia.pl - zobacz więcej

 

Galeria zdjęć fot. Piotr Januszewski - zobacz więcej

 

 

 

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

 

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów 

do udziału w projekcie "100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości".

 

Co należy zrobić?

Kupić widokówkę z Gdyni, znaczek pocztowy i przynieć do Pani Patrycji Łuczak.

 

Szczegóły projektu tutaj

Radiowy wrzesień

 

14 września 2018 roku członkowie redakcji Radia Ekonomik wraz z opiekunami udali się z wizytą do Orłowskiego  Klubu Seniora... 

Czytaj dalej ...

Badania lekarskie

 

UWAGA!!!

Badania lekarza medycyny pracy - poniedziałek 24 września!!!

1. Od godziny 13:00 do 15:20 - dla uczniów klas pierwszych, którzy nie zgłosili się w lipcu lub złożyli dokumenty po zakończeniu rekrutacji. Lista osób zobowiązanych do badania wraz z przewidywaną godziną badania dostępna u wychowawców klas oraz w pokoju nauczycielskim.
Obecność obowiązkowa!

2. od godziny 15:30 - dla słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A. 65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych. Koszt badania 40 zł. 
Bardzo proszę e-mailowe zapisanie się na badania: kkz.zsae@gmail.com

Anna Darul

Uroczyste otwarcie auli

Nowa forma kształcenia w Orłowskim Ekonomiku - Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla dorosłych

W sobotę 15 września punktualnie o 8.00 dwie grupy Słuchaczy rozpoczęły Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy A.65 - Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych. Życzymy, aby zgłębianie tajników zawodowych przychodziło każdemu z łatwością. 

Powodzenia!

Jesteśmy najlepszym technikum w Gdyni w sportowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych !!!

 

Z wielką radością pragniemy poinformować o wygraniu klasyfikacji punktowej w roku szkolnym 2017/2018 spośród gdyńskich technikum. Jest to kolejny, znaczący sukces na arenie międzyszkolnej. Nasza wszechstronnie uzdolniona młodzież wywalczyła 163 punkty w punktacji generalnej, co pozwoliło nam zająć najlepsze do tej pory - VI miejsce w Gdyni, zaraz za najlepszymi liceami w mieście. 

Zobacz ranking

 

W tym roku chcemy kontynuować dobrą passę, dlatego zapraszamy młodzież do zgłaszania się na zawody sportowe oraz aktywnego uczestnictwa w lekcjach i zajęciach SKS.

Nauczyciele w-f

 

 

Gdynia Buisness Week 2018

 

Podczas wakacji w naszym mieście odbyła się X edycja programu Gdynia Buisness Week, gdzie reprezentowali nas uczniowie i nauczyciele z Ekonomika.

Gdynia Business Week to sześciodniowy kurs kreatywności i przedsiębiorczości prowadzony przez instruktorów ze Stanów Zjednoczonych, reprezentujących renomowane firmy i instytucje. W trakcie zajęć uczestnicy poznawali tajniki prowadzenia własnej firmy, ćwiczyli umiejętność autoprezentacji i szlifowali język angielski.


Program adresowany jest do uczniów liceów i techników, którzy interesują się przedsiębiorczością i sprawnie posługują się językiem angielskim. 

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Narodowe czytanie

11 września młodzież naszej szkoły czytała fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. 

Jest to lektura "obowiązkowa" Polaków  od wielu lat, pokazująca początki życia w  wolnej Polsce.

Oczywiście nie zabrakło mitu o "szklanych domach" czy rozmów Cezarego z innymi postaciami powieści.


W ten sposób włączyliśmy się w akcję   czytania  "Przedwiośnia" pod  patronatem  Pary Prezydenckiej, która odbyła się 8 września i zachęciliśmy uczniów do przeczytania całego utworu.

 

Spotkanie z kulturą

 

 

„Wielcy nieobecni światowego plakatu” oraz „Żywioły i maski” to wystawy, które maturzyści naszej szkoły obejrzeli 11 września w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
Spotkanie z kulturą wysoką, przygotowanie do matury ustnej z języka polskiego to cele, które realizowano w ramach tej wycieczki przedmiotowej.
Znakomite prace wybitnych polskich malarzy i bardzo interesujące japońskie plakaty sprowokowały nas do dyskusji, refleksji, stały się źródłem niezapomnianych wrażeń.

Ewa Starostka

Kiermasz podręczników szkolnych

Rozpoczęcie kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.65 Rozliczenie wynagrodzeń i danin publicznych

 

Serdecznie zapraszamy Słuchaczy 

 

Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego 

 

A.65 Rozliczenie wynagrodzeń i  danin publicznych

 

na pierwsze zajęcia, które odbędą się w dniach 15 - 16 września 2018 roku w godzinach 8.00 - 16.00.

 

Wszystkie osoby, które złożyły dokumenty zostały zakwalifikowane na kurs.

 

Harmonogram zjazdów - zobacz więcej

Plan zajęć już wkrótce.

 

Zebranie z Rodzicami uczniów klas IV

 

 

W dniu 12 września 2018 roku o godzinie 17.00

 

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas czwartych 

 

w sprawie egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodowe.

 

Obecność obowiązkowa.

 

Serdecznie zapraszamy!

Dzwonki

Uwaga!

Od poniedziałku 10.09.2018 obowiązuje nowy rozkład dzwonków.

   

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

 

W poniedziałek 3 września o godzinie 9:00 uczniowie Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych powitali nowy rok szkolny 2018/2019.

Pani Dyrektor Anna Marlewska przywitała wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów. 

Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką w ZSAE życzyła, aby spełniły się marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów, a szkoła była tym miejscem, do którego z chęcią będą przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom naszych uczniów, życzyła cierpliwości, konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych sukcesów i satysfakcji z pracy i osiągnięć podopiecznych.

Słowa do Rodziców, Dyrektorów, Nauczycieli i Uczniów skierował także Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek - czytaj więcej

Radio Ekonomik zaprasza!

Zebranie z Rodzicami uczniów klas I

 

W dniu 3 września 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych.

Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszamy!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się 3 września 2018 roku o godz. 9.00

 

(Obowiązuje strój galowy)

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Rekrutacja na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe trwa!

Zapraszamy na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w zawodzie Technika Rachunkowości

Informacje o kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodzie Technik Rachunkowości

Szanowni kandydaci,

 

Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych to:

 

 • ponad dziewięćdziesiąt lat tradycji,
 • wykwalifikowana kadra pedagogiczna,
 • nowoczesne pracownie zawodowe i językowe,
 • firma symulacyjna Mariposa Cosmetics,
 • praktyki zawodowe w renomowanych firmach, bankach i urzędach
 • realizacja projektów unijnych

 

W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy na BEZPŁATNE Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe organizowane w ramach projektu  "Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie"

Kursy realizowane będą w formie zaocznej z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość (Platforma Moodle).

Rozpoczęcie kursów: wrzesień 2018

Zakończenie kursów: maj 2019

 

 

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE (KKZ) - to elastyczne, nowoczesne kształcenie zawodowe, dla osób dorosłych, umożliwiające uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie.  

 

CZYM DOKŁADNIE JEST KWALIFIKACJA?

Kwalifikacja w zawodzie to wyodrębniony w danym zawodzie zestaw oczekiwanych efektów kształcenia. W poszczególnych zawodach wyodrębnia się: jedną lub dwie kwalifikacje.

Dzięki podziałowi każdego zawodu na kwalifikacje, możliwe jest szybsze przekwalifikowanie się lub zdobycie nowych uprawnień zawodowych. W obrębie pokrewnych zawodów wymagane są często te same kwalifikacje – co oznacza, że uczeń, który zdobędzie w trakcie nauki szkolnej kilka pokrewnych kwalifikacji będzie mógł wykonywać więcej niż jeden zawód.

 

Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez okręgową komisję egzaminacyjną. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

 

Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie będzie mogła otrzymać osoba, która posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu (technik rachunkowości - wykształcenie średnie) oraz zda egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, czyli posiada świadectwa potwierdzające uzyskanie kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie.

 

 

ZSAE prowadzi nabór na KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE w zawodzie TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

 

W zawodzie technika rachunkowości wyodrębnione zostały dwie kwalifikacje:

 

A.36. Prowadzenie rachunkowości - Kurs Rachunkowość

A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych - Kurs Kadry, płace i podatki

 

Harmonogram rekrutacji  

Podanie na KKZ A.36 - Prowadzenie rachunkowości (Rachunkowość)

Podanie na KKZ A.65 - Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych (Kadry, płace i podatki)

Podstawa programowa 

Plan nauczania A.36

Plan nauczania A.65

Relacja z remontu w ZSAE

 

 O nas w mediach - Gdyńskie szkoły wypięknieją

Nauczyciele oddelegowani do ZSCHIE na maturę poprawkową

Matura poprawkowa

Harmonogram egzaminów poprawkowych - sierpień 2018

Prezydenckie podziękowania dla Radia Ekonomik

 

Całoroczna praca naszych szkolnych radiowców na rzecz Gdyńskich Seniorów została uhonorowana podziękowaniami Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Wiceprezydenta Michała Gucia i Dyrektora Centrum Aktywności Seniora Bożeny Zglińskiej. Przedstawiciele redakcji odebrali je 2 lipca 2018 roku podczas uroczystości w Miejskim Klubie Seniora Orłowo.

Serdecznie dziękujemy!

Tadeusz Burczyk

Zobacz: Podziękowanie Prezydenta

 

Forum Wizja Rozwoju

 

5000 uczestników,  500 prelegentów,

dyskusje przedsiębiorców, polityków i ekspertów,

czyli Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. 

 

Ta największa impreza gospodarcza na północy Polski, zorganizowana 25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni, skupiła uwagę wszystkich tych, którzy rozwój gospodarczy, zwłaszcza w takich dziedzinach  jak: e-mobilność, energetyka czy budownictwo, stawiają na pierwszym planie. To pierwsza edycja wydarzenia, którego tematyka koncentruje się wokół kluczowych wyzwań stojących przed polską gospodarką.

 

Jednym z ważnych zagadnień podejmowanych podczas wystąpień programowych i paneli dyskusyjnych było szkolnictwo zawodowe, stąd też obecność przedstawicieli naszej szkoły na Forum: dyrektor Anny Marlewskiej i wicedyrektor Anny Darul. Obie panie wzięły udział w panelach dyskusyjnych (m.in. Wizja innowacyjnego szkolnictwa zawodowego, Zawody poszukiwane na rynku pracy, 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Analogie i różnice w rozwoju gospodarczym 1918 i 2018), a także przysłuchiwały się wystąpieniom  programowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz, Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej.

 

Twarze z Ekonomika widoczne były także na prawie wszystkich korytarzach i w salach, w których odbywało się forum. A to za sprawą naszych uczniów, którzy – w ramach wolontariatu – uczestniczyli w obsłudze tego znaczącego wydarzenia gospodarczego.

 

Za zaangażowanie, kreatywność i moc pomysłów serdecznie im dziękujemy!  

 Strona MEN: Forum Wizja Rozwoju z udziałem minister Anny Zalewskiej

Rok szkolny 2017/2018 oficjalnie zakończony

 

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych uroczystym apelem zakończyła roku szkolny 2017/2018. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy, wysiłku, ale także sukcesów i radości. 41 uczniów otrzymało z rąk Pani Dyrektor świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz  nagrody. Wielu uczniów otrzymało także dyplomy uznania za udział w konkursach oraz pracę na rzecz szkoły i klasy.

 

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, wielu przygód, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień.

 

Do zobaczenia 3 września!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Bezpieczne wakacje

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny Poradnik bezpiecznego wypoczynku. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl, znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób można sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

Dobry Start

Jeszcze możesz do nas dołączyć! Rekrutacja trwa!

Finał akcji "Przynieś misia do Radia Ekonomik"

Arkadiusz Kobylański laureatem konkursu Washington Business Week

Wręczenie nagród w konkursie Washington Business Week // fot. Magdalena Czernek

 

Arkadiusz Kobylański znajduje się w trójce laureatów i pojedzie na Buisness Week do Seattle. Kosztowało go to dużo wysiłku, ale ciężka praca jest kluczem do sukcesu.

Gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie gdynia.pl

 

Konrad Pacyński o włos od podium w województwie !!!

 

15 maja 2018 odbyły się mistrzostwa Gdyni w indywidualnej lekkoatletyce. Po raz kolejny swoje wybitne możliwości pokazał uczeń klasy ID – Konrad Pacyński. Nasz uczeń w sprinterskim biegu na dystansie 100 metrów osiągnął wynik 11,74 s. co pozwoliło mu wygrać całe zawody. Dzięki temu sukcesowi został automatycznie zakwalifikowany do finału wojewódzkiego. Finał ten odbył się w Chojnicach dnia 29 maja, a Konrad zajął tam miejsce tuż za podium.

Opiekun: Hanna Bogusz

 

Zmiana terminu szkolenia MS Excel

Uwaga zmiana terminu szkolenia MS Excel!

 

Szkolenie MS Excel w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj” odbędzie się w dniach od 14 i 15 czerwca 2018 roku w godzinach 9.45 - 15.15 w sali 28.

Lista osób zakwalifikowanych dostępna na tablicy informacyjnej (pod zastępstwami).

Obecność obowiązkowa.

Dołącz do nas już dziś!

Spotkanie informacyjne dla uczniów zakwalifikowanych na wakacyjne staże

W dniu 14 czerwca o godzinie 12.35 w sali 34 odbędzie się  spotkanie informacyjne dla uczniów zakwalifikowanych na wakacyjne staże w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj”.

Obecność obowiązkowa.

Szkolenie Ms Excel dla ekonomistów

 

Szkolenie MS Excel dla ekonomistów w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj” odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca 2018 roku w godzinach 12.30 - 16.25 w sali 28.
Lista osób zakwalifikowanych dostępna na tablicy informacyjnej (pod zastępstwami).

Obecność obowiązkowa.

Szkolenie dla Zespołów Nadzorujących egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

W poniedziałek 11 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00 w sali 34 odbędzie się szkolenie dla Zespołów Nadzorujących

egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji letniej 2018 w ZSAE i ZSCHiE.

Obecność obowiązkowa.

Miłość wierszem pisana u orłowskich Seniorów

 

6 czerwca członkowie redakcji Radia Ekonomik odwiedzili orłowskich Seniorów. 

Załączamy relację z tego spotkania napisaną piórem gdyńskiej pisarki Ewy Lenarczyk.

Czytaj dalej ...

Tadeusz Burczyk

 

Rada Pedagogiczna

W poniedziałek 4.06.2018 roku o godz. 12.20

 

odbędzie się Rada Pedagogiczna.

 

Obecność obowiązkowa!

Staże wakacyjne - wybór firm informacja z dnia 24 maja 2018

Spotkanie z Rodzicami

 

W dniu 23 maja 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami wszystkich klas I, II i III.

Na spotkaniu zostanie podana informacja

na temat przewidywanych ocen końcowych z poszczególnych przedmiotów.

Obecność obowiązkowa.

Matura 2018

 

"Bo zwyciężać mogą Ci co wierzą, że mogą"  -  Wergiliusz
 

 

4 maja 2018 roku jako kolejni absolwenci ZSAE

rozpoczniecie egzaminacyjny maraton.

Życzymy Wam wiary we własne siły, spokoju, rozwagi i sukcesów!

 

Dyrekcja i nauczyciele ZSAE

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • szkolnego,
 • diecezjalnego,
 • ogólnopolskiego.

 

Zakres merytoryczny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (2017/2018) obejmuje:

 • Księgę Psalmów
 • List do Galatów
 • List do Filipian

wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

 

I etap konkursu –  odbył się 13 marca 2018 roku o godz. 10.40.
W etapie szkolnym udział wzięło 50 uczniów odpowiadając pisemnie na 45 pytań.

Do II etapu zakwalifikowały się uczennice:

 

 • Durak Patrycja - IVb
 • Wrycza Agnieszka - IIIa
 • Hewelt Patrycja - Ib
 • Plichta Aleksandra - Ib

 

Etap diecezjalny konkursu biblijnego odbył się 18 kwietnia 2018 roku w Gdańsku - o godz.11.00.

 

Półfinał składał się z dwóch części:

 

 • część pierwsza to test pisemny zawierający 45 pytań, za które można zdobyć 90 punktów.
 • część  druga dla najlepszych 7 najlepszych osób, które uzyskały więcej niż 45 punktów  z części pierwszej.

 

Do siódemki najlepszych zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Aleksandra Plichta z klasy Ib.

 

W części drugiej uczniowie odpowiadali pisemnie na 14 pytań zadawanych przez komisję – niestety Oli nie udało się zaliczyć do finałowej trójki.

Trzy najlepsze osoby z tej siódemki wezmą udział w czerwcowym finale w Warszawie.

 

Wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego zostali uhonorowani dyplomami i nagrodą książkową.

 

Dziękuję za udział i serdecznie gratuluję!

Ks. Marek Jóskowski

Fotorelacja z konkursu

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Finał Konkursu Znajomości Języka Angielskiego dla Techników

 

Jak co roku w naszej szkole odbył się finał Konkursu Znajomości Języka Angielskiego dla Techników. Konkurs odbył się 13 kwietnia.

W tym roku zwycięstwo przypadło uczniowi  Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych  Radosławowi Wyrzykowskiemu, drugie miejsce zajęła uczennica  z Zespołu Szkół Hotelarsko Gastronomicznych, trzecie medalowe miejsce zajął uczeń naszej szkoły Hubert Małkowski.

 

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom!

 

Organizatorzy:  Anna Kulińska i Maria Łabińska

 

Media o Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych w Gdyni

 

19.04.2018 - Targi Firm Symulacyjnych

 

Drugi dzień spotkania  – 19 kwietnia – upłynął pod znakiem targów.

Był to dzień dynamiczny i nad wyraz interesujący.

Rozpoczął się od przygotowywania stoisk wystawowych firm biorących udział  w tym przedsięwzięciu.

I wreszcie nastąpiło uroczyste otwarcie Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni. 

 

Głos zabrali:

Pani Anna Marlewska – Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Pan Bogusław Baszczak – Dyrektor Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM

Pani Joanna Zielińska – Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni

Pan Tomasz Kąkol – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty

Pani Renata Ropela – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli

Pani Kinga Dekowska-Samsel – Dyrektor Personalny thyssenkrupp Group Services Gdańsk

Pan Marcin Łyjak – Prezes Biotec Lasers Polska

Pani Magdalena Urban – Przedstawiciel Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część konkursowa.

Uczniowie (pracownicy firm symulacyjnych) rywalizowali w dwóch kategoriach:

 • na najlepszą prezentację firmy symulacyjnej
 • na najciekawsze stoisko targowe.

W obu konkursach komisja wyłoniła po trzech zwycięzców.

 

Swoją firmę najlepiej zaprezentowali:

 

 1. Heban z Kostrzyna nad Odrą
 2. Mariposa Cosmetics z Gdyni
 3. Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa z Jeleniej Góry.

 

Laureatami konkursu na najciekawsze stoisko zostały firmy:

 

 1. Nexbau z Wolsztyna
 2. Biuro podróży „Na szlaku” z Białegostoku
 3. Smart Studio z Sopotu.

 

Ogólnopolskie Tragi Firm Symulacyjnych cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży, która przybyła z różnych szkół i po brzegi wypełniła korytarz wystawienniczy.

Mamy nadzieję, że  ta nowoczesna i innowacyjna forma, nauczania, jaką jest praca w firmie symulacyjnej, znajdzie zwolenników i naśladowców w wielu placówkach edukacyjnych.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

dziękuje Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM,

uczestnikom targów, firmom symulacyjnym z całej Polski

oraz zaproszonym gościom

za zaangażowanie, otwartość i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

18.04.2018 - Rada Programowa polskich firm symulacyjnych

 

18 kwietnia 2018 roku do Gdyni przybyli przedstawiciele kilkunastu firm symulacyjnych z całego kraju.  Tego dnia, w przeddzień Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych, na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się posiedzenie Rady Programowej polskich firm symulacyjnych zorganizowane  przez CENSYM  we współpracy z Zespołem Szkół Administacyjno-Ekonomicznych. 

W trakcie Rady opiekunowie poszczególnych firm symulacyjnych przedstawili raporty z działalności za ostatni rok, a także wymienili doświadczenia dotyczące funkcjonowania prowadzonych przez siebie firm.

              

Polska Centrala Firm Symulacyjnych CENSYM podsumowała również sytuację na rynku polskich firm symulacyjnych oraz przedstawiła plan pracy na kolejny rok.   

 

Gościem specjalnym spotkania był prezes Biotec Lasers Polska – firmy współpracującej z gdyńską firmą symulacyjną – Mariposa Cosmetics – pan Marcin Łyjak, który w czasie swojego wystąpienia podkreślił szczególną rolę firm symulacyjnych w przygotowywaniu młodzieży do przyszłej pracy zawodowej.

 

Po zakończeniu Rady jej uczestnicy odwiedzili siedzibę Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. Mieli okazję zobaczyć tu jedyną w Gdyni Firmę Symulacyjną – Mariposę Cosmetics, odwiedzili szkolną rozgłośnię radiową  – „Radio Ekonomik” – oraz poznali historię Orłowa, dzielnicy, w której mieści się szkoła. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Muzeum Emigracji, gdzie uczestnicy targów poznali dzieje Gdyni oraz różne oblicza emigracji.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Rada Pedagogiczna

UWAGA!

 

W dniu 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 16.00 w sali 34
odbędzie się Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna.

 

Porządek obrad:

 

 1. Klasyfikacja uczniów klas IV.
 2. Zmiany w organizacji roku szkolnego 2017/2018.
 3. Szkolenie zespołów nadzorujących egzamin maturalny.
 4. Sprawy różne.

 

Obecność obowiązkowa.

Dyrektor: Anna Marlewska

Warsztaty i rozmowa rekrutacyjna na stanowisko Doradcy klienta w BZ WBK S.A.

 

W dniu 25 kwietnia 2018 roku w sali 36 o godzinie 10.00 odbędą się  warsztaty "Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?"

Po zakończeniu warszatów pracownicy BZ WBK S.A. przeprowadzą rozmowy rekrutacyjne z uczniami klas IV, którzy zgłosili zainteresowanie ofertą.

 

Serdecznie zapraszamy!

Anna Darul

Wycieczka klasowa 1B do Niemiec

 

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2018 roku klasa 1B wyjechała na wycieczkę do Niemiec.

Uczniowie poznali zabytki i znane miejsca Berlina i Drezna.

Ćwiczyli język niemiecki i poznawali nowe słownictwo. 

Wrócili pełni wrażeń.

wychowawca: M.Dejnas

Zapraszamy do fotorelacji na Instagramie

 

Sukces ZSAE na Gali Finałowej konkursu Junior Biznes

 

W piątek, 13 kwietnia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się uroczysta Gala Finałowa trzeciej edycji konkursu Junior Biznes organizowanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni.

Szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy 1B.

 

Celem konkursu jest motywowanie młodzieży do działania na rzecz społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, pobudzanie kreatywności i innowacyjności oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych w praktyce.

 

Decyzją Jury, składającego się z przedstawicieli Urzędu Miasta Gdyni, Fundacji Gospodarczej, Thomson Reuters, Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Inkubator Starter oraz Gdyńskiego Centrum Filmowego/Gdyńskiej Szkoły Filmowej ZSAE zdobyło III miejsce za projekt „Pomoc dla Ciapkowa- filmiki o psach” zrobiony przez uczniów z klasy 1B:

 

 • Paulinę Kaiser
 • Sarę Bębenek
 • Aleksandrę Koc
 • Bartosza Bisa
 • Kacpra Müller

 

Uczestnikom konkursu gratulujemy!

opiekun Maria Małkowska

Międzyszkolny projekt edukacyjny „Gdynia, moje miasto – okno na świat”

 

11 kwietnia  w CKZiU w Gdyni odbył sie XIII finał międzyszkolnych obchodów 92. urodzin Gdyni.

 

Drużyna z naszej szkoły wygrała grę miejską szkół ponadgimnazjalnych!

 

Skład drużyny ZSAE:

 • Mariusz Albrychowicz 2d
 • Wiktor Bober 2d
 • Paweł Chudzicki 2d
 • Mikołaj Drożdż 2d
 • Jan Marczyński 2 c

 

Gratulacje!

opiekun Monika Smolińska

Finał X edycji konkursu Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych

 

W dniu 12 kwietnia odbył się w naszej szkole finał konkursu Matematyczne Potyczki  Szkół Technikalnych. W konkursie brali udział uczniowie wyłonieni w I etapie, po dwie osoby  w grupie wiekowej klas drugich oraz trzecich.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Klasy 2:

 • I miejsce Marcin Roszyk - ZSAE
 • II miejsce Szymon Darznik - CKZiU nr 2
 • III miejsce Dominik Niedźwiecki - CKZiU nr 1
 • IV miejsce Bartosz Nowak - ZSET

 

Klasy 3:

 • I miejsce Piotr Gardocki - ZSCHIE
 • II miejsce Wojciech Wicki - ZSCHIE
 • III miejsce Grzegorz Kozłowski - CKZiU nr 2
 • IV miejsce Patryk Stenka - ZSAE

 

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miasto Gdynia, nauczyciele podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom !!!

Organizator A. Morawiec-Pietrych

Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni

 

 

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni oraz Polska Centrala Firm Symulacyjnych CENSYM w Zielonej Górze organizują Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni. To przedsięwzięcie o  zasięgu  krajowym, nad  którym  Honorowy  Patronat objął Wiceprezydent Miasta Gdyni – Bartosz Bartoszewicz.

Czytaj więcej ...

Program Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni

Zapraszamy na Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych za pośrednictwem Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM.

 

11 kwietnia przedstawiciele firmy symulacyjnej ZSAE zostali zaproszeni do Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM, aby przybliżyć telewidzom i słuchaczom ideę funkcjonowania firm symulacyjnych w Polsce. 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu

Anna Bradel

 

11 kwietnia odbył się 9 finał Pomorskiego Konkursu Poetyckiego, którego organizatorem jest ZSAE.

Honorowy patronat nad konkursem objęli wiceprezydent Gdyni pan Bartosz Bartoszewicz oraz pomorski kurator oświaty pani Monika Kończyk.

Nagrodą dla finalistów jest kolejny tomik z poezją uczniowską.

W etapie końcowym konkursu wzięło udział 92 uczniów  z 40 szkół województwa pomorskiego.

Wśród finalistów są Jan Marczyński  i Natalia Mroch z ZSAE.

Tomik zilustrowali nasi uczniowie: Marta Ukleja, Sara Brzeska, Julia Królak, Daria Szulc, Wioletta Gładkowska, Karolina Kapica, Paulina Dąbrowska, Emil Kiełczyński, Natalia Mroch, Marcelina Milczarek.

Okładkę zaprojektowała Katarzyna Kukla z ZSAE.

Gratulacje!

Jolanta Wdowiak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Panel dyskusyjny

 

Aleksandra Hańc 1B i Patrycja Niemtz 1B pod opieką Jolanty Wdowiak wzięły udział w panelu dyskusyjnym, który odbył się 28 marca na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Jako jedyne reprezentantki gdyńskiej młodzieży odpowiadały na pytania zadawane przez wykładowców szkoły:

 

 • Czy Gdynia różni się od Gdańska, jeśli tak, to na czym polega ta różnica?
 • W czym Gdynia jest silniejsza niż inne miasta?
 • Gdyby Gdynia była człowiekiem, to jakimi cechami by się charakteryzowała?
 • Czy jest coś, czego w Gdyni nie lubisz?
 • Gdybyś miał się przenieść do innego miasta, czego gdyńskiego by Ci najbardziej brakował

 

Uczestnikami dyskusji byli też przedstawiciele Rady Miasta, gdyńskiego biznesu oraz studentów.

Opiekun Jolanta Wdowiak

Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

27 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie:

 

 • Hubert Małkowski (IID)
 • Grzegorz Moszyk (IIA)
 • Kamil Borawski (ID)

 

zajęła V miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Nasza szkoła jako jedyna reprezentowała w konkursie Gdynię.

 

Uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

opiekun Anna Kulińska

IV Międzyszkolny Konkurs Turystyczno – Hotelarski

 

W dniu 27 marca 2018 r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Turystyczno – Hotelarski, którego tegorocznym gospodarzem i organizatorem był Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół, m.in. z Sopotu, Bytowa, Gdyni, Kościerzyny, Wejherowa, w sumie 35 uczestników.

Nasze technikum reprezentowali uczniowie klas trzecich turystycznych: Natalia Gańska i Mateusz Czecholiński oraz Anna Czerwionka i Jennifer Fois.

Rywalizacja polegała na wykazaniu się znajomością ustawy o usługach turystycznych, Kodeksu Postępowania Praktycznego oraz zasad BHP w turystyce.

 

Uczennice z naszej szkoły w konkursie zajęły:

 

 • II miejsce -  Anna Czerwionka
 • III miejsce - Natalia Gańska

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu

Opiekun Katarzyna Chilińska

Konkurs wiedzy księgowej dla klas IV pod hasłem „Z miłości do rachunkowości”

 

Dnia 27.03.2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy księgowej dla klas IV pod hasłem „Z miłości do rachunkowości”.

Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się ze swoją wiedzą w nieco luźniejszej formule. Brali udział w kalamburach, krzyżówkach , teleturnieju „Milionerzy” oraz innych quizach o tematyce księgowej. Nie zabrakło również kabaretu. Rywalizacja pomiędzy zespołami była bardzo zacięta i wyrównana.

 

Ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy IV B:

 

 • Dominika Bojar
 • Julia Grzybowska
 • Filip Błoński

 

Serdecznie gratujemy!!!

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę oraz życzymy powodzenia na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Bogumiła Gliwińska i Jolanta Łojewska

 

Konkurs „Praktykant” - rozstrzygnięty

 

Finał drugiej edycji konkursu ZSAE „Praktykant w firmie symulacyjnej” odbył się 6 kwietnia br. w siedzibie naszej szkoły.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń – komisja konkursowa wyłoniła jedenastoosobową grupę uczniów gdyńskich szkół gimnazjalnych, która została zaproszona do odbycia praktyki w Firmie Symulacyjnej ZSAE.

Młodzi praktykanci rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania dotyczące m.in. oprocentowania kredytów, analizy sprzedaży, struktury zatrudnienia oraz strategii marketingowej.

 

Tegoroczną edycję konkursu wygrała Marta Kandzora reprezentująca Gimnazjum Salezjańskie w Rumi, miejsce drugie zajął  Tomasz Bicki z Gimnazjum nr 23 w Gdyni, a trzecie Borys Szymański z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pełną zaangażowania pracę w naszej firmie symulacyjnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Anna Bradel

Finał konkursu Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych

Dnia 12 kwietnia o godz. 11 odbędzie się finał X edycji konkursu Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych pod patronatem Miasta Gdyni.

Do drugiego etapu przeszli nastepujący uczniowie:

klasa 2: Paulina Januszewska 2D, Marcin Roszyk 1D

klasa 3: Patryk Stenka 3B, Patryk Źiółkowski 3B

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki :)

A. Morawiec-Pietrych

 

 

Projekt zagraniczny „I want to be an Entrepreneur”

 

W ramach programu „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” w dniach 17-24 marca 2018 roku, 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w projekcie „I want to be an Entrepreneur”.

Zajęcia odbywały się w Lübeck w niemieckiej szkole ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung. Młodzież grała w grę symulacyjną, w której wykorzystywano wiedzę związaną z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Uczestnicy stworzyli nazwę i zaprojektowali logo własnej firmy oraz reklamę. Analizując sytuację rynkową podejmowali decyzje dotyczące finansowania działalności produkcyjnej, promocji oraz zarządzania jakością. Przygotowali prezentację z działalności swojej firmy. Pogłębiali słownictwo biznesowe. Uczniowie zwiedzali Hamburg i Lubekę oraz niemieckie przedsiębiorstwa. Brali udział w zajęciach szkolnych, by móc zobaczyć jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy polską, a niemiecką szkołą.

Uczennica klasy IIIB
Natalia Dworakowka

Zapraszamy na Dni Otwarte

Życzenia świąteczne

Oferta pracy sezonowej w Punktach Informacji Turystycznej w Gdyni

OGŁOSZENIE o naborze do pracy jako INFORMATOR TURYSTYCZNY

Gdyńskie Centrum Sportu poszukuje osób pełnoletnich do punktów informacji turystycznej w Gdyni w okresie 01.05-30.09.2018 r. w zakresie działań określonym umową.

Wymagania:

 • wykształcenie średnie lub wyższe,
 • znajomość minimum jednego języka obcego (poziom B1 lub wyżej),
 • dyspozycyjność,
 • wysoka kultura osobista,
 • samodzielność.

Znajomość oferty turystycznej i atrakcji regionu oraz zagadnień turystycznych będzie dodatkowym atutem i ułatwieniem w późniejszej pracy.

Szczegółowe informacje: zobacz tutaj

Anna Darul

Dzień Otwarty w firmie THYSSENKRUPP

 

 

26 marca 2018 roku uczniowie klasy IVa i IVb odwiedzili firmę THYSSENKRUPP GROUP SERVICE w Gdańsku.

Po powitaniu i prezentacji firmy kierownicy poszczególnych działów opowiedzieli o pracy swoich zespołów, następnie uczniowie zostali oprowadzeni po biurze, zapoznali się z organizacją firmy i warunkami pracy, mieli też okazję podziwiać rozległą panoramę Gdańska widoczną z okien biurowca OLIVIA SIX. W trakcie spotkania młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach „Sprawozdanie finansowe jako źródło informacji o przedsiębiorstwie”. Na koniec odbyło się spotkanie z pracownikami działu rekrutacyjnego, uczniowie poznali warunki zatrudnienia, możliwe ścieżki kariery w firmie i wypełnili kwestionariusze osobowe.

Zapraszamy na krótką fotorelację ze spotkania

 

Małgorzata Wrzalik, Grażyna Żwirowska

 

Wycieczka do Warszawy

 

45 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w trzydniowej wycieczce do stolicy. Zwiedzili Zamek Królewski i Starówkę, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ponadto czynnie spędzili czas w Centrum Nauki Kopernik. Dodatkową atrakcją było odwiedzenie Sejmu RP. Chętni uczniowie byli też w Teatrze Szóste Piętro na sztuce Bóg Mordu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jolanta Wdowiak

Pierwszy dzień wiosny na sportowo

 

Uczniowie naszej szkoły wiosnę rozpoczeli na sportowo na stadionie Energa. 

H. Bogusz

Wesołych Świąt

Radio Ekonomik u Ojca Pio

 

Tak rozśpiewanego towarzystwa nie spotkaliśmy jeszcze!

 

To była pierwsza myśl, jaka towarzyszyła nam po wizycie w Centrum Pomocowym gdańskiego Caritas im. św. Ojca Pio w Gdyni Cisowie.

czytaj dalej ...

 

Dni otwarte na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

 

W dniu 19.03.2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniach otwartych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie wizyty uczestniczyli w wykładzie "Marketing sensoryczny", zwiedzali gmach WZR UG oraz rozmawiali Panem Dziekanem prof. Krzysztofem Najmanem na temat sposobu rekrutacji oraz oferty Wydziału Zarządzania.

Ewa Malinowska

Zapraszamy na Dzień Otwarty w ZSAE

Gdyńskie Dyktando dla Techników

 

20 marca już po raz VII byliśmy organizatorami Gdyńskiego Dyktanda dla Techników pod patronatem Pana Prezydenta, Bartosza Bartoszewicza.
W naszej szkole w eliminacjach wzięło odział 28 osób!

Z satysfakcją odnotowujemy ten fakt, ciesząc się, że w czasach SMS-ów, emotikonów, akronimów, zapożyczeń są wśród młodych ludzi tacy, dla których ortografia języka polskiego jest ważna i warto ją znać, bo jesteśmy Polakami.
 

Właściwie wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie, ale szczególne gratulacje składamy:

 

 • Mikołajowi Gościńskiemu z CKZiU - I miejsce
 • Darii Drażbie z ZSAE -  II miejsce.

Ewa Starostka

Kompozycja inspirowana zimą

 

Zajęcia z projektowania reklam w plenerze – klasa II c 

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów

Zofia Falgowska

Rekrutacja na Kurs A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych

Rekrutacja na kurs "Ms Excel dla ekonomistów"

Rekrutacja na wakacyjne staże

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

 

27 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie:

 

 • Kamil Zborowski kl. 1D
 • Grzegorz Moszyk kl. 2A
 • Hubert Małkowski kl. 2D

 

będzie uczestniczyć w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowanym przez III LO w Gdańsku.
Reprezentacja ta została wyłoniona w szkolnych eliminacjach wśród klas pierwszych i drugich, w których najlepszy okazał się Kamil Zborowski, uzyskując 30 pkt.

Miejsca II i III zajęli Grzegorz Moszyk i Hubert Małkowski, uzyskując po 26 pkt.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Anna Kulińska

Konkurs z rachunkowości

 

Dnia 15.03.2018 roku w  Wejherowie  odbył się konkurs z rachunkowości pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

 

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

 

 • Patrycja Durak z klasy IV B,
 • Angelika Hebel z klasy IV B,
 • Wiktoria Rompa z klasy IV B.

 

W konkursie indywidualnym Angelika Hebel zdobyła 2 miejsce.

W konkursie drużynowym nasza drużyna zajęła także 2 miejsce.

 

Uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun B. Gliwińska

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • szkolnego,
 • diecezjalnego
 • ogólnopolskiego.

Przebiego każdego z etapów szczegółowo określa Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

 

13 marca 2018 roku o godz. 10.40 w naszej szkole 50 uczniów wzieło udział w I etapie biblijnego konkursu odpowiadając pisemnie na 45 pytań.

 

Do II etapu diezezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 1. Durak Patrycja – IV b
 2. Wrycza Agnieszka – III a
 3. Hewelt Agnieszka – I b
 4. Stachowska Agata – IV c
 5. Plichta Aleksandra – I b

 

ZAKRES MERYTORYCZNY XXII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ (2017/18) OBEJMUJE:


Ksiągę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

 

Diecezjalny etap konkursu odbędzie się w Gdańsku 18 kwietnia 2018 r.


Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!

Ks. Marek Jóskowski

„Świat Brunona Schulza”

 

6  marca  byliśmy na  spektaklu pod tytułem „Świat Brunona Schulza", na który składał się cykl opowiadań - „Sklepy cynamonowe”  i „Sanatorium pod klepsydrą”. Niezwykła, intrygująca inscenizacja o życiu małomiasteczkowych  polskich Żydów  utrzymana w poetyce snu wywołała przede wszystkim uczucie ….dziwności. I dobrze, bo to  podstawa groteski, której rozumienie jest kluczem do sztuki współczesnej.

Narodowy Teatr Edukacji poprzeczkę postawił wysoko, a my musimy się rozwijać.

Ewa Starostka

Rekolekcje Wielkopostne

 

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Ks. Marek Jóskowski

Sukces Konrada Pacyńskiego

 

Najszybszy wśród gdyńskich sprinterów uczeń naszej szkoły Konrad Pacyński z klasy ID.
Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Finał projektu Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym

 

28 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym.

 

Uczniowie ZSAE zdobyli szereg nagród:

 

Monika Piotrzkowska klasa II D – II miejsce w kategorii grafika komputerowa

Patryk Stenka klasa III B – III miejsce w kategorii album

Klaudia Muńska kl. III B – II miejsce w kategorii album

Klaudia Milewska kl. II C – I miejsce w kategorii praca plastyczna

Kamil Szymczyk kl. II B – I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna

 

Ponadto nagrody specjalne ufundowane przez pana posła Janusza Śniadka otrzymali Kamil Szymczyk oraz Monika Piotrzkowska.

Jolanta Wdowiak

 

Muzeum II Wojny Światowej

 

27 lutego klasa 2B zwiedziła Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku.

Wystawa zrobiła wielkie wrażenie na zwiedzających uczniach, a ciekawa narracja wspaniałego przewodnika była interesującą lekcją historii.

Jolanta Wdowiak

 

Szkolny Klub Sportowy

 

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku wita uczestników drugiej edycji Programu Szkolny Klub Sportowy.

Cieszymy się bardzo, że możemy wziąć w nim udział i zaproponować naszym uczniom cztery dodatkowe godziny sportu i rekreacji w naszej szkole.

 

Zajęcia odbywają się cztery razy w tygodniu po 60 minut w dwóch grupach.

 

GRUPA AKTYWNI - "Różnorodne, wybrane formy ruchu" – Hanna Bogusz – wtorek 15:15 - 16:15, środa 9:00 - 10:00

GRUPA SPORTOWI - "Różnorodne gry zespołowe" – Tobiasz Budzich – czwartek 13:30 - 14:30, piątek 8:00 - 9:00

 

Nauczyciele w-f serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Zapisy trwają!

 

Wizyta w firmie tyssenkrupp

 

Dnia 16.02.2018 klasa 1B, nad którą sprawuje patronat firma Thyssenkrupp, uczestniczyła w wycieczce do Gdańska do siedziby firmy.

Klasa została zapoznana z zasadami działalności firmy oraz zostały uczniom przedstawione warunki i możliwości pracy w obsłudze fakturowania, należności i zobowiązań po ukończeniu szkoły.

Życzymy uczniom sukcesów w nauce i spełniania marzeń.

M. Dejnas

Konkurs Latina Semper Viva

 

13 lutego 2018 r. w naszej szkole już  trzeci raz odbył się konkurs z języka łacińskiego.

 

I miejsce zajęła Milena Szyszkowska z kl. 1b
II miejsce zajął Maciej Kopyto z kl. 2b
III miejsce zajął Bartosz Bisa z kl. 1b

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

M. Węsławska, M. Smolińska, Ks. A. Klajnys, T. Burczyk

To był bal…

 

Studniówka 2018 odbyła się  w  tym roku w hotelu ” Magnat”,  20 stycznia.

Uroczystość prowadzili Patrycja i Paweł, przywitała Wszystkich pani Dyrektor Anna Marlewska.

Po pięknie odtańczonym polonezie, przemówieniach, podziękowaniach i części artystycznej rozpoczęła się wspaniała zabawa, która trwała do rana.

No cóż… teraz , po feriach pozostało odliczanie i bardzo  intensywna praca.

 Ewa Starostka

 

Flimowy skrót ze Studniówki 2018

„Pułkownik Kukliński – zwycięska misja”

 

W piątek 26 stycznia w naszej szkole odbył się finał III Pomorskiego Konkursu „Pułkownik Kukliński – zwycięska misja”.  

Do finału dotarło 41 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa.

Uroczystość zaszczyciła pani Krystyna Turek Cubała – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Armii Krajowej oraz pan Krzysztof Drażba – naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Jolanta Wdowiak, Monika Smolińska

Mecz sparingowy ZSAE – AMATOR DĘBOGÓRZE

 

 

W ostatni czwartek przed feriami zimowymi 25.01.2018, nasza męska reprezentacja w piłce siatkowej rozegrała mecz sparingowy przeciwko seniorskiej amatorskiej drużynie AMATOR DĘBOGÓRZE. Mecz odbył się w szkole podstawowej w Dębogórzu.
Mecz został zaplanowany na 7 setów podczas których mogliśmy przetestować różne warianty gry oraz doskonalić elementy siatkarskiego rzemiosła.

Nasi zawodnicy mieli okazje zagrać ze sobą w reprezentacyjnym pełnym składzie, co miejmy nadzieje, przyniesie pozytywne skutki w zbliżających się rozgrywkach o mistrzostwo Gdyni.
Godnym pochwały jest fakt, że uczniowie poświęcili na mecz swój wieczorny wolny czas, gdyż mecz odbył się o godzinie 17.00.

Skład naszej drużyny podczas meczu sparingowego ZSAE – AMATOR DĘBOGÓRZE:

 • Konrad Pacyński,
 • Filip Neubauer,
 • Bogusz Rachwalski,
 • Mateusz Czecholiński,
 • Daniel Banachowski,
 • Mateusz Formela,
 • Maciej Dopke,
 • Bartosz Machliński.

Nadmienić należy, iż bardzo ważną funkcję statystyka/filmowca pełnił Jakub Józefów, który jako członek drużyny nagrywał mecz.

Dzięki tym materiałom wspólnie analizowaliśmy swoje błędy wyciągając wnioski przed zbliżającymi się rozgrywkami miejskimi.

Trener, nauczyciel WF
Tobiasz Budzich

Akcja "Przynieś misia do Radia"

Poszukiwani instrumentaliści

Wykład "Branding z pasją"

 

W dniu 22.01.2018 roku uczniowie ZSAE uczestniczyli w wykładzie Pani dr Wiolety Dryl z  Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego pod tytułem: „Branding z pasją”.

Temat wykładu obejmował m.in. takie zagadnienia jak: polityka marki, cechy charakterystyczne marki, błędy podczas procesu tworzenia marki, branding sensoryczny.

Ewa Malinowska

Radio Ekonomik dla pacjentów

 

Są rzeczy które przynoszą satysfakcję i dają motywację. Dzięki nim dzień mija z uśmiechem na twarzy, a radość, łzy i „dziękuję” innych sprawia, że chce się jeszcze więcej. Nie ma znaczenia, czy są duże czy małe. Ważne, że są oferowane innym bezinteresownie. Takie rzeczy są wielkie. 

Relacja z wizyty szpitalu

E.Krajewska

I miejsce w Mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym

 

Sukces drużynowy dziewcząt  ZSAE!

 

Nasze zawodniczki:

 

 • Weronika Richert,
 • Kamila Halmann
 • Natalia Dworakowska

 

wywalczyły I miejsce w Mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym.

Gratulujemy!

opiekun – Jarosław Domrazek

Świąteczny czas w Radiu Ekonomik

 

W redakcji naszej rozgłośni zapachniało świętami już we wtorek, 19 grudnia. Tego bowiem dnia rozpoczęliśmy radioekonomikowe kolędowanie 2017. Ale po kolei…

czytaj dalej…

Życzenia

Mistrzostwa Gdyni w siłowaniu na rękę

 

W dniu 19.12.2017 na zawodach naszą szkolę reprezentowali:

1. Kacper Strychacki III D
2. Kamila Kisielewska II B
3. Paulina Kreft II B
 

Kacper spisał się bardzo dobrze – dotarł do ćwierćfinału z dużo cięższymi przeciwnikami – 70 kg

Dziewczyny miały chęci, ale się nie udało .

J. Domrazek

gdynia

Życzenia świąteczne od Radia Ekonomik

Mistrzostwa Gdyni w tenisie stołowym

 

Drużyna ZSAE brała udział w mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym , które odbywały się w CKZiU w Gdyni.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając z VI LO 2:1 i IV LO 2:1, minimalnie przegrali z CKZ i U 1:2 oraz bardzo silną drużyną II LO 1:2

Nasza drużyna to :
 

 • Bogusz Rachwalski IV B
 • Alan Pierszynski IIC
 • Jakub Załucki I D

 

opiekun – Jarosław Domrazek

Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Rugby Tag

 

Ogółem  w kategorii klas ponadgimnazjalnych wzięło udział 10 zespołów.

Naszą szkołę pod opieką Hanny Bogusz i Tobiasza Budzicha  reprezentowali następujący uczniowie:

 

 • Kacper Chrzanowski,
 • Maciej Jerzak,
 • Michał Błaszczyk,
 • Maciej Dopke,
 • Norbert Kolarz,
 • Mariusz Albrychowicz,
 • Paweł Chudzicki,
 • Paweł Dzwonkowski,
 • Hubert Małkowski. 

 

Nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze mecze z najsilniejszymi drużynami z CKZiU1 oraz CKZiU2, w których grali zawodnicy trenujący w klubach. Przegrana  była minimalna.

Następnie w meczu o piąte miejsce w Mistrzostwach wygraliśmy z reprezentacją VLO.

Nowa dyscyplina, która wchodzi do szkół, wymaga od zawodników dużej sprawności,realizowania założonej taktyki, pozwala kształtować takie cechy, jak szybkość ,zwinność, spryt i wytrzymałość.

 

Gratulujemy naszym chłopakom woli walki, odwagi i determinacji.

 

Dziękujemy Kacprowi za wsparcie merytoryczne. 

 

Za rok powalczymy o więcej!!!

 

H. Bogusz

 

„Pierwsze pióro szkoły”

 

”Czytać w sercach jest równie trudno, jak dotknąć nieba” -  Joseph  Conrad.

160 rocznica urodzin Conrada, która przypadła 3 grudnia była inspiracją włączenia się Zespołu Humanistycznego w obchody Roku  Conrada.

Program obejmował:

 • prezentacje na temat życia i twórczości,
 • czytanie fragmentów „Jądra ciemności”,
 • wystawę książek,
 • projekcja  filmu „Czas Apokalipsy”
 • konkurs ”O pierwsze pióro szkoły” , w którym trzeba było w dowolnej formie  rozwinąć myśl  tego „najbardziej polskiego z brytyjskich….” pisarza.

 E. Starostka, J.Mazurkiewicz.

Dzień Niemiecki po raz kolejny w naszej szkole!

 

Dnia 8 grudnia 2017 odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki.

Szkolne korytarze zostały udekorowane plakatami. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentacje o krajach niemieckojęzycznych, pograć w gry niemieckojęzyczne oraz skosztować ciast, z których dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Dowiedzieli się także różnych ciekawostek o Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a z radia „Ekonomik” popłynęła muzyka zespołów pochodzących z Niemiec. Prezentacje zostały wykonane przez uczniów klasy I B oraz IV A, w przygotowanie dekoracji oraz upieczenie ciast zaangażowały się wszystkie klasy.

Nad całością czuwały germanistki Małgorzata Dejnas vel Denek oraz Daria Sutowicz

Miniprzedsiębiorstwo życzy Wesołych Świąt!

Radio ekonomik zaprasza!

Konkurs "Deutsch ist mein Konzept"

 

Dnia 15.11.2017 uczniowie naszej szkoły z klasy 1B wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego Deutsch ist mein Konzept organizowanym przez Centrum Herdera przy współpracy z Instytutem Goethe.

W konkursie wzięło udział 70 prac  z całego województwa.

Do finału przeszło 7 prac, w tym prace naszych uczniów.

 

Wyróżnienie otrzymały:

 

 • A. Hewelt, 
 • P. Niemtz,
 • D. Drażba.

 

Gratulujemy!             

M. Dejnas

Warsztaty "Kino i teatr pod okupacją"

 

Dnia 8 grudnia 2017 klasa 4 A i 4 B brały udział w warsztatach IPN „Kino i teatr pod okupacją”. Zajęcia prowadził Pan Bartosz Januszewski. Uczniowie najpierw zostali zapoznani z krótką historią polskiego kina. Następnie dowiedzieli sie o polityce okupantów wobec polskiej kultury i aktorów w czasie II wojny światowej.

M. Smolińska, J. Wdowiak

Wojewódzki konkurs z rachunkowości

 

Dnia 29 listopada 2017 r.  w Sopockiej Szkole Wyższej  odbył się wojewódzki konkurs z rachunkowości.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV B:

 

 • Dominika Bojar,
 • Patrycja Durak,
 • Angelika Hebel 
 • Wiktoria Rompa.

 

Dziękujemy za udział, życzymy sukcesów!

Bogumiła Gliwińska

Nasi uczniowie na meczu w Ergo Arenie

 

W sobotę 02.12.2017 grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczyciela WF – Tobiasza Budzicha, czynnie brała udział w kibicowaniu podczas siatkarskiego meczu.

Mecz pomiędzy faworyzowanym Treflem Gdańsk a BBTS Bielsko-Biała zakończył się wynikiem 3:0 dla Gdańszczan.

Podczas spotkania, które odbyło się w Ergo Arenie, nasi uczniowie mogli zobaczyć piłkę siatkową na najwyższym poziomie, gdyż w meczu wzięło udział kilku reprezentantów Polski.

Mecz łączył „przyjemne z pożytecznym”, gdyż oprócz wspólnego kibicowania, mogliśmy analizować zagrywki taktyczne obu zespołów.

To już kolejne wyjście na mecz w ramach programu „Aktywna Szkoła” i miejmy nadzieję, że nie ostatnie.

T. Budzich

Andrzejki

 

 W piątek  w naszej szkole odbyły się Andrzejki, impreza przygotowana przez Samorząd Szkolny.  Były wróżby, konkursy  i muzyka na żywo, którą zapewnił nam absolwent  naszej szkoły  zajmujący się zawodowo śpiewaniem. „Kamilo” {Kamil Dąbkowski} skutecznie rozbawił młodzież, która śpiewała i tańczyła wraz z nim. Czuliśmy się jak na prawdziwym koncercie gwiazdy. Niespodzianka – tylko delikatnie anonsowana - naprawdę się udała.

Dziękujemy!

Ewa Starostka

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

27 listopada odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów  na rok szkolny 2017/2018.

Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie otrzymały:

 

 • Angelika Hebel z IVB
 • Malwina Hirsz IIID.

 

GRATULACJE!

Unihokej

 

W ostatnim czasie międzyszkolną rywalizację zdominowały rozgrywki w unihokeja. Zawody w tej bardzo widowiskowej grze zespołowej, odbyły się po raz pierwszy. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta trafiły do mocnej grupy z I ALO oraz LO IX i mimo, że walczyły z całych sił nie zdołały wyjść z grupy. Chłopcy natomiast po dwóch zwycięstwach i jednej przegranej awansowali do finału rozgrywek zajmując w ostateczności VI miejsce.

 

Skład dziewcząt: K. Kostuch, K. Szutenberg, P. Grot, K. Stolc, E. Muzyka, P. Szulc, A. Rittlewska, D. Szulc, D. Łakota, A. Rosenkranz, M. Wicher

 

Skład chłopców: P. Podsiedzik, B. Machliński, A. Szermelek, M. Dopke, F. Neubauer, M. Czecholiński, M. Skonieczek, M. Jerzak, K. Strychacki.

 

Nauczyciele WF T. Budzich, H. Bogusz

Angielska Noc Filmowa

 

Z dnia 24 na 25 listopada 2017 roku (20.00-6.00) uczniowie z klasy IIa i IId doskonalili swoje umiejętności językowe oglądając filmy.

A. Kulińska

Wielki sukces KONRADA PACYŃSKIEGO!!!

 

Dnia 22.11.2017 odbył się pierwszy w tym roku rzut ligi lekkoatletycznej.

 

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

 

 • Patrycja Grot (pchnięcie kulą),
 • Kamil Berniak (bieg 1000 m),
 • Paweł Dzwonkowski (bieg 1000 m),
 • Łukasz Tomiński (bieg 1000 m),
 • Konrad Pacyński (bieg 50 m).

 

Największy sukces odniósł Konrad Pacyński, który awansował do finału z drugim czasem z eliminacji. W finale już nie miał sobie równych i po fantastycznym finiszu wbiegł na metę jako pierwszy!!!

 

Serdeczne gratulacje!!!

nauczyciel WF Tobiasz Budzich

Parada Niepodległości

 

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości i licznie uczestniczyli w paradzie zorganizowanej w Gdyni.

Tydzień Przedsiębiorczości 2017

 

Czym jest start-up?

Jak skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem?

Które cechy gwarantują zawodowy sukces?

 

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznaliśmy w czasie 10 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w ZSAE.

 

Szkołę odwiedziło wielu znakomitych gości, m.in.:

 

 • przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości,
 • Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni,
 • Banku Zachodniego WBK.

 

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z właścicielami przedsiębiorstw, wykładowcami pomorskich uczelni, doradcami zawodowymi, trenerami personalnymi, studentami.

Gościliśmy również uczniów gdyńskich szkół gimnazjalnych, dla których przygotowaliśmy specjalne warsztaty.

Wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole serdecznie dziękujemy!

Anna Bradel

 

 

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

Do obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości redakcja Radia Ekonomik przygotowywała się już od ponad miesiąca. W kalendarzu opiekuna naszej rozgłośni zapisane były bowiem dwa wyjścia na spotkania patriotyczne i emisja audycji w szkole. Zajrzyjmy zatem do owego kalendarza…

czytaj więcej…

„Tydzień Przedsiębiorczości w Ekonomiku”.

 


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to cykliczna, międzynarodowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość. W tym samym czasie, na całym świecie odbywają się tysiące spotkań, szkoleń, konferencji, konkursów i wystaw.
Nasza Szkoła po raz kolejny będzie aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia. Zaprosiliśmy wielu znakomitych gości:  przedsiębiorców, wykładowców, praktyków życia gospodarczego, którzy podzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem z zakresu różnorodnych form prowadzenia działalności gospodarczej. W planie także wiele ciekawych warsztatów: trening kreatywności, planowanie ścieżki kariery, oraz spotkania z doradcą zawodowym.
Zapraszamy do udziału i zapoznania się z harmonogramem.

Anna Bradel

 

Radio Ekonomik zaprasza!

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

I miejsce

 

Tematem konkursu była kompozycja wielobarwna inspirowana jesienią.

 

W konkursie brane były pod uwagę miedzy innymi następujące kryteria:

 

 • ciekawy pomysł,
 • fotografia w ruchu,
 • jesień w obiektywie
 • uczeń lub uczniowie w obiektywie

 

Prace na konkurs przygotowali uczniowie technika organizacji reklamy

Nasi uczniowie osiągnęli duży sukces zajęli:

 

 • I miejsce – Weronika Rumińska kl. III C
 • II miejsce – Emil Kiełczyński  kl. II C
 • III miejsce – Róża Pająk kl. III C
 • IV miejsce – Jan Marczyński kl. II C

 

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac.

Zofia Falgowska

„Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – ucz się, doświadczaj, pracuj”

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela w tym roku obchodziliśmy w dniu 13 października. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli oraz koleżanek i kolegów występ kabaretowy, który z przymrużeniem oka traktuje szkolną codzienność. Taka forma uczczenia tego święta była wyjątkową okazją  do wspólnej zabawy uczniów i nauczycieli, choć oczywiście nie obyło się bez tradycyjnych życzeń i serdeczności składanych pedagogom.

Joanna Mazurkiewicz

Mistrzostwa Gdyni w piłce nożnej

 

W tym roku Mistrzostwa Gdyni w piłce nożnej chłopców, nie ułożyły się po naszej myśli. Problemy rozpoczeły się już podczas losowania, gdyż trafiliśmy do najtrudniejszej z grup. Zmierzyć się musieliśmy między innymi z VII LO, którego skład oparty jest na zawodnikach trenujących w Bałtyku Gdynia. Mimo to chłopcy podjęli odważną walkę o wyjście z grupy czyli o zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca. Pierwszy mecz przeciwko ZSHG gładko wygraliśmy 6:3 (bramki: Kamil Kosecki x2, Bartek Machliński, Konrad Pacyński, Arek Kobylański, Igor Pałubicki). Póżniej po niezwykle emocjonującym meczu udało się „wyszarpać” remis przeciwko wspomnianej mocnej reprezentacji VII LO (1:1-bramka: Arek Kobylański). Niestety później przydarzyła się niefortunna porażka przeciwko LO IX (2:3- bramki: Bartek Machliński, Arek Kobylański), a na koniec zmagań kolejne pewne zwycięstwo przeciwko LO VI (3:0- bramki: Mateusz Czecholiński x2, Bartek Machliński). Tym samym z bilansem 7 punktów zajęliśmy niestety trzecie miejsce w grupie. Mimo to z nadzieją patrzymy w przyszłość gdyż w reprezentacji znalazło się kilku pierwszoklasistów, którzy mają szanse tworzyć trzon naszej reprezentacji w przyszłych latach.
Oto skłąd reprezentacji: M. Czecholiński, K Duralewski, M. Formela, K. Kaczmarek, A. Kobylański, K. Kosecki, B. Machliński, F. Neubauer, K. Pacyński, I. Pałubicki, M. Skonieczek, P. Walczak.

Tobiasz Budzich Nauczyciel WF

KOMUNIKAT

Dnia 18 października o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Dyrekcja

Radio Ekonomik u Seniorów

12 października 2017 roku redaktorzy i opiekunowie Radia Ekonomik spotkali się z gdyńskimi

Seniorami w Miejskim Klubie Seniora Orłowo, by zaprezentować audycję „Nad Wisłą burza zawisła”.

Nad Wisłą burza zawisła

Dzień nauczyciela

Projekt Piaśnica - kultura miejsca

Klasa 3b wzięła udział w warsztatach literackich w Europejskim Centrum Solidarności Piaśnica-kultura miejsca.

Jolanta Wdowiak, Monika Smolińska

Mistrzostwa Gdyni w biegach przełajowych 2017

 

W dniach 6 - 9 października 2017r. w Parku Kolibki odbyły się Mistrzostwa Gdyni w Drużynowych i Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Braliśmy udział w obydwu biegach. Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy dzielnie walczyli mimo bardzo niesprzyjajacych warunków i bardzo dużej konkurencji.

Reprezentacja dziewczyn:

 • Sara Brzeska 3B,
 • Jennifer Fois 3D,
 • Cimek Joanna 3A,
 • Weronika Martyka 1A,
 • Daria Drażba 1B,
 • Marta Wicher 1C,
 • Julia Grzybowska 4B,
 • Julia Witoszyńska 4A,
 • Diana Łakota 1A,
 • Aleksandra Koc 1B,
 • Aleksandra Wittstock 3B

 

Dziewczyny zajęły VI m-ce w Gdyni

 

Reprezentacja chłopców:

 • Kamil Berniak 3D,
 • Łukasz Tomiński 1B,
 • Paweł Chudzicki 2D,
 • Paweł Dzwonkowski 2D,
 • Aleksander Bartnicki 1C,
 • Jakub Truszkowski 2D,
 • Igor Pałubicki 2A,
 • Kamil Kosecki 1A,
 • Mateusz Czecholiński 3C,
 • Kacper Strychacki 3D.

 

Chłopcy zajęli IX m-ce w Gdyni

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zdobyte punkty dla szkoły wszystkim uczestnikom!

Nauczyciele W-F

Meeting lekkoatletyczny

 

4 października 2017r. odbył się Miting Lekkoatletyczny w I Akademickim Liceum z udziałem gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych – skoku w dal i pchnięciu kulą.

Oto medaliści z naszej szkoły:

 

 • Konrad Pacyński z klasy 1D (I miejsce w biegu na 60 m),
 • Patrycja Grot z klasy 3B (II miejsce w pchnięciu kulą)
 • Daria Drażba z klasy 1B (III miejsce w skoku w dal).

 

Naszą szkołę reprezentowali ponadto:

 • Weronika Paszkowska z klasy 2D,
 • Kamil Berniak z klasy 3D
 • Paweł Dzwonkowski z klasy 2D

 

opiekun reprezentacji

Tobiasz Budzich

Festiwal „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

 

28 września klasa 2 c brała udział w festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć filmy konkursowe takie jak „Ostatni rajd Zapory”, czy ”Miłość w czasach Wyklętych. Szczęśliwe zakończenie”.

Dodatkowo obejrzeli wystawę przygotowaną przez IPN ”Kino i teatr w czasie okupacji”.

Wysłuchali Wojciecha Drewniaka, który opowiadał na Placu Grunwaldzkim o Witoldzie Pileckim.

Monika Smolińska, Jolanta Wdowiak

Plenarna Sesja Samorządu

 

5 października odbyła się w naszej szkole Plenarna Sesja Samorządu. Reprezentujący wszystkie klasy uczniowie wysłuchali sprawozdania z pracy SU za ubiegły rok i wybrali nowe władze w tajnym głosowaniu. Spotkanie prowadził Aleksander Wons, którego wspierała p. Ewa Starostka. Nowym przewodniczącym został Mariusz Albrychowicz z klasy II D, a zastępczynią Angelika Renk z kl. II A. Naszym nowym „władzom” życzymy wielu sukcesów .

Ewa Starostka

 

Gdański Salon Maturzystów

 

Dnia 28.09.2017 uczniowie klasy IVA i IVC wzięli udział w „Gdańskim Salonie Maturzystów”, który odbył się w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji na uczelnie wyższe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku – uczniowie uzyskali komplet informacji na temat matury oraz zaopatrzyli się w arkusze egzaminacyjne i informatory maturalne.

Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w „Salonie Maturzystów” pomoże im w podjęciu właściwych decyzji przy określaniu dalszej drogi rozwoju.

Elżbieta Waligóra i Małgorzata Wrzalik

 

Mistrzostwo Gdyni w badmintonie drużynowym

 

25 września 2017r. w sali gimnastycznej I ALO po raz pierwszy w historii gdyńskiego sportu szkolnego odbył się turniej o Mistrzostwo Gdyni w badmintonie drużynowym. Nasza szkoła reprezentowana była przez Mateusza Czecholińskiego z klasy IIIC i Bartosza Machlińskiego z klasy IIB. Zarówno indywidualne umiejętności jak również doskonała współpraca w grach deblowych pozwoliły naszej drużynie wygrać 3 miejsce !!!

GRATULUJEMY!

Opiekun zespołu Tobiasz Budzich

 

 

Zajęcia w plenerze

 

W październiku odbyły się zajęcia z projektowania reklam w plenerze Gdynia – Orłowo. Zajęcia polegały na fotografowaniu w rożnej scenerii w deszczu, pogodzie i nie pogodzie. Młodzież korzystała z aparatów cyfrowych lustrzanek oraz statywów pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Zofia Falgowska

 

Rocznica powstania Polski Podziemnej

 

Dziś kolejna rocznica powstania Polski Podziemnej. Przedstawiciele Szkoły wzięli udział w uroczystości na Skwerze Kościuszki i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem W Hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej.

G. Żwirowska

 

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

 

26 września to Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Ekonomik świętował go prezentacją różnorodności języków na korytarzach szkolnych oraz uczestnictwem w Szkolnym Quizie Wiedzy o Językach Świata.
Walka była zażarta, a wygranym okazała się grupa pierwsza klasy 3A. Niewiarygodny wynik to 10 na 10, czyli 100% poprawnych odpowiedzi! Gratulujemy! Nagroda niespodzianką dla zwycięzców jest 1 WYBRANY DZIEŃ BEZ PYTANIA I NIEZAPOWIEDZIANYCH KARTKÓWEK.

Nauczyciele języków obcych

 

Uroczystości obchodów Dnia Sybiraka

 

W minioną niedzielę Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka obchodzonego corocznie 17 września  dla upamiętnienia dnia agresji Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Maszerowaliśmy ulicą Świętojańską i złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem W hołdzie zesłańcom Sybiru.

G.Żwirowska

 

Praktyki zawodowe

 

Uczniowie klasy II A i II B technik ekonomista od 5 września do 4 października 2017 roku odbywają praktyki zawodowe w:

 • Urzędach Miasta: Gdyni, Redy i Wejherowa,
 • Urzędzie Gminy Kosakowo
 • I Urzędzie Skarbowym,
 • Banku Zachodnim WBK S.A.
 • Biurach Rachunkowych Dorota Przybecka – Lawryn, DANA, RATO
 • BMG Goworowski sp. z o.o.
 • Ablogis Sp. z o.o.
 • Galwanizerni RADMOR sp. z o.o.
 • Filip Wójcikiewicz HLT
 • SIM Gdynia Holding Spółka z o. o., Spółka komandytowa

Podczas praktyk zawodowych uczniowie pogłębiają i uzupełniają wiedzę uzyskaną podczas zajęć w szkole oraz nabywają i doskonalą umiejętności praktyczne.

A. Darul

KOMUNIKAT

Dnia 14 września br. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami klas czwartych w sprawie egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Dyrekcja

 

Szkolne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

 

7 września młodzież z klas maturalnych  wzięła udział w projekcie będącym nawiązaniem do Narodowego czytania  „Wesela”, które odbywało  się 2 września.  Uczniowie i nauczyciele czytali wybrane sceny dramatu , didaskalia, oglądali fragmenty filmu Andrzeja Wajdy , fotosy z teatralnych adaptacji utworu. Obowiązkowa lektura została powtórzona…, może pojawi się na maturze?

E. Starostka

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018 wykonane przez Daniel Darul